Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Атмосферним фронтом називають поверхню



Або смугу, яку поділяють на  повітряні маси.

Хмарою називають скупчення продуктів конденсації, що формуються на деякій висоті над земною поверхнею.

Водністю хмар називають масу крапель води і кристалів льоду в одиничному об'ємі хмари.

Систематика – розділ ботаніки, що вивчає, описує, дає назву кожному виду, встановлює спорідненість і класифікує їх.

До нижчих рослин відносяться найбільш стародавні і просто по­будовані рослини, які в більшості випадків не досягають великих роз­мірів.

Для вищих рослин , характерна поява тканин, диференціація тіла на вегетативні і генеративні органи та в основному наземні умови існува­ння.

Фітоценоз - це сума екологічно різних видів, сукупність групи рослин, яка виникла під впливом екологічних факторів.

Статеве розмноження відбувається за участі гамет - статевих клітин: чоловічих (сперматозоїди або спермії) і жіночих (яйцеклітини).

 Нестатеве розмноження здійснюється за допомогою однієї клітини - спори, з якої виростає новий організм.

Гаметофіт - статеве покоління, на якому утворюються багатоклітинні статеві органи - антеридії та архегонії.

Спорофіт - безстатеве покоління, на якому утворюються органи безстатевого розмноження - спорогонії, в яких шляхом редукційного поділу утворюються гаплоїдні спори.

Бріологія (від грецьк. bryon - мох, logos - учення) - розділ ботаніки, що вивчає мохи.

Життєва форма (біоморфа ) - це зовнішній вигляд (габітус) рослин, що сформувався історично під впливом екологічних факторів і спадково закріпився.

Дерева - багаторічні рослини з надземними частинами, що дерев'яніють, яскраво вираженим одним стовбуром заввишки не нижче 2 м;

  Чагарники (кущі) - багаторічні рослини з надземними частинами, що дерев'яніють. На відміну від дерев не мають яскраво вираженого одного стовбура; гілкування починається від самої землі, тому утворюється кілька рівноцінних стовбурів (наприклад, бузок, барбарис, таволга);

  Напівчагарники (напівкущі) - багаторічні рослини заввишки більше 1 м із здерев'янілими нижніми та трав'янистими верхніми пагонами, які щорічно відмирають (наприклад, деякі види ефедри, астрагалу та ін.);

Чагарнички (кущики) схожі на чагарники, але низькорослі - не вищі за 50 см (наприклад, журавлина та ін.);

  Напівчагарнички (напівкущики) схожі на чагарнички, але відрізняються від них тим, що в них дерев'яніють тільки нижні частини пагонів, верхні частини щорічно відмирають (наприклад, деякі види роду полин та ін.);

Ліани - рослини, які не здатні підтримувати вертикальний напрям свого стебла без інших рослин або штучних опор; ліани поділяють на:

- виткі, стебла яких обвиваються навколо іншої рослини або штучної опори (наприклад, хміль, березка польова, деякі сорти квасолі та ін.);

- лазячі, стебла яких піднімаються вгору за допомогою додаткових коренів (плющ), вусиків (виноград), гачків (підмаренник);

Сукуленти (від лат. succulentus - соковитий) - багаторічні рослини із соковитими стеблами й листками, що містять запас води; залежно від того, де нагромаджується вода, розрізняють:

- листкові - алое, молодило, очиток, агава та ін.;

- стеблові - молочаї, опунції та ін..;

  Трави - рослини із соковитими, зеленими й повністю не здерев' янілими пагонами; їхні надземні частини щорічно відмирають.

Однорічні рослини (однорічники ) живуть один рік, протягом якого вони виростають із насінин, зацвітають, плодоносять та відмирають.

дворічні рослини (дворічники) живуть два роки:

- у перший рік із насінин розвивається вегетативна частина рослини;

- на другий рік утворюється квітконосний пагін; після плодоносіння рослина відмирає.

 багаторічні рослини живуть більше двох років; досягнувши певного віку, вони можуть цвісти й плодоносити щороку.

Однорічні та дворічні - трав'янисті рослини, багаторічними можуть бути як трав' янисті, так і чагарникові або деревні рослини.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 253; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь