Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ДІЇ ЧЕРГОВОГО ПО СТАНЦІЇ, ПОЇЗНОГО ДИСПЕТЧЕРА, ЛОКОМОТИВНОЇ БРИГАДИ, ЧЕРГОВОГО ПО ПОСТУ ОХОРОНИ ТУНЕЛЮ, МОСТА ТА ІНШИХ ПРИЧЕТНИХ ПРАЦІВНИКІВ У ВИПАДКУ СПРАЦЮВАННЯ ПКПНГ



9.1 Черговий по станції у випадках:

– спрацювання ПКПНГ на підході до станції і перекриття вхідного світлофора з дозволяючого показання на забороняюче;

– спрацювання ПКПНГ на підході до штучної споруди, перекриття прохідного світлофора, який огороджує штучну споруду, з дозволяючого показання на забороняюче,

переконавшись у перебуванні на ділянці наближення до станції або штучної споруди поїзда, зобов'язаний:

– припинити відправлення на суміжну колію перегону поїздів зустрічного (протилежного) напрямку руху (на двоколійних і багатоколійних дільницях залізниць);

– викликати через радіозв'язок машиніста поїзда, при проходженні якого спрацювали ПКПНГ, повідомити йому про це текстом наступного змісту: "Увага! Машиніст поїзда №...., який прямує до станції ...... У Вашому поїзді порушення нижнього габариту! Негайно зупиніться! ДСП станції ...";

– викликати через радіозв'язок машиніста поїзда зустрічного напрямку, якщо він прямує станцією або раніше був відправлений на перегін, але ще не прослідував блок-ділянку, суміжну з тією, де зупинився поїзд, повідомити йому про спрацювання ПКПНГ і зупинку поїзда на суміжній колії;

– здійснити запис про спрацювання ПКПНГ у Журналі огляду колій, стрілочних переводів, пристроїв СЦБ, зв’язку та контактної мережі форми ДУ-46 (далі – Журнал огляду);

– негайно сповістити поїзного диспетчера, диспетчера загону воєнізованої охорони (при спрацюванні ПКПНГ на підході до штучної споруди), чергового по станції відправлення поїзда, під яким спрацювали ПКПНГ, змінного інженера дистанції сигналізації та зв’язку, чергового оглядача вагонів, що знаходиться на станції або чергового по вагонному депо, шляхового майстра або бригадира колії.

Черговий по станції відправлення поїзду, під яким спрацювали ПКПНГ, повинен припинити відправлення поїздів попутного напрямку.

Текст повідомлення, яке передається мовним інформатором: „Увага! Машиніст поїзда, який прямує у парному (непарному) напрямку до станції ...... У Вашому поїзді порушення нижнього габариту! Негайно зупиніться!”.

9.2 Машиніст поїзда зустрічного напрямку, отримавши через радіозв'язок від машиніста, під поїздом якого спрацювали ПКПНГ, або від чергового по станції повідомлення про зупинку поїзда на суміжній колії, повинен зменшити швидкість до величини не більше 20 км/год і проїхати состав поїзда, який зупинився, з особливою пильністю і готовністю зупинитися, якщо зустрінеться перешкода для подальшого руху. Після прослідування повз поїзд, який зупинився на суміжній колії, і при відсутності перешкоди для руху машиніст сповіщає про це чергового по станції і веде далі поїзд за показаннями світлофорів.

9.3 При переключенні вхідного світлофора станції, на дільницях наближення якої установлені ПКПНГ, з дозволяючого показання на забороняюче, а також у разі отримання повідомлення про спрацювання ПКПНГ від мовного інформатора, чергового по станції, або поїзного диспетчера через поїзний радіозв'язок, машиніст зобов'язаний:

– вжити заходів щодо зупинки поїзда службовим гальмуванням і включити червоні вогні ліхтарів на буферному брусі;

– повідомити через радіозв'язок машиністам поїздів зустрічного і попутного прямування, черговим по станціях, що обмежують перегін, про місце зупинки поїзда та вжиті заходи для з'ясування причини спрацювання ПКПНГ. Повідомлення повторюється машиністом до отримання відповіді від машиністів поїздів, що знаходяться на перегоні, і чергових по прилеглих станціях;

– подавати сигнал загальної тривоги при наближенні поїзда зустрічного прямування в зоні прямої видимості, якщо від нього через радіозв'язок відповіді не отримано, а також мигати вогнем прожектора до отримання від машиніста зустрічного поїзда відповідного сигналу;

– направити помічника машиніста для огляду поїзда з обох боків з метою виявлення волочіння деталей або колісних пар рухомого складу, які зійшли з рейок;

– сповістити начальника пасажирського поїзда за допомогою радіозв’язку або через провідника першого за локомотивом вагона, направити помічника машиніста для спільного з електромеханіком та начальником поїзда огляду складу поїзда.

9.4 Про результати огляду і вжиті заходи, а також про можливість подальшого руху поїздів на перегоні, машиніст поїзда, під яким спрацювали ПКПНГ, повідомляє черговому по станції або поїзному диспетчеру.

9.5 Якщо локомотивна бригада поїзда, під яким спрацювали ПКПНГ, установить схід із рейок або волочіння деталей рухомого складу, то вона зобов'язана з'ясувати стан рухомого складу, наявність або відсутність габариту С відносно суміжної колії і негайно передати цю інформацію черговим по станціях, що обмежують цей перегін (на дільницях з диспетчерським управлінням – поїзному диспетчеру). Черговий по станції доповідає про це поїзному диспетчеру та викликає працівників причетних служб.

9.6 Якщо несправність у поїзді не виявлена, то черговий по станції, за узгодженням з поїзним диспетчером, приймає поїзд на станцію за дозволяючим показанням вхідного світлофора.

9.7 Для приймання наступних попутних поїздів на станцію до відновлення ПКПНГ черговий по станції натискає допоміжну кнопку ДКЛ, розташовану на апараті управління, для відкриття вхідного світлофора на дозволяєюче показання і виключає дзвінок натисканням кнопки КВД.

9.8 Поїзд, під яким спрацювали ПКПНГ, на станції оглядає працівник пункту технічного огляду вагонів (ПТО), а при відсутності ПТО працівник, який згідно наказу начальника залізниці виконує обов’язки оглядача вагонів. За результатами огляду поїзда визначається порядок його подальшого прямування. Якщо несправність у рухомому складі поїзда не виявлена, то поїзд прямує до найближчого пункту технічного обслуговування вагонів з установленою швидкістю.

9.9 Якщо машиніст поїзда при прослідуванні прохідного світлофора, біля якого установлені датчики ПКПНГ, виявить перекриття вхідного світлофора на забороняюче показання, але повідомлення про спрацювання ПКПНГ від чергового по станції або поїзного диспетчера через радіозв'язок не отримає, то він повинен вжити заходів, передбачених пунктом 9.3 цієї Інструкції.

9.10 Якщо машиніст поїзда, у випадку несправності або сходження рухомого складу, не може через радіозв'язок викликати чергового по станції або поїзного диспетчера, то він повинен сповістити про це машиністам поїздів попутного та зустрічного напрямків руху.

9.11 На дільницях залізниць, обладнаних пристроями диспетчерської централізації, поїзний диспетчер, отримавши за сигналами контрольних приладів на апараті управління повідомлення про спрацювання ПКПНГ під поїздом, інформує про це через радіозв’язок машиніста поїзда, який прямує на станцію, а також машиністів поїздів, які рухаються по суміжній колії.

Поїзний диспетчер, при спрацюванні ПКПНГ, викликає на чергування чергового по станції або начальника станції, повідомляє про спрацювання ПКПНГ і передає станцію на резервне управління. Прийнявши управління станцією, черговий по станції діє відповідно до пунктів 9.1, 9.6, 9.7 цієї Інструкції.

9.12 Після відновлення датчиків ПКПНГ у випадку їх руйнування від деталей, що волочаться, або від сходження рухомого складу, та виконання необхідних перевірок працівники дистанції колії (бригадир колії) і дистанції сигналізації та зв'язку (електромеханік СЦБ) сповіщають про це чергового по станції (поїзного диспетчера) і здійснюють запис в Журналі огляду про відновлення дії ПКПНГ.

Черговий по станції припиняє користуватися кнопкою ДКЛ із лічильником числа натискань і робить відповідний запис у Журналі огляду із зазначенням показання лічильника.

9.13 Якщо спрацювання ПКПНГ відбулося у період відсутності поїзда на ділянках наближення до станції або штучної споруди, то черговий по станції робить запис у Журналі огляду про спрацювання ПКПНГ, сповіщає про це поїзного диспетчера, електромеханіка СЦБ і змінного інженера дистанції сигналізації та зв’язку, які організовують відновлення дії ПКПНГ, шляхового майстра або бригадира колії. При появі поїзда на ділянці наближення до станції прийом його на станцію здійснюється порядком, установленим в пункті 9.7 цієї Інструкції.

На дільницях залізниць, обладнаних пристроями диспетчерської централізації, після отримання за контрольними приладами на апараті управління поїзного диспетчера повідомлення про спрацювання ПКПНГ при відсутності поїзда на ділянках наближення поїзний диспетчер повинен сповістити про це змінного інженера дистанції сигналізації та зв’язку, який організовує відновлення дії ПКПНГ, а також при необхідності, чергового по дистанції колії, та:

– діяти в порядку, встановленому Інструкцією з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України ЦД/0058, якщо існуюча система диспетчерської централізації не дозволяє передавати відповідальні команди;

– управляти самостійно вхідним світлофором станції передачею команди допоміжного відкриття вхідного світлофору, якщо існуюча система диспетчерської централізації дозволяє передавати відповідальні команди.

9.14 При відсутності основного і резервного джерел електроживлення на сигнальній установці, від якої здійснюється електроживлення ПКПНГ, вони до відновлення електропостачання автоматично переводяться в неробочий стан. Черговий по станції (на дільницях залізниць, обладнаних пристроями диспетчерської централізації – поїзний диспетчер) робить запис у Журналі огляду про те, що ПКПНГ через відсутність електропостачання знаходяться в неробочому стані, та сповіщає про це поїзного диспетчера, чергового енергодиспетчера й електромеханіка СЦБ.

9.15 Приймання поїздів на станцію при недіючих через відсутність електропостачання ПКПНГ черговий по станції (на дільницях залізниць, обладнаних пристроями диспетчерської централізації – поїзний диспетчер) здійснює відповідно до вимог пункту 9.13 цієї Інструкції.

Після відновлення електропостачання ПКПНГ працівник дистанції електропостачання (енергодиспетчер) повідомляє черговому по станції (на дільницях залізниць, обладнаних пристроями диспетчерської централізації – поїзному диспетчеру) причину порушення, дату і час відновлення електропостачання телефонограмою. На підставі цієї телефонограми та показань контрольних приладів черговий по станції здійснює відмітку в Журналі огляду і повідомляє поїзному диспетчеру про відновлення робочого стану ПКПНГ.

9.16 При спрацюванні ПКПНГ, що огороджують тунель, міст, на загороджувальному світлофорі або світлофорі прикриття включається червоний вогонь, черговий по посту охорони тунелю, моста повинен:

– викликати через радіозв'язок машиніста поїзда, при проходженні якого спрацювали ПКПНГ, повідомити йому про це текстом наступного змісту: "Увага! Машиніст поїзда, який прямує до мосту ( тунелю ) ..... км у парному (непарному) напрямку. У Вашому поїзді порушення нижнього габариту! Негайно зупиніться! Черговий поста охорони тунелю (моста), прізвище ";

– доповісти про спрацювання ПКПНГ черговим по станціях, що огороджують перегін, або поїзному диспетчеру (при диспетчерській централізації) та диспетчеру загону воєнізованої охорони;

– здійснити запис про спрацювання ПКПНГ у Книзі прийому і здачі чергувань по посту охорони тунелю, моста.

Черговий по станції відправлення поїзду або поїзний диспетчер (при диспетчерській централізації), при проходженні якого спрацювали ПКПНГ, після отримання повідомлення від чергового по посту охорони тунелю, моста повинен:

– припинити відправлення поїздів попутного напрямку;

– негайно сповістити поїзного диспетчера, змінного інженера дистанції сигналізації та зв’язку, чергового оглядача вагонів, що знаходиться на станції або чергового по вагонному депо, шляхового майстра або бригадира колії.

Черговий по станції приймання поїзду, при проходженні якого спрацювали ПКПНГ, після отримання повідомлення від чергового по посту охорони тунелю, моста повинен:

– припинити відправлення на суміжну колію перегону поїздів зустрічного (протилежного) напрямку руху (на двоколійних і багатоколійних дільницях залізниць);

– викликати через радіозв'язок машиніста поїзда зустрічного напрямку, якщо він прямує перегоном і ще не прослідував блок-ділянку, суміжну з тією, де зупинився поїзд, повідомити йому про спрацювання ПКПНГ.

9.17 Порядок проходу поїздом загороджувальних світлофорів або світлофорів прикриття, що огороджують штучні споруди на дільницях, обладнаних пристроями автоматичного або напівавтоматичного блокування, а також порядок огляду рухомого складу при спрацюванні ПКПНГ, установлює начальник залізниці.

9.18 При відновленні дії ПКПНГ електромеханік СЦБ, бригадир колії і черговий по станції керуються вимогами розділу 10 Інструкції з забезпечення безпеки руху поїздів при виконанні робіт з технічного обслуговування та ремонту пристроїв сигналізації, централізації та блокування (СЦБ) на залізницях України ЦШЕОТ-0018.

Відновлення ПКПНГ здійснюється працівниками дистанції колії і дистанції сигналізації та зв'язку з урахуванням положень розділу 7 цієї Інструкції.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 159; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь