Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Прокладання оптичного кабелю через залізничні та автомобільні дороги



На перехрещеннях залізниць і шосейних доріг кабель має затягуватися в раніш прокладену закритим (горизонтальним проколюванням, бурінням) або відкритим способом азбестоцементну трубу діаметром 100 мм, заздалегідь покриту розплавленим бітумом, або поліетиленову трубу (наприклад, ПНТ-110). При влаштуванні переходу з азбестоцементних труб кабель у ці труби має прокладатися затягненим у пластмасову трубку довжиною, яка дорівнює довжині азбестоцементного трубопроводу.

При влаштуванні кабельного переходу через автомобільні дороги і залізниці мають виконуватися такі вимоги:

- довжина переходу має бути найменшою;

- переходи мають улаштовуватися в місцях з мінімальним числом колій і на прямолінійних ділянках доріг;

- кут перетину трубопроводом (блоком труб) дороги або колії має бути, як правило, 90°. У виняткових випадках допускається зменшення цього кута, значення якого наведені в 9.1;

- місце для котлованів при влаштуванні горизонтальних свердловин під автомобільними дорогами і залізницями має вибиратися з урахуванням можливості розташування в них колодязів кабельної каналізації чи з'єднувальних муфт.

При прокладанні труб через автомобільні дороги і залізниці закритим спосо­бом улаштування горизонтальних свердловин виконується за допомогою таких пристроїв:

- пневматичних пробивачів (наприклад, ИП-4603, МАУП), при цьому мають відкопувати­ся два котловани – робочий довжиною від 1, 8 до 2, 0 м, шириною 1 м і глибиною, що відповідає глибині закладання свердловини, та приймальний довжиною від 1, 8 до 2, 0 м, шириною 1 м і глибиною, яка на 0, 5 м перевищує глибину робочого котловану;

- гідравлічних бурів (наприклад, БГ-ЗМ), при цьому мають відкопуватися робочий котлован довжиною 2, 0 м, шириною 1, 6 м і глибинною, яка на 0, 5 м перевищує глибину закла­дання свердловини, та приймальна траншея довжиною від 1, 5 до 2, 0 м, шириною 1 м і глибиною, яка відповідає глибині робочого котловану.

Після одержання відомостей про місцевість та маршрут прокладання викону­ються такі роботи:

- викопуються робочий і приймальний котловани на обох сторонах дорожнього полотна чи насипу залізниці на глибини, значення яких наведено вище;

- у робочому котловані розміщують каркас для встановлення устаткування або встановлюють останнє безпосередньо на дні котловану;

- задається точний напрям буріння з робочого котловану;

- проводиться попереднє буріння на коротку відстань;

- під час входу всього тіла бура в землю кілька разів перевіряється правильність напряму буріння;

- якщо напрям неправильний, то провадиться повторне «забурювання»;

- після закінчення буріння у пророблений отвір затягується труба каналу.

Труби на переходах через залізничні вітки і дороги місцевого значення за уз­годженістю з їх власниками можуть прокладатися відкритим способом у відкопану тран­шею.

Кінці захисних труб, прокладених під дорогами чи залізницями, мають виходи­ти не менш ніж на 1 м від підошви насипу чи польової брівки кювету і лежати на глибині не менш як 0, 8 м від його дна, як це зображено на рисунку 10.2.

 

 

1 – кювет

2 – рейка

3 – насип

4 – трубка

 

Рисунок 10.2 – Схематичне зображення переходу через залізницю

 

Кінці прокладених труб до прокладання в них ОК мають герметизуватися дере­в'яними чи пластмасовими пробками.

Після затягування кабелю в трубу переходу ділянки кабелю на вході і виході з труби мають щільно обмотуватися просмоленою стрічкою або кабельною пряжею на відстані 100 мм, а кінці труби загерметизовуватися паклею і заливатися бітумом (III - IV марка), нагрітим до температури не вище 80°С.

У місцях входу та виходу кабелю з труби має щільно підбиватися, щоб уникнути його різких вигинів біля країв труби в разі можливого просідання грунту.

При перехрещенні постійних непрофільованих доріг, у тому числі з'їздів з автомобільних доріг, кабель допускається прокладати без труб. Над прокладеним кабелем має насіватися шар розпушеного грунту товщиною від 100 до 150 мм, а потім над ним має робитися захисне покриття цеглою або залізобетонними плитами.

На перехрещеннях з польовими дорогами покриття кабелю не проводиться. На перехрещеннях доріг місцевого значення (грунтових або бруківок) допускається прокладання кабелю кабелепрокладачем безпосередньо у грунт з подальшим відновленням дорожнього полотна.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 279; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь