Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Обмеження ВПП впроваджуються шляхом установлення зон обмеження польотів, небезпечних зон та резервування повітряного простору.



5. Діяльність, яка потребує встановлення обмежень ВПП, як правило, повинна виконуватись у спеціально встановлених зонах та за спеціально встановленими маршрутами, опублікованими в документах аеронавігаційної інформації та/або визначеними інструкціями з виконання польотів на аеродромах, інструкціями з ВПП на полігонах (військових стрільбищах) тощо. Розміри повітряного простору, в якому планується провадження діяльності, мають бути мінімально необхідними для забезпечення діяльності з урахуванням необхідних операційних вимог та безпечних інтервалів, що виключають можливість впливу на іншу діяльність у повітряному просторі поза встановленими обмеженнями ВПП.

Обмеження ВПП встановлюються Украероцентром або центром ОрПР негайно на підставі отриманої інформації з метою забезпечення термінової діяльності з ВПП, що визначена пунктами 1-5 частини другої статті 24 Повітряного кодексу України, а також у разі виникнення стихійного лиха, катастроф, аварій, аварійних ситуацій та в інших випадках, що загрожують життю і здоров'ю людей.

6. Користувачі повітряного простору повинні планувати маршрути, райони, час та висоту провадження діяльності з ВПП, яка потребує встановлення обмеження ВПП, таким чином, щоб вплив на повітряний рух був мінімальним. Якщо можливо, слід максимально уникати закриття або обмеження використання постійних маршрутів ОПР, аеродромів, де здійснюються польоти ПС за розкладом, блокування найбільш економічних ешелонів польоту чи затримок регулярних польотів цивільних ПС.

 

7. Зони обмеження польотів, небезпечні зони на постійній основі встановлюються Державіаслужбою на підставі операційних вимог та за поданнями державних органів, підприємств, установ, організацій та користувачів повітряного простору, за погодженням з Украерорухом, Генеральним штабом ЗС України та публікуються у документах аеронавігаційної інформації України.

Зони обмеження польотів, небезпечні зони для забезпечення одноразової діяльності розробляються та встановлюються Украероцентром на запит користувачів повітряного простору, в інтересах яких вони встановлюються, і публікуються шляхом видання NОТАМ.

8. Резервування повітряного простору може здійснюватися для його виключного або специфічного використання користувачами повітряного простору, що подали заявку на ВПП цього повітряного простору. Зазначене резервування активується лише упродовж обмежених періодів часу, обумовлених початком фактичного провадження діяльності з ВПП та деактивується одразу після припинення цієї діяльності.

 

9. Резервування повітряного простору у межах їх компетенції здійснюють Украероцентр або центри ОрПР (на період до двох годин включно – за власним рішенням, більше двох годин – за узгодженням з Украероцентром).

 

10. Резервування повітряного простору може бути двох видів: фіксоване відносно заданих ділянок земної (водної) поверхні або мобільне, що зміщується разом із переміщенням відповідної діяльності.

Фіксованим резервуванням повітряного простору забезпечуються польоти ПС у межах спеціально встановлених зон, а також за спеціально встановленими маршрутами, визначеними інструкціями з виконання польотів на аеродромах (постійних ЗПМ/вертодромах тощо). Спеціально встановлені зони та маршрути для виконання польотів згідно з інструкціями з виконання польотів на аеродромах (постійних ЗПМ/вертодромах тощо) публікуються в документах аеронавігаційної інформації.

Мобільним резервуванням повітряного простору забезпечуються польоти ПС, які здійснюють перевезення вищих посадових осіб України та інші польоти за спеціально встановленими маршрутами, які не опубліковані в документах аеронавігаційної інформації або не визначені інструкціями з виконання польотів.

Також мобільне резервування повітряного простору може застосовуватись при проведенні діяльності, що переміщується, якщо встановлення фіксованих резервувань буде не ефективним або недоцільним.

 

11. Використання TSA/TRA здійснюють ті користувачі, для діяльності яких було зарезервовано повітряний простір. Використання повітряного простору, де встановлені ці TSA/TRA, іншими користувачами повітряного простору обмежується відповідно до умов, визначених Украероцентром або центром ОрПР.

 

12. Резервуванням повітряного простору забезпечуються польоти ПС з метою:

перевезення вищих посадових осіб України, іноземних держав;

перевірки бойової готовності авіаційних частин і чергових сил з ППО ЗС України;

проведення військових навчань, повітряних парадів, демонстраційних польотів;

виконання Україною міжнародних договорів;

виконання польотів безпілотних ПС;

здійснення аерофотозйомки;

виконання практичних пусків ракет, десантування (стрибків із парашутом, скидання вантажів);

провадження термінової діяльності щодо перехоплення ПС-порушників, перехоплення або супроводження нерозпізнаних цілей, проведення пошуково-рятувальних робіт тощо;

запуску та посадки космічних об’єктів;

виконання випробувальних, навчальних, тренувальних польотів виходячи з характеру та специфіки польотів, якщо вони несумісні із загальним повітряним рухом;

польотів двох і більше стандартних груп ПС;

польоти ОАТ, якщо застосування встановлених мінімумів ешелонування GAT/OAT неможливе;

 інших польотів за заявкою користувача повітряного простору або за рішенням Украероцентру.

 

13. Запити на встановлення відповідного обмеження ВПП з метою провадження діяльності (заходу), пов'язаної з проведенням військових навчань, повітряних парадів, демонстраційних польотів, показу нової авіатехніки, виконання випробувальних (дослідницьких) польотів, польотів на встановлення рекордів, запуску та посадки космічних об’єктів, практичних пусків ракет, стрільб, бомбометань і десантування, вибухових робіт, проведення планової перевірки бойової готовності військових частин та/або чергових сил із ППО ЗС України, інших військових формувань та правоохоронних органів, а також захисту об’єктів підвищеної небезпеки, провадження іншої діяльності, яка може створити загрозу безпеці польотів, поза межами опублікованих небезпечних зон, зон обмеження польотів, спеціально встановлених зон, а також над районами проведення масових заходів державного рівня подаються Украероцентру не пізніше ніж за 10 робочих днів до доби запланованого початку діяльності (заходу).

Обмеження ВПП з метою провадження нерегулярної діяльності, зазначеної в пункті 13 розділу X  цього Тимчасового порядку, затверджуються Державіаслужбою, а у випадках, коли вони встановлюються в інтересах видів ЗС України, попередньо погоджуються з Генеральним штабом ЗС України та публікуються в документах аеронавігаційної інформації.

15. Форми запитів на встановлення обмеження ВПП для провадження діяльності, зазначеної в пункті 13 розділу X  цього Тимчасового порядку, залежно від характеру запланованої діяльності (заходу), наведено в додатку 12 до  цього Тимчасового порядку.

Запит на встановлення обмеження ВПП підписують начальники (керівники) підприємств, установ, організацій, командири (начальники штабів) військових частин видів ЗС України, інших військових формувань та правоохоронних структур, утворених відповідно до чинного законодавства України, які несуть особисту відповідальність за безпеку польотів під час провадження діяльності, пов’язаної з ВПП.

За запитом Украероцентру користувач додатково надає інші дані, необхідні для оцінки впливу діяльності на ВПП, а саме: карти, графіки, схеми тощо.

 

16. Украероцентр проводить аналіз замовленої діяльності, визначає можливі конфлікти з іншою діяльністю з ВПП, спільно з відповідним центром ОрПР виконує координацію ВПП та вирішує конфлікти з ВПП, приймає рішення щодо уведення відповідного обмеження повітряного простору (шляхом встановлення тимчасової зони обмеження польотів, небезпечної зони або резервування повітряного простору) з урахуванням установлених державних пріоритетів у ВПП України.

З метою забезпечення безпечного та ефективного ВПП Украероцентр має право вносити зміни стосовно часу, місця, висоти під час провадження діяльності з ВПП за погодженням із користувачем та відповідним центром ОрПР.

У разі планування польотів державних ПС поза межами району проведення діяльності (заходу), з метою забезпечення безпеки польотів одночасних польотів ПС як GAT та OAT, Украероцентр, спільно з відповідними центрами ОрПР, визначає порядок УПР державних ПС.

Про прийняте рішення Украероцентр повідомляє користувача, який подав запит на встановлення обмеження ВПП.

17. Керівники діяльності (заходу), зазначеної в пункті 13 розділу X  цього Тимчасового порядку:

забезпечують оперативний електрозв'язок з центром ОрПР, у зоні (районі) відповідальності якого планується проведення діяльності (заходу);

розробляють спільно з Украероцентром та центром ОрПР заходи для забезпечення безпеки польотів у районі проведення діяльності (заходу).

 

18. У разі проведення позапланових перевірок бойової готовності військових частин та/або чергових сил із ППО ЗС України, інших військових формувань та правоохоронних органів керівник перевірки не пізніше ніж за три доби до заходу визначає спільно з Украероцентром маршрути польотів ПС-контрольних цілей з урахуванням можливих районів перехоплення та визначає умови ВПП для забезпечення цієї діяльності, які повинні гарантувати безпеку польотів і запобігти впливу на здійснення польотів цивільних ПС.

Умови ВПП для виконання польотів ПС-контрольних цілей запитуються у відповідного центру ОрПР без попереднього подання заявок на ВПП не пізніше ніж за 4 години до вильоту, після чого запит підтверджується наданням плану польоту контрольної цілі, але не пізніше ніж за 1 годину до вильоту.

Польоти ПС-контрольних цілей у районах навчань за спеціально встановленими маршрутами для перевірки сил і засобів ППО України забезпечуються резервуванням повітряного простору в смугах їх прольоту за рішенням Украероцентру згідно з пунктом 25 розділу X цього Тимчасового порядку.

З метою забезпечення безпеки польотів для ПС-перехоплювачів визначаються райони дій, у межах яких установлюються TSA в горизонтальній та вертикальній площинах з урахуванням зон чергування в повітрі та маневрів для виконання перехоплень контрольних цілей.

Для набору висоти, польоту до виділених районів дій, повернення та зниження для заходження на посадку резервування повітряного простору здійснюється за рішенням Украероцентру або центрів ОрПР з урахуванням фактичної та очікуваної повітряної обстановки. Безпечні інтервали ешелонування забезпечуються органами УПР ЗС України, які здійснюють безпосереднє управління ПС-перехоплювачами.

Виконання таких польотів повинно відповідати умовам, що були спільно визначені керівником перевірки та Украероцентром на етапі планування.

У разі проведення раптових перевірок бойової готовності військових частин та/або чергових сил із ППО ЗС України, інших військових формувань та правоохоронних органів, пов’язаних з забезпеченням національної безпеки і оборони держави без попереднього узгодження з Украероцентром умов ВПП, забезпечення ВПП для зазначеної діяльності здійснюється згідно з пунктом
10 розділу VIII цього Тимчасового порядку.

Відповідальність за дотримання безпеки польотів при проведенні таких перевірок покладається на керівника перевірки.

Забороняється планування та виконання навчальних перехоплень цивільних ПС, не задіяних у перевірках сил та засобів ППО України.

 

19. За рішенням Украероцентру на запит керівника діяльності (заходу) дозволяється коригування розроблених обмежень повітряного простору за місцем (районом), часом і висотами (ешелонами), але не пізніше ніж за 1 добу до виконання цієї діяльності та за умови, що внесені зміни не впливають на безпеку та діяльність інших користувачів повітряного простору. Зазначене рішення приймається Украероцентром після попереднього узгодження з центрами ОрПР, в районі відповідальності яких планується провадження згаданої діяльності (заходу).

 

20. Заявки на ВПП з метою провадження діяльності, зазначеної у пункті 13 розділу X цього Тимчасового порядку, подаються в порядку, визначеному в
пунктах 9, 10 та 11 розділу VI цього Тимчасового порядку.

 

21. У разі отримання від різних користувачів двох або більше запитів на встановлення обмеження повітряного простору (заявок на ВПП), що збігаються за місцем, часом або висотою, Украероцентром приймається рішення щодо розподілу повітряного простору з урахуванням державних пріоритетів у ВПП України та принципів гнучкого ВПП.

У разі планування діяльності в спільному повітряному просторі, яку здійснюватимуть різні підрозділи видів ЗС України і яка збігається за часом, запити на встановлення обмеження повітряного простору (заявки на ВПП) надаються відповідно до плану проведення заходів, затвердженого Генеральним штабом ЗС України.

 

22. Рішення щодо резервування повітряного простору для забезпечення польотів ПС, що виконують перевезення вищих посадових осіб України та іноземних держав, приймає Державіаслужба.

З метою забезпечення польоту ПС, що виконує перевезення вищих посадових осіб, Державіаслужба надає Украероцентру План на літерний рейс не пізніше ніж за 48 годин до виконання польоту.

Розміри TSA для забезпечення польотів ПС, що виконують перевезення вищих посадових осіб України та іноземних держав, визначає Украероцентр відповідно до вимог Положення про організацію, виконання та забезпечення повітряних перевезень вищих посадових осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2012 року № 270 дск.

У випадку корегування плану забезпечення польотів ПС, що виконують перевезення вищих посадових осіб, Украероцентр змінює параметри цієї TSA та негайно інформує зацікавлених користувачів, органи управління Повітряних Сил ЗС України, центри ОрПР, органи ОПР, відомчі органи УПР.

 

23. Резервування повітряного простору для виконання авіаційних робіт, навчальних, тренувальних, випробувальних польотів тощо у спеціально встановлених зонах та за спеціально встановленими маршрутами, встановлюється рішенням Украероцентру або відповідного центру ОрПР на підставі заявки на ВПП.

 

24. У разі отримання рішення та інформації щодо провадження термінової діяльності без подання попередніх заявок у порядку, визначеному пунктом 10 розділу VIII цього Тимчасового порядку, та у випадках проведення раптових перевірок бойової готовності військових частин та/або чергових сил із ППО ЗС України, інших військових формувань та правоохоронних органів, визначених пунктом 18 розділу Х цього Тимчасового порядку Украероцентр та центри ОрПР негайно встановлюють обмеження повітряного простору, шляхом оперативного визначення необхідного об’єму повітряного простору та умов його використання.

 

25. У разі резервування повітряного простору для забезпечення польотів за спеціально встановленими маршрутами двох і більше стандартних груп ПС, які виконують політ одночасно,  виділяється повітряний простір у таких межах:

 

1) у горизонтальній площині:

у нижньому повітряному просторі – завширшки 20 км (по 10 км в обидва боки від осі маршруту),

у верхньому – завширшки 40 км (по 20 км в обидва боки від осі маршруту).

 

2) у вертикальній площині – мінімальна кількість рівнів польоту, необхідна для виконання завдань і забезпечення безпеки побудови/розпуску бойових/польотних порядків, дозаправки у повітрі тощо;

 

3) за часом – у проміжку часу за 15 хвилин до підходу ПС до точки маршруту та 15 хвилин після проходу (при мобільному резервуванні повітряного простору).

Для забезпечення польотів одиночних ПС або стандартної групи ПС за спеціально встановленими маршрутами виділяється повітряний простір у двічі менших межах. Виділення повітряного простору більшого розміру користувач повітряного простору обґрунтовує в заявці на ВПП. Остаточне рішення з цього питання приймає Украероцентр.

 

26. Украероцентр або відповідний центр ОрПР скасовують обмеження ВПП одразу після закінчення часу їх дії або після отримання доповіді від користувача про закінчення діяльності, для якої було встановлено обмеження повітряного простору.

 

27. Інформація щодо обмежень ВПП доводиться в частині, що стосується, у такому порядку:

 

1) Украероцентром:

не пізніше ніж за 7 діб до початку її дії – до САІ з метою видання NOTAM;

не пізніше ніж за 24 години до початку її дії – до Державіаслужби, Генерального штабу ЗС України, органів управління Повітряних Сил ЗС України, відповідних центрів ОрПР, користувача, який подав заявку на встановлення обмеження.

 

2) Украероцентром, відповідним центром ОрПР:

якомога раніше, але за умови доведення до усіх заінтересованих фахівців (посадових осіб) органів ОПР/відомчих органів УПР, користувача повітряного простору не пізніше ніж за 20 хвилин до початку її дії – до відповідних органів ОПР, відомчих органів УПР, а також користувачів повітряного простору, діяльність з ВПП яких буде обмежено;

негайно – до Генерального штабу ЗС України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державіаслужби, відповідних центрів ОрПР, органів ОПР, відомчих органів УПР, а також користувачів повітряного простору, діяльність з ВПП яких буде обмежено, у випадках, провадження термінової діяльності, передбаченої пунктом 10 розділу VIII цього Тимчасового порядку, та у випадках проведення раптових перевірок бойової готовності військових частин та/або чергових сил із ППО ЗС України, інших військових формувань та правоохоронних органів, передбачених пунктом 18 розділу Х цього Тимчасового порядку.

 

28. Інформація щодо заборон та обмежень ВПП поза межами контрольованого повітряного простору ОПР надається екіпажам ПС на їх запит під час надання умов ВПП, ОПР, передпольотного інформаційного обслуговування, а також за допомогою технічних засобів (за наявності), що забезпечують постійну (циркулярну) трансляцію на встановлених радіочастотах та мережею електрозв’язку.

Екіпаж ПС, що виконує політ поза межами контрольованого повітряного простору ОПР, повинен щопівгодини прослуховувати таку трансляцію, а у разі відсутності радіозв’язку – отримувати цю інформацію за допомогою мереж електрозв’язку.

 

29. Під час виконання польоту ПС з дозволу відповідного органу ОПР (відомчого органу УПР) може перетинати межі зон обмеження польотів або TRA.

В інших випадках ПС повинно виконувати політ поза межами зон обмежень польотів та TRA з урахуванням вимог щодо буферів, встановлений навколо них.  

 

30. У контрольованому просторі ОПР з метою забезпечення польоту ПС через TRA/зону обмеження польотів, орган ОПР заздалегідь узгоджує з відповідним відомчим органом УПР маршрут, рівень польоту, час входження та виходу ПС до/з відповідної TRA/зони обмеження польотів/. У випадку погодження прольоту відомчий орган УПР підтверджує можливість польоту та передає частину повітряного простору у визначених межах на час прольоту ПС через TRA/зону обмеження польотів під відповідальність органу ОПР. На період перетинання повітряного простору ПС вказаного району діє класифікація повітряного простору, що була чинна до введення в дію обмеження ВПП.

Політ з перетинанням повітряного простору активованої TRA/зони обмеження польотів може бути виконаний за встановленим CDR, що проходить через цю TRA/зону обмеження польотів, або за окремим маршрутом, який може бути запропонованим органом ОПР за погодженням з відомчим органом УПР.

Відомчий орган УПР та орган ОПР несуть відповідальність за дотримання узгоджених умов прольоту ПС через активовану TRA/зону обмеження польотів. Відповідальність за ешелонування ПС, які виконують польоти в межах TRA/зони обмеження польотів відносно ПС, які виконують перетинання повітряного простору TRA/зони обмеження польотів за узгодженим маршрутом, покладається на відомчий орган УПР.

 



Якщо аеродром (постійний ЗПМ/вертодром), спеціально встановлена зона або зона обмеження польотів розташовані у межах СТR, TMA, AFIZ (ATCZ, ATCA), а їх діяльність впливає на рух ПС за встановленими схемами заходження на посадку та вильоту, орган ОПР або відомчий орган УПР заздалегідь дає вказівку на обмеження або заборону польотів (діяльності з ВПП) посадовій особі, відповідальній за провадження цієї діяльності.

Посадова особа, відповідальна за провадження польотів на аеродромі (постійному ЗПМ/вертодромі) та у спеціально встановленій зоні, забезпечує звільнення повітряного простору за маршрутом схеми заходження на посадку /вильоту з урахуванням безпечних інтервалів ешелонування.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 139; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.038 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь