Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Концептуальні моделі предметного середовища при об”єктно-орієнтованому аналізі системи. Поняття, специфікації та опис понять. Атрибути та асоціації. Типи асоціацій.
Концептуальна модель – іншими словами інфологічна модель. Мета інфологічного проектування – створення і повної і точної копії предметної області. Для ІП застосовується спец графічні діаграми, які називаються «сутність-зв’язок» (ERD діаграми). Для кожного локального представлення задачі прецедентів визначаються атрибути (мінімальні розумові одиниці інформації) 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.
При об’єднанні локальних представлень найбільш часто виникають такі складності: Використання синонімів і ононімів Зверніть увагу на різні асоціації та відображення між атрибутами
Визначення варіанту сутності або поняття. Як правило ми переносимо у якості рекомендації сутності та складові в діаграмі від яких відходить одна чи більше асоціацій.
27. Нормалізація схем відношень. Вимоги до 1НФ, 2НФ, 3НФ. предметного середовища. Скоротити кількість аномалій (при додаванні, вилученні, оновленні) дозволяють спеціальні форми, які обмежують можливі структури об’єктів і зв’язки між об’єктами. Такі форми називаються нормальними формами. Схема відношення знаходиться у 1НФ, якщо для кожного атрибут схеми, значення домену є атомарним (не є ні списком ні множиною). У загальному вигляді значення є атомарним, якщо в усіх відношеннях воно використовується як одне ціле, а не як деяка його частина. Приклад: атомарне в таблиці
Тобто1НФ – потребує, щоб кожний елемент даних одного запису був атомарний, мав 1 значення. Схема відношення знаходиться в 2НФ, якщо воно знаходиться в 1НФ і кожний не первинній атрибут повністю залежить від ключа. Атрибут називається первинним, якщо він вміщується в одному з ключів схеми, інакше атрибут – не первинний. Схема відношення знаходиться в 3НФ, якщо вона знаходиться у 1НФ та 2НФ і немає транзитивних залежностей (циклів).
Під нормалізацією розуміють процес приведення деякої схеми відношень до однієї з нормальних форм. Нормалізація виконується через декомпозицію. Декомпозиція вважається коректною, якщо вона володіє властивістю з’єднання без втрат інформації і зберігає вихідну множину залежностей. Такий підхід дозволяє значно скоротити кількість аномалій. Найчастіше використовується 3НФ. Нормалізація схеми відношень — покроковий процес розбиття одного відношення (на практиці: таблиці) у відповідності до алгоритму нормалізації на декілька відношень на базі функціональних залежностей. Таким чином, схема бази даних переходить у першу, другу, третю і так далі нормальні форми. Якщо відношення відповідає критеріям нормальної форми n, та всіх попередніх нормальних форм, тоді вважається, що це відношення знаходиться у нормальній формі рівня n. 1НФ –потребує, щоб кожеий елемент даних одного запису був атомарний, мав 1 значення. 2НФ - відношення-> коли воно знаходиться у 1НФ і кожний елемент запису знаходиться в повній функціональній залежності від ключових елементів 3НФ - коли знаходиться у 1 та 2 і немає транзитивних залежностей. Нормалізація схеми відношень — покроковий процес розбиття одного відношення (на практиці: таблиці) у відповідності до алгоритму нормалізації на декілька відношень на базі функціональних залежностей. Якщо відношення відповідає критеріям нормальної форми n, та всіх попередніх нормальних форм, тоді вважається, що це відношення знаходиться у нормальній формі рівня n. Перша нормальна форма (1НФ, 1NF) утворює ґрунт для структурованої схеми баз даних: Кожна таблиця повинна мати основний ключ: мінімальний набір колонок, які ідентифікують запис. Уникнення повторень груп (категорії даних, що можуть зустрічатись різну кількість раз в різних записах) правильно визначаючи не-ключові атрибути. Атомарність: кожен атрибут повинен мати лише одне значення, а не множину значень. Друга нормальна форма (2НФ, 2NF) вимагає, аби дані, що зберігаються в таблицях із композитним ключем не залежали лише від частини ключа: Схема бази даних повинна відповідати вимогам першої нормальної форми. Дані, що повторно з'являються в декількох колонках виносяться в окремі таблиці.
Третя нормальна форма (3НФ, 3NF) вимагає, аби дані в таблиці залежали винятково від основного ключа: Схема бази даних повинна відповідати всім вимогам другої нормальної форми.Будь яке поле, що залежить від основного ключа, та від будь якого іншого поля, має виноситись в окрему таблицю.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 227; Нарушение авторского права страницы