Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Розміщення вантажів у вагонах різних конструкцій



в критому вагоні вантаж повинен бути упакований в стандартній тарі або упаковці. Основна перевага перевезення в критих вагонах: збереження вантажів і можливість автоматизації навантаження. Вся номенклатура вантажів, дозволених для перевезення в критих вагонах, визначена в Правилах перевезення вантажів залізничним транспортом. Для відправки вантажу в критих вагонах потрібно розробити ескіз розміщення та кріплення вантажу та погодити його на станції відправлення.

Основні особливості кріплення:

- Вантажі розміщуються завжди від торцевих стін, біля яких необхідно встановити дерев'яні щити на висоту завантаження. У простір між вантажами встановлюються від зсуву і завалу щити і розпірні конструкції з бруса. Невеликі порожнечі дозволяється заповнювати малоцінними матеріалами.

- Вантажі повинні бути розставлені таким чином щоб загальний центр ваги вантажів знаходився в геометричному центрі вагона.

- При завантаженні автонавантажувачами обов'язково покласти на підлогу металеві листи.

- Кріплення здійснюється в основному розпірними брусками з упором в торцеві і бічні стіни вагона, в стіни вагона забивати цвяхи не можна, можна забивати тільки в підлогу і в дверні коробки при установці захисту від навалу на двері.

 

Коротка характеристика видів транспорту

Водний

Водний транспорт до цих пір зберігає важливу роль. Завдяки своїм перевагам (водний транспорт - найдешевший після трубопровідного), водний транспорт зараз охоплює 60-67% всього світового вантажообігу. За внутрішніми водними шляхами перевозять в основному масові вантажі - будівельні матеріали, вугілля, руду - перевезення яких не потребує високої швидкості (тут позначається конкуренція з більш швидкими автомобільним та залізничним транспортом). На перевезеннях через моря і океани у водного транспорту конкурентів немає (авіаперевезення дуже дорогі, і їх сумарна частка у вантажоперевезеннях низька), тому морські судна перевозять найрізноманітніші види товарів, але більшу частину вантажів становлять нафта і нафтопродукти, скраплений газ, вугілля, руда.

Автомобільний

Автомобільний транспорт зараз - найпоширеніший вид транспорту. Переваги автомобільного транспорту - маневреність, гнучкість, швидкість. Вантажні автомобілі перевозять нині практично всі види вантажів, але навіть на великих відстанях (до 5 і більше тис. км) автопоїзда (вантажівка-тягач і причіп або напівпричіп) успішно конкурують із залізницею при перевезенні цінних вантажів, для яких критична швидкість доставки, наприклад , швидкопсувних продуктів.

Транспортні засоби: різні типи автомобілів - легкові, автобуси, вантажні; Шляхи сполучення: автомобільні дороги, мости, тунелі, шляхопроводи, естакади; Сигналізація і керування: правила дорожнього руху, світлофори, дорожні знаки, автотранспортні інспекції; Транспортні вузли: автостанції, автовокзали, автостоянки, перехрестя; Енергетичне забезпечення: автомобільні заправні станції, контактна мережа; Технічне забезпечення: СТОА, парки (автобусний, тролейбусний), автодорожні служби.

Залізничний транспорт

Залізниці мають багато переваг - високу вантажопідйомність, надійність, порівняно високу швидкість. Зараз по залізницях перевозять найрізноманітніші вантажі, але в основному - масові, такі як сировина, сільгосппродукція. Введення контейнерів, що полегшують перевантаження, також підвищило конкурентоспроможність залізниць.

Спеціалізована легка залізниця, що застосовується як міського пасажирського транспорту, називається трамваєм.

Транспортні засоби: локомотиви і вагони. Шляхи сполучення: Залізнична колія, мости, тунелі. Сигналізація і керування: залізнична сигналізація. Транспортні вузли: залізничні станції та вокзали. Енергетичне забезпечення: контактна мережа і тягові підстанції (на електрифікованих залізниць), пункти заправки та екіпіровки локомотивів

Повітряний

Повітряний транспорт - найшвидший і в той же час найдорожчий вид транспорту. Основна сфера застосування повітряного транспорту - пасажирські перевезення на відстанях понад тисячу кілометрів. Також здійснюються і вантажні перевезення, але їх частка дуже низька. В основному авіатранспортом перевозять швидкопсувні продукти і особливо цінні вантажі, а також пошту. У багатьох важкодоступних повітряному транспорту немає альтернатив. В таких випадках, коли в місці посадки відсутній аеродром (наприклад, доставка наукових груп у важкодоступні райони) використовують не літаки, а вертольоти, які не потребують посадочної смуги. Велика проблема сучасних літаків - шум, вироблюваний ними при зльоті, який значно погіршує якість життя мешканців розташованих поряд з аеропортами районів.

Транспортні засоби: літаки і вертольоти. Шляхи сполучення: повітряні коридори. Сигналізація і керування: авіамаяки, диспетчерська служба. Транспортні вузли: аеропорти

Трубопровідний

Трубопровідний транспорт досить незвичайний. Він не має транспортних засобів, вірніше, сама інфраструктура «за сумісництвом» є транспортним засобом. Трубопровідний транспорт дешевше залізничного і навіть водного. Він не вимагає великої кількості персоналу. Основний тип вантажів - рідкі (нафта, нафтопродукти) або газоподібні. Труби укладають на землі або під землею, а також на естакадах. Рух вантажу здійснюють насосні або компресорні станції.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 207; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь