Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Розділ 7. Інструкція з охорони праці



1 . ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

- 1 . До самостійної роботи за професією електрогазозварника допускаються особи не молодше 18 років , які пройшли медичний огляд , навчання та перевірку знань з даної професії та з безпеки праці з присвоєнням II групи з електробезпеки і отримали відповідне посвідчення.

- 2 . Електрогазозварник щорічно ( 1 раз на рік) повинен проходити періодичну перевірку знань з безпеки праці з підтвердженням групи з електробезпеки комісією, яка призначається наказом керівника підприємства.

- 3 . При прийомі на роботу електрогазозварник повинен пройти вступний інструктаж , а в перший день виходу на роботу - первинний інструктаж на робочому місці.

- 4 . Отримавши вступний інструктаж з безпеки праці , електрогазозварник повинен розписатися в журналі реєстрації вступного інструктажу та в особистій картці після того , як особа, яка проводила інструктаж , зробить запис про його проведення і розпишеться .

- 5 . Після навчання і перевірки знань з безпеки праці електрогазозварник протягом перших 3 - 6 змін виконує роботу під наглядом керівника робіт , після чого оформляється допуск електрогазозварника до самостійної роботи в журналі реєстрації інструктажу на робочому місці і особистій картці .

- 6 . Електрогазозварник не рідше 1 разу на 3 місяці повинен проходити повторний інструктаж .

- 7 . При зміні умов і вимог безпеки праці ( зміна технологічного процесу , заміна або модернізація обладнання , пристроїв та інструменту , зміну інших факторів, що впливають на безпеку праці) , при порушенні вимог безпеки праці , що призвели або можуть призвести до травми , аварії , вибуху або пожежі , а також при перервах більш ніж 30 календарних днів електрогазозварник повинен пройти позаплановий інструктаж .

При реєстрації позапланового інструктажу вказується причина його проведення .

- 8 . Після кожного виду інструктажу електрогазозварник повинен пройти перевірку засвоєння їм знань при інструктажі , яку здійснює особа, яка проводила інструктаж .

- 9 . Електрогазозварник , не засвоїв інструктаж і показав при перевірці знань з безпеки праці незадовільні знання , до самостійної роботи не допускається і зобов'язаний знову пройти інструктаж і перевірку знань .

- 10 . Під час роботи електрогазозварник зобов'язаний користуватися знаходяться в справному стані засобами індивідуального захисту , виданими йому відповідно до Типових галузевих норм безплатної видачі засобів індивідуального захисту працівникам , зайнятим на будівельно - монтажних і ремонтно - будівельних роботах (постанова Міністерства праці та соціального захисту Республіки Білорусь від 14.04 .2010 № 54).

- 11 . Електрогазозварник зобов'язаний знати в необхідному для нього обсязі та дотримуватися правил пожежної безпеки та правила техніки безпеки при експлуатації електроустановок споживачів .

- 12 . До робіт з електрозварювання на об'єктах , підконтрольних Держпроматомнаглядом , а також до електрозварювання конструкцій будівель і споруд допускаються електрозварники , які пройшли атестацію згідно з Правилами атестації зварників , затвердженими Держпроматомнаглядом .

- 13 . Жінки до електрогазосваркі всередині замкнутих ємностей і просторів у важкодоступних місцях, а також до плазмової обробці металів не допускаються.

- 14 . Електрогазозварник зобов'язаний утримувати своє робоче місце в чистоті , а інструмент і обладнання - в ​​справному стані у відведеному для цього місці.

- 15 . Забороняється вживати спиртні напої , а також перебувати на робочому місці , території організації або в робочий час у стані алкогольного , наркотичного або токсичного сп'яніння. Палити дозволяється тільки в спеціально встановлених місцях.

- 16 . Виробництво електрогазозварювальних робіт на відкритому повітрі під час дощу або снігопаду за відсутності намету над місцем роботи електрогазозварника забороняється .

- 17 . Забороняється безпосереднє живлення зварювальної дуги від силової , освітлювальної контактної мережі .

- 18 . Приєднання проводи до електродотримача і зворотного проводу до зварюваного виробу повинно бути надійним і здійснюватися механічними затискачами . Місце приєднання дроти до електродотримача має бути ізольовано .

- 19 . У електрозварювальних установках з переносними і пересувними зварювальними трансформаторами зворотний провід повинен бути ізольований так само , як і прямий провід , що приєднується до електродотримача .

- Не допускається використання в якості зворотного проводу провідників мережі заземлення , а також металевих будівельних конструкцій будівель , трубопроводів і технологічного устаткування.

- 20 . Агрегати переносних або пересувних електрозварювальних установок допускається розташовувати на автомобільному або тракторному причепі , які повинні бути обладнані гальмами і заземленням.

- 21 . Приєднання і відключення від мережі зварювальних установок , а також спостереження за їх справним станом у процесі експлуатації повинні проводитися електротехнічним персоналом .

- 22 . Кожен електрогазозварник має право працювати на газогенераторі , виданому йому і числиться за ним. Передавати газогенератор , різаки , пальники , редуктори , шланги іншим особам для роботи забороняється .

- 23 . Кожен газогенератор повинен мати паспорт , на самому газогенераторі повинні бути чітко позначені реєстраційний заводський номер , найменування підприємства, що випустило його , і дати щорічних перевірок . Працювати на газогенераторі незаводського типу забороняється .

- 24 . Манометри на редукторах повинні щорічно перевірятися , пломбуватися і клеймо обласними ( міжрайонними ) лабораторіями державного нагляду за стандартами вимірювальної техніки.

- 25 . При огляді ацетиленових , кисневих трубопроводів , газових генераторів електрогазозварник повинен користуватися переносними світильниками напругою не вище 12 В у герметичній арматурі.

- 26 . Робота поблизу струмоведучих пристроїв електроустановок допускається тільки за нарядом - допуском для робіт в електроустановках при огородженні місця робіт щитами з попереджувальними плакатами на них : " СТІЙ ! НАПРУГУ " .

- 27 . Робоче місце електрогазозварника при наявності бетонного або асфальтового підлоги повинно бути обладнане дерев'яними решітками , а при роботі лежачи на землі , бетоні і т.п. необхідно користуватися тепловими вогнестійкими підстилками , а також наколінниками і підлокітниками з вогнестійких матеріалів з ​​еластичним прошарком.

- 28 . При зварюванні важких громіздких виробів для їх переміщення і повороту повинні застосовуватися вантажопідйомні пристосування.

- 29 . При харчуванні зварювальних постів ацетиленом і киснем від балонів останні повинні встановлюватися у вертикальному положенні в спеціальних стійках і міцно прикріплятися до них хомутами або ланцюгами.

- 30 . На стійках повинні матися навіси , які захищають балони від попадання на них променів сонця. Балони повинні знаходитися на відстані не менше 1 м від приладів опалення і 5 м від нагрівальних печей і інших сильних джерел тепла. Балони також повинні бути захищені від попадання на них масла.

- 31 . Установка стійок з балонами у межах проходів та проїздів забороняється .

- 32 . Забороняється експлуатувати балони з простроченим або невідомим терміном гідравлічного випробування , балони , які не мають встановлених клейм , з несправними вентилями , зірваної різьбленням на штуцерах , без черевиків , з механічними пошкодженнями (тріщини , вм'ятини і т.п.).

- 33 . Зберігати балони , наповнені газом , необхідно окремо від порожніх , в спеціальних стійках , в провітрюваних приміщеннях , ізольовано від джерел тепла , відкритого вогню. На відкритому повітрі - при обов'язковому захисту від сонячних променів.

- 34 . Кріплення редуктора до вентиля балона має бути щільним. Подача кисню в редуктор повинна проводитися при повністю ослабленою регулювальної пружині редуктора . Вентиль повинен відкриватися і закриватися повільно без ривків.

- 35 . Користуватися редуктором з несправною різьбою в накидною гайці , несправними манометрами з простроченими термінами випробування забороняється .

- 36 . Забороняється розбирати і ремонтувати вентиль балона. При поломці вентиля на балоні з недвикористаних газом він повинен бути спрямований на завод ( цех) - наповнювач з написом крейдою ( " обережно повний " ) , а до відправки на завод повинен зберігатися окремо від наповнених і порожніх балонів.

- 37 . Порушення електрогазозварником вимог цієї Інструкції тягне за собою відповідальність у встановленому законодавством порядку.

- 38 . Місце газозварювання має бути обладнане засобами пожежогасіння ( вуглекислотними вогнегасниками ) . Забороняється захаращувати і закривати пожежні проїзди і проходи до пожежного інвентарю, обладнання та пожежних кранів .

- 39 . У разі загоряння шланга слід швидко перегнути його біля палаючого місця з боку редуктора або газогенератора і закрити вентиль балона.

- 40 . Дерев'яні перегородки , що знаходяться на відстані ближче 5 м від газозварювального поста повинні бути оштукатурені , а двері - оббиті теплостійкими матеріалами.

- 41 . Електричне освітлення , електропроводка та інше електрообладнання газозварювальних цехів повинні бути у вибухонебезпечному виконанні.

- 42 . При виникненні пожежі негайно повідомити в міську пожежну службу по телефону 101 , керівнику об'єкта і приступити до гасіння пожежі за допомогою наявних засобів пожежогасіння .

- 2 . ВИМОГИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ

- 43 . Вимоги безпеки перед початком роботи з газозварювальних обладнанням.

- 43.1 . Перед початком роботи електрогазозварник повинен зовнішнім оглядом перевірити :

- 43.1.1 . наявність протипожежних засобів ;

- 43.1.2 . відсутність на робочому місці і на відстані менше 30 м легкозаймистих і вибухонебезпечних матеріалів;

- 43.1.3 . справність пальника , редукторів , шлангів та іншої арматури ;

- 43.1.4 . щільність і міцність приєднання шлангів до пальника і редуктора ;

- 43.1.5 . наявність води в затворі до рівня контрольного крана і щільність всіх з'єднань в затворі на пропуск газу , а також щільність приєднання шланга до затвора ;

- 43.1.6 . наявність достатньої підсосу в інжекторній апаратурі;

- 43.1.7 . правильність підводки кисню і пального газу до пальника .

- При перевірці необхідно переконатися в тому , що вентилі надійно перекривають , а сальники не пропускають газ. Забороняється експлуатація арматури , що має нещільності .

- 43.2 . Перед приєднанням редуктора до кисневого балона необхідно:

- 43.2.1 . зняти ковпак з балона;

- 43.2.2 . перевірити зовнішнім оглядом справність різьби штуцера балона , вентиля накидної гайки редуктора і переконатися у відсутності на них видимих ​​слідів масел і жирів ;

- 43.2.3 . переконатися в наявності та справності ущільнюючої фібрової прокладки і фільтра на вхідному штуцері редуктора;

- 43.2.4 . призвести продувку штуцера балона плавним короткочасним відкриванням вентиля для видалення сторонніх часток. При цьому слід знаходитися в стороні від струменя газу. Закривати і відкривати вентиль балона потрібно без допомоги ключа. Забороняється знімати ковпак з балона за допомогою ударних засобів ( молотка , зубила ) .

- 43.3 . Приєднувати кисневий редуктор до балона необхідно за допомогою спеціального ключа , що постійно знаходиться у електрогазозварника . Підтягування накидної гайки редуктора при відкритому вентилі балона забороняється .

- 43.4 . Ущільнювальна прокладка повинна бути знежиреною , мати гладку поверхню. Зберігати прокладки слід загорнутими в щільний папір. Забороняється використовувати замість фібрової прокладки з інших матеріалів ( шкіри , міді , алюмінію та ін.)

- 43.5 . Відкривати вентиль ацетиленового балона і зміцнювати на ньому редуктор слід спеціальним торцевим ключем , який під час роботи повинен перебувати на шпинделі вентиля балона.

- Забороняється застосовувати для цієї мети звичайні гайкові ключі ; підтягувати гайку сальника ацетиленового вентиля при відкритому вентилі балона.

- 43.6 . Шланги ( газопровідної рукави) на приєднувальних ніпелях апаратури ( редукторів , пальників та інших ) слід закріплювати за допомогою спеціальних стяжних хомутів.

- Шланг на ніпель водяного затвора повинен вдягатися щільно , але не повинен закріплюватися хомутом або дротом. Шланги повинні використовуватися відповідно до їх призначення . Забороняється використовувати кисневі шланги для подачі ацетилену і навпаки.

- Довжина шлангів не повинна перевищувати 20 м. У монтажних умовах допускається застосовувати шланг довжиною 30 м.

- 43.7 . При виявленні пошкоджених шлангів необхідно вирізати зіпсовані місця і з'єднати частини, що залишилися спеціальними двосторонніми ніпелями . Мінімальна довжина відрізків стикуємих шлангів повинна складати 3 м , а кількість стиків не повинно перевищувати двох .

- 43.8 . Метал , що надходить на зварювання , повинен бути очищений від фарби (особливо на свинцевій основі) , масла , окалини , бруду. При зварюванні металу його необхідно очистити по лінії різу або шва смужкою шириною 200 мм. Забороняється застосування газового полум'я для цієї мети.

- 43.9 . Про помічені несправності необхідно повідомити майстра (виконроба ) і до усунення недоліків до роботи не приступати .

- 44 . Вимоги безпеки перед початком роботи з електрозварювальним обладнанням.

- 44.1 . Перед початком роботи електрогазозварник зобов'язаний шляхом огляду переконатися у справності електрозварювального устаткування і в безпечному стані робочого місця , звернувши особливу увагу на :

- 44.1.1 . справність проводу , заземлюючого металеві корпуси обладнання зварювальної установки , і надійність з'єднання заземлюючого проводу з металевим корпусом , а також на наявність заземлення виводу вторинної обмотки зварювального трансформатора , до якого приєднується зворотний провід кола зварювального струму;

- 44.1.2 . правильність і надійність приєднання зварювальних проводів до висновків вторинної обмотки зварювального трансформатора , до електродотримача і до зварюваної конструкції;

- 44.1.3 . надійність ізоляції зварювальних проводів , відсутність сполучних скруток на проводах і виконання заходів , що забезпечують захист ізоляції проводів від механічних пошкоджень. Довжина первинного кола між пунктом живлення і пересувною зварювальною установкою не повинна перевищувати 10 - 15 м;

- 44 1.4 . справність електродотримача ;

- 44.1.5 . справну роботу установки місцевої витяжної вентиляції ( при роботі в приміщенні ) шляхом її опробування ;

- 44.1.6 . надійність кріплення деталей ( конструкцій) , які підлягають зварюванню . Поверхні зварювальних заготовок і деталей повинні бути сухими , очищеними від окалини , мастила та інших забруднень. Кромки заготовок і деталей не повинні мати задирок.

- 44.2 . Про виявлені перед початком роботи несправності електрозварювального устаткування електрогазозварник повинен повідомити безпосереднього керівника робіт . Приступати до електрозварювальних робіт до усунення несправностей електрозварювального обладнання забороняється

- 44.3 . Прокладку або переміщення зварювальних проводів необхідно проводити таким чином , щоб виключити можливість пошкодження їх ізоляції , а також зіткнення з водою , сталевими канатами і гарячими трубопроводами . Відстань від зварювальних проводів до гарячих трубопроводів та балонів з киснем має бути не менше 0,5 м , а з горючими - не менше 1 м.

- 44.4 . Зварювальні роботи в приміщенні дозволяється проводити , якщо площа приміщення не менше 10 кв.м і є проходи достатньої ширини , але не менше 0,8 м.

- 44.5 . Зварювальні роботи на тимчасових зварювальних постах дозволяється виконувати безпосередньо в пожежонебезпечних приміщеннях за умов огородження місця роботи щитами з негорючих матеріалів заввишки не менше 1,8 м.

- 44.6 . Зварювальні роботи всередині резервуарів , закритих порожнин і конструкцій дозволяється виконувати за наявності вентилювання або з примусовою передачею чистого повітря під маску зварювальника в кількості 6 - 8 куб.м / год.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 201; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.033 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь