Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Цикл терапевтичних дисциплін



МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА ЛЕКЦІЇ

НА ТЕМУ :

« Пневмо нії. Плеврити.

Абсцес легень».

                                ПРЕДМЕТ : медсестринство у

                                    внутрішній медицині

                                    Курс – ІІІ

                                    Семестр – V

                                    Спеціальність -512010102

                                    Кількість годин – 2

                                       ПІДГОТУВАЛА : викладач 

                                     терапії Павлик О. А.

                                     

                                  Розглянуто і схвалено

                                            на засіданні методичної комісії

                                            терапевтичних дисциплін

                                            Протокол № _______від_____2014

                                            Голова циклової комісії _________

                                                                                 /Сакалюк С. В. / 



І. АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ .

 

Незважаючи на успіхи сучасної медицини, пневмонії  та плеврити залишаються важливою медико-соціальною проблемою. Це пов’язано з високою захворюваністю та смертністю внаслідок цих патологій. В Україні щороку хворіє на пневмонію близько 200-250 тис. осіб, з них помирає 2-3%. Пневмонія займає четверте місце серед причин смерті.

 Останнім часом перебіг пневмоній має тенденцію до виникнення важких ускладнень (частіше це абсцес легенів, плеврит). Внаслідок цього у пацієнтів порушується працездатність на тривалий період, створюється ризик для життя, пов’язаний з ускладненням.

 Усе це вимагає від майбутніх медичних сестер необхідних знань про сучасний перебіг перерахованих захворювань, досягнень у пульмонології, можливість використання нових методів дослідження; профілактичних заходів з попередження виникнення пневмоній та плевритів, оволодіння медсестринським процесом при даних патологіях.

II . НАВЧАЛЬНІ ЦІЛІ .

1. Проаналізувати зв`язок між причинами виникнення хвороб дихальної системи та екологічним станом в країні – α ІІ.

2. Розкрити на особливості обстеження та догляду за пацієнтами з пневмоніями, плевритами та абсцесами легень- α ІІ.

3. Дати порівняльну характеристику основним клінічним проявам при пневмоніях, плевритах та абсцесах легень - α ІІІ.

4. Розкрити особливості підготовки пацієнтів до різних досліджень , які проводяться при пневмоніях, плевритах та абсцесах легень - α ІІ.

5. Проаналізувати основні заходи по лікуванню, профілактиці, диспансеризації при пневмоніях, плевритах та абсцесах легень -  α ІІ.

Ш. ВИХОВНІ ЦІЛІ .

На матеріалі теми розвинути :

А) формування почуття відповідальності за своєчасність і правильність професійних дій, які базуються на глибоких знаннях етіології, патогенезу та клінічних проявів пневмоній, плевритів та абсцесів легень,

Б) розвинути у студентів клінічне мислення, вміння пов`язати матеріал теми з різними клінічними дисциплінами ,

В) розвивати загальний світогляд та інтелект у студентів,

Г) виховувати любов до обраної професії та почуття професійного обов’язку і милосердя, відповідальності та поваги до хворих та милосердя.


IV . МІЖПРЕДМЕТНИЙ ЗВ`ЯЗОК .

Дисципліна Знати Вміти
1. Попередні ( забезпе- чуючі) дисципліни. А) Фізіологія людини Б) Анатомія людини В) Патологічна анатомія і патологічна фізіологія людини. Д) Основи медсестринства Ж) Фармакологія   АФО органів дихання.     Патологічні зміни в органах дихання при їх захворюваннях.   Особливості спостереження за пацієнтами при захворюванні органів дихання.     Засоби, що впливають на функцію органів дихання (антибіотики, сульфаніламіди, відкашлюючи засоби жарознижувальні).   Застосувати одержані знання із дисципліни в процесі вивчення хвороб органів дихання. Визначати відділи і топографію органів дихальної системи, їх проекцію на скелет. Визначати межі легенів в нормі. Виконувати спірометрію, визначати частоту дихання.   Застосувати одержані знання із дисципліни в процесі вивчення хвороб органів дихання.   1.Вимірювати Т тіла, реєструвати. 2.Доглядати за пацієнтами під час критичного зниження Т. 3.Підрахувати частоту дихання, реєструвати. 4.Визначати ЖЄЛ спірометром. 5.Допомагати пацієнту під час кашлю, задишки, подавати кисень через носові катетери, з кисневої подушки.   Вміти виписати рецепт. Аналізувати терапевтичні та побічні дії лікарських речовин.
2. Внутрішньопредметна інтеграція. Всі наступні теми   Вплив хвороб дихальної системи на функції всіх інших органів і систем   Використовувати одержані знання із дисципліни в процесі вивчення внутрішньої медицини.  
3. Наступні дисципліни. Практична діяльність.   Використовувати одержані знання із дисципліни в процесі вивчення інших клінічних дисциплін та під час роботи на дільниці.



V . ПЛАН ТА ОРГАНІЗАЦІЙНА

СТРУКТУРА ЛЕКЦІЇ .


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 231; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь