Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Який переміщується по натягненому тросу



1 - кабель; 2—дно траншеї; 3 — дно річки; 4 — перша пара якорів; 5 — понтон: з кабелем; Б — плавучі площадки з лебідками; 7—становий якір; 8 —друга пара якорів

Рисунок 10.9 – Схема прокладання кабелю з плавучого засобу,

який переміщується папільйонуванням

Залежно від швидкості течії води та глибини водної перешкоди укладання оптичного кабелю в підводну траншею має проводитися безпосередньо з плавучих засобів чи за допомогою водолазів. Спосіб укладання оптичного кабелю у траншею визначається проектом.

При укладанні оптичного кабелю в підводну траншею з плавучих засобів його кут нахилу при сходженні у воду не повинен перевищувати 60°.

Для запобігання зносу оптичного кабелю зі створу в разі значної швидкості течії води мають установлюватися кілки, занурені в дно річки на глибину від 100 до 150 мм чи спеціальні відтяжки.

Засипання (замивання) підводних траншей має проводитися механізмами, якими розробляють траншеї.

У разі засипання підводних траншей кам'янистим чи скелястим грунтом має влаштовуватися захист оптичного кабелю від пошкодження гострими уламками за рахунок укладання зверху ОК мішків із піском.

Взимку допускається прокладання оптичного кабелю в підводну траншею з льоду. Дозвіл на прокладання оптичних кабелів через водну перешкоду після льодоставу видається органами, які здійснюють спостереження за безпекою пересування по льоду.

Для укладання ОК у воду має влаштовуватися проріз у льоду шириною не більш як 0, 3 м і довжиною не більш як 20 м. Якщо довжина прорізу не перекриває ширину водоймища, улаштовується кілька прорізів, при цьому між ними мають залишатися пере­мички з непошкодженого льоду шириною від 0, 5 до 0, 7 м.

Проріз у льоду може робитися за допомогою льодорізної машини.

Прокладання ОК з льоду має здійснюватися таким чином:

- ОК прогрівається так, як описано в 10.1 (якщо температура навколишнього повітря нижча від допустимої для марки ОК, що прокладається);

- ОК розмотується вздовж прорізів по всьому переходу через водну перешкоду;

- розмотаний ОК укладається на перемички з льоду;

- ОК послідовно опускається у воду за рахунок руйнування перемичок із льоду;

- опущений у воду ОК безпосередньо укладається в підводну траншею водолазами.

Розмотування ОК уздовж прорізів може здійснюватися, в основному, одним із таких способів:

- вручну з установленого на домкратах на березі водної перешкоди кабельного бараба­на шляхом тягнення робітниками ОК з одночасним обертанням вручну кабельного бараба­на. При цьому оптичний кабель має тягнутися по кабеленапрямних роликах, відстань між якими має бути від 5 до 10 м;

- за допомогою тягової лебідки (автономної чи встановленої на кабельній машині), яка встановлюється на березі водної перешкоди, протилежному тому, на якому встановлений на домкратах кабельний барабан. Трос тягової лебідки розмотується вздовж прорізу і укладається на кабеленапрямні ролики, відстань між якими від 5 до 10 м. Кінець тягового троса через компенсатор обертань за допомогою, наприклад, «кабельної панчохи» прикріплюєть­ся до кінця оптичного кабелю. За рахунок намотування тягового троса на барабан лебідки здійснюється розмотування ОК вздовж прорізу;

- змотуванням з кабельного барабана, установленого на домкратах у кузові автомобіля, який рухається вздовж прорізу у льоду на відстані, що визначається товщиною льоду і вказується органами, які здійснюють спостереження за безпекою пересування по льоду.

Установлення кабельного барабана на домкрати має здійснюватися таким чином, щоб оптичний кабель з нього змотувався знизу (у разі встановлення домкратів на березі водної перепони) чи зверху (у разі встановлення домкратів у кузові автомобіля).

Розмотування оптичного кабелю має здійснюватися на тому боці прорізу, який є нижчим за течією.

10.3.4 Особливості прокладання оптичного кабелю в береговій частині підвод­ного переходу

У заплавній частині траси підводний ОК до місця стику з підземним кабелем має заглиблюватися на 1, 2 м. Необхідність більшого заглиблення визначається проектом. За обривистих берегів чи берегів, які мають ухил понад 30°, ОК має заглиблюватися таким чином, щоб його ухил відповідав природному схилу грунту, для чого берег у місці прокладання кабелю має відповідно плануватися.

При прокладанні кабелю в берегах з ухилом понад 30° розробка траншеї вздовж 50 м від поверхні води (межі води і суші) має проводитися зигзагоподібно з відхиленням від середньої лінії на 1, 5 м на ділянці довжиною 5 м.

У разі перехрещення водних перешкод з удосконаленими набережними спорудами на стику підводних оптичних кабелів і кабелів, прокладених у кабельній каналізації, мають бути встановлені кабельні залізобетонні монолітні або збірні колодязі. ОК на ділянці від колодязю до їх виходу в підводну траншею мають бути прокладені у сталеві труби з антикорозійним покриттям, які зварюванням з'єднані між собою в пакет. Пакет сталевих труб у підводній частині має виxoдити за стінку нaбepeжнoї (чи позначку найнижчого горизонту води на довжину не менш як 3 м.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 257; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь