Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача (ст. 157 КК)



Стаття складається з чотирьох частин, що містять заборонюваль- ні норми. Родовим об’єктом злочину є суспільні відносини, що за-безпечують конституційні права та свободи людини і громадянина. Безпосередній об’єкт злочину: а) виборчі права громадян (ч. 1-3 ст. 157 КК), при цьому додатковим безпосереднім об’єктом злочинів, передбачених ч. 2 і 3 ст. 157 КК, є психічна та фізична недоторканність особи, право власності, нормальна діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, окремих організацій, установ, підприємств; б) нормальна діяльність виборчої комісії чи комісії з референдуму. Потерпілими від цього злочину мо-жуть бути: виборці; кандидати на виборні посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування; громадяни, які мають право брати участь у референдумі; довірені особи кандидатів, офіційні представники та уповноважені особи партій (блоків); члени виборчих комісій; члени ініціативних груп референдуму; члени комісій з референдуму; офіційні спостерігачі.

Об’єктивна сторона злочинів, передбачених цією статтею, вира-жається у формі: 1) перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу, іні-ціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії, члена ініціативної групи референдуму, члена комісії з рефе-рендуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх по-вноважень (ч. 1-3 ст. 157 КК); 2) втручання службової особи з ви-користанням службового становища у здійснення виборчою комісією чи комісією з референдуму їх повноважень, установлених законом (ч. 4 ст. 157 КК).

Перешкоджання полягає у будь-яких діях чи бездіяльності, спря-мованих на створення перепон зазначеним суб’єктам у здійсненні їхніх прав або в іншій законній діяльності, пов’язаних з проведенням виборів до органів державної влади чи органів місцевого самоврядування або референдумів. Закон передбачає шість конкретних способів вчинення цього злочину: 1) підкуп; 2) обман; 3) примушування; 4) застосування насильства; 5) знищення чи пошкодження майна; 6) погроза застосування насильства або знищення чи пошкодження майна (перші три з цих способів передбачені ч. 1 ст. 157 КК, інші три - ч. 2 ст. 157 КК, до того ж ч. 2 ст. 157 КК передбачає вказівку на вчинення перешкоджання іншим, крім зазначених, способом). Втручання службової особи у здійснення виборчою комісією чи комісією з референ-думу їх повноважень характеризується тим, що воно: 1) здійснюється службовою особою з використанням її службового становища; 2) стосується здійснення повноважень виборчої комісії чи комісії з ре-ферендуму, установлених законом; 3) вчиняється шляхом незаконної вимоги чи вказівки.

Злочин є закінченим з моменту фактичного перешкоджання здій-сненню громадянином свого виборчого права або права брати участь у референдумі, діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу, ініціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії, члена ініціативної групи референдуму, члена комісії з референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень (ч. 1-3 ст. 157 КК) або з моменту фактичного втручання у здійснення виборчою комісією чи комісією з референдуму їх повноважень, установлених законом (ч. 4 ст. 157 КК).

Суб’єкт злочину - загальний, тобто фізична осудна особа, яка до-сягла 16-річного віку (ч. 1 ст. 157 КК), та спеціальний - службова особа (ч. 4 ст. 157 КК).

Суб’єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом, а для злочину, передбаченого ч. 4 ст. 157 КК, також характерна й спеціальна мета - вплинути на рішення виборчої комісії чи комісії з референдуму.

Кваліфікуючими ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 157 КК (ч. 2 ст. 157 КК), є вчинення його у поєднанні: 1) із застосуванням насильства; 2) знищенням чи пошкодженням майна; 3) погрозою за-стосування насильства або знищення чи пошкодження майна; 4) вчи-нення перешкоджання іншим способом.

Особливо кваліфікуючими ознаками діяння, передбаченого ч. 1 або 2 ст. 157 КК (ч. З ст. 157 КК), є вчинення його: 1) за попередньою змовою групою осіб; 2) членом виборчої комісії; 3) іншою службовою особою з використанням свого службового становища.

Покарання за злочин: за ч. 1 ст. 157 КК - штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 2 років, або позбавлення волі на той самий строк, з по-збавленням права обіймати певні посади або займатися певною ді-яльністю на строк від 1 до 3 років; за ч. 2 ст. 157 КК - обмеження волі на строк до 3 років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною ді-яльністю на строк від 1 до 3 років; за ч. З ст. 157 КК - обмеження волі на строк від 2 до 5 років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною ді-яльністю на строк від 2 до 3 років; за ч. 4 ст. 157 КК - штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від 2 до 5 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 2 до 3 років.

3. Задача

Члени організованої злочинної групи О., Р., С. та Б., відвідували різні танцювальні колективи, де працювали молоді дівчата, та пропонували їм високооплачувану роботу за кордоном танцюристками. Після формування «колективу» з 8-10 осіб вони оформляли туристичні візи до іноземної держави, за якими від’їжджали туди разом із дівчатами. За кордоном вони забирали у дівчат паспорти та продавали кожну з потерпілих за 5000 доларів США володарям будинків розпусти, де дівчат примушували займатися проституцією.

Кваліфікуйте дії О., Р., С. та Б.

Відповідь

Дії О., Р, С. та Б. потрібно кваліфікувати за ч. З ст. 149 КК як вер-бування та переміщення людей з метою їх сексуальної експлуатації, а також торгівлю людьми, вчинені організованою групою.

 

Білет № 18


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 308; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь