Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Прокладання попереджувальних стрічок



Для здійснення опосередкованого захисту лінійних споруд ВОЛЗ від меха­нічних пошкоджень при проведенні земляних робіт в охоронній зоні кабелю сторонніми організаціями чи населенням рекомендується у процесі будівництва волоконно-оптичної лінії зв'язку прокладати над ОК попереджувальну стрічку.

Над ОК без металевих елементів у процесі будівництва ВОЛЗ рекомендуєть­ся прокладати попереджувально-сигнальну стрічку.

Функціональне призначення попереджувальної стрічки – попереджати вико­навця земляних робіт про наявність у місці розкопування лінійної споруди, а попереджу­вально-сигнальної стрічки – ще й забезпечувати дистанційну сигналізацію про проведення несанкціонованих земляних робіт в охоронній зоні ВОЛЗ, а також забезпечувати пошук траси ОК без металевих елементів у процесі експлуатації лінії зв'язку.

Попереджувальні та попереджувально-сигнальні стрічки мають виготовляти­ся з пластичних пластмас (наприклад, поліетилену) яскравого забарвлення (наприклад, червоного, жовтого тощо). На поверхню стрічок мають наноситися чорною фарбою текстові позначки (наприклад, «Увага! Кабель зв'язку»). Попереджувально-сигнальні стрічки обо­в'язково повинні містити металеві провідники.

Залежно від умов проходження траси ВОЛЗ (позаміська чи міська зони), габаритних розмірів стрічки (її ширини) тощо прокладання стрічок має здійснюватися безтраншейним чи траншейним способами. Безтраншейне прокладання, як правило, вузьких стрічок здійснюється в позаміській зоні за допомогою кабелепрокладачів чи спеціальних прокладачів ножового типу. При траншейному способі прокладання стрічок будь-якої ши­рини здійснюється в заздалегідь відкопану траншею.

При безтраншейному способі попереджувальні та попереджувально-сигнальні стрічки мають, як правило, прокладатися одночасно з оптичним кабелем. Допускається прокладання стрічок через деякий час після прокладання ОК, але перерва в часі між проце­сами прокладання оптичного кабелю і стрічки має бути такою, щоб залишалася видимою щілина від ножа кабелепрокладача (вона служить орієнтиром при прокладанні поперед­жувальної стрічки).

Одночасне прокладання ОК та стрічки має здійснюватися кабелепрокладачем, обладнаним спеціальною кабеленапрямною касетою, в якій є допоміжний канал для пропускання стрічки, а на її зовнішніх бічних поверхнях закріплені спеціальні відкрилки для часткового завалювання грунту зі стінок щілини.

При одночасному прокладанні ОК та стрічки остання, яка намотана на котуш­ку і розташована на кабелепрокладачі, при русі кабелепрокладача подається через допо­міжний канал у щілину і укладається поверх грунту, який завалюється зі стінок щілини за допомогою відкрилків.

Над прокладеним ОК попереджувальна стрічка прокладається за допомогою спеціальної ножового прокладача, стрічконапрямна касета якого на зовнішніх бічних по­верхнях має спеціальні відкрилки для часткового завалювання грунту зі стінок щілини. На поверхню цього грунту укладається стрічка, яка змотується з котушки, розташованої на прокладачі і подається через стрічконапрямну касету в щілину.

Траншейний спосіб прокладання стрічки здійснюється таким чином.

Оптичні кабель, укладений на дно заздалегідь відкопаної траншеї, засипається шаром грунту такої товщини, яка після ущільнення грунту має дорівнювати відстані між ОК та стрічкою. На поверхню ущільненого грунту стрічка укладається безпосередньо з котушки ручним способом при русі робітника вздовж траншеї чи механізованим способом, який застосовується при прокладанні ОК у відкопану траншею і наведений у 10.2.5.

При прокладанні кінці будівельних довжин попереджувальної стрічки мають з'єднуватися (зв'язуватися) у суцільну стрічку чи укладатися з перекриттям. Довжина пере­криття має дорівнювати глибині прокладання оптичного кабелю.

Будівельні довжини попереджувально-сигнальної стрічки мають з'єднувати­ся в суцільну стрічку таким чином, щоб забезпечувалося електричне з'єднання металевих провідників. При цьому місце з'єднання має бути ретельно ізольоване.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 246; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь