Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Консолідована фінансова звітність



Консолідовані бухгалтерські звіти вперше з'явилися в США ще на початку століття і отримали широкий розвиток. У Великобританії необхідність ведення єдиних рахунків, частіше за все в формі консолідованої звітності, була закріплена законодавче в 1947 р. і по теперешній час регулюється національними стандартами. У континентальній Європі процес впровадження консолідованої звітності розвивався повільніше, і досі існують різні підходи до розв'язання даного питання.

Питання консолідації регламентуються МСБО № 27 (пере-форматирован в 1994 р.) і розповсюджуються на групи компаній. Група – це материнська компанія і всі її дочірні підприємства.

Консолідовані фінансові звіти – це фінансові звіти групи, представлені як фінансові звіти єдиного підприємства.

Материнська компанія повинна консолідувати всі дочірні підприємства, як іноземні, так і місцеві.

Дочірнє підприємство не включається в консолідацію, якщо:

1) контроль вважається тимчасовим, оскільки дочірнє підприємство купується і утримується виключно з метою його подальшої реалізації в близькому майбутньому,

2) воно функціонує в умовах жорстких довгострокових обмежень, які істотно зменшують його здатність передавати кошти материнської компанії.

Консолідовані фінансові звіти потрібно складати з використанням єдиної облікової політики для подібних операцій і інших подій при схожих обставинах. Якщо неможливо використати єдину облікову політику, цей факт потрібно розкривати разом з часткою статей в консолідованій фінансовій звітності, до яких застосовується різна облікова політика.

Порядок складання консолідованої фінансової звітності включає декілька етапів:

1. Об'єднання відповідних статей із звітів дочірніх і материнських компаній шляхом підсумовування.

2. Відображення результатів операцій з третіми по відношенню до групи особами.

3. Визначення частки меншини в чистому прибутку консолідованих дочірніх підприємств за звітний період і коректування відповідно прибутку групи для отримання чистого прибутку, який можна віднести до власників материнської компанії.

4. Визначення частки меншини в чистих активах консолідованих дочірніх підприємств і представлення в консолідованому балансі окремо зобов'язань і акціонерного капіталу материнської компанії.

Частка меншини в чистих активах складається:

1) з суми на дату первинного об'єднання, розрахованої згідно МСБО № 22;

2) з частки меншини в зміні капіталу з дати об'єднання.

При цьому підлягають виключенню:

1) балансова вартість інвестицій материнської компанії в дочірнє підприємство і частка власного капіталу материнської компанії в кожному дочірньому підприємстві;

2) внутришньогруппові сальдо і внутрішньогруппові операції і нереалізований прибуток. Нереалізовані збитки потрібно також виключити, крім випадків, коли витрати не можуть бути відшкодовані.

Британське законодавство розглядає групу як деяку єдність, яка контролює діяльність дочірніх і підприємств, що знаходяться під істотним впливом. Американська практика базується на концепції материнської компанії і на методі обліку власного капіталу; широко застосовується метод злиття. Законодавство і юридична практика Німеччини з питань консолідації раніше досить серйозно розходилися з британськими і американськими аналогами, однак наблизилися до них внаслідок впровадження 7-й Директиви ЄС, прийнятої в 1983 році. У Франції виділяються підприємства під одноосібним контролем консолідуючої компанії (консолідується повністю); підприємства, що знаходяться під спільним контролем (консолідуються у відповідній пропорції), і підприємства, над якими здійснюється істотний вплив. Голландська практика близька до практики Великобританії і передбачає, що фінансова інформація, що стосується дочірніх підприємств, повинна бути включена в річний звіт групи, складений по консолідованому методу. Також широко застосовується методика обліку власного капіталу, і, на відміну від інших країн ЄС, названий метод застосовується одинаково як в дочірніх підприємствах так і в фінансових звітах холдингових компаній; таким чином, прибуток останніх рівна консолідованому прибутку. У Бельгії і Іспанії консолідація до 80-х років була рідким явищем, внаслідок чого сторонні інвестори і кредитори, особливо іноземні громадяни, мали неадекватну інформацію навіть про великі групи.

Таким чином, незважаючи на те, що міжнародна практика бухгалтерського обліку досі не приведена до єдиного знаменника в більшості розвинених країн світу все чіткіше означається той факт, що відмінності в національних системах бухгалтерського обліку стають гальмом на шляху розвитку економічної кооперації між ними, звужують можливості інтеграції їх економіки. У даному зв'язку все помітніше стають їх зусилля по можливості зблизити національні облікові системи, зневелювати відмінності між ними.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 269; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь