Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


МАШИНИ І МЕХАНІЗМИ ДЛЯ ПРОСІЮВАННЯ БОРОШНА.



Правила експлуатації машин і механізмів для просівання борошна

Перед початком просівання борошна в просіювачі МПМ-800 перевіряють напрям обертання крильчатки, яка повинна обертатися проти годинникової стрілки. Корпуси просіювачів МС 24-300 і МПП-II-I надійно закріплюють на валу приводу. В просіювачі МПМ-800 заповнюють твердим несолоним харчовим жиром верхню опору шнека — підшипник ковзання.

  Потім встановлюють барабан з відповідним ситом (борошно вищого гатунку просіюється на ситі з розмірами осередків 1,4 мм, 1-го і 2-го гатунків—на ситі з розмірами осередків 1,6 мм). В процесі просівання борошно безперервно подається в робочу камеру.

   Після закінчення роботи (просіювачі МПМ-800) пристосування для підйому мішків встановлюють у верхнє положення, після чого виймають барабан і очищають його від відходів.          Поверхню просіювача протирають спочатку сухою, а потім вологою тканиною. Корпус промивають теплою мильною водою, потім чистою і насухо витирають рушником. Забороняється знімати барабан до повної зупинки електродвигуна.    

   Частини, що труться, не рідше двох разів на тиждень мастять маслом. Підшипники електродвигуна і зубчатої передачі змащують при кожному профілактичному розбиранні.

      В процесі експлуатації можлива поява різкого шуму або стукоту у валах шнека просіваючого барабана, крильчатці або електродвигуні. Причиною цього можуть служити поломка або знос підшипників кочення. При нагріві кришки електродвигуна її знімають і заповнюють підшипники мастилом.

ТІСТОМІСИЛЬНІ МАШИНИ.

Для замісу тіста густої консистенції з пшеничного і житнього борошна використовують машини таких типів ТММ-1М, МТІ-100, МТМ-15.  

Машина тістомісильна ТММ-1М. Машина складається з приводу, станини, діжі з пересувним візком, важеля мішалки з лопастю і плити-основи. Діжа приводиться в обертання від черв'ячного редуктора, встановленого на плиті-основі. Передавальним пристроєм для важеля мішалки служить інший черв'ячний редуктор і ланцюгова передача, яка разом з електродвигуном встановлена в порожнині станини.

Діжу кріплять на триколісному візку. Корпус візка має в центрі розточування, в яке входить цапфа. Один кінець цапфи жорстко прикріплений до дна діжі, інший — під дією пружини входить в горловину привідного конуса редуктора діжі. В комплект машини входять три змінні діжі. При накатуванні і викочуванні діжі квадрат цапфи підводять натисненням на педаль.

Важіль мішалки розділений сферичним потовщенням на два плеча: коротке пряме і довге, зігнуте під кутом 118°. Плеча важеля мішалки при русі описують конуси, вершини яких знаходяться в точці опори важеля.

                                              Мал.40.Тістомішалка ТММ 1М:

а — загальний вигляд: 1 — плита; 2 — кожух; 3 — педаль; 4 — візок; 5 — діжа; 6 — щиток; 7 — важіль мішалки; 8 — шарнір; 9 — кришка; 10 — станина; 11 — рукоятка; б — кінематична схема; 1 — цапфа; 2 — привідний конус;3 — редуктор: 4, 8, 9— ланцюгові передачі; 5 — черв'ячний редуктор; 6 — електродвигун; 7 — кривошип; 10 — маховик

До станини машини прикріплений каркас із захисними щитками, які у момент замісу опускаються вниз і щільно обхвачують діжу для запобігання викидання продукту. Піднімання і опускання захисних щитків проводяться у ручну. На електродвигуні є спеціальний маховик для підйому важеля у ручну.

Принцип дії машини. Обертання від електродвигуна передається послідовно двом черв'ячним редукторам і ланцюговій передачі. Від першого черв'ячного редуктора через корпус рух передається діжі. Від другого черв'ячного редуктора через ланцюгову передачу і кривошип рух передається важелю мішалки.

Продукт обертається разом з діжею, рівномірно перемішується важелем мішалки і насичується повітрям.

Машина тістомісильна інтенсивного замісу МТІ-100 (мал.41). Машина призначена для замісу дріжджового і прісного тіста у великих кондитерських цехах.Час бродіння дріжджового тіста після інтенсивного замісу скорочується з 4-4,5 до 1,5 години. Складається машина з основи, станини, привідної головки, кронштейна, механізму підйому, трьох баків місткістю 100 дм3 кожний, візка, трьох змінних інструментів мішалок, електрошафи і пульта управління.

Всі вузли і механізми змонтовані на станині, закріпленій на литій основі. Привідна головка служить для передачі обертання від електродвигуна до інструменту мішалки.

 

Мал.41.Кінематична схема машини МТІ-100:

1 3,7,8— шківи; 2, 10 — електродвигуни; 4,9— пристрій для регулювання натягнення ременя; 5 — гвинт підйому і опускання бака і взбивача; 6 — електромагніт; 11, 12, 14, 15 — зубчаті колеса; 13 — сонячне колесо; 16 — водило

Переміщення бака і корпусу привідної головки машини здійснюється індивідуальним приводом.

Машина МТМ-15 для замісу крутого тіста. Машина (мал.42) складається з елекродвигуна, двухступінчатого черв'ячного редуктора, резервуару місткістю 15 дм3 і двох лопастей.

                           Мал.42.Машина МТМ-15 для замісу крутого тіста:

а — загальний вигляд: 1 — резервуар; 2 — кришка; 3 — гвинт; 4 — гачок; 5 — палець;6 — блокувальний вимикач; 7 — кришка огорожі; Д, 12 — гвинти; 9 — автоматичний вимикач; 10 — кожух; 11 — електродвигун; 13 — кришка редуктора; 14 — редуктор; 16 — корпус редуктора; 16 — опори; 17 — втулки; 18 — вали мішалок; 19 — лопасті; 20 — паз лопасті; 21 — вали редуктора; 12 — паз валу мішалки; б —кінематична схема: 1 — електродвигун; 2 — черв'як; 3 —червячне колесо; 4, 5 — зубчаті колеса; 6 — знімна муфта; 7 — лопасті

Принцип дії машини. Обертання від електродвигуна через черв'ячно-циліндричний редуктор передається лопастям мішалок. Завантаження продуктів в резервуар проводиться через грати кришки в процесі роботи машини. Продукт, що знаходиться в резервуарі перемшується лопастями і насичується повітрям.

“Восход ТЗ03”

Машина(мал.43) призначена для формування з кульоподібних тістових заготовок батонів ідеальної форми. Дозволяє формувати краї заготовок.

Рекомендується до експлуатації на хлібозаводах, в пекарнях великої і середньої потужності.

Вдала конструкція відкидної притисної плити, дві пари фторопластових розкачувальних валів з можливістю регулювання зазору в останній парі дозволило збільшити якість заготовок батонів ї надати їм правильної циліндричної форми, а також зменшити час очистки і обслуговування машини.

Висока продуктивність, надійність машини, проста у використанні і невеликі габаритні розміри дозволяють одержувати продукцію з високими споживчими якостями.

                                     Мал.43.Машина для розкачування Восход Т303

 

Технічні характеристики:                               таблиця 21

Маса тістових заготовок                       кг      0,2-0,8

Продуктивність                             шт/год         2000

Швидкість руху стрічки                  м/с             1,3

Довжина тістових заготовок        мм              400

Номінальна потужність                   кВт             1,1

Габаритні розміри                              мм       2400х730х1010   

Маса                                                                                                                                                                                                            кг             284

        

МАШИНА ДЛЯ ВЗБИВАННЯ

МАШИНИ І МЕХАНІЗМИ ДЛЯ ПРОСІЮВАННЯ БОРОШНА.

Призначені вони для механізації процесу відділення з борошна сторонніх домішок, а також для її аерації (насичення повітрям) і розпушування. Використовуються ці машини в основному в кондитерських цехах закладах ресторанного господарства.

Основним робочим органом просіювачів є змінні обертаючі сита, що мають різну конструкцію. В результаті просівання початковий продукт ділиться на дві фракції (частини), різні за розмірами. Частина продукту, яка пройшла через отвори сита, називається проходом, а частина, що залишилася в ситі, — сходом.

Проте внаслідок недосконалості процесу просівання не всі частинки, розміри яких менше отворів сита, проходять через нього; деяка частина їх йде у відхід (схід). Дно сит коливається в межах від 60 до 75% і обумовлюється наступними чинниками: формою і розмірами отворів сита; формою, розмірами (величина або ступінь помолу) і вологістю продукту, товщиною його шару; характером руху продукту на ситі.

Сита виготовляються головним чином з металевих сіток або з листової сталі з перфорованими отворами круглої або прямокутної форми, а також плетеними з шовкових ниток або капрону.

В закладах ресторанного господарства застосовуються просіювачі типу МПМ-800 з індивідуальним електродвигуном, просіювачі типу МС 24-300 до універсального приводу ПГ-0,6 для гарячого цеху і типу МПП-II-I до універсального приводу П-II.

Машина МПМ-800 для просівання борошна. Машина (мал.4) складається із завантажувального бункера, шнека, просівальної головки, приводу і платформи, на якій встановлюється завантажувальний бункер з крильчаткою, що подає борошно до шнека. Головка просіювача виконана у вигляді корпусу, в якому сито. Сито закріплено на валу шнека і легко знімається. В комплект машини входять змінні сита з різним розміром отворів. Корпус просіювальної головки закритий нерухомою кришкою з скребком.

Привідний пристрій машини складається з електродвигуна і клиноремінних передач. На завантажувальному бункері встановлюються запобіжні грати. До зовнішньої частини корпусу завантажувального бункера кріпиться пристосування для підйому мішка з борошном. В кінці розвантажувального лотка є магнітна пастка (постійний магніт). Щоб запобігти розпиленості борошна, на розвантажувальний лоток надягається легкоземний тканинний рукав.

Підключається машина до мережі магнітним пускачем через штепсельний роз'єм.

Принцип, дії машини. Обертання від електродвигуна через клиноремінні передачі передається крильчатці, шнеку і ситу просіювальної головки. Борошно, що поступає з бункера, захоплюється крильчаткою і подається на шнек, який перемішує її до просіювальної головки. Під дією центробіжної сили частина борошна проходить через отвори в ситі і за допомогою скребків прямує до розвантажувального лотка. В останньому борошно (прохід) за допомогою магнітної пастки очищається від металевих частинок і через тканинний рукав поступає в підставлену тару. Непросіяне борошно (схід) залишається на дні сита.

Просіювач МС24-300 до приводу ПГ-0,6 (мал. 5). Просіювач призначений для просівання борошна, крохмалю, солі, роздроблених круп, цукрового піску. Складається він з корпусу, просіювального барабана, привідного і вертикального валів, завантажувального бункера і хвостовика.

Вертикальний вал обертається в двох шарикопідшипниках, а горизонтальний вал — в двох підшипниках ковзання.

1 — труба; 2 — рукав; 3 — корпус; 4 — магнітна пастка; 5 — відкидний болт; 6 — гайка;7 — кришка; — ножові грати; 9 — шнек; 10 — сито; 11 — підйомник; 12 — бункер; 13 — грати;14 — крильчатка; 15 — хрестовина; 16 — платформа; 17 — стакан; 18 — клиновий ремінь; 19, 20, 21 — шківи

Просіювальний барабан складається з каркаса, виготовленого із смугової сталі, і сита. Всередину просіювального барабана вставлений нерухомий конус, що має ребра для розпушування грудочок продукту, що злежалися. Вертикальний вал в місці виходу його в робочу камеру має гумове ущільнення (манжету). Комплектується просіювач трьома барабанами: № 1,4; 2,8 і 4.

Принцип дії механізму. Від універсального приводу через зубчату конічну пару обертання передається просіювального барабану. Завантажене в бункер борошно під дією власної ваги поступає в барабан, що швидко обертається, де завдяки центробіжній силі і наявності нерухомого конуса з ребрами проходить через отвори сита, скидається в корпус і зсипається через патрубок в тару.

 

                               Мал.5. Просіювач МС 24-300 до приводу ПГ-0,6:

1 — патрубок; 2 корпус;3—гайка;4— завантажувальний бункер;5—конус;6— корпус барабана;7,11- підшипники; 8 — вертикальний вал; 9 — колесо; 10— кришка: 12 — хвостовик: 13— манжета; 14 — просіваючий барабан; 15 — втулки

Домішки (схід), що не пройшли через отвори сита, залишаються всередині барабана. Просіювач МПП-II-I до приводу П-II(мал.6). Просіювач виконаний аналогічно просіювачу МС24-300. Складається з корпусу, конічного редуктора з хвостовиком, просіювального барабана і бункера з прикріпленим до нього розсікачем.       У верхній частині корпусу розташована робоча камера, в бічній частині — патрубок, через який вивантажується просіяний продукт. На вал, що обертається в двох шарикопідшипниках, насаджується просіювальний барабан. До днища бункера приварені скребки. Бункер прикріпляється до корпусу редуктора за допомогою шарнірних клямок і упорів.

В комплект механізму входять три змінні барабани з різною величиною отворів сита.

 

Мал.6.Просіювач МПП-IМ до приводу П-II:

1 — редуктор; 2 — хвостовик; 3 — просіювальний барабан; 4 — бункер; 5 — розсікач; 6, 7 — конічні шестерні; 8 — вал; 9 — сито; 10 — скребок

Принцип дії механізму. Обертання від валу приводу через конічний редуктор передається просіваючому барабану. Процес просівання здійснюється так само, як і в просіювачі МС 24-300.

Вібраційний просіювач МПМВ-300 (мал.6.1) призначений для відокремлення сторонніх домішок з борошна та її аерації, а також просіювання подрібнених круп, крохмалю та цукру.

Мал. 6.1. - Просіювач МПМВ – 300:

1-де-баланси; 2- електро-двигун; 3 – основа; 4 – обичайка; 5 – штирі для встановлення пружинної підвіски; 6 – підвіска; 7– розвантажувальна го-рловина; 8 – бункер завантаження; 9 – бункер; 10 – сито; 11, 12- зажими; 13- торець; 14- кільце; 15 - панель керування


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-20; Просмотров: 378; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.023 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь