Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Правила експлуатації машин і механізмів для просівання борошна



Перед початком просівання борошна в просіювачі МПМ-800 перевіряють напрям обертання крильчатки, яка повинна обертатися проти годинникової стрілки. Корпуси просіювачів МС 24-300 і МПП-II-I надійно закріплюють на валу приводу. В просіювачі МПМ-800 заповнюють твердим несолоним харчовим жиром верхню опору шнека — підшипник ковзання.

  Потім встановлюють барабан з відповідним ситом (борошно вищого гатунку просіюється на ситі з розмірами осередків 1,4 мм, 1-го і 2-го гатунків—на ситі з розмірами осередків 1,6 мм). В процесі просівання борошно безперервно подається в робочу камеру.

   Після закінчення роботи (просіювачі МПМ-800) пристосування для підйому мішків встановлюють у верхнє положення, після чого виймають барабан і очищають його від відходів.          Поверхню просіювача протирають спочатку сухою, а потім вологою тканиною. Корпус промивають теплою мильною водою, потім чистою і насухо витирають рушником. Забороняється знімати барабан до повної зупинки електродвигуна.    

   Частини, що труться, не рідше двох разів на тиждень мастять маслом. Підшипники електродвигуна і зубчатої передачі змащують при кожному профілактичному розбиранні.

      В процесі експлуатації можлива поява різкого шуму або стукоту у валах шнека просіваючого барабана, крильчатці або електродвигуні. Причиною цього можуть служити поломка або знос підшипників кочення. При нагріві кришки електродвигуна її знімають і заповнюють підшипники мастилом.

ТІСТОМІСИЛЬНІ МАШИНИ.

Для замісу тіста густої консистенції з пшеничного і житнього борошна використовують машини таких типів ТММ-1М, МТІ-100, МТМ-15.  

Машина тістомісильна ТММ-1М. Машина складається з приводу, станини, діжі з пересувним візком, важеля мішалки з лопастю і плити-основи. Діжа приводиться в обертання від черв'ячного редуктора, встановленого на плиті-основі. Передавальним пристроєм для важеля мішалки служить інший черв'ячний редуктор і ланцюгова передача, яка разом з електродвигуном встановлена в порожнині станини.

Діжу кріплять на триколісному візку. Корпус візка має в центрі розточування, в яке входить цапфа. Один кінець цапфи жорстко прикріплений до дна діжі, інший — під дією пружини входить в горловину привідного конуса редуктора діжі. В комплект машини входять три змінні діжі. При накатуванні і викочуванні діжі квадрат цапфи підводять натисненням на педаль.

Важіль мішалки розділений сферичним потовщенням на два плеча: коротке пряме і довге, зігнуте під кутом 118°. Плеча важеля мішалки при русі описують конуси, вершини яких знаходяться в точці опори важеля.

                                              Мал.40.Тістомішалка ТММ 1М:

а — загальний вигляд: 1 — плита; 2 — кожух; 3 — педаль; 4 — візок; 5 — діжа; 6 — щиток; 7 — важіль мішалки; 8 — шарнір; 9 — кришка; 10 — станина; 11 — рукоятка; б — кінематична схема; 1 — цапфа; 2 — привідний конус;3 — редуктор: 4, 8, 9— ланцюгові передачі; 5 — черв'ячний редуктор; 6 — електродвигун; 7 — кривошип; 10 — маховик

До станини машини прикріплений каркас із захисними щитками, які у момент замісу опускаються вниз і щільно обхвачують діжу для запобігання викидання продукту. Піднімання і опускання захисних щитків проводяться у ручну. На електродвигуні є спеціальний маховик для підйому важеля у ручну.

Принцип дії машини. Обертання від електродвигуна передається послідовно двом черв'ячним редукторам і ланцюговій передачі. Від першого черв'ячного редуктора через корпус рух передається діжі. Від другого черв'ячного редуктора через ланцюгову передачу і кривошип рух передається важелю мішалки.

Продукт обертається разом з діжею, рівномірно перемішується важелем мішалки і насичується повітрям.

Машина тістомісильна інтенсивного замісу МТІ-100 (мал.41). Машина призначена для замісу дріжджового і прісного тіста у великих кондитерських цехах.Час бродіння дріжджового тіста після інтенсивного замісу скорочується з 4-4,5 до 1,5 години. Складається машина з основи, станини, привідної головки, кронштейна, механізму підйому, трьох баків місткістю 100 дм3 кожний, візка, трьох змінних інструментів мішалок, електрошафи і пульта управління.

Всі вузли і механізми змонтовані на станині, закріпленій на литій основі. Привідна головка служить для передачі обертання від електродвигуна до інструменту мішалки.

 

Мал.41.Кінематична схема машини МТІ-100:

1 3,7,8— шківи; 2, 10 — електродвигуни; 4,9— пристрій для регулювання натягнення ременя; 5 — гвинт підйому і опускання бака і взбивача; 6 — електромагніт; 11, 12, 14, 15 — зубчаті колеса; 13 — сонячне колесо; 16 — водило

Переміщення бака і корпусу привідної головки машини здійснюється індивідуальним приводом.

Машина МТМ-15 для замісу крутого тіста. Машина (мал.42) складається з елекродвигуна, двухступінчатого черв'ячного редуктора, резервуару місткістю 15 дм3 і двох лопастей.

                           Мал.42.Машина МТМ-15 для замісу крутого тіста:

а — загальний вигляд: 1 — резервуар; 2 — кришка; 3 — гвинт; 4 — гачок; 5 — палець;6 — блокувальний вимикач; 7 — кришка огорожі; Д, 12 — гвинти; 9 — автоматичний вимикач; 10 — кожух; 11 — електродвигун; 13 — кришка редуктора; 14 — редуктор; 16 — корпус редуктора; 16 — опори; 17 — втулки; 18 — вали мішалок; 19 — лопасті; 20 — паз лопасті; 21 — вали редуктора; 12 — паз валу мішалки; б —кінематична схема: 1 — електродвигун; 2 — черв'як; 3 —червячне колесо; 4, 5 — зубчаті колеса; 6 — знімна муфта; 7 — лопасті

Принцип дії машини. Обертання від електродвигуна через черв'ячно-циліндричний редуктор передається лопастям мішалок. Завантаження продуктів в резервуар проводиться через грати кришки в процесі роботи машини. Продукт, що знаходиться в резервуарі перемшується лопастями і насичується повітрям.

“Восход ТЗ03”

Машина(мал.43) призначена для формування з кульоподібних тістових заготовок батонів ідеальної форми. Дозволяє формувати краї заготовок.

Рекомендується до експлуатації на хлібозаводах, в пекарнях великої і середньої потужності.

Вдала конструкція відкидної притисної плити, дві пари фторопластових розкачувальних валів з можливістю регулювання зазору в останній парі дозволило збільшити якість заготовок батонів ї надати їм правильної циліндричної форми, а також зменшити час очистки і обслуговування машини.

Висока продуктивність, надійність машини, проста у використанні і невеликі габаритні розміри дозволяють одержувати продукцію з високими споживчими якостями.

                                     Мал.43.Машина для розкачування Восход Т303

 

Технічні характеристики:                               таблиця 21

Маса тістових заготовок                       кг      0,2-0,8

Продуктивність                             шт/год         2000

Швидкість руху стрічки                  м/с             1,3

Довжина тістових заготовок        мм              400

Номінальна потужність                   кВт             1,1

Габаритні розміри                              мм       2400х730х1010   

Маса                                                                                                                                                                                                            кг             284

        


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-20; Просмотров: 247; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь