Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Додаткові можливості при роботі з дистанційним курсом ⇐ ПредыдущаяСтр 9 из 9
Праворуч та ліворуч від центральної частини, де міститься навчальний контент дистанційного курсу, розташовано блоки інформування та керування. Блоки підвищують функціональність, інтуїтивність та простоту використання системи. Вони пов’язані з можливими діями в системі та додатковою корисною інформацією (рис. 5.4). Розглянемо їх детальніше. Блок «Зареєстровано» містить посилання Учасники. Натиснувши на цей пункт клавішею миші, потрапляємо у вікно, де можна переглянути список усіх студентів групи та інших учасників курсу. Таким чином, є можливість ознайомитися з індивідуальними профілями інших студентів, викладачів, розробників курсу та надіслати їм повідомлення.
Блок «Ресурси та завдання» містить перелік згрупованих за типом навчальних елементів дистанційного курсу (рис. 5.21). Наприклад, після натискання на посилання Індивідуальне завдання відображається перелік всіх контрольних завдань, які необхідно виконати протягом навчання (рис. 5.22). У разі, якщо контрольне завдання оцінено викладачем, оцінка відображається у кінці таблиці. Сторінка Ресурси містить перелік всіх інформаційних ресурсів (файлів), завантажених до дистанційного курсу (рис. 5.23).
Блок «Адміністрування» дозволяє швидко перейти до певних дій (рис. 5.24). Наприклад, натискання на посилання Профайл відображає профіль користувача Системи (див. розділ 2.2). Натискання на посилання Оцінки відкриває журнал оцінок студента за цією дисципліною (детальніше буде розглянуто у розділі 6). Блок «Ваші дисципліни» містить посилання на інші навчальні дисципліни, доступні користувачу.
Блоки, розташовані праворуч від центральної частини курсу, призначено для інформування учасників курсу щодо різних подій. Блок «Календар подій» показує події, які повинні відбутися (або вже відбулися) у навчальному процесі (рис. 5.25). Якщо кількість подій, що відображаються на календарі, є досить великою і це ускладнює перегляд, можна приховати або показати різні категорії подій, клацаючи на відповідному кольорі (фільтрі) у нижній частині календаря. Це дає змогу зробити календар більш легким для читання. Існує чотири класи подій, що відображаються в календарі: – події користувача – особисті події, які стосуються лише цього користувача та відображаються лише для нього (відображаються світло-сірим кольором); – групові події, призначені та відображаються лише для конкретної групи студентів (відображаються жовтим кольором); – події курсу, що відображаються для всіх користувачів дистанційного курсу (відображаються помаранчевим кольором); – загальні події, які відображаються для всіх користувачів системи (відображаються зеленим кольором). Кожний користувач може додавати перший клас подій, викладач – тільки другий та третій класи подій, загальні події можуть створюватися тільки адміністраторами системи. Дати, пов’язані з початком та закінченням активності інтерактивних елементів курсу (контрольні завдання, тести тощо), відображаються в календарі як події курсу автоматично. Після підведення курсору до відміченого дня з’явиться підказка з коротким описом події (рис. 5.26), а для перегляду детального опису будь-якої події, необхідно клацнути на відповідний день календаря (рис. 5.27).
Для одержання розширеного уявлення про події місяця необхідно клацнути на назві місяця. Для перегляду подій попередніх або наступних місяців, необхідно скористатися стрілками, розташованими поряд з назвою поточного місяця. У блоці «Наступаючі події» перелічено найближчі події, внесені до календаря (рис. 5.28). Такими подіями можуть бути, наприклад, кінцеві строки виконання практичних та контрольних робіт, строки подання рефератів або курсових робіт, дати заліків та іспитів тощо. Блок також містить посилання Переглянути календар та Додати нову подію. У блоці «Контроль виконання завдань» відображено стан виконання контрольних завдань за принципом «світлофора»: якщо контрольне завдання виконано (наприклад, надіслано викладачеві на перевірку) відповідне поле має зелений колір, якщо ще є час для виконання – блакитний, якщо термін виконання минув – червоний. Назву завдання можна побачити, якщо підвести курсор до відповідного поля (рис. 5.29). Кількість полів відповідає кількості контрольних завдань, виконання яких передбачено навчальною програмою дистанційного курсу.
У блоці «Останні новини» відображено останні повідомлення, які з’явилися в новинних форумах. Блок «Останні зміни» оновлюється автоматично та показує, які дії відбулося у дистанційному курсі з моменту останнього відвідування користувача, включаючи нові повідомлення, інформація про додавання користувачів тощо. Робота з журналом оцінок
Оцінювання – це один з найважливіших елементів навчання, воно відіграє значну роль у підвищенні мотивації студентів. За наявності у навчальній дисципліні великої кількості елементів, що оцінюються, завдання щодо їх відстеження та контролю ускладнюється. Але система Moodle має зручний інструмент, який полегшує процес оцінювання знань. Для переходу в режим роботи з журналом оцінок, у блоці Адміністрування клацніть на посиланні Оцінки. На початку навчання після першого відкриття журналу оцінок можна побачити таблицю з назвами елементів, що оцінюються в межах конкретної навчальної дисципліни. Решта колонок (оцінка, відсоток, зворотній зв’язок) будуть незаповненими (рис. 6.1). Рис. 6.1. Оцінки за виконання тестів вносяться до журналу оцінок автоматично. Оцінки за контрольні завдання вносяться до журналу викладачем у міру перевірки. Оцінка може супроводжуватися коментарем викладача. (рис. 6.2). Оцінки, як правило, вказуються в балах. Відсотки означають значення від максимально можливої оцінки за конкретне завдання. Кожний елемент оцінювання у таблиці є посиланням, при натискання на яке відкривається сторінка з описом завдання. Останній рядок таблиці містить підсумкову оцінку, яка розраховується теж автоматично у міру виконання завдань. Рис. 6.2
Спілкування в Системі
Обмін повідомленнями
Завдяки використанню системи дистанційного навчання студенти мають можливість не лише одержувати передбачену навчальною програмою інформацію, але й наживо консультуватися з викладачем, одержувати роз’яснення, відповіді на питання, що його цікавлять, а також спілкуватися з іншими студентами. Для забезпечення таких можливостей у Системі реалізовано механізм обміну повідомленнями. Порядок роботи з повідомленнями є таким:
Увага! Після входу в Систему дистанційного навчання звертайте увагу на вкладку «Мої повідомлення» – в ній можуть бути термінові повідомлення від викладачів та методистів, пов’язані з Вашим навчанням. Спілкування у форумах Посилання Форум відкриває сторінку, призначену для обміну інформацією між усіма учасниками процесу дистанційного навчання. Воно може використовуватися також для проведення дискусій. Повідомлення у форумі схожі на поштові – кожне з них має автора, тему та зміст. Принципова властивість форуму полягає в тому, що повідомлення в ньому об’єднано в треди. Відповідь користувача у форумі на чиєсь повідомлення буде «пов’язано» з вихідним повідомленням. Послідовність таких ланцюжків відповідей і відповідей на відповіді створює тред. У підсумку форум являє собою деревоподібну структуру, що складається з тредів. Форуми є потужним інструментом комунікації викладача зі студентами, студентів між собою. За допомогою цього елемента курсу можна організувати та провести велику кількість дискусій. Повідомлення, відправлені у форум, можуть зберігатися необмежено довго, а відповідь у форумі може бути надано не обов’язково у той самий день, коли було надіслано питання. Через те, що форум є асинхронним видом спілкування, студентам дається можливість не поспішати з формулюванням відповіді, а ретельно її перевірити перед відправленням. Форуми можуть бути різної структури та можуть включати оцінку (рейтинг) повідомлень. Повідомлення можуть бути видимими в різних форматах і можуть містити вкладення. Підписавшись на форум, учасники будуть одержувати копії повідомлень на свою адресу електронної пошти. |
Последнее изменение этой страницы: 2019-03-21; Просмотров: 97; Нарушение авторского права страницы