Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Використання функцій. Робота з майстром функцій



Крім вищезгаданих математичних операторів, в Excel використовується велика кількість різноманітних математичних, фізичних, фінансових, статистичних та інших функцій.

При цьому часто виникає потреба у дотриманні правильного задання назви функції та її синтаксису. В цьому випадку у користувачів досить часто виникають помилки в написанні як назви функції, так і її синтаксису. Для полегшення цього процесу в Excel запроваджено підпрограму "Майстер функцій", яка викликається за допомогою кнопки  в лівій частині рядка формул:

 

 


При цьому відкривається діалогове вікно, зображене нижче. В лівій частині цього вікна потрібно вибрати категорію функції, а в правій – назву потрібної функції і натиснути кнопку Ок.

Після цього відкривається ще одне вікно, де слід вказати всі аргументи цієї функції і знов натиснути Ок.

Перелік математичних функцій та їх опис наведено у Додатку 1, який можна знайти в кінці даної методичної розробки.


Фільтрація даних

В процесі роботи з великими обсягами даних досить часто виникає необхідність приховати деякі записи щоб зосередити увагу на інших, більш важливих записах. Процедура відкидання записів які не цікавлять користувача в даний момент, називається фільтрацією.

Існує два способи фільтрації в Excel: за допомогою засобів Автофильтр та Расширенный фильтр. Обидва вони застосовуються тільки до даних, записаних у вигляді списка: записи мають знаходитися в окремих рядках, змінні – в окремих стовпчиках, а імена змінних – в першому рядку кожного стовпчика діапазона.

Засіб Автофильтр призначений для того, щоб максимально полегшити користувачу роботу з певною групою записів списку. Для цього записи, що не цікавлять користувача в даний момент часу, тимчасово приховуються. Якщо діапазон комірок зі списком складається з двох або більше стовпців, дані можна фільтрувати відразу по декільком критеріям. Для цього достатньо вибрати потрібні значення у випдаючих списках.

Щоб відобразити приховані записи, але залишити випадаючі списки, потрібно виконати команду Данные/Фильтр/Отобразить все. Для видалення випадаючих списків потрібно вибрати команду Данные/Фильтр та зняти прапорець біля команди Автофильтр.

За допомогою засобу Расширенный фильтр можна:

·створювати новий відфільтрований список в іншому місці робочого аркуша;

·сторювати список, що містить тільки унікальні записи (тобто по одному екземпляру всіх існуючих комбінацій значень);

·більш повно контролювати критерії. Наприклад, для одного стовпця можна створити більше двох критеріїв користувача.

При використанні засобу Расширенный фильтр в ролі критеріїв відбору можна використовувати й результат формули.


Завдання:


Коло змінного струму

Розглянемо задачу про обчислення послідовно з’єднаних резисторів і сили струму при заданій напрузі. Нехай маємо коло, що складається з трьох послідовно з’єднаних опорів R 1 (10 Ом), R 2 (20 Ом) та R 3 (25 Ом). До кола прикладена постійна напруга U (220 В). Тоді загальний опір кола дорівнює їх сумі, тобто R 1 + R 2 + R 3.

Нехай напруга у колі в початковий момент часу дорівнює 200 В, максимальна напруга 220 В, частота змінної напруги (вона ж частота струму)  Гц.

1. Запустіть програму Microsoft Excel.

2. Запишіть на робочому аркуші Microsoft Excel дані про величини опорів, напруг та частоту напруги.

3. Обчисліть та запишіть в таблиці загальний опір кола.

4. Обчисліть та запишіть в таблиці повний період коливань, скориставшись співвідношенням .

5. Розбийте період коливань на 20 рівних проміжків та обчисліть у кожний момент часу значення напруги та сили струму. Результат обчислень показаний на малюнку.

Зауваження. Оскільки за умовою коливання є гармонійними, то залежність напруги від часу може бути представлена у вигляді лінійної комбінації синуса та косинуса. Аргументи у цих тригонометричних функцій однакові і рівні добутку кутової частоти на час: . При цьому кутова частота обчислюється як добуток звичайної частоти на . Сталі  та  знаходять з тих міркувань, що максимальна напруга дорівнює , а в початковий момент напруга дорівнює . Можна показати, що , а  (для визначеності будемо вважати цю величину додатньою). Силу струму обчислюємо як частку напруги в кожний момент часу та повного опору.

Підказка. У комірку С10 була введена формула:

=$E$2*COS(2*ПИ()*$E$4*C9)+КОРЕНЬ($E$3^2-$E$2^2)* SIN(2*ПИ()*$E$4*C9),

у комірку С11 – формула =C10/$C$6, а потім формули з цих комірок були скопійовані за допомогою автозаповнення у діапазони комірок D 10: W 10 та D 1 1 : W 1 1 відповідно.

6. Знайдіть середні значення, середнє відхилення модуля та середньоквадратичне відхилення напруги та сили струму від їх середнього значення за період.

Для обчислення середніх значень можна використати функцію СРЗНАЧ(), де в дужках потрібно вказати діапазон комірок, де містяться значення, для яких шукаємо середнє. Для обчислення середнього відхилення модуля можна використати функцію СРОТКЛ(). Середньоквадратичні відхилення обчислюються так: спочатку обчислюється сума квадратів значень (для обчислення суми квадратів значень можна використати функцію СУММКВ()), після чого вона ділиться на кількість доданків та з отриманого значення добувається квадратний корінь (для обчислення квадратного кореня будемо використовувати функцію КОРЕНЬ()).

Підказка. У комірку С14 була введена формула: =СРЗНАЧ(C10:V10), у комірку D 14 – формула =СРОТКЛ(C10:W10) , у комірку Е 14 – формула =КОРЕНЬ(СУММКВ(C10:W10)/20).


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 204; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.017 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь