Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Експлуатаційні властивості транспорту



Експлуатаційні показники водних суден:

-водотоннажність (масове або об'ємне) визначається масою або об'ємом води, що витісняється плаваючим судном; -вантажопідйомність  - перевізна здатність даного судна; -дедвейт (або повна вантажопідйомність) - величина вантажу, яку судно здатне прийняти до опади по літню вантажну марку на ватерлінії; -вантажомісткість - здатність судна вмістити вантаж певного обсягу (окремо для тарно-пакувальних, штучних і сипучих вантажів).

Експлуатаційні показники залізничного складу:

-коефіцієнт використання вантажопідйомності, рівний відношенню фактичної маси вантажу у вагоні до його вантажопідйомності; -коефіцієнт місткості, що дорівнює приватному від ділення фактичного вантажу у вагоні на місткість вагона; -технічна норма завантаження - це узгоджене з вантажовідправником кількість вантажу, яке може бути додано в даний. вагон при найкращому використанні його вантажопідйомності і місткості.

Автомобільний транспорт характеризується показниками експлуатаційно-технічної якості, які разом з даними по конкретних умов експлуатації служать для вибору рухомого складу тієї чи іншої марки.

До таких показників відносяться характеристики автомобіля за його габаритам, масі, вантажопідйомності, прохідності, швидкості та іншим динамічним якостям, стійкості і маневреності і, нарешті, по економічності. Ефективність використання автомобільного транспорту визначається такими показниками, як собівартість перевезень, їх продуктивність, енергоємність і інш.

Привабливість автотранспорту частково пояснюється його відносним перевагою над іншими по всіх п'яти характеристикам за винятком вантажопідйомності. Ця обставина дозволяє розглянути експлуатаційні характеристики (показники) автотранспорту більш докладно.

Робота рухомого складу автомобільного транспорту оцінюється системою техніко-експлуатаційних показників, що характеризують кількість і якість виконаної роботи. Техніко-експлуатаційні показники використання рухомого складу в транспортному процесі можна розділити на дві групи.

До першої групи слід віднести показники, що характеризують ступінь використання рухомого складу вантажного автомобільного транспорту:

-коефіцієнти технічної готовності, випуску та використання рухомого складу;

-коефіцієнти використання вантажопідйомності і пробігу,

-середня відстань їздки з вантажем і середня відстань перевезення,

-час простою під навантаженням-розвантаженням;

-час в наряді;

-технічна та експлуатаційна швидкості.

Друга група характеризує результативні показники роботи рухомого складу: -число поїздок;

-загальна відстань перевезення і пробіг з вантажем;

-обсяг перевезень і транспортна робота.

-наявність в автотранспортному підприємстві автомобілів, тягачів, причепів, напівпричепів називають обліковим парком рухомого складу

Хар-ка вагонів

Перевезення вантажів залізницею здійснюється різними типами рухомого складу. В залежності від характеру вантажу, конструкції кузова, способів навантаження і вивантаження, а також забезпечення збереження вантажів розрізняють: криті вагони, піввагони, платформи, цистерни, вагони-самоскиди, вагони бункерного типу і реф-вагони.

Критий вантажний вагон використовується для перевезення вантажів, що потребують захисту від атмосферних опадів. Кузов вагона являє собою конструкцію, що складається з рами з підлогою, 4-х стін і даху. Завантаження та вивантаження в універсальних критих вагонах здійснюється через двері, розташовані в бічних стінах.

Напіввагон призначений для перевезення вантажів, які не потребують захисту від атмосферних опадів. Так як напіввагони не мають даху, то це дозволяє повністю механізувати вантаження. Для перевезення сипучих вантажів існують піввагони з люками в підлозі, який дозволяють механізувати вивантаження таких вантажів.

Хоппер (англ. hopper - бункер) - різновид піввагона, що використовується для масових перевезень добрив, цементу, зерна та інших сипучих вантажів. Для захисту від атмосферних опадів, застосовуються криті хопери з завантажувальними люками на даху.

Платформа - вагон, який застосовується для перевезення машин, обладнання, довгомірних вантажів, контейнерів, а також сипучих вантажів, які не потребують захисту від атмосферних опадів.

Контейнерні платформи не мають бортів і обладнані спеціальними замками для кріплення великовантажних універсальних контейнерів будь-яких типів.

Платформи для перевезення лісу мають торцеві стіни і додаткові спеціальні стійки, що запобігають зсув вантажу.

Вагон-цистерна застосовується для перевезення рідких вантажів, зріджених газів і порошкоподібних матеріалів.

Вагони бункерного типу - по суті, криті вагони або криті хопери з тією лише різницею, що на одній рамі змонтовані кілька ємностей, призначених для перевезення специфічних сипучих вантажів (борошно, нафтобітум, гранульовані матеріали).

Думпкар (англ. dump - перекидати, car - вагон) - вагон-самоскид. Він використовується для перевезення і механізованого розвантаження сипучих і крупнокускових вантажів.

Основними технічними характеристиками вантажного вагона є:

тара (власна маса порожнього вагона), вантажопідйомність (найбільша маса вантажу, яку можна в ньому перевозити), обсяг кузова, площа підлоги, довжина і інші лінійні розміри.

Классіфікація автобусів

Автобуси, призначені для внутрішньоміського і приміського громадського транспорту, називають міськими, а призначені для міжміських перевезень - міжміськими і туристськими. Число місць в автобусах в залежності від призначення становить 10 - 80.

По довжині автобуси розділені на наступні класи:

• особливо малий (до 5 м);• малий (6,0 - 7,5 м);• середній (8,0 - 9,5 м);

• великий (10,5 - 12,0 м);

• особливо великий (зчленований) (16,5 м і більше).

9. Принципи рушійної сили транспортних засобів.
За типом рушійної сили (приводу)
Транспортні засоби, що приводяться в рух силою людських м’язів
.
-
Дрезина
-
Велосипед
-
Байдарка
-
Каное
-
Педальний (пляжний) катамаран
Гужовий транспорт
— транспорт, що рухається силою м’язів тварин: коней, верблюдів, волів, буйволів, лам, віслюків, оленів, слонів, собак. Розрізняють в’ючний — тварина безпосередньо несе вантаж; тягловий — тварина упряжена у віз, сані, бричку, екіпаж. Зазвичай, як в’ючних використовують великих копитних тварин.
Транспортні засоби, що приводяться в рух силою вітру або потоків повітря
— парусне судно, повітряна куля, планер, дельтаплан, парашут.
Транспортні засоби, що приводяться в рух потоками води, течією
, наприклад, лісосплав.
Механічний транспортний засіб
транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми (крім транспортних засобів, робочий об'єм двигуна яких не перевищує 50 куб. см), а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 180; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь