Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Метод напрямленого буріння отворів для прокладання оптичного кабелю



Технологія напрямленого буріння передбачає такі основні етапи технологічно­го процесу:

- утворення отвору під комунікаціями, водними перешкодами за допомогою установки напрямленого буріння по заданій траєкторії. У ході буріння є можливість коригувати напрям руху головки бура як по вертикалі, так і по горизонталі, що контролюється оператором за допомогою радіолокатора та радіозонду, розміщеного на головці бура;

- при зворотному русі бура можна розширити свердловину до потрібного діаметра.

На першому етапі готується таке устаткування:

- бурильний лафет;

- змішувач бурильної суміші з циркулярним насосом та насосом для подачі суміші;

- ємності для води та бурильної суміші;

- пульт управління пристроєм для напрямленого керованого буріння.

Бурильний лафет при потребі може безступінчато нахилятися на кут до 45° та повертатися на різні кути до 180° залежно від умов використання та згідно з проектом.

Буровий розчин подається через штанги та отвори у буровій головці безпосе­редньо в місце буріння. Промивання бурильним розчином залежно від тиску виконує такі функції:

- змащування;

- вільного різання та кріплення стінок отвору;

- транспортування продуктів буріння.

Підчас обертання бура відбувається прямолінійне буріння, а зміна напряму в будь-яку з чотирьох площин здійснюється проштовхуванням бурильної головки з одночас­ною зупинкою обертання.

Залежно від технічних характеристик конкретного бурильного обладнання можна досягти траєкторії проходження бура різної складності, швидкості буріння, що відповідає категорії грунту, діаметра (до 600 мм) та довжини свердловини до 350 м.

В утворений отвір затягується безпосередньо броньований ОК чи захисна пластикова трубка, в яку затягується оптичний кабель одним з методів, наведених у 10.2.9.

Прокладання кабелю в кабельній каналізації

Загальні положення

Для прокладання оптичного кабелю, по змозі, мають використовуватися канали, розташовані всередині блока кабельної каналізації (по вертикалі) і біля його краю (по горизонталі).

Оптичні кабелі, які проходять через оглядові пристрої з однотипною конструк­цією блока по обидва боки, мають займати, як правило, канали з однаковою нумерацією.

При будівництві ВОЛЗ дозволяється використовувати канали кабельної кана­лізації діючої телефонної мережі за погодженням з її власником. За узгодженістю із замов­ником та організацією, яка експлуатує телефонну мережу, прокладання оптичного кабелю може проводитися як по вільних, так і по зайнятих каналах.

Прокладання оптичного кабелю по зайнятих каналах має виконуватися в поліетиленових трубках (наприклад, ПНТ-32т, ПНТ-40т або подібних до них), заздалегідь про­кладених у них каналах.

Застосування поліетиленової трубки створює умови для прокладання ОК великої довжини, а також забезпечує захист оптичного кабелю від можливих пошкоджень при заготовці каналу для прокладання інших кабелів (особливо металевими штангами), при докла­данні важких масивних кабелів, при витягуванні вже прокладених кабелів із каналу.

Прокладання оптичного кабелю із захисним металевим броньовим покриттям по кана­лах кабельної каналізації виконується без його затягування в поліетиленову трубу за умо­ви, що в цих каналах не буде надалі докладання інших кабелів зв'язку з металевими про­відниками, а лише оптичних однотипних у кількості не більш як 5-6.

Процес прокладання оптичних кабелів у канали кабельної каналізації складається із підготовчих (підготування каналів та оглядових пристроїв до прокладання оптичного ка­белю, заготівля каналів тощо) та прокладальних робіт.

На підготовчій стадії процесу прокладання ОК належить орієнтовно оцінити механічні навантаження, що діють на кабель під час його прокладання. Цю оцінку залежно від конкретних умов проходження траси кабельної каналізації можна зробити на основі проведених заздалегідь розрахунків за формулами, які наведені в таблиці 10.5.

На основі розрахунків належить вибирати той чи інший спосіб прокладання ОК у канали кабельної каналізації, а також кількість працівників та машин, механізмів та при­стосувань для його здійснення.

У разі механізованого прокладання ОК рекомендується застосувати машини та механізми, обладнані обмежувачами тягових зусиль, які захищають кабель від дії наднормативних навантажень розтягування.

Таблиця 10.5 – Розрахункові формули для визначення діючих зусиль розтягування на ОК під час його прокладання в канали кабельної каналізації

Площина, в якій діє сила Розрахункова схема Розрахункова формула

Горизонтальна

Вертикальна

Примітка. Позначки в розрахункових формулах:

Т1 – діюче зусилля розтягування; G – маса одиниці довжини OK; L – довжина затягнутого в канал ОК; m – коефіцієнт тертя (для поліетиленової оболонки кабелю він стано­вить: 0, 38 для бетонних труб; 0, 32 для азбестоцементних труб; 0, 29 – для поліетилено­вих труб.

Інші позначення зрозумілі з розрахункових схем

Підготовчі роботи

Під час проведення прокладальних робіт у смузі відводу доріг будівельна органі­зація, яка виконує ці роботи, має скласти та узгодити з органами Державтоінспекції схему організації руху та огородження місця проведення робіт із зазначенням видів робіт та строків їх виконання. У разі потреби на час проведення робіт викликається представник Державтоінспекції для організації руху транспорту на місці їх проведення.

Перед початком прокладальних робіт місце їх проведення має бути огороджене відповідним чином стандартними огорожами згідно з Общей инструкцией по строительству ли­нейных сооружений ГТС та ДНАОП 5.2.30-1.07-96. Правилами безпеки при роботах на кабельних лініях зв'язку і проводового мовлення. Вночі на огорожах мають вмикатися червоні сигнальні ліхтарі.

Перед спусканням робітників у колодязь кабельної каналізації необхідно:

- перевірити на наявність у ньому шкідливих та вибухонебезпечних газів і, при потребі, провентилювати;

- за наявності води відкачати її і просушити колодязь;

- у разі недостатнього освітлення організувати штучне освітлення за допомогою електричних ламп з напругою живлення не більш як 12 В.

У випадках, які наведені в 10.4.1 цього КНД, у каналі кабельної каналізації необхідно прокласти поліетиленову трубку.

За наявності в кабельній каналізації багатьох труб перед прокладанням пластикових трубок потрібно провести дослідження на предмет точного визначення потрібного каналу та кількості трубок.

Перед прокладанням трубок необхідно прочистити канал каналізації та пере­вірити його на наявність дефектів або засмічування. Це робиться протягуванням через ка­нал каналізації важкого циліндра, діаметр якого приблизно дорівнює внутрішньому діамет­ру труби кабельної каналізації (трохи менший). При потребі ця процедура повторюється кілька разів до повного очищення каналу для прокладки трубки.

Повний контроль здійснюється при протягуванні циліндра через найвужчі місця трубопроводу кабельної каналізації. На основі цієї інформації визначають, чи є достатньо місця для запроектованої конфігурації трубок, що прокладаються.

При змотуванні трубки з барабана і введенні її у трубопровід кабельної ка­налізації барабан потрібно встановити так, щоб трубка змотувалася не з нижньої, а з верхньої частини барабана.

При протягуванні трубок можливе використання петлевих або шарнірних затискачів, що вкручуються у трубку. Провушини для протягування приєднуються до чотирикінцевого затискача, а потім – до троса для протягування. Шарнірний затискач обмежує скручування трубки всередині трубопроводу кабельної каналізації у процесі монтажу.

При прокладанні трубки в кабельній каналізації необхідно захистити трубку в місці вводу металевим або пластиковим наконечником у вигляді конуса, який запобігає можливому пошкодженню трубки при вводі її в канал під гострим кутом.

При прокладанні трубок через кілька кабельних колодязів на трасі з поворо­тами та вигинами рекомендується використовувати відповідні роликові напрямні пристрої.

При прокладанні трубок необхідно унеможливити їх провисання на всій довжині траси прокладання. Для цього в колодязях кабельної каналізації трубка має зафік­совуватися у горизонтальному положенні на металоконструкціях, розташованих на стінах колодязя.

Забороняється залишати трубки безпосередньо під кришкою люка каналіза­ційного колодязя. Трубки мають бути викладені вздовж стінок колодязя та прикріплені до них для запобігання пошкодження їх робітником, що спускається у колодязь.

Якщо необхідно прокласти одночасно кілька трубок у трубі кабельної каналізації, доцільно розмістити всі трубки на одному барабані, що забезпечить зменшення трудовитрат та економію часу. Трубки можуть поставлятись у комплектації – від однієї де чотирьох вільно намотаних трубок на барабані.

Прокладання поліетиленової трубки вручну здійснюють безпосередньо з бухти, установленої біля колодязя на пересувному тамбурі. Кінець трубки, обладнаний наконечником у вигляді кулі, вводять у канал кабельної каналізації і поступальним рухом про­штовхують трубку на всю довжину прольоту (прольотів). У транзитних колодязях та на пово­ротах робітники здійснюють додаткове підтягування трубки. При потребі трубку прокручу­ють навколо осі з одночасним проштовхуванням. У колодязях поліетиленову трубку обріза­ють ножівкою, при цьому залишають її запас від 200 до 250 мм від входу та виходу каналу. Одночасно з обрізанням трубки на ній у кожному колодязі на вході або виході з каналу (залежно від напряму прокладання кабелю) тимчасово, на період прокладання, установлю­ють по одному протиугону, які перешкоджають зміщенню трубки по каналу при її заготівлі та прокладанні ОК.

Допускається зрощування коротковимірних довжин поліетиленової трубки з метою використання її для прокладання у прольотах кабельної каналізації довжиною від 70 до 80 м. Зрощування виконують, наприклад, за допомогою манжети з оцинкованого металу довжиною 150 мм, товщиною від 1, 5 до 2 мм, яка встановлюється на стику труб. Поперед­ньо на торцях труб, що з'єднуються, з внутрішнього боку необхідно зняти фаску під кутом 30°. Поруч з установленою манжетою по обидва боки накладаються пояски із севілену (клей-розплав ГИПК-14-13, Крус-1) із заходом на манжету. Поверх манжети з рівним пере­криттям поясків установлюють і обсаджують термоусаджувальну трубку довжиною 250 мм.

Можливо також використати металеві одноразові з'єднувальні муфти, як описано в 10.2.8.

У разі застосування для прокладання ОК механізмів чи машин з лінійними тяговими елементами (тросами, канатами) канали кабельної каналізації належить зазда­легідь заготовити. Заготовлення каналу полягає у вводі в нього допоміжного лінійного еле­мента, за допомогою якого потім здійснюється затягування в канал тягового лінійного еле­мента механізму чи самого ОК.

У разі коротких прольотів кабельної каналізації застосовується механічний метод, згідно з яким у канал вручну вводиться відносно жорсткий лінійний елемент (дріт, пруток тощо), до якого на кінці прольоту (прольотів) прикріплюється кінець тягового троса (каната). Зворотним рухом лінійного елемента тяговий трос (канат) затягується в канал кабельної каналізації.

Рекомендується для заготовлення каналів застосовувати скловолоконний пру­ток, намотаний на привідний чи непривідний тамбур-мотовило, наприклад тамбур-мотови­ло СП-150 зі скловолоконним прутком діаметром 10 мм і довжиною 150 м.

При пневматичному методі легкий шнур вводиться в канал кабельної каналі­зації методом вдування під дією надлишкового тиску повітря в каналі, який створюється за допомогою компресора.

Заготовлення каналу здійснюється за схемою, зображеною на рисунку 10.10.

У канал 7 вводиться заготовчий патрон 1, до якого через герметизуючий розтруб 4 приєднується легкий шнур 6, намотаний на котушці 5. Через розтруб 4 у канал 7 від комп­ресора 2 подається стиснене повітря, під дією якого заготовчий патрон 1 переміщується по каналу 7, затягуючи при цьому в нього шнур 6. Після виходу заготовчого патрона 1 у друго­му колодязі він відчеплюється від шнура 6 і на його місце причеплюється трос (канат), який зворотним рухом шнура 6 затягується в канал кабельної каналізації.

Цей метод доцільно застосовувати для заготовлення вільних каналів кабельної каналізації з пластикових труб.

Прокладальні роботи

Допускається затягування ОК однією будівельною довжиною через кілька про­льотів кабельної каналізації за умови, що тягове зусилля не перевищує допустимого зна­чення, яке наведено в ТУ на даний тип кабелю. У цих випадках у проміжних колодязях має залишатися запас кабелю для викладання його за формою колодязя.

Прокладання оптичного кабелю в кабельній каналізації може виконуватись як вручну, так і механізованим способом з використанням комплекту пристосувань для про­кладання ОК.

Перед прокладанням ОК необхідно встановити такі пристосування з комплекту:

- напрямну гнучку трубу для вводу кабелю в канал кабельної каналізації через люк колодязя;

- напрямні лійки на вході і виході каналу кабельної каналізації чи поліетиленової трубки, затягнутої в канал кабельної каналізації;

 

1 – заготовочний патрон

2 – компрессор

3 – шланг подачі стисненого повітря

4 – герметизуючий розтруб

5 – котушка

6 – шнур

7 – канал кабельної каналізації

 

Рисунок 10.10 – Заготовлення каналу пневматичним способом

 

- поворотні блоки в кутових колодязях;

- комплект люкоогинаючих роликів для спрямування проходження заготовчого прутка, дроту чи тягового троса (каната) та кабелю через люк останнього колодязя.

Приєднання ОК до тягового елемента має здійснюватися обов'язково за допомогою наконечника для затягування оптичного кабелю — за центральний силовий елемент і полі­етиленову оболонку, через компенсатор обертання, який виключає передачу обертальних зусиль на кабель. Конструкція такого наконечника базується на тому, що в ньому надійно закріплюються всі конструктивні елементи оптичного кабелю, крім оптичних волокон, які залишаються вільними (дивись рисунок 10.11).

 

 

1 – ОК

2 – накидна гайка для затискання оболонки

3 – силовий зміцнюючий елемент

4 – гвинт затискання силового зміцнюючого елемента

5 – тяговий затискач

6 – компенсатор обертання

 

Рисунок 10.11 – Конструкція кабельного наконечника

 

Для зменшення опору тертя під час затягування ОК у канали кабельної кана­лізації захисний поліетиленовий шланг рекомендується постійно змочувати водою. Засто­сування для змащення поліетиленового шлангу вазеліну або інших технічних масел катего­рично заборонено.

Прокладання оптичного кабелю вручну здійснюється, як правило, при затягу­ванні в канал кабельної каналізації невеликої довжини кабелю таким чином: кінець ОК за допомогою наконечника для затягування через компенсатор обертання приєднується до кінця тягового елемента (прутка, дроту тощо), яким заздалегідь був оснащений канал кабельної каналізації. При витягуванні тягового елемента з каналу відбувається затягування в нього ОК. При цьому потрібно уважно стежити за проходженням кабелю через проміжні колодязі.

Прокладання будівельних довжин кабелю довжиною 2000 м і більше вручну має проводитися у двох напрямах і лише в поліетиленовій трубі таким чином.

Барабан із кабелем на трасі встановлюють на домкратах біля люка колодязя, розташо­ваного приблизно на середині довжини кабелю, намотаної на барабані, з урахуванням умов проходження траси (прямолінійність, довжина прольотів). Спочатку першу частину довжини затягують в один бік безпосередньо з барабана, почавши з останнього колодязя, прово­дять викладку кабелю по формі колодязів траси і водночас підтягують запас із барабана. Залишок кабелю на барабані змотують з нього і викладають у формі «вісімки», а потім затягують його вручну в інший бік так, як описано вище.

Прокладання ОК в кабельній каналізації механізованим способом здійснюєть­ся, в основному, за допомогою кабельних машин, лебідок з ручним чи електричним (меха­нічним тощо) приводом таким чином: до тягового каната (троса), яким заздалегідь оснаще­ний канал кабельної каналізації, за допомогою наконечника для затягування через компен­сатор обертання приєднується кінець ОК. При намотуванні тягового каната (троса) на бара­бан лебідки здійснюється затягування кабелю в канал кабельної каналізації.

У таблиці 10.6 наведені технічні характеристики деяких спеціальних лебідок провідних фірм, призначених для прокладання ОК.

Таблиця 10.6 – Технічні характеристики тягових лебідок

Фірма-виробник, тип лебідки Тягове зусилля, кН Довжина троса, м Діаметр троса, мм Швидкість затягування кабелю, м/хв Контрольно-вимірювальна апаратура
«Peter Lancier» (Німеччина)        

Оптоволоконна система вимірювання тягових зусиль на кінці кабелю, контроль довжини троса, який намотався (розмотався), обчислення швидкості затягування кабелю

W10EF 10 2230 10 До 40
W20BF 20 2000 20 До 40
«Plumett» (Швейцарія)        

Система вимірювання: тягових зусиль, довжини троса, який намотався (розмотався), та швидкості затягування кабелю

TL 0413 DE 4 1400 4 До 33
ТХ 906 DE 9 2200 9 До 36

 

Після прокладання ОК, якщо воно здійснювалось за допомогою тягових елементів, кінець кабелю біля наконечника для затягування обрізається і герметизується за допомогою пластикових ковпачків.

У транзитних колодязях ОК викладається за їх формою і укладається на консолі відповідного ряду в рівчаках, найближчих до кронштейна, та закріплюється перев'язуванням. При цьому кабель, який викладається в колодязі, не повинен перехрещуватися з іншими кабелями, які йдуть у тому самому горизонтальному ряду, і закривати собою отвори каналів, що лежать в одній із ним горизонтальній площині. Спуски (підйоми) кабелю між кронштейнами на боковій стінці, як правило, не допускаються.

Запас ОК, який залишається в колодязі для монтажу муфти, скручується кільця­ми по радіусу, не меншому від допустимого для даного типу кабелю, і підвішується на консолях.

Після цього здійснюється фарбування невеликої довжини ОК, приблизно 200 мм, що лежить на кабельних консолях, фарбою жовтого кольору та встановлюються нумераційні кільця.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 273; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.038 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь