Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Особливості взаємодії служби ПС з іншими службами



4.1. Взаємодія з медико-генетичною службою

4.1.1. Спеціалістами центрів ПС здійснюється організаційно-методична допомога спеціалістам медико-генетичної служби з метою своєчасного інформування пацієнтів, у яких виявлено генетичну патологію, щодо методів контрацепції для відстрочення планованої вагітності на період вирішення проблем або попередити вагітність, за якою у плода може бути тяжка генетична чи спадкова патологія.

4.1.2. У співпраці з спеціалістами з медичної генетики пацієнти з виявленою спадковою або генетичною патологією забезпечуються ефективними методами контрацепції.

 

4.1.3. У разі виявлення генетичної патології в осіб, що беруть шлюб, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2002 №1740. “Про затвердження порядку здійснення добровільного медичного обстеження осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу” та наказу МОЗ України від 20.12.2002 №480 «Про перелік видів добровільного медичного обстеження осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу» забезпечуються контрацептивами до вирішення проблем спільно з спеціалістом з медичної генетики. Для цього заклади охорони здоров’я служби ПС налагоджують тісний контакт з відділами реєстрації актів цивільного стану шляхом інформування їх щодо можливостей та порядку отримання послуг з ПС.

4.1.4. Спеціалісти центрів та кабінетів ПС проводять преконцепційну підготовку до майбутньої вагітності шляхом здійснення просвітницької діяльності серед цільових груп молоді віком 18-35 років, обстеження осіб, що планують одружитися відповідно до наказу МОЗ України від 31.12.2003 № 641/84 “Про удосконалення медико-генетичної допомоги в Україні” та призначення фолієвої кислоти відповідно затверджених нормативів наказом МОЗ України від 28.12.2002 № 503 «Про удосконалення амбулаторної акушерсько-гінекологічної служби в Україні» з метою попередження вроджених вад центральної нервової системи плода.

4.1.5. Медичні процедури та маніпуляції надаються із застосуванням засобів профілактики інфекцій, що передаються через кров.

 

4.2. Взаємодія із службою профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД

Надання послуг ВІЛ-позитивним пацієнткам та членам їх сімей має свої особливості щодо конфіденційності, виключення елементів стигматизації та дискримінації під час надання медично-консультативної допомоги у відповідності до вимог діючих нормативно-правових актів.

4.2.1. При виявленні вперше у пацієнта ВІЛ-інфекції до регіонального Центру профілактики та боротьби зі СНІДом подається інформація (“Реєстраційна карта ВІЛ-інфікованої особи” форма 502-1/о, затверджена наказом МОЗ України від 24.12.2004 № 640/663). Спеціалісти Центрів (кабінетів) ПС здійснюють передтестове та післятестове консультування відповідно до протоколу, затвердженого наказом МОЗ України від 19.08.2005 № 415 “Про удосконалення добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції від 22.11.2005 № 1404/11684.

4.2.2. Спеціалісти Центрів профілактики та боротьби зі СНІДом для забезпечення ВІЛ-інфікованих пацієнтів послугами з питань планування сім’ї скеровують їх до Центрів (кабінетів) ПС або залучають спеціалістів служби ПС до роботи за встановленим графіком, затвердженим і погодженим керівниками Центрів ПС та профілактики та боротьби зі СНІД.

4.2.3. Центри планування сім’ї забезпечують ВІЛ-інфікованих пацієнток безоплатними засобами контрацепції у відповідності до діючого законодавства щодо безоплатної медичної допомоги для ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД після проведення консультування щодо рекомендованого методу чи засобу контрацепції (додаток 11).

У Центрі (кабінеті) ПС створюється реєстр ВІЛ-інфікованих жінок репродуктивного віку за наданою інформацією Центрів профілактики та боротьби зі СНІД із дотриманням конфіденційності.

4.2.4. Питання планування вагітності вирішуються спільно з лікарем Центру профілактики та боротьби зі СНІД. Спеціалістами Центрів (кабінетів) ПС при наданні послуг з питань планування вагітності враховується рівень вірусного навантаження та стадія розвитку СНІДу. Пацієнтка приймає поінформоване рішення щодо планування народження дитини.

4.2.5. Спеціалісти Центрів (кабінетів) ПС пацієнткам, що планують народжувати дитину, надають інформацію щодо існуючих умов та можливостей профілактики вертикальної трансмісії ВІЛ.

4.2.6. Спеціалісти Центрів ПС надають методичну допомогу спеціалістам Центрів профілактики та боротьби зі СНІД з питань планування сім’ї.

4.2.7. Спеціалісти Центрів ПС та Центрів профілактики та боротьби зі СНІД здійснюють спільно санітарно-просвітницькі заходи з питань профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом, в т.ч. ВІЛ/СНІД та не планованої вагітності.

 

4.3. Взаємодія з дермато-венерологічною службою

 

4.3.1. Співпраця Центрів (кабінетів) ПС із закладами охорони здоров’я дермато-венерологічної служби полягає передусім у профілактиці інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ).

4.3.2. Спеціалісти Центру ПС забезпечують профілактику, діагностику, лікування пацієнтів з інфекціями, що передаються статевим шляхом (окрім венеричних), а також диспансерний нагляд відповідно до встановлених нормативів та клінічних протоколів з акушерської та гінекологічної допомоги.

4.3.3. У разі виявлення венеричних захворювань пацієнт скеровується до лікаря-дерматовенеролога. Повідомлення про виявлене венерологічне захворювання (форма 089-1/0) подається у встановленому порядку до обласного шкірно-венерологічного диспансеру.

У разі виявлення інфекцій, що передаються статевим шляхом, у пацієнтів з груп ризику до надання медичної допомоги залучаються медичні психологи Центрів ПС.                               

4.3.4. Спеціалісти Центрів ПС надають методичну допомогу спеціалістам обласних дерматовенерологічних диспансерів з питань планування сім’ї.

4.3.5. Лікарі дерматовенерологи надають консультативну допомогу пацієнтам з питань попередження небажаної вагітності. Призначення контрацептиву здійснюється спільно з спеціалістами служби ПС шляхом скерування пацієнтів до Центрів (кабінетів) ПС або залучення спеціалістів з ПС до спільної роботи за спеціальним графіком, затвердженим керівниками лікувальних закладів.

4.3.6. Спеціалісти дерматовенерологічної та служби та ПС проводять спільні наради, семінари, „круглі столи”, „гарячі лінії”, просвітницькі акції тощо з питань репродуктивного здоров’я, формування безпечної статевої поведінки та стереотипів здорового способу життя, профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом.

4.3.7. Спеціалісти обласних дерматовенерологічних диспансерів залучаються до роботи Комісії органу охорони здоров'я з визначення показань до штучного переривання вагітності, строк якої становить від 12 до 22 тижнів.

 

4.4. Взаємодія з наркологічною службою

4.4.1. Співпраця спеціалістів наркологічної служби та спеціалістів служби ПС полягає у здійсненні заходів з питань попередження наркоманії, небажаної вагітності та інфекцій, що передаються статевим шляхом, у групах ризику.

4.4.2. Спеціалісти Центрів (кабінетів) ПС надають методичну допомогу спеціалістам наркологічної служби з питань проведення консультування щодо планування сім’ї.

 Спеціалісти служби ПС за інформаційними списками осіб, які споживають наркотики, здійснюють забезпечення засобами попередження непланованої вагітності та інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Спільні заходи щодо застосування адекватного методу контрацепції споживачами наркотиків доцільно здійснювати під час проведення замісної терапії у цієї категорії пацієнтів.

4.4.3. Спеціалісти служби ПС можуть надавати консультативну в лікувальних закладах наркологічної служби, а також спеціалізовану допомогу за спеціальним графіком, затвердженим керівниками лікувальних закладів.

4.4.4. Спеціалісти наркологічної служби та служби ПС проводять спільні наради, науково-практичні конференції, акції та ін.

4.5 Взаємодія з Центрами здоров’я

4.5.1. Взаємодія спеціалістів служби ПС та Центрів здоров’я полягає у проведенні спільних просвітницьких заходів з питань здорового способу життя, профілактики ІПСШ, ВІЛ/СНІДу, непланованої вагітності, онкогінекологічних захворювань.

4.5.2. Спеціалісти служби ПС надають інформаційно-методичну допомогу спеціалістам Центрів здоров’я з питань профілактики ІПСШ, ВІЛ/СНІДу, непланованої вагітності.

4.5.3. Спеціалісти служби ПС та Центрів здоров’я спільно розробляють та видають узгоджені друковані просвітницькі матеріали для населення.

4.5.4. Спеціалісти служби ПС та Центрів здоров’я проводять спільні наради, науково-практичні конференції, акції та ін.

 

4.6. Взаємодія з “Клініками дружніми до молоді”

4.6.1. Спеціалісти служби ПС надають спеціалістам “Клінік дружніх до молоді” інформаційно-методичну допомогу з питань формування репродуктивного здоров’я, статевого виховання, запобігання небажаної вагітності у дітей та молоді, застосування контрацепції, профілактики ІПСШ, ВІЛ/СНІДу.

4.6.2. Спеціалісти служби ПС залучаються до роботи “Клінік дружніх до молоді” з метою надання спеціалізованої допомоги з питань ПС пацієнтам з груп ризику щодо захворювань, що передаються статевим шляхом, непланованої вагітності.

4.6.3. Спеціалісти служби ПС та “Клінік дружніх до молоді” спільно розробляють та видають узгоджені друковані просвітницькі матеріали для населення.

4.6.4. Спеціалісти служби ПС та “Клінік дружніх до молоді” проводять спільні наради, науково-практичні конференції, акції та ін.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 264; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.018 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь