Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Використання міток при посиланнях на комірки



Мітками будемо називати текстові значення в комірках таблиці, які в логічній її структурі використовуються для іменування однотипних даних. Гарним прикладом цього можна слугувати таблиця, про яку йшлося в п.1 цієї роботи. В цій таблиці мітками можна вважати назви елементів (Електрон, Нейтрон тощо) та їх характеристики (Символ, Нуклони тощо). При роботі з подібними таблицями можна і не перевизначати назви для окремих комірок, а посилатися на них за допомогою міток. Для цього достатньо при посиланні на комірку вказати (через пробіл) дві мітки, на перетині яких знаходиться комірка.

Зауваження. Перш ніж користуватися методами виконання посилань через мітки, слід переконатися у тому, що ввімкнений відповідний режим. Для цього слід виконати команду Сервис/Параметр ы… і на вкладинці Вычисления встановити прапорець допускать названия диапазонов (див. малюнок нижче).

Наприклад, щоб дізнатись кількість нуклонів (тобто сумарну кількість протонів та нейтронів) у ядрі атома бору (файл Елементарні частинки. xls ), можна скористатися формулою =Бор Нуклони.

Зауваження. Немає значення, в якому порядку вказана мітка рядка та мітка стовпчика для комірки.

Роль міток можуть відігравати і символи елементів (адже це теж текстові значення). Наприклад, замість мітки Бор можна було б використати мітку В (символ для атома бора, який знаходиться в комірці В6). Крім цього, іноді можна обмежитись вказуванням тільки однієї мітки. В цьому випадку комірка визначається як та, яка знаходиться на перетині рядка (стовпчика), що визначається міткою, і стовпчика (рядка), тієї комірки, де розміщене посилання. Іншими словами, в ролі відсутньої мітки використовується комірка з посиланням. В цьому випадку говорять про неявне посилання.

Контрольні завдання

1. Дайте ім’я діапазону комірок за вказівкою викладача.

2. Створіть константу (це може бути довільне число) за допомогою надання їй ім’я.

3. За допомогою міток виконайте посилання на комірку або діапазон комірок за вказівкою викладача.

 



Лабораторна робота № 4.

Побудова діаграм

Мета: Навчитися будувати діаграми та редагувати їх, а також використовувати діаграми для відображення залежностей між різними величинами.

Контрольні питання:

1.  Що називається діаграмою Excel?

2. Що називається рядом даних?

3. Опишіть алгоритм побудови діаграми.

4. Як можна змінити параметри діаграми?

5. Які дії можна виконувати з діаграмою?

Побудова діаграм

Діаграма – це графічне відображення залежностей між двома або більше величинами, що використовується для аналізу і порівняння даних. На діаграмі вміст кожної комірки зображується у вигляді крапок, ліній, смуг, стовпчиків, секторів тощо. Групи елементів даних, що відбивають вміст комірок одного рядку або стовпця на робочому аркуші, складають ряд даних.

Для створення діаграми необхідно:

1. на робочому аркуші виділити дані, для яких слід побудувати діаграму, включаючи комірки, що містять імена категорій або рядів, які будуть використовуватися в діаграмі;

2. виконати команду Вставка/Діаграма або натиснути кнопку на панелі інструментів;

3. у діалогових вікнах Мастер диаграмм слід вибрати тип, формат і інші параметри діаграми;

4. для переходу до наступного кроку використовується кнопка

5. для побудови діаграми на будь-якому кроці можна натиснути кнопку , Мастер диаграмм самостійно закінчить побудову діаграми;

6. в останньому (4-му) вікні натиснути кнопку .

Діаграму можна пересунути мишею в будь-яке місце робочого аркуша. Для зміни розміру діаграми необхідно виділити її, клацнувши на ній мишею, і перетягти кутові маркери розміру. Для зміни типу і параметрів побудованої діаграми слід клацнути на діаграмі правою кнопкою миші та вибрати у контекстному меню, що з’явиться, потрібну команду для зміни діаграми. Щоб видалити діаграму, необхідно виділити її і натиснути клавішу Delete на клавіатурі.

Завдання:


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 176; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь