Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


V . Матеріали для самоконтролю



Питання для самоконтролю

  • Шляхи попадання інфекції в рану і в організм людини.
  • Дайте визначення поняття «хірургічна інфекція».
  • Що таке вірулентність?
  • Що таке вхідні ворота інфекції?
  • Які мікроорганізми викликають гнійно-запальні захворювання?
  • Які загальні та місцеві симптоми при гострому гнійному процесі?
  • Назвіть основні принципи місцевого лікування гнійної інфекції.
  • Назвіть основні принципи загального лікування гнійної інфекції.
  • Чим відрізняється гостра інфекція від хронічної?
  • Що таке гідраденіт?
  • Що таке флегмона?
  • Назвіть форми бешихового запалення.
  • Визначення симптому флуктуації. Про що це свідчить?
  • Лікарські засоби, медикаменти, які застосовуються для лікування хворих з гнійно-запальними захворюваннями?
  • Дати клінічну характеристику гнійно-запальних захворювань шкіри і вкажіть особливості лікування, догляду за ними?
  • Які характерні симптоми лімфаденіту, лімфангіту, тромбофлебіту, остеомієліту, абсцесу, флегмони. Особливості лікування і догляду за хворими при них.
  • Які інструменти необхідно зібрати для розтину абсцесу?
  • У чому особливість догляду за хворими з аеробною інфекцією?

 

Задачі для самоконтролю

1. Чоловік 38 років звернувся до хірурга поліклініки. Скарги на біль, набряк, почервоніння в ділянці правого передпліччя. При огляді: в середньої треті правого передпліччя запальний інфільтрат розмірами 1,5х1,5 см, в центрі волосина, навколо неї жовтувата кірка. Шкіра в ділянці інфільтрату червона, він виділяється над шкірою. Встановите діагноз. Призначте лікування.
2. Чоловік 60 років звернувся до хірурга поліклініки. Страждає цукровим діабетом. Скарги на підвищення температури тіла до 390С, головний біль, набряк, почервоніння в ділянці задньої поверхні шиї. При огляді: на задньої поверхні шиї на границі волосистої частини голови щільний запальний інфільтрат, виділяється над шкірою, розмірами 6х8 см, шкіра над ним червона, в центрі кілька гнійно-некротичних пустул, просвічує гнійний вміст. Встановите діагноз. Призначте лікування. Де треба лікувати хворого?
3. Хвора 39 років звернулась до хірурга поліклініки. Скарги на біль, набряк, почерво-ніння в ділянці лівої сідниці. Підвищення температури тіла до 380С. Хвора приймала ін’єкції анальгіну з димедролом в/м. При огляді: в ділянці лівої сідниці щільний болісний інфільтрат, розмірами 10х10 см, спаяний зі шкірою, шкіра над ним гіперемійована, гаряча на дотик. В центрі при пальпації – флуктуація. Встановите діагноз. Призначте лікування. Де треба лікувати хвору?
4. Чоловік 37 років звернувся до хірурга поліклініки. Скарги на почервоніння, паління, набряк лиця, підвищення температури тіла до 400С, озноб, загальну слабкість, головний біль. Із анамнезу виявлено, що хворий розчухав в ділянці спинки носа, після чого з’явилось почервоніння лиця. При огляді: шкіра лиця яскраве гіперемійована, набрякла, гаряча на дотик, з чіткими границями. Встановите діагноз. Призначте лікування. Де треба лікувати хворого?
5. Жінка 28 років звернулась до фельдшера ФАПа. Скарги на біль, набряк, почервоніння в правій пахвинній ділянці. При огляді: в правій пахвинній ділянці гіперемія шкіри, щільний, запальний, болісний інфільтрат, виступаючий над шкірою. В центрі при пальпації визначається флуктуація. Встановите діагноз. Призначте лікування.
6. Чоловік 35 років звернувся до фельдшера. На роботі 5 днів тому отримав різану рану ІІІ пальця лівої кисті. До лікаря не звертався. Скарги на біль, набряк, почервоніння передпліччя, плеча, під пахвовій ділянки. Температура тіла до 380С, головний біль, слабкість. При огляді: в ділянці ІІІ пальця лівої кисті рана 1,5-0,8 см, з гнійним вмістом, навколо рани гіперемія, набряк шкіри. В ділянці внутрішньої поверхні передпліччя, плеча – гіперемія у вигляді смужок., болісність. В лівій підпахвовій ділянці прощупується щільний, болісний інфільтрат 2х2 см, не спаяний зі шкірою. Встановите діагноз. Призначте лікування.
7. Хлопчика 8 років мати привела до фельдшера. Скарги на підвищення температури тіла до 37,60С, набряк, біль в ділянці шиї справа. Із анамнезу виявлено, що неділю тому він хворів ангіною. При огляді: зів червоний, В ділянці шиї справа прощупується щільне збільшене болісне пухлинне утворення, не спаяне зі шкірою, 3х4 см, шкіра над ним нормального кольору. Встановите діагноз. Призначте лікування.
8. Чоловік 40 років звернувся до фельдшера. Скарги на підвищення температури тіла до 390С, головний біль, слабкість, почервоніння, набряк, паління в ділянці правої гомілки. При огляді: в ділянці правої гомілки передньої поверхні розлита гіперемія шкіри, контури чіткі. Шкіра набрякла, гаряча на дотик. В центрі пухирі з геморагічним вмістом. Встановите діагноз. Призначте лікування.
9. Жінка 28 років звернулась до фельдшера. Скарги на підвищення температури тіла до 380С, головний біль, загальну слабкість, болі і почервоніння в ділянці лівого гомілкового суглобу, обмежені рухи. При огляді: лівий гомілковий суглоб збільшений, контури суглоба згладжені, болісні, обмежені рухи у суглобі. Шкіра над ним гіперемійована, гаряча на дотик. Встановите діагноз. Призначте лікування.

Відповідь студента до теми

 

Тема № 5

«Гостра й хронічна специфічна хірургічна інфекція»

І. Науково-методичне обґрунтування теми: Туберкульоз – є грізне хронічне специфічне інфекційне захворювання. Викликається мікобактерією ТБЦ. На Україні збільшилось число заражень туберкульозом. Повинна проводитися профілактична і санітарно – проти епідеміологічна робота. Цю роботу часто виконує фельдшер, медсестра. Тому середньому медичному працівнику треба знати добре цю хворобу, щоб розпізнавати її і своєчасно направляти хворих на консультацію до лікарів фтизіатрів в туберкульозні диспансери, де проводяться усі можливі методи дослідження і лікування хворих туберкульозом.

ІІ. Конкретні цілі:

Ознайомитися:

· з туберкульозом легень.

Засвоїти:

· клініку, діагностику, класифікацію туберкульозу легень;

Вміти:

· проводити профілактику туберкульозу, лікувати хворих туберкульозом.

Оволодіти технікою виконання:

· догляду за хворими туберкульозом легень.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-01; Просмотров: 313; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь