Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Реклама в системі маркетингових комунікацій.
РЕКЛАМА В СИСТЕМІ МАРКЕТИНГУ Система маркетингових комунікацій являє собою діяльністьпідприємства, спрямовану на інформування, переконання і нагадування споживачампро свої товари, стимулювання їхнього збуту і створення позитивного іміджу фірми.Маркетингові комунікації є життєво необхідними джерелами існуванняекономічної системи взагалі і підприємства конкретно.Економічний аналіз повинен враховувати проблеми інформації та маркетинговоїкомунікації з іншими проблемами, як це робиться в межах функціональноїконцепції дослідження економічної сфери суспільства.Кожна економічна система розгортає власну мережу маркетингової комунікаціївідповідно до своїх можливостей. Ця мережа розвивається паралельно з економічними та політичними структурами. Але існує безпосередній зв’язок між рівнем економічного розвитку суспільства і рівнем розвитку структур маркетингової комунікації. Останній визначається як технічним рівнем передачі інформації, так і базовою ідеологією економічної системи.Залежно від типів суспільства, маркетингові комунікації можуть працювати по-різному. Наприклад, у демократичному суспільстві вони характеризуютьсяліберальним стилем як у політиці, так і в економіці. Тести, повідомлення, якправило, розуміють усі пересічні громадяни.В недемократичній економічній системі маркетингові комунікаціїхарактеризуються диктаторством, нав’язуванням громадянам певних думок тапоглядів і мають диференційований характер залежно від адресата (жителі містчи сіл, наукові працівники або урядовці). При авторитарному управліннімаркетингова інформація часто може підлягати цензурі.З точки зору мобільності і оперативності роботи маркетингових комунікаційдемократичне і недемократичне суспільство також відрізняються. Зауважимо, щонормальні ринкові відносини можуть скластися тільки при умові демократизаціїсуспільства, тому у демократичному суспільстві газети, журнали, радіо-,телеканали працюють в автономному режимі і намагаються якомога швидше податиінформацію. Це обумовлено наявністю конкуренції, необхідністю виживання вумовах ринку.У недемократичному суспільстві нерідко виникає ситуація затримання виходупевної інформації через цензуру або, взагалі, її приховування. Крім того,спостерігається узгодженість подачі певної інформації, її однобічність середзасобів масової інформації за вказівкою “зверху”. Нерідко певні фактивимагають освічення з різних боків, що у недемократичному суспільстві невітається.Основними інструментами маркетингових комунікацій слугують реклама,персональні продажі, комплекс стимулювання збуту, пропаганда, “паблікрілейшнз”, які є складовими частинами комплексу маркетингових комунікацій
Складно уявити сучасне життя без реклами. Вона переслідує нас усюди, де б ми не були: на вулиці, в магазині, в транспорті, з’являється на телебаченні, на концертах і в найнесподіваніших місцях. Деколи ми навіть захоплюємося винахідливістю, настирливістю і навіть зухвалістю рекламодавців, фантазії яких не має меж. Реклама займає особливе місце в системі маркетингу. Часто її виділяють у самостійний напрямок, проте, як свідчить світова практика, найбільшої ефективності реклама набуває лише в комплексі маркетингу.
Реклама – це будь-яка платна форма неособистої пропозиції товарів і послуг від імені визначеного спонсора, з метою вплинути певним чином на аудиторію. За допомогою реклами формується визначене уявлення покупця про особливості товару чи послуги.
Закон України "Про рекламу" визначає, що реклама – це спеціальна інформація про осіб чи продукцію, яка розповсюджується у будь-якій формі та в будь-який спосіб з метою прямого або опосередкованого одержання прибутку[1].
Мета реклами – привернути увагу, викликати інтерес, передати споживачеві інформацію і змусити його діяти певним чином. Виробити товар ще недостатньо, важливо, щоб він знайшов свого споживача. Тому рекламне звернення має повідомити дещо важливе і цікаве для споживача, про щось виключне, особливе, чого нема в інших товарах. Звернення в рекламі повинно бути правдивим, доказовим і виголошеним доступно, вчасно, щоб покупець звернув увагу на рекламований товар (послугу) і придбав його.
У міжнародній практиці до реклами пред’являються наступні вимоги:
1. реклама не повинна містити тверджень чи наглядних зображень, які можуть образити суспільство чи окрему групу осіб 2. реклама має бути складена таким чином, щоб не обманути довір’я покупця використовуючи нестачу в нього досвіду або знань; 3. реклама не повинна в якості доказу посилатися на забобони, вона не повинна без достатньої причини грати на почутті страху; 4. реклама не повинна вводити споживача в оману у відношенні якості рекламованого товару, його ціни, супроводжуючих послуг, гарантійних умов; 5. реклама не повинна містити неправдивих відомостей про інші підприємства, які можуть викликати до них чи їхніх товарів зневагу чи насмішку; 6. слід уникати будь-якого наслідування рекламним ілюстраціям, змісту та тексту реклами, які використовуються іншими рекламодавцями; 7. реклама не повинна містити таких зображень, де ігноруються загальноприйняті міри безпеки, що таким чином може заохочувати до халатності та недбалості; 8. реклама не повинна зловживати довір’ям людей, які страждають хворобами і не здатні в даний момент критично оцінити рекламу, що пропонує їм засоби для лікування чи виздоровлення.
Невиконання цих вимог може зашкодити іміджу фірми, спричинити проблеми із законом та суспільною мораллю, конфлікти з конкурентами, а це означає додаткові збитки. Тому перш ніж оприлюднювати рекламне звернення слід ретельно проаналізувати усі його особливості, щоб бути впевненим у правдивості та нешкідливості реклами.
На думку спеціалістів рекламу можна розглядати як форму комунікації, яка покликана перекласти якість товарів та послуг на мову потреб споживачів. Під рекламною комунікацією розуміється передача звернення від джерела інформації до її отримувача Відправник (комунікатор) – сторона, від імені якої надсилається рекламне звернення. Досягнення зверненням одного адресата (потенційного покупця) називається рекламним контактом.
Кодування в рекламній комунікації розуміється як процес представлення ідеї, яку відправник прагне донести до отримувача.
Канал комунікації об’єднує всіх учасників процесу комунікації та носіїв інформації. Передача інформації не повинна обмежуватись одним каналом, і хоча це означає додаткові труднощі та витрати, ефективність комунікації при цьому значно зростає.
Декодування представляє собою переклад рекламного коду на мову споживача. Його ефективність залежить від особистого сприймання отримувача, його здатності розпізнавати та інтерпретувати сигнали, які використовуються для передачі ідеї.
Отримувачами (адресатами) в рекламній комунікації є потенційні споживачі, для яких призначена реклама. При формуванні цільової аудиторії важливо виявити не лише того, хто приймає рішення про покупку, але й того, хто впливає на цей процес. Наприклад, діти можуть здійснювати вирішальний вплив на вибір продавця і місця покупки. Саме тому "МакДональдс" розглядає дітей як одну з найважливіших цільових аудиторій своєї реклами.
Відповідна реакція – це набір відгуків споживача, що виникають в результаті контакту з рекламою. Реакція споживача визначає результативність комунікації, ступінь досягнення рекламою цілі з врахуванням затрачених зусиль.
Зворотній зв’язок представляє собою ту частину відповідної реакції, яку отримувач доводить до відома відправника. В якості зворотного зв’язку можуть розглядатися звернення споживачів за додатковою інформацією, замовлення пробних зразків продукту.
У процесі рекламної комунікації виникають різного роду перешкоди у результаті впливу факторів зовнішнього середовища. Вони можуть стати однією з причин пониження ефективності реклами. Можна виділити наступні групи перешкод:
1. фізичні (наприклад, неякісний друк, поганий телесигнал); 2. психологічні (одна і та ж інформація може викликати різні емоції в різних людей); 3. семантичні (одне і те ж слово може мати різні значення для різних груп людей).
Врахування усіх цих особливостей рекламних звернень допоможе уникнути можливих промахів при здійсненні рекламної кампанії. |
Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 350; Нарушение авторского права страницы