Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Використання назв для комірок та діапазонів



Крім виконання посилання на комірку безпосереднім вказуванням її адреси, можна для окремих комірок або діапазонів визначати назви, які потім використовувати в формулах. Іншими словами, в Excel комірка або діапазон можуть мати, крім адреси, ще й свою, унікальну назву, або ім’я.

Щоб привласнити ім’я комірці, потрібно:

· Виділити потрібну комірку.

· В полі назви комірки ввести ім’я, яке привласнюється комірці.

· Натиснути клавішу Enter.

Процес привласнення ім’я комірці проілюстрований на малюнку. Комірці А1 привласнюється ім’я First.

Діапазони йменуються практично так само: виділяється діапазон та в поле назви вводиться ім’я цього діапазона. Внесені зміни підтверджуються натисканням клавіші Enter.

Слід мати на увазі, що при виділенні комірки з ім’ям в полі назви замість адреси комірки буде відображатись її ім’я. Це ж стосується і діапазону. Назва діапазону відображається в полі назви тільки тоді, коли виділений весь діапазон.

Окрім привласнювання персональних назв коміркам та, головне, діапазонам, можна використовувати текстові найменування рядків та стовпчиків таблиці. Розглянемо для прикладу таблицю з даними для деяких елементарних частинок та ізотопів.

1. Створіть в Excel таблицю характеристик елементарних частинок за поданим нижче зразком та збережіть файл в свою робочу папку під назвою Елементарні частинки:

2. Виділіть діапазон комірок А2:Е2 та виконайте команду Вставка/Имя/Присвоить… В результаті відкриється діалогове вікно Присвоение имени, в якому в полі Имя автоматично пропонується назва для виділеного діапазона ( в даному прикладі це назва «Електрон»). Велике біле поле внизу містить список інших доступних назв у робочій книзі. Знизу діалогового вікна, в полі Формула:, вказано діапазон, для якого задається назва.

3. Натисніть кнопку ОК.

Зауваження. При виділенні діапазона або комірки з наступним виконанням команди Вставка/Имя/Присвоить… у діалоговому вікні Присвоение имени автоматично відображається, окрім раніше визначених в робочій книзі назв, текстове значення розміщеної поряд (зверху або зліва) комірки. По замовчуванню якщо зверху і зліва від комірки, для якої визначається назва, розміщені комірки з текстовими значеннями, пропонується значення комірки, що знаходиться зліва від даної. Якщо ж виділений діапазон у вигляді рядка або стовпчика, то пропонується текстове значення комірки, розміщеної на початку цього діапазона. Текстові назви для діапазона, що містить декілька рядків (стовпчиків), пропонуються як для верхньої лівої його комірки.

При роботі з назвами слід дотримуватись таких правил:

1. Назви мають починатися з букви, оберненої косої риски (\) або символа підкреслювання ( _ ). В назві також можна використовувати числа.

2. Пробіли у назвах не використовуються.

3. Не можна використовувати назви, які за своєю сутністю співпадають з посиланнями на комірки (наприклад, А1). Крім того, якщо назва складається тільки з однієї букви, це не може бути буква R або C.

Розглянемо для прикладу посилання на рядок.

4. Виділіть рядок А10:Е10.

5. Виконайте команду Вставка/Имя/Вставить…

6. У діалоговому вікні Вставка имени виберіть ім’я Електрон та клацніть кнопку ОК. В результаті в рядку формул з’явиться вираз =Електрон.

7. Натисніть комбінацію клавіш Ctrl + Shift + Enter, після чого значення комірок у виділеному рядку буде співпадати зі значенням комірок у вихідному діапазоні.

Використання імен найбільш доцільно в тому випадку, коли в робочому документі міститься багато формул та є комірки або діапазони, на які посилання в цих формулах виконуються достатньо часто.

Окрім вищезазначених способів визначення імен, існує ще можливість ввести ім’я без попереднього виділення комірки або діапазона. Спробуйте! Для цього:

8. Відкрийте діалогове вікно Присвоение имени та у полі Имя введіть ім’я комірки, а потім у полі Формула: вкажіть (обов’язково після знаку «=») адресу йменованої комірки або діапазона. Посилання на аркуш книги додається програмою автоматично.

Зауваження. Якщо пропустити знак «=» при введенні посилання в полі Формула:, то посилання буде сприйматися програмою як текстове значення. Це є, доречі, один із способів створення імен для текстових констант.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 254; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь