Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Загальний інтерфейс Системи



Інтерфейс системи зручний та інтуїтивно зрозумілий. У центрі кожної сторінки (будь то розділ сайту або дистанційній курс) розміщено основну інформацію: перелік розділів, перелік дистанційних курсів, змістовну частина курсу тощо.

У верхній лівій частині сторінки знаходиться рядок навігації, який показує місце поточної сторінки в ієрархії сайту. В ній вказуються скорочені назви розділів, кафедр, дистанційних курсів. Елементи цього меню дозволяють простежити шлях від головної сторінки до поточної та надають можливість швидко повернутися на одну з раніше відкритих сторінок.

В лівій та правій частинах екрана відображається додаткова інформація, пов’язана з можливими діями у Системі (залежно від повноважень) або посиланнями на інші корисні ресурси (наприклад, перелік доступних курсів, доступ до ресурсів та завдань, календар подій, останні новини тощо). Цю додаткову інформацію об’єднано у так звані «блоки», які можна згортати або розгортати.

Так, наприклад, головна сторінка Системи (рис. 3.1.) містить розділи сайту у вигляді назв та логотипів навчально-наукових підрозділів Державного університету телекомунікацій. Ліворуч та праворуч розміщено такі блоки з додатковою інформацією: «Меню сайту», «Інструкції щодо входу», «Мій кабінет», «Інструкція щодо розробки дистанційних курсів». Розглянемо деякі блоки та можливості, пов’язані з ними, і які будуть корисними в роботі.

Блок «Мій кабінет» містить вкладки Мої дисципліни та Мої повідомлення (рис. 3.2).

Після натискання на значок  зліва від вкладки Мої дисципліни розгортається перелік навчальних дисциплін, доступні студенту для вивчення на даний момент. Цей перелік формується залежно від спеціальності, за якою навчається студент, та навчального плану поточного семестру. У переліку вказуються скорочені назви дисциплін. Кожна назва є посиланням, натиснувши на яке здійснюється перехід до відповідного дистанційного курсу.

Цей інструмент є дуже зручним під час швидкого пошуку необхідного навчального матеріалу.

Ще одним інструментом, який дозволяє здійснювати швидке спілкування студентів однієї групи між собою або студентів з викладачами, є вкладка Мої повідомлення.

У системі Moodle реалізовано механізм, подібний програмі ICQ. За його допомогою можна знайти потрібного користувача, зареєстрованого у Системі, та обмінюватися з ним повідомленнями. Порядок роботи з повідомленнями буде розглянуто у розділі 7.

Блок «Меню сайту» містить декілька посилань, зокрема, Розклад занять, Дистанційне навчання, Корисний софт. Після клацання на посилання Розклад занять відкриється вікно Порталу автоматизованої системи управління навчальним процесом ДУТ, в якому можна знайти та переглянути інформацію про розклад занять на певний період часу за визначеною спеціальністю, групою, кафедрою тощо (рис. 3.6).

Після клацання на посилання Дистанційне навчання відкриється сторінка сайту Державного університету телекомунікацій, на якій розміщено контактну інформацію Організаційно-методичного центру новітніх технологій навчання, що здійснює супроводження Системи дистанційного навчання.

4. Робота з навчальним планом

 

Кожний студент, авторизований у Системі дистанційного навчання, навчається за навчальними планами залежно від обраної спеціальності (спеціалізації). Навчальний план за відповідною спеціальністю містить перелік навчальних дисциплін, поділених на семестри.

Для перегляду навчального плану за відповідною спеціальністю та переходу до роботи з дистанційними курсами необхідно виконати такі дії:

 

1. На головній сторінці обираємо розділ сайту. Наприклад, «Науково-навчальний інститут заочного та дистанційного навчання»   Рис. 4.1.
2. На наступній сторінці обираємо відповідний підрозділ.   Наприклад, Організаційно-методич-ний відділ дистанційного навчання № 3 Рис. 4.2.
3. Обираємо відповідний навчальний план з підготовки за певною спеціальністю (спеціалізацією)   Рис. 4.3.
4. Потрапляємо на сторінку обраного навчального плану.
 

 


Для перегляду інформації, що знаходиться поза межами екрану, користуйтеся полосою вертикальної прокрутки.

Рис. 4.4.  
5. Обираємо навчальну дисципліну Рис. 4.5.

 

Сторінка навчального плану містить інформацію щодо організації навчального процесу, інструкції та оголошення, а саме:

– назва навчального плану;

– інформація про організацію навчального процесу;

– інструкції, як працювати з дистанційним курсом;

– оголошення;

– контактні дані методиста та служби технічної підтримки.

Це може бути текст, посилання на інші сторінки або посилання на pdf-файли.

У центральній частині вікна відображається перелік навчальних дисциплін, доступних для вивчення протягом певного кожного семестру. У таблиці поруч з назвою дисципліни надається інформація про:

– викладача, який здійснює навчання;

– посилання для перегляду поточних оцінок за дисципліною;

– вид підсумкового контролю вивчення дисципліни.

 

Увага! Виконання контрольних завдань розраховано до визначених дат. Налаштування системи не дозволяють надсилати файли з виконаними завданнями або проходити тести після дати, вказаної у таблиці.

Якщо Ви своєчасно не виконали контрольне завдання з поважних причин, прохання звертатися:

студентам, які навчаються за денною формою навчання – на відповідні кафедри навчально-наукових інститутів;

студентам, які навчаються за заочною (дистанційною) формою навчання – до методистів Навчально-наукового інституту заочного та дистанційного навчання

 

Після переліку дисциплін відповідного семестру розміщено інформацію про сесії або інші навчальні заходи – про практику, захист бакалаврських або магістерських робіт, державних іспитів тощо. Зазначена інформація відображається у структурі навчального плану із відповідними датами цього періоду.

 

Увага! У навчальному процесі можуть з’являтися нові заходи та відбуватися різні події. Оголошення про них, їх терміни, рекомендації щодо виконання з’являються, як правило, напередодні заходу або події. Тому рекомендується переглядати свій навчальний план частіше.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-21; Просмотров: 64; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.019 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь