Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Біуретова реакція на пептидні зв’язки



Принцип методу. Амінокислоти, що здатні утворювати не менше двох пептидних зв’язків (—СО—NH—), у лужному розчині в присутності сульфату міді (ІІ) утворюють комплекси з атомами міді, котрі забарвлені в фіолетовий колір. Уперше реакція утворення таких комплексних сполук міді була проведена для біурету, тому вона й названа біуретовою.

Біурет, який може бути отриманий при нагріванні сечовини до температури 1800 С, не є амінокислотою, але має два пептидні зв’язки

 

нагрівання

2H2N—CO—NH2                          H2N—CO—NH—CO—NH2 +

 

+ NH3.

 

У лужному середовищі біурет зазнає енолізації за схемою

 

 

H2N—CO—NH—CO—NH2          HN==C—NH—C==NH .

                                                               

                                                             ОН      ОН

 

Дві молекули енольної форми біурету взаємодіють із гідроксидом міді (ІІ) та утворюють комплекс, у якому координаційні зв’язки утворені за рахунок електронних пар атомів азоту імінних груп.

Подібний комплекс із міддю можуть утворювати деякі амінокислоти, в яких пептидні зв’язки виникають за рахунок карбоксильної та амінної груп. Прикладом такої амінокислоти може бути аспарагін.

Гідроксид міді (ІІ) для проведення біуретової реакції отримують, як правило, в результаті реакції взаємодії сульфату міді (ІІ) з гідроксидом натрію (або калію)

 

CuSO4 + 2NaOH           Cu(OH)2 + Na2SO4 .

 

Обладнання та реактиви: Штатив із пробірками, піпетки градуйовані, крапельниця, скляна паличка, 1 %-ий водний розчин аспарагіну, 10 %-ий розчин гідроксиду натрію (або калію), 10 %-ий розчин сульфату міді (ІІ).

Хід роботи . В пробірку з 3 мл розчину аспарагіну додати 1 мл розчину гідроксиду натрію (або калію), 1-2 краплі розчину сульфату міді (ІІ) та вміст перемішати. Вміст пробірки при цьому забарвлюється в синьо-фіолетовий колір.

 

Ксантопротеїнова реакція

Принцип методу. В ароматичних амінокислотах, які містять бензольні кільця (тирозин, триптофан, фенілаланін), під дією азотної кислоти відбувається реакція нітрування бензольного кільця з утворенням забарвленої в жовтий колір нітросполуки.

У реакції гідроксиду натрію з хіноїдною формою динітротирозину утворюється натрієва сіль динітротирозину, що має оранжевий колір.

Обладнання та реактиви : Штатив із пробірками, піпетки градуйовані, спиртівка, пробіркотримач, 1 %-ий водний розчин тирозину, концентрована азотна кислота, 10 %-ий розчин гідроксиду натрію.

Хід роботи . В пробірку внести 3 мл розчину тирозину та 1 мл концентрованої азотної кислоти. Суміш обережно нагріти в полум’ї спиртівки до появи жовтого забарвлення. Після охолодження в пробірку додати розчину гідроксиду натрію до появи оранжевого забарвлення.                         


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 302; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь