Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


В и ди транспортних засоб ів



В и ди транспортних засоб ів

· Автомобільний т-т

його переваги: ​​- висока маневреність і оперативність; - регулярність поставок; - менш жорсткі вимоги до упаковки товару, в порівнянні з іншими видами транспорту;- Можливість використання різних маршрутів і схем доставки; - можливість відправки вантажу малими партіями.

його недоліки: - порівняно висока собівартість перевезень; - терміновість розвантаження;- Можливість розкрадання вантажу; - можливість викрадення автотранспорту; - порівняно мала вантажопідйомність; - залежність від сезонних і дорожніх умов

• залізничний транспорт:

ефективний для перевезення масових видів вантажів на середньо і далекі відстані з високою концентрацією вантажопотоків.

його плюси: - порівняно невисока собівартість перевезень; - хороша пристосованість для перевезення різних партій вантажів за будь-яких погодних умовах; - можливість доставки вантажів на великі відстані;- Регулярність перевезень; - можливість ефективної організації навантаження / розвантаження.

його мінуси: - обмежене число перевізників; - великі капітальні вкладення у виробничо технічну базу; - висока енергоємність перевезень; - низька доступність до кінцевих точках продажів.

• морський транспорт:

Найбільший перевізник у міжнародних перевезеннях. Виконує в основному зовнішні експортно-імпортні перевезення, в тому числі всі вантажні перевезення в міжконтинентальному повідомленні. Велика роль транспорту у внутрішніх перевезеннях для північних і східних прибережних районів країни.

його плюси: - низькі тарифи і висока провізна здатність

його мінуси: - низька швидкість; - жорсткі вимоги до упаковки і кріплення вантажів;- Мала частота відправлень.

• внутрішній водний транспорт:

Призначений для перевезень окремих масових видів вантажів на середні та дальні відстані, а також для пасажирського сполучення. Однак в останні роки, внутрішній транспорт не витримує конкуренції і перетворився в технологічний транспорт, який перевозить будівельні матеріали.

його плюси: - низькі вантажні тарифи.

його мінуси: - мала швидкість доставки; - низька доступність в географічному плані;- Сезонність.

• повітряний транспорт:

його переваги: висока швидкість, можливість досягнення віддалених районів, короткі маршрути, висока схоронність вантажів.

його недоліки: дороге паливо

• трубопровідний транспорт:

Вузькоспеціалізований

Розміщення вантажів у вагонах різних конструкцій

в критому вагоні вантаж повинен бути упакований в стандартній тарі або упаковці. Основна перевага перевезення в критих вагонах: збереження вантажів і можливість автоматизації навантаження. Вся номенклатура вантажів, дозволених для перевезення в критих вагонах, визначена в Правилах перевезення вантажів залізничним транспортом. Для відправки вантажу в критих вагонах потрібно розробити ескіз розміщення та кріплення вантажу та погодити його на станції відправлення.

Основні особливості кріплення:

- Вантажі розміщуються завжди від торцевих стін, біля яких необхідно встановити дерев'яні щити на висоту завантаження. У простір між вантажами встановлюються від зсуву і завалу щити і розпірні конструкції з бруса. Невеликі порожнечі дозволяється заповнювати малоцінними матеріалами.

- Вантажі повинні бути розставлені таким чином щоб загальний центр ваги вантажів знаходився в геометричному центрі вагона.

- При завантаженні автонавантажувачами обов'язково покласти на підлогу металеві листи.

- Кріплення здійснюється в основному розпірними брусками з упором в торцеві і бічні стіни вагона, в стіни вагона забивати цвяхи не можна, можна забивати тільки в підлогу і в дверні коробки при установці захисту від навалу на двері.

 

Водний

Водний транспорт до цих пір зберігає важливу роль. Завдяки своїм перевагам (водний транспорт - найдешевший після трубопровідного), водний транспорт зараз охоплює 60-67% всього світового вантажообігу. За внутрішніми водними шляхами перевозять в основному масові вантажі - будівельні матеріали, вугілля, руду - перевезення яких не потребує високої швидкості (тут позначається конкуренція з більш швидкими автомобільним та залізничним транспортом). На перевезеннях через моря і океани у водного транспорту конкурентів немає (авіаперевезення дуже дорогі, і їх сумарна частка у вантажоперевезеннях низька), тому морські судна перевозять найрізноманітніші види товарів, але більшу частину вантажів становлять нафта і нафтопродукти, скраплений газ, вугілля, руда.

Автомобільний

Автомобільний транспорт зараз - найпоширеніший вид транспорту. Переваги автомобільного транспорту - маневреність, гнучкість, швидкість. Вантажні автомобілі перевозять нині практично всі види вантажів, але навіть на великих відстанях (до 5 і більше тис. км) автопоїзда (вантажівка-тягач і причіп або напівпричіп) успішно конкурують із залізницею при перевезенні цінних вантажів, для яких критична швидкість доставки, наприклад , швидкопсувних продуктів.

Транспортні засоби: різні типи автомобілів - легкові, автобуси, вантажні; Шляхи сполучення: автомобільні дороги, мости, тунелі, шляхопроводи, естакади; Сигналізація і керування: правила дорожнього руху, світлофори, дорожні знаки, автотранспортні інспекції; Транспортні вузли: автостанції, автовокзали, автостоянки, перехрестя; Енергетичне забезпечення: автомобільні заправні станції, контактна мережа; Технічне забезпечення: СТОА, парки (автобусний, тролейбусний), автодорожні служби.

Залізничний транспорт

Залізниці мають багато переваг - високу вантажопідйомність, надійність, порівняно високу швидкість. Зараз по залізницях перевозять найрізноманітніші вантажі, але в основному - масові, такі як сировина, сільгосппродукція. Введення контейнерів, що полегшують перевантаження, також підвищило конкурентоспроможність залізниць.

Спеціалізована легка залізниця, що застосовується як міського пасажирського транспорту, називається трамваєм.

Транспортні засоби: локомотиви і вагони. Шляхи сполучення: Залізнична колія, мости, тунелі. Сигналізація і керування: залізнична сигналізація. Транспортні вузли: залізничні станції та вокзали. Енергетичне забезпечення: контактна мережа і тягові підстанції (на електрифікованих залізниць), пункти заправки та екіпіровки локомотивів

Повітряний

Повітряний транспорт - найшвидший і в той же час найдорожчий вид транспорту. Основна сфера застосування повітряного транспорту - пасажирські перевезення на відстанях понад тисячу кілометрів. Також здійснюються і вантажні перевезення, але їх частка дуже низька. В основному авіатранспортом перевозять швидкопсувні продукти і особливо цінні вантажі, а також пошту. У багатьох важкодоступних повітряному транспорту немає альтернатив. В таких випадках, коли в місці посадки відсутній аеродром (наприклад, доставка наукових груп у важкодоступні райони) використовують не літаки, а вертольоти, які не потребують посадочної смуги. Велика проблема сучасних літаків - шум, вироблюваний ними при зльоті, який значно погіршує якість життя мешканців розташованих поряд з аеропортами районів.

Транспортні засоби: літаки і вертольоти. Шляхи сполучення: повітряні коридори. Сигналізація і керування: авіамаяки, диспетчерська служба. Транспортні вузли: аеропорти

Трубопровідний

Трубопровідний транспорт досить незвичайний. Він не має транспортних засобів, вірніше, сама інфраструктура «за сумісництвом» є транспортним засобом. Трубопровідний транспорт дешевше залізничного і навіть водного. Він не вимагає великої кількості персоналу. Основний тип вантажів - рідкі (нафта, нафтопродукти) або газоподібні. Труби укладають на землі або під землею, а також на естакадах. Рух вантажу здійснюють насосні або компресорні станції.

 

 

Хар-ка вагонів

Перевезення вантажів залізницею здійснюється різними типами рухомого складу. В залежності від характеру вантажу, конструкції кузова, способів навантаження і вивантаження, а також забезпечення збереження вантажів розрізняють: криті вагони, піввагони, платформи, цистерни, вагони-самоскиди, вагони бункерного типу і реф-вагони.

Критий вантажний вагон використовується для перевезення вантажів, що потребують захисту від атмосферних опадів. Кузов вагона являє собою конструкцію, що складається з рами з підлогою, 4-х стін і даху. Завантаження та вивантаження в універсальних критих вагонах здійснюється через двері, розташовані в бічних стінах.

Напіввагон призначений для перевезення вантажів, які не потребують захисту від атмосферних опадів. Так як напіввагони не мають даху, то це дозволяє повністю механізувати вантаження. Для перевезення сипучих вантажів існують піввагони з люками в підлозі, який дозволяють механізувати вивантаження таких вантажів.

Хоппер (англ. hopper - бункер) - різновид піввагона, що використовується для масових перевезень добрив, цементу, зерна та інших сипучих вантажів. Для захисту від атмосферних опадів, застосовуються криті хопери з завантажувальними люками на даху.

Платформа - вагон, який застосовується для перевезення машин, обладнання, довгомірних вантажів, контейнерів, а також сипучих вантажів, які не потребують захисту від атмосферних опадів.

Контейнерні платформи не мають бортів і обладнані спеціальними замками для кріплення великовантажних універсальних контейнерів будь-яких типів.

Платформи для перевезення лісу мають торцеві стіни і додаткові спеціальні стійки, що запобігають зсув вантажу.

Вагон-цистерна застосовується для перевезення рідких вантажів, зріджених газів і порошкоподібних матеріалів.

Вагони бункерного типу - по суті, криті вагони або криті хопери з тією лише різницею, що на одній рамі змонтовані кілька ємностей, призначених для перевезення специфічних сипучих вантажів (борошно, нафтобітум, гранульовані матеріали).

Думпкар (англ. dump - перекидати, car - вагон) - вагон-самоскид. Він використовується для перевезення і механізованого розвантаження сипучих і крупнокускових вантажів.

Основними технічними характеристиками вантажного вагона є:

тара (власна маса порожнього вагона), вантажопідйомність (найбільша маса вантажу, яку можна в ньому перевозити), обсяг кузова, площа підлоги, довжина і інші лінійні розміри.

Классіфікація автобусів

Автобуси, призначені для внутрішньоміського і приміського громадського транспорту, називають міськими, а призначені для міжміських перевезень - міжміськими і туристськими. Число місць в автобусах в залежності від призначення становить 10 - 80.

По довжині автобуси розділені на наступні класи:

• особливо малий (до 5 м);• малий (6,0 - 7,5 м);• середній (8,0 - 9,5 м);

• великий (10,5 - 12,0 м);

• особливо великий (зчленований) (16,5 м і більше).

9. Принципи рушійної сили транспортних засобів.
За типом рушійної сили (приводу)
Транспортні засоби, що приводяться в рух силою людських м’язів
.
-
Дрезина
-
Велосипед
-
Байдарка
-
Каное
-
Педальний (пляжний) катамаран
Гужовий транспорт
— транспорт, що рухається силою м’язів тварин: коней, верблюдів, волів, буйволів, лам, віслюків, оленів, слонів, собак. Розрізняють в’ючний — тварина безпосередньо несе вантаж; тягловий — тварина упряжена у віз, сані, бричку, екіпаж. Зазвичай, як в’ючних використовують великих копитних тварин.
Транспортні засоби, що приводяться в рух силою вітру або потоків повітря
— парусне судно, повітряна куля, планер, дельтаплан, парашут.
Транспортні засоби, що приводяться в рух потоками води, течією
, наприклад, лісосплав.
Механічний транспортний засіб
транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми (крім транспортних засобів, робочий об'єм двигуна яких не перевищує 50 куб. см), а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт.

 












Загальний устрій автомобіля

Будь легковий автомобіль складається з наступних елементів:двигуна; трансмісії; ходової частини; механізмів управління;електрообладнання; додаткового обладнання; кузова.

На досліджуваних автомобілях встановлено двигун внутрішнього згоряння, в якому хімічна енергія горіння палива перетворюється в механічну роботу.

Шасі становить основу автомобіля і складається з трансмісії, ходової частини та механізмів управління.

Трансмісія автомобіля складається з механізмів та вузлів, призначених для передачі крутного моменту від колінчастого вала двигуна до провідних (в більшості випадків заднім) колесам автомобіля. До трасмісcіі автомобіля відносяться: зчеплення,коробка передач,карданна передача,головна передача,диференціал і приводні вали коліс (півосі).

Крутним моментом називається момент сили, під дією якої відбувається обертання тіла. Він визначається як добуток сили на плече, на якому вона прикладена.

Зчеплення призначене для плавного з'єднання двигуна з іншими агрегатами і вузлами трансмісії та тимчасового їх роз'єднання. Воно розташоване між двигуном і коробкою передач.

Коробка передач дозволяє змінювати крутний момент, який передається від двигуна до провідних колесам автомобіля, роз'єднувати двигун і ведучі колеса, а також дає можливість автомобілю рухатися заднім ходом.

Карданна передача передає обертальний момент від коробки передач до головної передачі під кутом, що змінюється.

Головна передача збільшує обертальний момент, який до неї підводиться, і передає його під прямим кутом на приводні вали.

Диференціал забезпечує провідним колесам автомобіля обертання з неоднаковим числом оборотів, що необхідно при русі на поворотах і по нерівній дорозі.

Приводні вали коліс (півосі) призначені для передачі крутного моменту від диференціала до ведучих коліс.

Ходова частина автомобіля складається з рами, переднього і заднього мостів, з'єднаних з рамою за допомогою ресор.

Передні і задні мости мають колеса, які можуть бути керованими і ведучими.

Механізми управління служать для зміни напрямку руху, гальмування автомобіля й утримання його в нерухомому стані. До них відносяться рульове управління і гальма.

Кузов вантажного автомобіля складається з кабіни водія і вантажної платформи.

Кузов легкового автомобіля суцільнометалевий, пристосований для розміщення в ньому пасажирів. До кузову відносяться також і деталі оперення: крила, капот, облицювання, бризговики, сполером.

 

В и ди транспортних засоб ів

· Автомобільний т-т

його переваги: ​​- висока маневреність і оперативність; - регулярність поставок; - менш жорсткі вимоги до упаковки товару, в порівнянні з іншими видами транспорту;- Можливість використання різних маршрутів і схем доставки; - можливість відправки вантажу малими партіями.

його недоліки: - порівняно висока собівартість перевезень; - терміновість розвантаження;- Можливість розкрадання вантажу; - можливість викрадення автотранспорту; - порівняно мала вантажопідйомність; - залежність від сезонних і дорожніх умов

• залізничний транспорт:

ефективний для перевезення масових видів вантажів на середньо і далекі відстані з високою концентрацією вантажопотоків.

його плюси: - порівняно невисока собівартість перевезень; - хороша пристосованість для перевезення різних партій вантажів за будь-яких погодних умовах; - можливість доставки вантажів на великі відстані;- Регулярність перевезень; - можливість ефективної організації навантаження / розвантаження.

його мінуси: - обмежене число перевізників; - великі капітальні вкладення у виробничо технічну базу; - висока енергоємність перевезень; - низька доступність до кінцевих точках продажів.

• морський транспорт:

Найбільший перевізник у міжнародних перевезеннях. Виконує в основному зовнішні експортно-імпортні перевезення, в тому числі всі вантажні перевезення в міжконтинентальному повідомленні. Велика роль транспорту у внутрішніх перевезеннях для північних і східних прибережних районів країни.

його плюси: - низькі тарифи і висока провізна здатність

його мінуси: - низька швидкість; - жорсткі вимоги до упаковки і кріплення вантажів;- Мала частота відправлень.

• внутрішній водний транспорт:

Призначений для перевезень окремих масових видів вантажів на середні та дальні відстані, а також для пасажирського сполучення. Однак в останні роки, внутрішній транспорт не витримує конкуренції і перетворився в технологічний транспорт, який перевозить будівельні матеріали.

його плюси: - низькі вантажні тарифи.

його мінуси: - мала швидкість доставки; - низька доступність в географічному плані;- Сезонність.

• повітряний транспорт:

його переваги: висока швидкість, можливість досягнення віддалених районів, короткі маршрути, висока схоронність вантажів.

його недоліки: дороге паливо

• трубопровідний транспорт:

Вузькоспеціалізований


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 164; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.032 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь