Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Прокладання оптичного кабелю по мостах



По мостах ОК можуть прокладатися в пішохідній їх частині або на спеціальних виносних консолях, зовнішніх підвищувачах тощо. Спосіб прокладання кабелю по мосту та конструктивні рішення визначаються проектом.

Прокладання ОК по мостах має здійснюватися цілою будівельною довжиною з розташуванням у пластиковій захисній трубці. Оглядові пристрої кабельної каналізації на ділянках підходів до мостів мають розташовуватися на мінімально можливих відстанях від їх берегових опор.

При неможливості прокладання ОК у спеціальних каналах у пішохідній частині моста він у захисній трубці прикріплюється до ферм та опор моста за допомогою, наприк­лад, сталевих хомутів із накладками для розміщення на них трубок. Під накладками вста­новлюються пружинні амортизатори для зменшення дії вібрації на кабель, яка створюється при проїзді транспорту по мосту.

Якщо міст має розвідну частину, то на всій її довжині має прокладатися підвод­ний кабель. З'єднувальні муфти мають розташовуватися в оглядових пристроях на прольотних конструкціях моста. Кабелі на спуску у воду мають розміщуватися в патернах опор мосту або на їх зовнішній поверхні.

Усі роботи щодо укладання захисних труб з ОК мають проводитися зі спеціаль­них тимчасових підмостків та настилів, які влаштовуються по всій довжині траси прокладан­ня кабелю по мосту. Після закінчення робіт ці тимчасові споруди знімаються.

Роботи щодо прокладання ОК по мосту мають виконуватися в присутності пред­ставника організації, що експлуатує мостові споруди, та під безпосереднім керівництвом виконроба або майстра.

Особливості прокладання станційних оптичних кабелів

Між точками підімкнення від станційної муфти до кінцевого пристрою мають про­кладатися цілі відрізки оптичних кабелів.

Зовнішня захисна оболонка оптичних кабелів, які прокладаються в технологічних приміщеннях зв'язку (шахтах, кросах, лінійно-апаратних цехах (ЛАЦ)), має бути з матеріа­лу, що не поширює горіння.

Прокладання оптичних кабелів по поверхнях, які нагріваються, не допускається. Паралельне прокладання ОК у вертикальній площині над і під маслопроводами і трубопроводами для горючої рідини не допускається.

У технологічних приміщеннях зв'язку (шахтах, кросах, ЛАЦ) ОК прокладається по існуючих металевих кабельростах із прошивкою. У ЛАЦ, де на трасі прокладання вірогідним є механічне пошкодження кабелю при виконанні інших робіт, рекомендується встановити окремий кабельрост або захисний жолоб.

Оптичні кабелі одного призначення, які прокладаються по одній трасі, як прави­ло, мають формуватися в кабельні пакети (за винятком прокладання по конструкції типу «решітка»).

При прокладанні по жолобах кабельні пакети або окремі кабелі мають укладати­ся паралельно їх бортам та симетрично осі жолоба.

Спуски кабелів із магістрального жолоба на звичайні жолоби мають здійснюва­тися: на жолобах відкритого типу – з качалок; на жолобах закритого типу – через спе­ціальні отвори на бортах та днищах.

Кабельні пакети або окремі кабелі не повинні перехрещувати один одного у пло­щині жолоба; при відгалужуванні перехрещення пакетів може здійснюватися в проміжку між магістральним і звичайним жолобами. У місцях перехрещення кабельні пакети мають укладатися на різних рівнях на відстані не менш як 30 мм один від одного.

Підвішування оптичних кабелів

Загальні положення

На сильно пересіченій місцевості та на ділянках зі складним рельєфом місце­вості (наявність ярів, байраків, гірська місцевість тощо), де будівництво підземних волоконно-оптичних ліній зв'язку неможливе або економічно недоцільне, ОК підвішується на опо­рах.

Для підвішування ОК має будуватися стовпова лінія чи за узгодженням із влас­ником повітряної лінії зв'язку (ПЛЗ) дозволяється підвішувати оптичний кабель на опорах діючої ПЛЗ.

Будівництво стовпових ліній для підвішування ОК має здійснюватися згідно з Правилами по строительству воздушных линий связи.

Залежно від метеорологічних умов, в яких експлуатуються стовпові лінії зв'яз­ку, вони поділяються на три типи: полегшені (Пл), нормальні (Нр) та посилені (Пс).

У таблиці 10.7 наведено типи стовпових ліній залежно від метеорологічних умов.

Таблиця 10.7 – Типи стовпових ліній

Тип лінії Метеорологічні умови
Полегшена Відсутність ожеледиці або ожеледиця з еквівалентною товщиною шару льоду до 5 мм чи паморозі до 20 мм
Нормальна Ожеледиця з еквівалентною товщиною шару льоду до 10 мм включно або паморозі понад 20 мм
Посилена Те саме, з еквівалентною товщиною шару льоду до 15 мм включно

Для стовпових ліній повітряних ВОЛЗ застосовуються опори дерев'яні, дере­в'яні із залізобетонними приставками і залізобетонні. Тип опор та їх матеріал визначаються проектом.

Дерев'яні опори для стовпових ліній повітряних ВОЛЗ мають виготовлятися з лісоматеріалів хвойних порід (сосна, ялина, модрина) так само, як і для дротових ПЛЗ.

Для стовпових ліній повітряних ВОЛЗ використовуються залізобетонні стовпи типів ПО, ПОН, а також круглі центрифуговані залізобетонні опори, які виготовляються для дротових ПЛЗ.

Вимоги до проміжних, кутових та кінцевих опор і способу їх укріплення залежно від розміру та напряму тягових зусиль від підвісних кабелів такі самі як для стовпових ліній проводових повітряних ліній зв'язку, і наведені в Правилах по строительству воздушных линии связи, а також в Общей инструкции по строительству линейных сооружений ГТС.

Глибина закопування опор залежно від їх висоти та групи грунту наведена у таблиці 10.8

Таблиця 10.8 – Глибина ям для закопування опор залежно від їх висоти та групи унту

Група грунту Довжина опори, м Глибина ям, м
І-ІІІ 7, 5 від 8, 5 до 9, 5 11 та 13 1, 4 1, 5 1, 6
IV від 7, 5 до 9, 5 11 та 13 1, 1 1, 3

Установлені опори мають стояти у створі лінії. При цьому відстань від ОК, підвішеного на опорах, до інших наземних та підземних споруд чи поверхні землі при зближенні та перехрещенні визначається проектом і має відповідати нормам, наведеним у таблиці 10.9.

Таблиця 10.9 – Мінімальні відстані від ОК до інших наземних та підземних споруд чи землі

Споруда

Відстань, м

у вертикальній площині у горизонтальній площині
ОК повітряної ВОЛЗ чи нижній провід ПЛЗ (при межових температурах навколишнього середовища) 0, 6  
При проходженні стовпової лінії вздовж:    
 - залізниць поза населеними пунктами 2, 5 (до землі) 1, 3 висоти надземної частини опори (до ближньої рейки)
 - автомобільних чи грунтових доріг поза населеними пунктами 3, 0 (до землі) Висота опори (до брівки полотна)
До землі при проходженні стовпової лінії в населених пунктах 4, 5

 


Закінчення таблиці 10.9

Споруда

Відстань, м

у вертикальній площині у горизонтальній площині
При перехрещенні стовпової лінії:    
 - автомобільних доріг 5, 5 (до дорожнього полотна)
 - залізничного полотна 7, 5 (до головки рейки)
Будівля 1, 5 (верхня точка будівлі) 3, 5
Підземні трубопроводи (водо-, газо-, нафто- і теплопроводи, а також каналізаційні труби) 1, 0
Підземні кабельні лінії зв'язку 1, 0
Гілки дерев:    
 - у місті 1, 25
 - у приміській та сільській місцевості 2, 0

При будівництві повітряних ВОЛЗ мають застосовуватися самонесучі оптичні кабелі. Допускається використання несамонесучих ОК, якщо технічні умови на них дозво­ляють підвішування на несучих тросах.

Характеристики ОК, які можуть застосовуватися на повітряних ВОЛЗ, наведено у Додатках А та Б.


Підготовчі роботи

При будівництві підвісної ВОЛЗ до початку підвішування ОК мають бути прове­дені такі роботи:

- при застосуванні самонесучого оптичного кабелю:

а) установлення на опорах стовпової лінії спеціальних консолей з метою кріплення затискачів для підвішування ОК без вбудованого несучого троса;

б) установлення на опорах стовпової лінії клем (консоль) для кріплення несучого тро­са, якщо він є в конструкції оптичного кабелю;

- при застосуванні несамонесучого оптичного кабелю:

а) установлення на опорах стовпової лінії спеціальних консолей для підвішування несучого троса;

б) підвішування та закріплення несучого троса.

Незалежно від того, який тип кабелю застосовується при будівництві підвісної ВОЛЗ (самонесучий чи ні), якщо для підвішування його застосовується механізований спосіб, то необхідно:

- встановити (нижче чи вище від спеціальних консолей) напрямні роликові блоки;

- розмотати вздовж стовпової лінії тяговий трос лебідки;

- підняти на ролики напрямних блоків тяговий трос лебідки. Ця операція проводиться монтажником за допомогою телескопічної вишки-підйомника, наприклад типу ТВ-1, яка піднімає монтажника, котрий тримає в руках тяговий трос, до напрямних блоків.

Для підвішування несамонесучих ОК мають застосовуватися сталеві канати чи дроти, марки яких наведені в таблиці 10.10.

Таблиця 10.10 – Марки канатів та дротів для підвішування несамонесучих ОК

Марка Тип підвісу для підвішування ОК
Канати - 6, 8-Г-1-Н-С-1372 (140) - 4, 3-Г-1-Н-С-1372 (140) Сталевий оцинкований дріт діаметром 5 (4) мм   П-16, П-20, П-24, П-29 П-11, П-13 П-9, П-11, П-13

Примітка. У марках каната цифри та букви позначають: перша цифра – діаметр каната (мм); Г – вантажний; 1 – першої марки; Н – що не розкручується; С, Ж або ОЖ – оцинкований відповідно для середніх, жорстких або особливо жорстких агресивних умов експлуатації; 1372 (140) – група маркування 1372 Мпа (140 кг/мм2)

Тип несучого троса (дроту) повітряної ВОЛЗ визначається проектом. При його виборі необхідно врахувати міцність троса (дроту) на розтягування, спосіб його натягування, довжину та на такій довжині провис прольоту троса (дроту), максимальне механічне навантаження при вітрі та ожеледі, а також коливання навколишньої температури і виду опорних конструкцій.

Наявність з'єднань сталевого троса (дроту) на прольотах не допускається.

Трос (дріт) до опор стовпових ліній підвісної ВОЛЗ має кріпитися:

- на кінцевих опорах – за допомогою струбцин, спеціальних клем чи кінцевим в'язанням з обмотуванням окремих жил троса в'язальним дротом, як це зображено на рисунку 10.12;

- на проміжних опорах – за допомогою консолей, як це зображено на рисунку 10.13;

- на кутових опорах:

 а) при підвішуванні кабелю з боку зовнішнього кута (внутрішній кут менший за 160°) – двома стовповими консолями (рисунок 10.14);

 б) при підвішуванні кабелю з боку внутрішнього кута (кут ³ 160°) – спеціальною скобою.

Допускається кріплення тросу стовповою консоллю з боку внутрішнього кута кутової опори (кут ³ 160°), але консоль кріпиться до стовпа наскрізними болтами. У деяких випадках на кутових опорах трос закріплюється окремо з кожної сторони кута подвійною петлею навколо стовпа, кінці якої затиснуті клемою або закріплені скруткою без застосування клеми.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 249; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.025 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь