Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Обмежена матеріальна відповідальність



Обмежена матеріальна відповідальність — це відповідальність, розмір якої обмежений законодавством. Випадки обмеженої матеріальної відповідальності працівників наведено у ст. 133 КЗпП.
Обмежену матеріальну відповідальність несуть:
працівники — за псування або знищення через недбалість матеріалів, напівфабрикатів, виробів (продукції), у т. ч. при їх виготовленні, — у розмірі заподіяної з їх вини шкоди, але не більше свого середнього місячного заробітку. У такому ж розмі­рі працівники несуть матеріальну відповідальність за псування або знищення через недбалість інструментів, вимірювальних приладів, спеціального одягу та інших предметів, виданих підприємством працівникові в користування;
керівники підприємств та їх заступники, а також керівники структурних підрозділів на підприємствах та їх заступники — у розмірі заподія­ної з їх вини шкоди, але не більше свого середнього місячного заробітку, якщо шкоду підприємству заподіяно зайвими грошовими виплатами пра­цівникам, неправильною постановкою обліку і зберігання матеріальних, грошових чи культурних цінностей, невжиттям необхідних заходів до запобігання простоям.




Повна матеріальна відповідальність

Суть повної матеріальної відповідальності полягає в тому, що працівник повинен відшкодувати збиток, заподіяний підприємству, в повному обсязі, без урахування розміру його середньомісячного заробітку. Така відповідальність може ґрунтуватися на договірних засадах, коли між працівником і підприємством укладається письмовий договір про прийняття на себе працівником повної матеріальної відповідальності.
Згідно зі ст. 1351 КЗпП договори про повну матеріальну відповідальність укладаються між підприємством та працівниками, які:
• досягли 18-річного віку;
• займають посади або виконують роботи, безпосередньо пов’язані зі зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей.
Перелік посад і робіт, що заміщаються або виконуються працівниками, з якими підприємством, установою, організацією можуть укладатися письмові договори про повну матеріальну відповідальність за незабезпечення збереження цінностей, переданих їм для зберігання, обробки, продажу (відпуску), перевезення або застосування в процесі виробництва, затверджено постановою Державного комітету Ради Міністрів СРСР з праці та соціальних питань і Секретаріату Всесоюзної центральної ради професійних спілок від 28.12.1977 № 447/24. Типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність міститься у додатку 2 до цієї постанови.

ВАТ «ЗАВОД ВИМІРЮВАЛЬНИХ ПРИЛАДІВ»





НАКАЗ

30.11.2006 м. Київ № 43-к

Про звільнення
Вакуленка М. В.

Вакуленко Михайло Віталійович, технік ІІ категорії, 20 листопада 2006 року був відсутній на роботі протягом робочого дня 4 год. 30 хв. без поважних причин. На підставі викладеного

НАКАЗУЮ:

1. ВАКУЛЕНКА Михайла Віталійовича, техніка ІІ категорії, звільнити 30 листопада 2006 року через відсутність на роботі більше трьох годин протягом робочого дня без поважних причин, п. 4 ст. 40 КЗпП України.

2. Бухгалтерії провести з Вакуленком М. В. повний розрахунок відповідно до чинного законодавства.

Підстави: доповідна записка начальника технічного відділу; акт про відсутність Вакуленка М. В. на роботі; акт про відмову дати письмове пояснення; рішення профкому про надання згоди на звільнення.

 

Директор Загинайло І. М. Загинайло

 

 

 

 

 

 

ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «БЛЮЗ»


НАКАЗ

29.12.2006 м. Київ № 57-П

Про звільнення
Грача С. П.

Автослюсар Грач Сергій Петрович 13 грудня 2006 року без поважних причин за дві години до закінчення робочої зміни самовільно залишив місце роботи, в результаті чого зірвав виконання замовлення з термінового ремонту автомобіля. Дати письмове пояснення з приводу самовільного залишення ним місця роботи відмовився, про що складено акт. Подібні порушення трудової дисципліни Грач С. П. неодноразово вчиняв і раніше, за що відповідно до наказів від 15 березня 2006 року № 11-П та від 25 травня 2006 року № 24-П до нього застосовувалися заходи дисциплінарного стягнення у вигляді догани.
На підставі викладеного

НАКАЗУЮ:

1. ГРАЧА Сергія Петровича, автослюсаря, звільнити 29 грудня 2006 року за систематичне невиконання ним без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором і правилами внутрішнього трудового розпорядку, п. 3 ст. 40 КЗпП України.

2. Головному бухгалтеру провести з Грачем С. П. повний розрахунок відповідно до чинного законодавства.

Підстави: доповідна записка майстра авторемонтного цеху від 13.12.2006; акт про самовільне залишення місця роботи від 13.12.2006 № 3; акт про відмову дати письмове пояснення від 13.12.2006 № 4.

 

Директор ПП «Блюз» Соколов А. С. Соколов

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 208; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь