Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Вимоги ДГСТ 1213 – 74 до категорій свиней



Категорія Характеристика Жива маса,  кг Товщина шпику над 6-7-м грудними хребцями без товщини шкіри, см (включно)
       

Заняття 2.4. Відгодівельні та м’ясні якості свиней.

 

Мета заняття: вивчити м’ясні та відгодівельні якості свиней.

 

До основних відгодівельних та м’ясних якостей свиней належать: скоростиглість, середньодобовий приріст, витрати корму на 1 кг приросту, забійний вихід, довжина туші, товщина шпику, площа „м’язового вічка”, маса задньої третини півтуші.

 

1. Скоростиглість (днів) – здатність свиней культурних порід досягати живої маси 100 кг у віці 6-7 місяців після народження.

 

2. Витрати корму (корм. од.) – це здатність свиней засвоювати корми. Цей показник розраховується діленням суми кормових одиниць, які містяться у спожитому кормі на валовий приріст живої маси за період відгодівлі:

,

де Зк  – витрати корму на 1 кг приросту живої маси;

Кк – кількість корму, згодованого за обліковий період, кормових одиниць;

П – валовий приріст живої маси, кг.

 

За повноцінної годівлі в задовільних умовах утримання свиней на 1 кг приросту витрачають 4 і менше кормових одиниць. За цим показником свині поступаються тільки курчатам-бройлерам.

 

3. Забійний вихід (%) – це відношення у відсотках маси туші, голови, ніг та внутрішнього жиру до живої маси тварини перед забоєм. Залежно від маси тварин та їх вгодованості, забійний вихід свиней становить 70-85%, тобто у свиней масою 80-100 кг він досягає 70-75%, 150-180 кг – 80-82% у добре вгодованих – 83-85%.

 

4. Довжина охолодженої туші (см) – вимірюють сантиметровою стрічкою, у висячому вертикальному положенні, по середині розрубу від попереднього краю лобкової кістки до передньої поверхні першого шийного хребця (атланта).

 

5. Товщина шпику (мм) – визначається прижиттєво шпикомірами різної модифікації над 6–7-м грудними хребцями, відповідно до Інструкції з бонітування свиней.

Після забою тварини – вимірюють міліметровою лінійкою на охолодженій напівтуші у висячому вертикальному положенні над остистими відростками 6-7-го грудного хребця; товщину шпику вимірюють разом із товщиною шкіри.

 

6. Маса задньої третини напівтуші (окосту) (кг) – яка відокремлюється поперечним розрізом між передостаннім та останнім поперековими хребцями.

 

7. Площа „м’язового вічка” (см² ) – вимірюється на поперечному розрізі найдовшого м’яза спини, між останнім грудним і першим поперековим хребцями планіметром по його контуру, перенесеному з туші на прозору плівку (кальку), або множенням ширини „м’язового вічка” на висоту і коефіцієнт 0, 8.

 

 

Завдання 2.4.1. Вивчити анатомічні границі розподілу туші свині згідно з ДГСТ 7597–55 ( рис. 2.1).

 

 

 

 

Рис. 2.1. Сортові відруби туші

 

Завдання 2.4.2. Провести порівняльну оцінку порід та порідних поєднань свиней за відгодівельними якостями та порівняти їх із цільовим стандартом. Дані для проведення оцінки наведені у таблиці 2.9. По завершенні зробити висновки.

Таблиця 2.9

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 277; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь