Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Відновлення аміачного розчину гідроксиду срібла глюкозою
Принцип методу . Глюкоза відновлює аміачний розчин гідроксиду срібла, що утворюється при взаємодії нітрату срібла з гідроксидом натрію та водним розчином аміаку, до металічного срібла. Реакція в загальному має вигляд
AgNO3 + 3NH4OH [Ag(NH3)2]OH + NH4NO3 + 2H2O.
H
CH2—CH—CH—CH—CH—C + 2[Ag(NH3)2]OH OH OH OH OH OH O
ONH4
CH2—CH—CH—CH—CH—C + 2Ag | + 3NH3 + H2O.
OH OH OH OH OH O
Обладнання та реактиви : Штатив із пробірками, скляні палички, піпетки градуйовані, крапельниця, нагрівач, пробіркотримач, 5 %-ий розчин нітрату срібла, 5 %-ий розчин гідроксиду натрію, 10 %-ий водний розчин аміаку, 5 %-ий розчин глюкози. Хід роботи . В пробірку внести 1 мл розчину нітрату срібла, 1 мл розчину гідроксиду натрію та краплями водний розчин аміаку до розчинення сірого осаду, що утворюється. Потім до вмісту пробірки додати 3 мл розчину глюкози, перемішати та обережно нагріти до появи бурого забарвлення. Далі реакція відбувається без нагрівання. При цьому спостерігається випадання металічного срібла у вигляді чорного осаду або його осадження на стінках пробірки у вигляді блискучого дзеркального нальоту. 4. Реакція з α-нафтолом (реакція Мілиша) Принцип методу . При взаємодії концентрованих сірчаної або соляної кислот із вуглеводами та їх похідними відбувається дегідратація й утворення з них фурфуролу або оксиметилфурфуролу. Ці сполуки, вступаючи в реакцію з α-нафтолом, утворюють продукти конденсації фіолетового кольору. Обладнання та реактиви : Штатив із пробірками, піпетки градуйовані, концентрована сірчана кислота, 1 %-ий розчин глюкози, 3 %-ий розчин сахарози, 1 %-ий спиртовий розчин α-нафтолу. Хід роботи. В дві пробірки внести відповідно по 1 мл розчину глюкози та розчину сахарози. В кожну з них додати 1 мл розчину α-нафтолу. Потім в обидві пробірки обережно по стінках пробірки додати по 1 мл концентрованої сірчаної кислоти, яка опускається на дно пробірок. На дні або на межі розділу рідин спостерігається утворення фіолетового або фіолетово-червоного кільця.
Реакція на пентози Принцип методу . Всі пентози при їх кип’ятінні в кислому середовищі в присутності бензидину дають червоне забарвлення, що з’являється внаслідок взаємодії бензидину з фурфуролом. Останній утворюється внаслідок дегідратації пентоз під впливом концентрованих кислот. Обладнання та реактиви: Штатив із пробірками, піпетки градуйовані, крапельниця, водяна баня, годинник, 5 %-ий розчин арабінози, 4 %-ий розчин бензидину в оцтовій кислоті. Хід роботи. В пробірку внести 0,5 мл розчину бензидину в оцтовій кислоті та додати сюди 1-2 краплі розчину арабінози. Пробірку кип’ятити на водяній бані впродовж 5 хв. При цьому з’являється червоне забарвлення.
Реакція на сахарозу Принцип методу . При додаванні до розчину сахарози в лужному середовищі нітрату кобальту утворюється комплексна сполука фіолетового кольору. Ця реакція є специфічною та характерна лише для сахарози. Обладнання та реактиви : Штатив із пробірками, піпетки градуйовані, крапельниця, 3 %-ий розчин сахарози, 2 %-ий розчин нітрату кобальту, 5 %-ий розчин гідроксиду натрію. Хід роботи. В пробірку внести 2 мл розчину сахарози, 1 мл розчину гідроксиду натрію та декілька крапель нітрату кобальту. При цьому спостерігається поява фіолетового забарвлення.
Реакція крохмалю з йодом Принцип методу. При взаємодії крохмалю з йодом утворюються комплексні адсорбційні сполуки, що забарвлені в синій колір. При нагріванні забарвлення зникає, однак з’являється знову при охолодженні, що свідчить про утворення нестійкого комплексу крохмалю з йодом. Знебарвлення відбувається також при додаванні гідроксидів натрію або калію. Зникнення забарвлення при нагріванні й додаванні лугу, обумовлене тим, що в утворенні комплексів приймає участь молекулярний йод, але не йодид-йони. Обладнання та реактиви : Штатив із пробірками, піпетки градуйовані, крапельниця, скляні палички, водяна баня, реактив Люголя (1 г йоду та 2 г йодиду калію розчинити в 15 мл дистильованої води й потім довести розчин водою до об’єму 300 мл), 1,0 %-ий розчин крохмалю, 10 %-ий розчин гідроксиду натрію. Хід роботи. В пробірку внести 2 мл розчину крохмалю. Потім сюди додати 1-2 краплі розчину Люголя. Вміст пробірки перемішати. При цьому спостерігається утворення синього забарвлення. З цієї пробірки перенести 1 мл рідини в іншу пробірку та долити в неї 1 мл розчину гідроксиду натрію. При цьому спостерігається знебарвлення вмісту пробірки. Суміш, яка залишилась у попередній пробірці, нагріти на водяній бані. При цьому також спостерігається зникнення забарвлення, що знову з’являється при охолодженні.
Гідроліз крохмалю Принцип методу. При нагріванні розчину крохмалю з мінеральними кислотами відбувається гідроліз крохмалю з утворенням глюкози, яку можна виявити характерними реакціями на моносахариди, а саме реакцією Троммера (реакція 1). Обладнання та реактиви: Штатив із пробірками, піпетки градуйовані, крапельниця, скляні палички, водяна баня, нагрівач, пробіркотримач, годинник, концентрована соляна кислота, 1 %-ий розчин крохмалю, 15 %-ий розчин гідроксиду натрію, 1 %-ий розчин сульфату міді (ІІ). Хід роботи. В дві пробірки внести по 5 мл розчину крохмалю. В одну з них додати 2-3 краплі концентрованої соляної кислоти та кип’ятити на водяній бані 15 хв. Друга пробірка є контрольною. Потім в обидві пробірки прилити 2 мл розчину гідроксиду натрію та 5 крапель розчину сульфату міді (ІІ) й нагріти (проробити реакцію Троммера). В пробірці, де проводився гідроліз крохмалю соляною кислотою, при нагріванні спостерігається утворення червоного осаду оксиду міді (І) (реакція Троммера позитивна), а в контрольній пробірці такий осад не утворюється (реакція Троммера від’ємна).
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 512; Нарушение авторского права страницы