Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


VI. Порядок подання заявок на використання повітряного простору



1. Користувачі повітряного простору, заінтересовані у виконанні польотів та/або провадженні іншої діяльності з ВПП, повинні подати заявку на ВПП.

Подання заявок на ВПП з метою використання спеціально встановлених зон та маршрутів (резервування повітряного простору), зон обмеження польотів та небезпечних зон, визначеними інструкціями з виконання польотів (ВПП), здійснюється користувачами, для яких ці зони встановлено.

 

2. Подання заявок на ВПП або їх анулювання здійснюється користувачами повітряного простору за допомогою авіаційного електрозв’язку, телефону, телефаксу, електронною поштою, з використанням Інтернет-технологій. Порядок подання заявок на ВПП публікується в АІР України.

 

3. Відповідальність за складання та своєчасне подання заявок на ВПП покладається на користувачів повітряного простору.

Заявки на ВПП анулюються, якщо вони оформлені з порушенням основних вимог щодо їх складання або надані пізніше від установленого терміну, про що Украероцентр або центр ОрПР повідомляють подавця заявки на ВПП.

До основних вимог щодо складання заявок на ВПП належать:

відповідність заявок на ВПП установленим форматам;

відповідність параметрів запланованої діяльності інформації, опублікованої у документах аеронавігаційної інформації;

однозначність та відсутність суперечливості даних в заявці;

відсутність помилок, які можуть призвести до неоднозначного розуміння тексту заявки.

 

4. У разі виконання польотів цивільних ПС як GAT поза межами контрольованого повітряного простору ОПР заявки на ВПП не подаються, крім випадків, визначених Положенням про ВПП.

При виконанні польотів цивільних ПС як GAT поза межами контрольованого повітряного простору ОПР без подання заявок на ВПП користувач повітряного простору, з метою безпечного виконання польоту, зобов’язаний ознайомитися з актуальною аеронавігаційною, метеорологічною інформацією, заборонами та обмеженнями ВПП за маршрутом польоту, які будуть активні протягом польоту.

 

5. Заявкою на ВПП для виконання польотів за маршрутом, крім спеціально встановлених маршрутів, визначеними інструкціями з виконання польотів, є поданий план польоту.

 

6. Виконання міжнародних польотів цивільними повітряними суднами, що прямують транзитом через повітряний простір України, здійснюється на підставі плану польоту, за винятком випадків, що вимагають спеціального дозволу на виконання польотів згідно з правилами надання дозволів на виконання польотів ПС у повітряному просторі України.

 

7. Плани польотів ПС подаються до Украероцентру та до відповідних органів ОПР, відомчих органів УПР, центрів ОрПР за запланованим маршрутом польоту ПС.

Інформацію щодо поданих планів польоту Украероцентр та/або органи ОПР/відомчі органи УПР надають до органів управління Повітряних Сил ЗС України.

 

8. Перетин меж CTR, TMA, СТА та меж ATCZ, ATCA може здійснюватися за диспетчерським дозволом органу ОПР або з дозволу відомчого органу УПР на підставі плану польоту поданого з повітря.

Орган ОПР, відомчий орган УПР, який прийняв план польоту з повітря, доводять його до відома відповідних органів ОПР/відомчих органів УПР за маршрутом польоту ПС, а також до відома Украероцентру та органів управління Повітряних Сил ЗС України.

 

9. Плани польотів ПС ОАТ за спеціально встановленими маршрутами, які не визначені інструкціями з виконання польотів, з метою виконання перельотів, польотів для виконання авіаційних робіт, обльотів радіотехнічних засобів тощо подаються до відповідних органів ОПР, відомчих органів УПР, центрів ОрПР за маршрутом польоту, Украероцентру, до 12.00 UTC напередодні виконання польотів.

 

10. Порядок подання, складання, внесення змін та закриття плану польоту здійснюється згідно з вимогами Авіаційних правил України «Загальні правила польотів в повітряному просторі України», затверджених наказом Державіаслужби, Міністерства оборони України від 06 грудня 2017 року № 66/73, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 23 травня 2017 року за № 654/30522, з урахуванням Авіаційних правил України «Правила організації потоків повітряного руху», затвердженими наказом Державіаслужби від 20 липня 2016 року № 567, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 12 жовтня 2016 року за №1354/29484, та Правил надання повідомлень щодо обслуговування повітряного руху, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 28 травня 2012 року № 277, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 14 червня 2012 року за № 958/21270 та  цього Тимчасового порядку.

 

11. Заявки на ВПП подаються користувачами до Украероцентру до 12.00 UTC напередодні провадження діяльності з метою:

 

1) виконання навчальних, тренувальних, випробувальних, інших польотів ПС, у тому числі безпілотних ПС, на аеродромах (постійних ЗПМ/вертодромах) у спеціально встановлених зонах та за спеціально встановленими маршрутами (резервування повітряного простору), зонах обмеження польотів та небезпечних зонах, визначеними інструкціями з виконання польотів (ВПП);

 

2) виконання польотів ПС, у тому числі безпілотних ПС, у спеціально встановлених зонах (резервування повітряного простору) з метою здійснення авіаційних робіт, обльоту радіотехнічних засобів тощо;

 

3) проведення стрільб, пусків ракет, вибухових робіт, застосування вибухових пристроїв військового призначення, знешкодження боєприпасів шляхом їх підриву, у встановлених зонах обмеження польотів та небезпечних зонах;

 

4) разового проведення запусків (підйомів) метеорологічних радіозондів, куль-пілотів, аеростатів з визначених постійних пунктів запуску поза розкладом та з тимчасових пунктів запуску.

 

12. Заявки на використання CDR-2 з урахуванням завантаженості секторів ОПР, у яких прогнозується перевищення пропускної спроможності, подаються відповідними центрами ОрПР до Украероцентру до 12.00 UTC напередодні провадження діяльності.

 

13. Заявкою на ВПП для проведення стрільб і пусків ракет з метою здійснення активного впливу на гідрометеорологічні процеси в атмосфері є сезонний план проведення стрільб і пусків ракет з метою здійснення активного впливу на гідрометеорологічні процеси, який подається до відповідного центру ОрПР та Украероцентру не пізніше ніж за 10 робочих днів до доби запланованого початку діяльності. Зміни до сезонного плану подаються до Украероцентру та відповідного центру ОрПР не пізніше ніж за 2 доби до введення їх у дію.

 

14. Заявкою на ВПП для проведення запусків (підйомів) метеорологічних радіозондів, куль-пілотів, аеростатів з визначених постійних пунктів запуску є поданий користувачем повітряного простору Украероцентру до 15 березня та до 15 жовтня поточного року розклад (графік, витяг з річного плану). Зміни до розкладу подаються не пізніше ніж за 10 діб до введення їх у дію.

 

15. Загальні вимоги до оформлення, форми, зміст полів, особливості групування даних, приклади заявок на ВПП та повідомлень щодо поданих планів польотів наведено в додатках 2 – 7 до  цього Тимчасового порядку.

 

16. Заявки на ВПП з метою виконання навчальних, тренувальних, випробувальних польотів ПС на аеродромах (постійних ЗПМ/вертодромах, ) у спеціально встановлених зонах та за спеціально встановленими маршрутами, опублікованими в АІР України та/або визначеними інструкціями з виконання польотів (використання повітряного простору), можуть подаватися за потребою користувача до Украероцентру в день провадження польотів, але не пізніше ніж за 4 години до запланованого початку польотів.

Украероцентр надає дозвіл на ВПП для провадження такої діяльності після попереднього узгодження з відповідним центром ОрПР у разі відсутності конфліктів з іншою діяльністю, яку було раніше включено до Плану ВПП.

Умови ВПП для провадження цієї діяльності визначаються таким чином, щоб мінімізувати вплив цієї діяльності на заплановані польоти ПС за асоційованими CDR/DCT, доступність яких для планування польотів експлуатантами ПС раніше була визначена Украероцентром, або за узгодженими маршрутами відповідно до встановлених пріоритетів у ВПП та з урахуванням наявного рівня оперативної взаємодії.

 

17. Заявки на ВПП з метою виконання польотів ПС, пов’язаних із виконанням спеціальних завдань в інтересах державної безпеки і оборони, подаються не пізніше ніж за 1 годину до розрахункового часу прибирання колодок або негайно після прийняття рішення про виконання зазначеного польоту.

 

18. Якщо користувач не планує провадження діяльності з ВПП згідно з опублікованим періодом у зонах обмеження польотів, небезпечних зонах, TSA, TRA протягом більше ніж 5 днів, користувач повітряного простору повинен заздалегідь, але не пізніше ніж за 7 днів подати Украероцентру зміни до графіка (розкладу).

Украероцентр на підставі зазначених змін подає запит на видання NOTAM стосовно змін опублікованого періоду роботи зон та періоду доступності (категорії) асоційованих CDR, на які впливає ця зона.

 

VII. Координація діяльності, пов'язаної з використанням повітряного простору та цивільно-військова координація

1. Координації підлягає діяльність з ВПП та інша діяльність, яка може вплинути на безпеку польотів ПС. Координація діяльності, пов'язаної з використанням повітряного простору, та цивільно-військова координація здійснюються на міжнародному, міжвідомчому, оперативному рівнях.

 

2. Координацію діяльності з ВПП та цивільно-військову координацію на міжнародному рівні у процесі реалізації державної політики у сфері організації ВПП здійснюють Державіаслужба, Міноборони (Генеральний штаб ЗС України) та Украерорух, а з оперативних питань – Украероцентр та центри ОрПР.

 

3. Координація діяльності з ВПП та цивільно-військова координація на міжвідомчому рівні здійснюються в рамках роботи координаційної комісії з питань організації ВПП, а також міжвідомчих робочих груп.

 

4. Координацію діяльності з ВПП та цивільно-військову координацію на оперативному рівні здійснюють Украероцентр, центри ОрПР з відповідними органами управління видів ЗС України, правоохоронних органів, інших військових формувань, утворених відповідно до чинного законодавства, органами ОПР, відомчими органами УПР, координаційними центрами з пошуку та рятування, користувачами повітряного простору для вирішення оперативних питань під час планування та провадження діяльності з ВПП. Метою зазначеної координації є забезпечення безпеки та ефективності повітряного руху в разі одночасного виконання польотів цивільних та державних ПС, провадження іншої діяльності з ВПП та контролю за дотриманням порядку та правил ВПП України.

Цивільно-військова координація на оперативному рівні здійснюється на підставі інструкцій щодо взаємодії та повинна забезпечувати своєчасний оперативний обмін достовірною інформацією та координацію дій щодо ВПП.

 

5. Цивільно-військова координація в рамках ОЦВС здійснюється Украероцентром та центрами ОрПР для вирішення оперативних питань щодо порядку ВПП та ОрПР.

 

6. Цивільно-військова координація під час ОПР та УПР на аеродромах спільного використання здійснюється в рамках об’єднаної групи керівництва польотами між посадовими особами органу ОПР та відомчого орган УПР з метою забезпечення безпеки та ефективності повітряного руху в разі одночасного виконання польотів цивільних та державних ПС. Порядок та особливості цивільно-військової координації під час ОПР та УПР на аеродромах спільного використання визначаються відповідними інструкціями із взаємодії. Типовий порядок організації ОПР/УПР на аеродромах спільного використання наведено в Додатку 8 до  цього Тимчасового порядку.

 

7. Цивільно-військова координація між органами ОПР та відомчими органами УПР близько розташованих аеродромів цивільної та державної авіації, виконання польотів на яких взаємно впливає на яких має взаємний вплив, здійснюється під час планування та виконання одночасних польотів цивільних і державних ПС на таких аеродромах з метою забезпечення безпеки та ефективності повітряного руху.

 

8. Процедури цивільно-військової координації між органами ОПР та відомчими органами УПР близько розташованих аеродромів цивільної та державної авіації, виконання польотів на яких має взаємний вплив, установлюються на підставі інструкцій щодо взаємодії. Ці інструкції повинні передбачати процедури координації дій між посадовими особами органу ОПР та відомчого органу УПР під час планування та виконання одночасних польотів у межах одного об´ єму повітряного простору та передбачати безпосередній обмін інформацією з метою вирішення специфічних (конфліктних) ситуацій стосовно повітряного руху. Така інформація повинна включати відомості щодо обміну поточними польотними даними, у тому числі щодо місцезнаходження, висоти польоту ПС та намірів щодо подальшого польоту.

 

9. Координація та взаємодія органів ОПР, відомчих органів УПР з користувачами повітряного простору під час провадження діяльності з ВПП на аеродромах (постійних ЗПМ/вертодромах) та в установлених зонах, які розташовані в межах CTR, TMA, AFIZ, ATCZ, ATCA, здійснюються на підставі інструкцій  щодо взаємодії.

Інструкції щодо взаємодії розробляються користувачами повітряного простору (підприємствами, організаціями, установами) спільно з відповідним органом ОПР (відомчим органом УПР), центром ОрПР та затверджуються керівниками підприємств (установ, організацій), командирами військових частин.

Інструкції щодо взаємодії між органом ОПР (відомчим органом УПР) аеродрому та відповідальною посадовою особою аеродрому (постійного ЗПМ/вертодрому) під час виконання одночасних польотів у межах ТМА/CTR/AFIZ (ATCZ/ATCA) відповідного аеродрому розробляється на підставі типової інструкції згідно з додатком 9 до цього Тимчасового порядку.

Інструкції щодо взаємодії між органом ОПР (відомчим органом УПР) та відповідальним за виконання робіт на полігоні (військовому стрільбищі)/у районі вибухових робіт у межах ТМА/CTR/AFIZ (ATCA/ATCZ) відповідного аеродрому розробляються на підставі типової інструкції згідно з додатком 10 до  цього Тимчасового порядку.

Типовий порядок організації використання повітряного простору в межах CTR, TMA, AFIZ, ATCZ, ATCA наведено в Додатку 11 до  цього Тимчасового порядку.

 

10. Цивільно-військова координація у кризових ситуаціях організується Державіаслужбою та Генеральним штабом ЗС України, у тому числі в рамках оперативно створених робочих груп (в т.ч. міжвідомчих) та здійснюється між Украероцентром, центрами ОрПР та органами управління видів ЗС України, правоохоронних органів, інших військових формувань, органами ОПР та відомчими органами УПР.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 163; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.034 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь