Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Перші радянські кодекси (1917-1919 рр).



Для всіх післяреволюційних держав, яким і була РРФСР, характерна множинність джерел права. Була прийнята маса нових законодавчих актів. Виникали суперечності між актами, створюваними центральними і місцевими Радами, ВЦВК і Раднаркомом. Не склалося поняття закону. Багато законів приймав Раднарком.Конституція 1918 р. не дає чіткого визначення законодавчої практики. На околицях Росії діяли звичайні правові норми мусульманського права (шаріат), в селянському середовищі поширені були звичаї. До весни 1918 р. були дозволені посилання на дореволюційний законодавство. Досить рано оформилася система радянського права, а трохи пізніше система радянського законодавства. Уже в 1928 р. прийнятий перший радянський кодекс КЗпП, а трохи раніше закон " Про записи актів громадянського стану" (КЗАГС). Настільки пізніше прийняття зумовлено меншою політичної значимістю. Їх підготовка велася в Наркомюсте Тимчасового уряду, закони були демократичного змісту. В КЗАГС вперше зрівнюються в правах чоловіків і жінок, полегшений розлучення, реєстрація шлюбу відбирається у церкви, момент вступу в шлюб є ​ ​ буржуазної процедурою.
КЗпП, прийнятий в СРСР, був найдемократичнішим у світі. До революції такого не було, як і не існувало цілісного фабричного (робочого) законодавства. З моменту прийняття КЗпП була введена правовий захист працівника від експлуатації. Цей документ вводив загальну трудову повинність і загальне соціальне забезпечення (але це залишилося міфом).
Система права на базі законодавства. Приймалися закони, які регулювали певну область суспільних відносин, на основі чого формувалися галузі права. Складніше було з долею окремих галузей, наприклад, різко обмежується сфера громадянського обороту в результаті націоналізації і введення державної монополії на виробництво багатьох речей (сірників, тканин, гасу і т.п.). Приватна власність зберігалася, але була юридично не захищена. Відбувається знецінення грошей, оскільки існувала ідея скасування грошей при соціалізмі, розрахунки між підприємствами ведуться безготівково або чеками. Багато послуги стають безкоштовними: комунальні послуги, телефони, транспорт. Прикладом масового одержавлення може послужити статут залізниць від 1920 року, за яким була відсутня відповідальність за втрату або псування вантажу.
Обмежувався внутрішній і зовнішній борг, наприклад, Франції повинні були 7 млрд. золотих франків. Імперське уряд перебував у постійному вишукуванні коштів.Радянський уряд намагалося налагодити власне оподаткування, але до літа 1918 р. стягувалися старі податки. Податок на прибуток підприємства становив до 95%.В кінці 1918 р. була визначена загальна сума доходів - 10 млд рублів, яка за розрахунками радянського уряду потрібна державі для повноцінного функціонування. Ця спроба не вдалася, тому що почалася інфляція. Влітку 1919 р. було дозволено друкувати гроші без обмеження. Був посилений податковий прес на приватний сектор і введений разверточний принцип оподаткування.
Кримінальну право. Вже в кінці 1917 р. була прийнята інструкція НКЮ, в якій міститься приблизний перелік покарань і поняття " злочину і його змісту". Вперше сказано про контрреволюційних злочинах: заколот, агітація, підготовка і здійснення терористичних актів, спекуляція і т.д. Вперше створено перелік покарань для революційних судів: не містить смертної кари, немає тюремного ув'язнення, був тільки штраф, висилка зі столиці чи країни, оголошення ворогом народу, громадські роботи тощо У 1919 р. вже в розпал громадянської війни приймається " Керівне початок з кримінального права". Це був перший джерело, в якому містилося теоретична частина, яка не мала ніякого відношення до кримінального права (про зміну суспільного ладу, зміні права і виникнення пролетарського права, давалося визначення права, визначалася мета кримінального права). Це джерело заснований на принципі революційної доцільності, якому відкрито протиставлено принцип законності. Виходячи з цієї тези, була відсутня особлива частина кримінального закону в джерелі. Укладачі вважали, що революційні суди на основі революційної свідомості, яке їм властиво інтуїтивно, будуть вершити правосуддя." Керівне початок з кримінального права" містило вичерпний перелік покарань та багато положень, які традиційно належали до загальної частини: про співучасті, про стадії злочину, про простір, час дії і т.д.






Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 233; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь