Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Структура і зміст балансу



 

Баланс показує фінансове положення компанії на певну дату, відображаючи ресурси, що є, заборгованість і власний капітал.

Балансовий звіт західних компаній може бути представлений в горизонтальному і вертикальному форматах. Баланс, складений по горизонтальному формату, являє собою двосторонню таблицю (ліва частина – актив, права частина – пасив). Такий формат застосовують фірми США, Франції, Німеччини, Італії, Іспанії і інших країн.

Хоч методичний підхід до складання балансу у всіх країнах однаковий, саме розташування статей може розрізнюватися. Так, в ряді англійських фірм пасив балансу розташований зліва, а актив - праворуч.

В інших же англійських фірмах і компаніях ряду інших країн баланс складається за вертикальною формою, коли статті пасиву йдуть за статтями активу або навпаки. При складанні бухгалтерського балансу по вертикальному формату статті пасиву віднімаються з статей активу. При цьому основне балансове рівняння буде представлене в наступному вигляді:

 

Власний капітал = Активи – Зобов'язання.

 

Незалежно від формату представлення, статті балансу повинні бути оцінені відповідно до прийнятих в країні стандартів певним чином (див. табл. 3.1).

Активи компанії можуть бути відображені в балансі тільки в тому випадку, коли їх оцінка може бути достовірно визначена і існує імовірність отримання економічної вигоди від їх використання.

Після дати складання балансу можуть відбуватися події, які надають істотний або неістотний вплив на стан активів і зобов'язань.

Таблиця 3.1

Оцінка статей балансу

Найменування статті балансу

Оцінка

GAAP МСБО
Запаси по найменшій з двох вартостей (собівартість або ринкова вартість) по собівартості або по найменшій з двох вартостей (собівартість або ринкова вартість)
Грошові кошти по фактичній вартості по фактичній вартості
Дебіторська заборгованість по чистій вартості реалізації по чистій вартості реалізації
Основні кошти і нематеріальні активи по залишковій вартості по залишковій вартості
Довгострокові інвестиції 1. по собівартості 2. по переоціненій вартості 3. за найменшою оцінкою 1. метод участі в капіталі 2. метод консолідації 3. за найменшою оцінкою
Поточні інвестиції 1. по ринковій вартості 2. за найменьшою оцінкою 3. по собівартості 4. по вартості, що амортизується 5. по ринковій вартості
Поточні зобов’язання по фактичній вартості по фактичній вартості
Довгострокові зобов’язання 1. по фактичній вартості 2. по приведеній вартості 1. по фактичній вартості 2. по приведеній вартості

Події після дати балансу (post balance sheet events ) - це сприятливі і несприятливі події, які сталися між датою балансу і датою затвердження фінансової звітності до опублікування.

При цьому датою опублікування звітності є дата офіційного дозволу дирекції компанії на випуск (публікацію, надання) фінансових звітів зовнішнім користувачам.

Події після дати балансу можна класифікувати таким чином:

1. Події, що свідчать про обставини, які існували на дату балансу. Вони впливають на стан активів і зобов'язань на дату балансу і вимагають коректування їх оцінки.

2. Події, що вказують на обставини, які виникли після дати балансу. Такі події не надають впливу на стан активів і зобов'язань і вимагають розкриття характеру і наслідків подій, якщо вони істотні, в примітках до фінансової звітності.

Прикладами подій першої класифікаційної групи є:

    банкрутство замовника, яке підтверджує наявність безнадійної дебіторської заборгованості на дату балансу;

    продаж запасів нижче за собівартість (по чистій реалізаційній вартості);

    продаж основних коштів по ціні нижче їх балансової вартості, яка свідчить про зменшення їх корисності на дату балансу.

Якщо слідства приведених подій є настільки істотними, що можуть вплинути на здатність користувачів фінансових звітів робити відповідні оцінки і приймати рішення, в примітках до фінансових звітів потрібно розкривати характер події, оцінку фінансового результату або твердження, що таку оцінку зробити неможливо.

Нарівні з цим не треба визнавати на дату балансу дивіденди, які були запропоновані або оголошені після цієї дати.

Прикладами другої класифікаційної групи є:

    об'єднання підприємств після дати балансу або продаж великого дочірнього підприємства;

    оголошення плану припинення діяльності, ліквідації активів або погашення зобов'язань, що відноситься до діяльності, яка припиняється;

    зміни ставок податків або податкового законодавства, прийнятих або оголошених після дати балансу, які впливають на поточні і відстрочені податкові активи і зобов'язання;

    початок великого судового процесу, що почався виключно внаслідок подій, які відбулися після дати балансу.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 258; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь