Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Авторський телевізійний проект «Ремарка до прем ’ єри»Стр 1 из 9Следующая ⇒
РЕЦЕНЗІ Я на дипломну роботу – Авторський телевізійний проект «Ремарка до прем ’ єри» студента IV курсу Київського національного університету культури і мистецтв Інституту кіно і телебачення Групи ТБА – 39 Юрія Бібіка Тема дипломного телепроекту «Ремарка до прем’єри» для молоді і про молодь. Її герої студенти Київського політехнічного університету, учасники театральної студії «Браво». Автор передає творчий дух, атмосферу, яка панує в цьому колективі. За п’ять років , відколи існує студія , вона здобула любов і повагу своїх ровесників. Їй є чим пишатися. Під керівництвом режисера Миколи Миколайовича Вороненка здійснила постановку «Ромео і Джульєта» В.Шекспіра, «Три сестри» А.Чехова, «Дон Жуан» Ж-Б. Мольєра, а на разі чергова прем’єра за п’єсою ірландського драматурга.
Програма настільки заряджена позитивною енергією, самовіддачею, що, безумовно, не залишить байдужими глядачів. Увесь ланцюжок подій, який він бачить на екрані, тяжіє до одного – прем’єри. Історія театру, репетиції, підготовка декорацій, костюмів, афіш, програмок… Врешті, сама прем’єра і неочікуваний сюрприз – за творчі заслуги управління культури міста Києва присвоїло театральному колективу звання «Народного».
Творчий неспокій – так можна охарактеризувати атмосферу дипломного телепроекту «Ремарка до прем’єри», яку створюють не лише герої програми, а й сам автор у ролі ведучого. Він сучасний, енергійний, щиро захоплюється талановитою молоддю, його образ – «свій серед своїх» притягує до себе увагу.
Дипломна робота Юрія Бібіка відповідає вимогам вищої школи і може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент З. а. України Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р.
РЕЦЕНЗІ Я на дипломну роботу – Авторський телевізійний проект «За стіною» студентки IV курсу Київського національного університету культури і мистецтв Інституту кіно і телебачення Групи ТБА – 39 Діни Абдулли
Дипломний телевізійний проект «За стіною» порушує надзвичайно важливу тему – лікування дітей із симптомами хворобливої відчуженості до суспільства. В Україні за офіційними даними їх тисяча вісімсот. Сотні батьків замовчують хворобу, бояться, адже такий діагноз в Україні - тавро на все життя. Тема серйозна і не проста для висвітлення з етичних міркувань: батькам боляче виносити на загал проблеми своєї сім’ї. Тим не менше, автору вдалося знайти спільну мову зі своїми героями і розповісти зворушливу історію мами двох дівчаток Єви і Яни, у яких несподівано проявилися аутичні відхилення.
В програмі також багато цінної інформації, що розширить знання батьків, які ще не наважилися зізнатися: несприйняття світу, людей - це не риси характеру їхніх дітей, а ознаки серйозної недуги. Окрім того, вони дізнаються, як адаптуються «діти дощу», почують рекомендації фахівців, побачать спеціальні заняття в коррекційному центрі. Студентка, яка виступає в ролі журналіста, в кадрі тримається невимушено, органічно, щиро переймається досліджуваною темою, переконлива у тому, про що говорить глядачеві.
Дипломна робота відповідає вимогам вищої школи і може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент З.а.України Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р.
РЕЦЕНЗІ Я на дипломну роботу – Авторський телевізійний проект «На щастя, на долю» студентки IV курсу Київського національного університету культури і мистецтв Інституту кіно і телебачення Групи ТБА – 39 Юлії Левицької Збереження українських традицій, а саме мистецтва вишивки – тема дипломного телепроекту Юлії Левицької. Автор розповідає, як мешканці села Бесідки щороку збираються на «День вишиванки». Сорочки, рушники, серветки, подушечки – все зроблене їхніми руками, радує своїми барвами та візерунками. Але найбільше захоплення викликає рушник довжиною вісім метрів. Його довгою зимою вишила Галина Федорівна Мельник разом зі своєю подругою. На честь диво-рушника і концерт, і урочисте привітання рукодільниць, і майстер- класи у місцевій школі з різних технік вишивки.
Головна позиція автора в тому, що не треба забувати звідки ми родом, хто наші батьки і зберегти те найцінніше, що дісталося у спадок. Це підкреслює директор школи, людина надзвичайно творча і небайдужа. Він зібрав у музеї народної творчості вироби жителів села Бесідки різного часу. Найстарші з них датовані 1907 роком.
Образ ведучої органічно вписується в атмосферу свята. В кадрі на ній українська вишиванка, адже так були одягнені того дня всі герої цієї програми. Теплі інтонації, проникнення в те, що відбувається, викликають довіру до ведучої як невід’ємної частинки свого народу.
Дипломна робота відповідає вимогам вищої школи і може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент З.а.України Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р.
РЕЦЕНЗІ Я на дипломну роботу – Групи ТБА – 39 Вікторії Войтович
Тема дипломного телепроекту Вікторії Войтович надзвичайно актуальна: за останні роки в Україні захворюваність на цукровий діабет у дітей до 6 років зросла вдвічі. На жаль, такий діагноз ставлять навіть новонародженим. Автор розкриває ряд чинників, що призводять до появи цієї недуги. На першому місці - спадкова схильність, на другому – перенесені вірусні захворювання, нервовий стрес і харчування.
Як відомо, діабет вимагає постійного контролю. Перед батьками постає дилема: ходити разом з дітьми до школи чи залишати їх вдома? Вимірювати рівень глюкози в крові потрібно чотири рази на день і за необхідності колоти інсулін. Чи зможе це зробити маленька дитина самостійно? Відповідь на це глядачі отримають у програмі «Особливий погляд», яка розповідає про спеціальні центри, де дітей навчають самостійно контролювати і боротися з недугою. Не дивлячись на те, що програма розглядає досить тривожні запитання, студентка вибудувала її позитивно. Відчувається тепло і любов до дітей, яким змалку випали випробування, і повага до батьків, які мужньо тримають удар. На прикладі мами трирічного Артема автор пропонує подивитися на цю проблему по-іншому. Радить не впадати у відчай, а сумлінно дотримуватись всіх рекомендацій лікарів, правильно харчуватися, зрозуміти, що це особливий спосіб життя. Студентка, яка виступає в ролі журналіста, вміло спілкується з героями, в кадрі тримається невимушено, органічно, переконлива у тому, про що говорить, телегенічна, вміє знаходити і підтримувати контакт з глядачем, справляє приємне враження. У своєму дипломному телепроекті та в його теоретичній частині студентка Вікторія Войтович продемонструвала відмінні знання та практичні навички, здобуті за час навчання в університеті, проявила себе як творча особистість. Дипломна робота відповідає вимогам вищої школи, заслуговує на найвищий бал оцінювання і може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр”.
Доцент, з.а.України Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р.
РЕЦЕНЗІЯ на дипломну роботу – Групи ТБА – 39 Юлії Данильченко Чи справді сьогоднішні мультики загроза у вихованні дітей? Хто для них справжні герої і з кого вони беруть приклад? У дипломному телепроекті «Чого вчить телевізор» питання межуються з відповідями, які автор отримала, досліджуючи тему. До семи - дев’яти років хлопчики і дівчатка не аналізують, те що бачать,не роблять різниці між поганим і хорошим. Все сприймають за «чисту монету». Модель поведінки вони, безумовно, «списують» з дорослих. Тому, позиція автора чітка: саме батьки повинні відслідковувати, що дивляться їхні малюки по телевізору. Вибирати, дозувати перегляд програм і мультиків, разом обговорювати побачене, роз’яснювати ту чи іншу ситуацію. Професійні поради психолога в програмі допоможуть їм обрати правильну лінію поведінки зі своїми дітьми.
Студентка пропонує альтернативу телевізору. Це живе спілкування зі своїми однолітками, творче дозвілля, справа, яка розвиватиме такі риси, як дружелюбність, вміння підтримати, а коли треба, то й постояти за себе. Дитяча анімаційна студія хороше місце для поєднання любові до мультиків і правильного розвитку наших маленьких громадян, - підкреслює автор. Ведуча добре працює в кадрі. Її доброзичливий вираз, м’які інтонації не нав’язують готових рішень. Це просто роздум на тему добра і зла, про перший життєвий досвід маленьких глядачів. Яким він буде, такими вони й виростуть,- запевняє вона. Дипломна робота Юлії Данильченко відповідає вимогам вищої школи і може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент З.а.України Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р.
РЕЦЕНЗІ Я на дипломну роботу – Групи ТБА – 39 Христини Деменко Темою свого дипломного телевізійного проекту «Кіноманія» автор обрала історичний розвиток кінотеатрів – від створення і до сьогодні. Глядачеві цікаво буде побачити, що змінилося за довгі роки їхнього існування. Це своєрідна екскурсія по сторінках часу, де події розвиваються зі швидкістю світла. В кінотеатрі минулого замість екрану простирадло і голосів героїв ще не чути. Майже сто років вперед і дивовижна еволюція:сучасні мультиплекси, об’ємне зображення в 3, 4Д, поліфонічний звук, система якого постійно оновлюється, щоб краще пристосуватися до людського вуха. Разом з автором ми побуваємо в кінопроекторській, побачимо роботу механіка, як він керує показом фільму в сучасному кінотеатрі.
Ще один аспект програми «Кіноманія» - дубляж іноземних фільмів українською мовою, творчий процес в студії звукозапису. Для багатьох глядачів стане відкриттям, наскільки складно потрапити актору в артикуляцію свого персонажа в потрібний момент і з потрібною швидкістю. В кадрі органічна, щира, тримається невимушено, вміє знаходити і підтримувати контакт з глядачем, викликає позитивні емоції. Те ж можна сказати і про вміння студентки працювати за кадром.
Дипломна робота Христини Демменко відповідає вимогам вищої школи і може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент з.України Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р.
РЕЦЕНЗІ Я на дипломну роботу – Групи ТБА – 39 Ксенії Дехтярьової
У дипломному телепроекті «Головний біль колектора» автор дає рішучий бій новоспеченим фірмам, які «вибивають» борги з людей, кредо яких заробити якомога більше на чужій біді. Адже вони купують право на вимагання заборгованості за тридцять відсотків, а беруть усі сто плюс вигадані штрафи за несвоєчасну сплату боргу. Через свого героя Євгена, який потрапив у «колекторську яму» студентка проводить журналістське розслідування аби дізнатися наскільки дії таких організацій є законними. І в результаті - висновок, що вони фактично взагалі не в правовому полі. Людям нема чого боятися, запевняє автор, вони повинні захищати свою честь, гідність і репутацію.
Тема серйозна і, скажімо, не зовсім безпечна, адже гроші вимагаються різними шляхами. Треба віддати належне автору, яка не побоялася піти в одну з таких фірм і спробувала «витягнути» її працівників на розмову. Сюжет у програмі про першу в Україні антиколекторську компанію «Ваша надія» дає зрозуміти, як треба діяти громадянам у певній ситуації, куди звертатися. Корисними будуть і практичні поради юриста Федора Олексюка для тих , хто вже потрапив під приціл колекторів.
Студентка переконлива в кадрі : сміливий, відкритий погляд, рішучість в інтонаціях. Вона уміло використовує словесну дію, як засіб аргументації. В результаті створює переконливий образ захисника прав людини.
У своєму телепроекті студентка Ксенія Дехтярьова продемонструвала відмінні знання та практичні навички, проявила себе як творча особистість. Дипломна робота відповідає вимогам вищої школи, заслуговує на найвищий бал оцінювання і може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент, з.а.України Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р. РЕЦЕНЗІ Я на дипломну роботу – Групи ТБА – 39 Владислава Красніцького Дипломний телевізійний проект «Залізний дім» - це програма про альтруїзм, порядність, відданість своїй справі талановитого майстра, винахідника, киянина Валерія Смірнова. Його життєвий шлях унікальний. Колишній спортсмен у невеличкому підвальчику організував спортивний зал «Моноліт», де кожен тренажер, зроблений його руками. Це практично останній некомерційний зал у столиці. За майже 40 років він став рідним для багатьох. Тут всі знають одне одного і не тільки займаються спортом, але й товаришують. Треба віддати належне автору програми Владиславу Красніцькому, який обрав таку благородну тему. Мало того, саме він ініціював прохання до президента про надання нового приміщення для «Моноліта», коли дізнався, що те, яке було, забирають. Сьогодні сподвижники Валерія Смірнова облаштовуються на новому місці – ремонтують, фарбують, готуються прийняти бажаючих підтримати здоровий спосіб життя. Програма дуже людяна, тепла, щира! Чого вартий лише один кіт Тайсон – оберіг залу, який любить побоксувати. У кадрі ведучий тримається невимушено, органічно, переконаний в тому, про що говорить, вміє знаходити і підтримувати контакт з глядачем, викликає позитивні емоції. Те ж можна сказати і про вміння студента працювати за кадром.
У своєму дипломному телепроекті та в його теоретичній частині студент Владислав Красніцький продемонстрував відмінні знання та практичні навички, здобуті за час навчання в університеті, проявив себе як творча особистість. Дипломна робота відповідає вимогам вищої школи, заслуговує на найвищий бал оцінювання і може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент З.а.України Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р.
РЕЦЕНЗІ Я на дипломну роботу – Групи ТБА – 39 Олександри Кришевської Головний герой авторського дипломного проекту «За покликанням» Роман Веремейчик – учасник відомого в Україні телевізійного співочого шоу «Х-фактор». Композитор і виконавець він завоював повагу суддів і здобув симпатії багатьох глядачів.
У програмі використана така складна форма подачі екранного матеріалу, як портретний теленарис. Образ сучасного молодого митця, харизматичної особистості автор відтворила в дусі музичної палітри співака. Через його світобачення, ставлення до життя, людей, улюбленої професії студентка намагалася показати глибину характеру музиканта Романа Веремейчика. У програмі вдало використані синхрони героя, які підкреслюють певні його риси. Органічним компонентом і водночас музичним оформленням програми стали твори молодого композитора. Ведуча в кадрі працює на півтонах, мелодика і ритм подачі матеріалу співзвучні загальній атмосфері програми, звучать в унісон з піснями, які глядач чує з екрану.
Дипломна робота Олександри Кришевської може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент З.а.України
Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р.
РЕЦЕНЗІ Я на дипломну роботу – Групи ТБА – 39 Ольги Лазарєвої Телевізійна дипломна робота «Назад в майбутнє» застерігає від екологічного колапсу в Україні через десяток років. Автор стурбована ставленням до водних ресурсів, якими поділилася природа з людьми. Її увага зосереджена на київських озерах, колись повноводних і красивих. Сьогодні вони виснажуються, тануть, зазначає вона, і не самі по собі, а за «допомогою» будівельних організацій, шляховиків та недобросовісних орендаторів.
Глядач бачить кадри київських озер Гарячка та Жандарка, які практично знищені. Використовуючи паралельний монтаж, студентка показує, якими повноводними, розкішними вони були п’ять років тому, і які зараз - замулені, засипані будівельним сміттям, спотворені. Інтерв’ю екологів в програмі б’ють тривогу, адже всі озера столиці пов’язані між собою і пошкодження одних може призвести до обміління інших. Жителі навколишніх масивів теж обурені таким варварським ставленням до їхнього улюбленого місця відпочинку. Автор наголошує, що такий стан з водними ресурсами спостерігається по всій Україні. Приклад з Молочним лиманом поблизу Азовського моря вражає своєю цинічністю. У кадрі ведуча тримається невимушено, органічно, щиро і переконливо спілкується з глядачем, вміло використовує методи образного та асоціативного мислення. У своєму телепроекті студентка Ольга Лазарєва продемонструвала відмінні знання та практичні навички, проявила себе як творча особистість. Дипломна робота відповідає вимогам вищої школи, заслуговує на найвищий бал оцінювання і може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент, з.а.України Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р.
РЕЦЕНЗІ Я на дипломну роботу – Групи ТБА – 39 Маргарити Лещенко
Дипломний телевізійний проект «Перший раз - в перший клас» розглядає надзвичайно актуальну тему сьогодення - новітні педагогічні програми для сучасних школярів початкових класів, які зараз існують в Україні. Завдання відеороботи порівняти нетрадиційну освіту з традиційною, проаналізувати їхні позитивні та негативні сторони, зрозуміти особливості психології дітей молодшого шкільного віку.
Щоб зрозуміти всі «за» і «проти» автор пропонує глядачам відвідати уроки експериментальних класів і самим зробити висновки. Перша зупинка - це Київська школа № 221 з експериментальною програмою Росток. Головні предмети: математика і природознавство. Працює метод - аналітичне мислення і логіка. Наступна - навчально-виховний комплекс Монтессорі. Суцільна творчість, де все виходить за рамки звичайного. Основне гасло: не діти для школи, а школа для дітей.
По-суті, ідея авторського проекту студентки-дипломниці - це допомогти батькам на роздоріжжі: «В яку школу віддати свою дитину, щоб вона вчилася цікаво, якісно і разом з тим невимушено?». І реалізує її студентка на високому фаховому рівні. Вміє Маргарита Лещенко працювати і в кадрі. Її ведуча – сучасний персонаж, стильний, діловий і разом з тим дуже жіночний.
У своєму телепроекті студентка Маргарита Лещенко продемонструвала відмінні знання та практичні навички, проявила себе як творча особистість. Дипломна робота відповідає вимогам вищої школи, заслуговує на найвищий бал оцінювання і може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент, з.а.України
Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р.
РЕЦЕНЗІ Я на дипломну роботу – Групи ТБА – 39 Олександра Лобиніна
Тема дипломного телевізійного проекту «Ре-анімація» - відродження мультиплікаційного фільму вітчизняного виробництва. Всі дискусії: «Чому ми не показуємо дітям свої мультики?» зводиться до одного: « Не має належного фінансування!»,- констатує автор. Він підкреслює, що разом із занепадом жанру відбувається і обміління професійних кадрів, які легко втратити, а не виростити.
У своїй програмі студент-дипломник розповідає про видатні досягнення, часи повного занепаду і поступового відродження анімаційного мистецтва в Україні. Одна з основних ліній в програмі - відданість жанру, професії на прикладі режисера Степана Коваля - засновника студії пластилінової анімації «Новаторфільм». Серія мультфільмів «Моя Україна», яку скоро випустить її колектив, підтверджує, що доки є сподвижники справи, вона житиме.
Робота студент як ведучого і в кадрі, і за кадром відповідає професійним вимогам: він впевнений у собі, прагне знайти контакт з аудиторією. Дипломна робота Олександра Лобиніна може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент з.а.України Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р.
РЕЦЕНЗІЯ на дипломну роботу – Групи ТБА – 39 Єлизавети Малютіної Дипломний телевізійний проект «Реве та стогне» - це програма, в якій порушується надзвичайно актуальна тема: екологічне оздоровлення басейну Дніпра та ставлення до проблеми в нашому суспільстві. За даними НАН, щороку в головну ріку країни скидається понад 800 тисяч тон небезпечних речовин. ЇЇ екологічний стан на катастрофічній межі – б’є тривогу автор. Мета дипломної роботи, захистити Дніпро, як історичне надбання. Не дати знищити його. Застерегти від руйнівних наслідків в результаті людської діяльності. І закликати до відповідальності кожного українця.
У програмі разом з професорами та фахівцями в галузі екології, розкриваються найгостріші проблеми, що накопичилися за довгі роки навколо головної артерії держави. Разом з автором глядачі побувають на Київській ГЄС, водосховищі з радіоактивним мулом, дізнаються в якому стані Бортницька станціїя аерації після чергової аварії. І чи вживаються відповідні заходи щодо поліпшення ситуації.
Автор досить добре вивчила тему за багатьма джерелами, тому зуміла вдало підібрати експертів, правильно розставити у програмі акценти. Студентка, яка виступає в ролі журналіста, в кадрі тримається невимушено органічно, щиро переймається досліджуваною темою, переконлива у тому, про що говорить глядачеві.
У своєму телепроекті студентка Єлизавета Малютіна продемонструвала фахові навички, проявила себе як творча особистість. Дипломна робота відповідає вимогам вищої школи і може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент з.а.України Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р. РЕЦЕНЗІЯ на дипломну роботу – Групи ТБА – 39 Оксани Пугач Дипломна робота «Дорожні війни», насамперед, відзначається сміливим вибором теми. Адже мова йде про беззаконня на автошляхах, до якого причетні самі правоохоронці. Це проблема хабарництва та «кумівського» ставлення до своїх обов’язків інспекторів ДАІ. Негативний приклад вищих чинів, які порушують закон. Незахищеність добропорядних водіїв та острах громадян за свою безпеку.
Програма динамічна, інтригуюча. Цікаво слідкувати за перебігом подій, у яких автор бере безпосередню участь. Нічний рейд разом з активістами руху «Дорожній контроль», присутність на перегонах стрітрейсерів, шокуюча інформація про те, як вони орендують у міліціонерів нічні вулиці Києва, і скільки та отримує за непомічені правопорушення. У авторській позиції чітко прослідковується думка, що контроль і своєчасне реагування на оборудки правоохоронців зроблять дороги безпечнішими, а життя людей спокійнішим.
Робота студентки як ведучої і в кадрі, і за кадром відповідає професійним вимогам: вона впевнена у собі, прагне знайти розуміння і підтримку аудиторії. У своєму телепроекті студентка Оксана Пугач продемонструвала фахові навички, проявила себе як творча особистість. Дипломна робота може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент, з.а.України Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р.
РЕЦЕНЗІЯ на дипломну роботу – Групи ТБА – 39 Юлії Поворозник Дипломний телевізійний проект «За будь-яку ціну» висловлює думку не лише одного автора, але й тисячі киян, які потерпають від забудов, що руйнують інші споруди, заважають мешканцям сусідніх будівель, знищують навколишнє середовище. Крок за кроком вона висвітлює події, що розгортаються в хронологічному порядку. Це історія незаконного будівництва на вулиці Кіквідзе 23, протиправні дії власника будівництва «Печерський бастіон», негативні наслідки забудови Печерської гори, пошкодження будинку на вулиці Різницькій 11Б міста Києва.
Аби дослідити тему, автор спілкувалась інстанціями, що причетні до конкретних справ: прокуратурою Печерського району та міста Києва, представниками Печерської райдержадміністрації, комунальними підприємствами. Добивалась інформації від підрядних організацій та власників будівництв. Неабияке значення в програмі відіграють свідчення громадських активістів, мешканців сусідніх будинків, коментарі екологів. Побудована програма в руслі журналістського розслідування. Доказовість аргументів, вражаючі відеоматеріали, переконливість у кадрі, динамічна і в той самий час стримана подача тексту підтверджують фахову спроможність студентки.
У своєму дипломному телепроекті та в його теоретичній частині студентка Юлія Поворозник продемонструвала відмінні знання та практичні навички, здобуті за час навчання в університеті, проявила себе як творча особистість. Дипломна робота відповідає вимогам вищої школи, заслуговує на найвищий бал оцінювання і може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент З.а.України Дементьєва Л.П. . 20 травня 2013 р. РЕЦЕНЗІ Я на дипломну роботу – Групи ТБА – 39 Інни Сенюк У дипломному телевізійному проекті "Одна надія» порушується тема адаптації дітей–сиріт у суспільстві. Автор через історії своїх героїв, які виросли в сиротинцях показує, що їм бракує найголовнішого – тепла і чуйності. Не вистачає розуміння багатьох речей таких звичних для юнаків і дівчат, які виросли в сім’ях. Саме з цих міркувань і виникла програма наставництва, мета якої дружня підтримка вихованців дитячих будинків.
На прикладі героя програми Іллі автор доводить, що доля кардинально може змінитися, якщо на шляху зустрінеться людина, яка підтримає, подасть руку допомоги. Колиcm важкий підліток без перспектив тепер працює режисером соціальної реклами в центрі «Одна надія». Відзняв свій перший короткометражний фільм, який демонстрували на кінофестивалі в Каннах. Головна турбота автора, щоб про програму наставництва довідалося якомога більше людей, але вона попереджає - стати наставником може не кожен. Волонтери, які хочуть взяти участь в проекті, проходять ретельний відбір. Автор у своєму дипломному телепроекту вміло використовує методи образного та асоціативного мислення. Для розповіді життєвих випробувань свого героя майстерно використовує такий прийом, як реконструкція події. Програма вийшла дуже світлою, проникливою, задушевною. У кадрі ведуча тримається невимушено, органічно, випромінює теплоту і участь у спілкуванні зі своїми героями, вміє тримати контакт з глядачами,використовує психологічну дію впливу як засіб емоційного переконання.
У своєму дипломному телепроекті та в його теоретичній частині студентка Інна Сенюк продемонструвала відмінні знання та практичні навички, здобуті за час навчання в університеті, проявила себе як творча особистість. Дипломна робота відповідає вимогам вищої школи, заслуговує на найвищий бал оцінювання і може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент З.а.України Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р.
РЕЦЕНЗІ Я на дипломну роботу – Групи ТБА – 39 Яни Страшної «Якщо є попит, то будуть і пропозиції»,- стверджує автор у своєму дипломному телепроекті «Любов за гроші». Звернутися до теми проституції студентку змусила гнітюча статистика. Вона свідчить: бізнес інтимних послуг в Україні лише розширюється. На сьогодні це близько 250 тис. жінок. Чому вони наважуються на такий відчайдушний крок? Що змушує їх стати повіями? Основний мотив, звичайно, гроші, - робить висновок автор.
Сюжет за сюжетом розгортають картину, що шокує своїм цинізмом. Історія Ірини, яка вийшла « на дорогу», заради хворих батьків. Розповідь Аліни та її товарок, послуги яких можна знайти в Інтернеті, де сотні сайтів рекламують любов за гроші. Масажні салони та сауни, сфера послуг таксі, що пропонують інтимні послуги, заробляння на повіях правоохоронцями підтверджують розвиток секс-індустрії та безвідповідальність влади у вирішенні проблеми. Очевидно, що тема надзвичайно складна для втілення і потребувала чималих зусиль для реалізації задуму. Студентка-дипломниця у деяких ситуаціях використовувала такий метод зйомки, як прихована камера. Адже бажаючих розповісти правду про тіньовий бізнес знайти не просто.
Робота студентки як ведучої і в кадрі, і за кадром відповідає професійним вимогам: вона впевнена у собі, прагне знайти контакт з аудиторією.
Дипломна робота може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент з.України
Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р.
РЕЦЕНЗІ Я на дипломну роботу – Групи ТБА – 39 Оксани Турик Дипломний проект Оксани Турик торкається надзвичайно важливої теми сьогодення, а саме боротьби з туберкульозом в Україні. Прикро, зазначає автор, але наша країна займає другу сходинку в Європі за чисельністю хворих. Щогодини тут інфікується чотири людини і помирає одна. Тепер це хвороба не лише соціально не захищених верств населення. В її статистику може потрапити хто завгодно і найстрашніше - навіть діти. «Як переламати ситуацію, які міри вжити», - питання, яке й намагається розв’язати автор. Особлива турбота програми - переконати батьків не відмовлятися робити дітям пробу Манту. Дорослим обов’язково проводити планову діагностику, людям без прописки скористатися безкоштовною послугою мобільного флюорографа, отримати консультацію фтизіатра. Відчувається наскільки глибоко автор дослідила проблему. Глядач побачить тренінги з підвищення кваліфікації лікарів-фтизіатрів, «інфекційний контроль» для працівників тубдиспансерів, продемонструє тренінги для журналістів, які вчать правильно висвітлювати таку складну тему. Її основна думка полягає в тому, що вилікуватися може кожен, варто лише захотіти. В кадрі ми бачимо ведучу в різних ситуаціях. Її відвага дивує, адже ті локації, на яких вона побувала, позв’язані з таким небезпечним захворюванням, як туберкульоз. Оксана Турик обрала правильний стиль спілкування з глядачем. В її інтонаціях віра в перемогу, а не скорбота з приводу невтішних цифр. У своєму дипломному телепроекті та в його теоретичній частині студентка Оксана Турик продемонструвала добре засвоєні знання та практичні навички, здобуті за час навчання в університеті. Дипломна робота відповідає вимогам вищої школи, заслуговує на найвищий бал оцінювання і може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент З.а.України Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р.
РЕЦЕНЗІЯ на дипломну роботу – Групи ТБА – 39 Ксенії Чепенко Разом з автором дипломного телевізійного проекту глядач потрапляє в трояндовий рай. Працівники, які доглядають за трояндами, тепло і ніжно ставляться до цих гордовитих красунь. Кажуть, без любові вони не ростуть. Ця квітка має визначну історію в Україні. В місті Чернівцях, звідки і сама автор, Панську вулицю посипали трояндовими пелюстками і по них можна було ходити тільки видатним чернівчанам та гостям ,таким як Василь Стус, Леся Українка, Ольга Кобилянська ...
Троянда – це те прекрасне, що милує душу і око, - зазначає автор. І веде нас в школу флористи, розповідає про майстерність створення весільних трояндових букетів, трояндових картин народної майстрині Кароліни Миколаївни, яка називає квітку своїм натхненням. В програмі відчувається особлива атмосфера, проникнута почуттям вдячності, що природа подарувала людям таку красу. Її створює сама ведуча своїм позитивним настроєм, романтичними нотками в голосі, квітами, з якими вона входить у кадр.
У своєму дипломному телепроекті та в його теоретичній частині студентка Ксенія Чепенко продемонструвала добре засвоєні знання та практичні навички, здобуті за час навчання в університеті. Дипломна робота відповідає вимогам вищої школи і може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент, з.а.України
Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р.
РЕЦЕНЗІ Я на дипломну роботу – Групи ТБА – 39 Богдани Шмигори Дипломний телевізійний проект "Фактор життя» - це програма, що порушує актуальну для України тему: дефіцит донорської крові та індиферентне ставлення влади до цієї скрути. Автор спонукає глядача проникнутися проблемою катастрофічної нестачі крові для переливання хворим людям. Зазначає, що статистика бажаючих стати донором невтішна. Щодня помирають сотні людей, так і не дочекавшись допомоги.
Через своїх героїв, таких як Єва, яку спіткала тяжка недуга, почесного донора України Аделіну Михайлівну Саліминович, яка понад п’ятдесят років рятувала людей, Центр крові, де вочевидь стає зрозуміло, в чому питання життя і смерті, автор намагається достукатись до сердець своїх співвітчизників. Крок за кроком вона відстоює свою позицію: люди в країні людей повинні допомагати одне одному, бо доля багатьох залежить від доброї волі і розуміння інших.
Щодо роботи в кадрі, то варто відзначити, що студентка має хороший від природи голос, вміло використовує методи і прийоми роботи ведучої, пошуку та утримування уваги глядача й контакту з ним, добре працює студентка і за кадром. У своєму дипломному телепроекті та в його теоретичній частині студентка Богдана Шмигора продемонструвала відмінні знання та практичні навички, здобуті за час навчання в університеті, проявила себе як творча особистість. Дипломна робота відповідає вимогам вищої школи, заслуговує на найвищий бал оцінювання і може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент З.а.України
Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р.
РЕЦЕНЗІ Я на дипломну роботу – Групи ТБА – 39 Наталії Шумакової Дипломний телепроект Наталії Шумакової «Загублені» - це програма, що змушує серйозно замислитись над неоднозначною проблемою та її причинами у справі пошуку зниклих дітей в Україні. Автор глибоко проникла в дану тему, різнобічно дослідила її, залучила до розмови широке коло фахівців. Свій задум вона реалізує через волонтерську організацію «Співдружність - пошук зниклих дітей», яку створили свідомі українці. Разом з ними бере участь у рятувальній операції зниклої дитини, ініціює експеримент – моделює ситуацію загубленої дівчинки. Їй хочеться зрозуміти, як звичайні перехожі відреагують на такий неординарний випадок і чи готові кинутися на допомогу. В небайдужості автора, неспокої відчувається справжня громадянська позиція, непідробна турбота у сприянні активнішого розшуку зниклих дітей.
Автор-ведуча в кадрі проявляє емоції, які зачіпають людські почуття: благородність, доброту, гуманність і порядність. Вона вміє знаходити і підтримувати контакт з глядачем, викликає позитивні емоції.
Дипломна робота Наталії Шумакової відповідає вимогам вищої школи і може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент, з.а.України
Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р
РЕЦЕНЗІЯ на дипломну роботу – Групи ТБА – 39 Георгія Марінова « Я їхала влаштовуватися на роботу пралею, а натомість працювала повією», - розповідає героїня програми «На тонкій межі». Тему торгівлі людьми для дипломного телепроекту автор обрав не випадково. Йому не байдужа доля молодих і красивих ровесниць, які гублять своє життя з необачності, не виваженості. Вважає, що на державному рівні ця проблема не отримала відповідного розгляду, і тому тисячі українок починають своє життя з негативу, який потім важко стерти зі сторінок біографії.
Найвища точка програми – спецоперація із визволення української бранки волонтерами міжнародної організації «А-21», штаб якої є в Києві. Показовим став і епізод «Відверта розмова». Розповіді учасниць трагічних подій, тематичні відеоролики, моделювання ситуацій, які допомагають розпізнати підступні наміри сексуальних брокерів, роблять програму насиченою, і разом з тим дають глядачеві простір для роздумів: «Вчитися чи не вчитися на чужих помилках». В кадрі у ведучого схвильовані інтонації, експресивна подача. Він по-справжньому переймається проблемою, намагається створити атмосферу, яка підкреслює тривожний стан вивезення українських дівчат за кордон.
Дипломна робота Георгія Маринова може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент, з.а.України
Дементьєва Л.П. 20 травня 2013
РЕЦЕНЗІ Я на дипломну роботу – авторський телевізійний проект « Дороги-тривоги…» студентки IV курсу Групи ТБА – 39 Ірини Клименко
Мета дипломному телепроекту «Дороги-тривоги» розкрити найважливіші аспекти нових правил дорожнього руху і безпеки на дорозі, підкреслити причини, з яких виникла необхідність внесення поправок, або ж і докорінна зміна діючих стандартів. Щоб втілити свій журналістський задум, студентка-дипломниця вирушає на власне розслідування. Вона чергує разом з інспекторами ДАІ, аби побачити на власні очі, що відбувається на дорогах її рідного міста Кривого Рогу. Такий прийом дозволив автору зібрати ексклюзивний матеріал, ґрунтовно проникнути в суть теми.
Водії порушують правила переїзду на перехрестях, пішохідних переходах, проїжджають на заборонений сигнал світлофора, керують автомобілем у стані алкогольного сп’яніння. В результаті – дорожньо-транспортні пригоди, у яких гинуть і травмуються люди. На прикладі, занять, які проводить начальник з профілактичної роботи Державної автоінспекції міста Кривого Рогу Володимир Миколайович Кисліченко, студентка-дипломниця показує, що потрібно робити аби зменшити ризики і для водіїв, і для пішоходів. Студентка переконлива в кадрі: енергійна, заповзята, рішуча у своїх висновках, її пластика динамічна, вона весь час у русі. Це додає програмі експресії, притягує увагу глядача.
У своєму телепроекті Ірина Клименко проявила себе як творча особистість. Дипломна робота студентки відповідає вимогам вищої школи і може бути допущена до складання комплексного кваліфікаційного іспиту на присвоєння ступеню «бакалавр».
Доцент, з.а.України Дементьєва Л.П. 20 травня 2013 р.
РЕЦЕНЗІ Я на дипломну роботу – авторський телевізійний проект «Ремарка до прем ’ єри» студента IV курсу |
Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 162; Нарушение авторского права страницы