Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Загальна процедура розрахунків за критеріями



Граничного стану

 

3.2.1 Відповідно до принципів розрахунку дорожніх одягів за трьома граничними станами критеріями міцності дорожніх одягів прийняті:

а) опір пружному прогину всієї конструкції (за допустимим прогином або допустимим модулем пружності);

б) опір зсуву в ґрунтах і шарах з малоз’вязних матеріалів (за допустими-ми напруженнями зсуву);

в) опір шарів з монолітних матеріалів розтягу при згині і на стиск у верхньому поясі (допустимі напруження на розтяг та стиск при згині).

3.2.2 Розрахунок дорожніх одягів капітального типу, призначених для ру-ху важких транспортних засобів з навантаженням на вісь, рівним чи більшим 115 кН, ведуть за двома критеріями міцності: опору зсуву в ґрунтах і шарах з слабоз’вязних матеріалів і опору шарів з монолітних матеріалів при згині.

За допустимим пружнім прогином робиться попереднє конструювання дорожнього одягу, який потім розраховують за критеріями міцності.

3.2.3 Послідовність розрахунку дорожніх одягів за граничними станами може бути будь-якою.

Методично доцільно дотримуватися наступної послідовності розрахунку.

- - Розрахунок дорожнього одягу за допустимим пружним прогином на основі залежності необхідного загального модуля конструкції від розрахунко-вої інтенсивності руху. У результаті цього розрахунку визначаються товщини конструктивних шарів одягу і їхні модулі пружності таким чином, щоб загаль-ний модуль пружності дорожнього одягу був не меншим за необхідний з ураху-ванням відповідного коефіцієнта міцності (таблиця 3.1)

- - Розрахунок отриманої конструкції дорожнього одягу за двома неза-лежними критеріями міцності: опором зсуву в ґрунті і шарах з малоз’вязних матеріалів і міцності шарів з монолітних матеріалів при згині.

Конструкція дорожнього одягу вважається міцною, якщо коефіцієнт міц-ності за кожним з критеріїв більший чи дорівнює Кмц, знайденому з урахуван-ням необхідного рівня надійності проектованого дорожнього одягу (див. рису-нок 3.1). Конструкції потрібно вибирати на основі економічних порівнянь де-кількох варіантів конструкцій, що відповідають умовам міцності, при цьому може виявитися, що коефіцієнт міцності за будь-яким із критеріїв значно перевищує Кмц.

3.2.4 Мінімальна товщина конструктивних шарів дорожнього одягу ви-значається технологічними можливостями дорожньо-будівельних машин і особливостями технології.

Товщина ущільненого шару асфальтобетону повинна бути не меншою двох з половиною діаметрів максимального розміру зерна щебеню. В усіх інших випадках товщина шару повинна перевищувати розмір найбільш великих часток кам'яних матеріалів не менше, ніж у 1, 5 рази (крім шарів, що влаштовуються за способом просочення).

Мінімальна товщина конструктивних шарів, що рекомендується (у санти-метрах):

 

а) Асфальтобетон крупнозернистий 10
б) Те ж, дрібнозернистий з роміром зерен:  
– до 20 мм 5
– до 15 мм 4
– до 10 мм 3
1) піщаний 3
2) холодний дрібнозернистий 5
3) холодний пісчаний 3
в) Щебеневі (гравійні) матеріали, оброблені органічними в’я-жучими   8
г) Щебінь, оброблений просоченням 8
д) Щебеневі і гравійні матеріали, не оброблені в’яжучими, на піщаній основі   15
е) Те ж, на міцній основі (кам'яному чи з укріпленого ґрунту) 8
ж) Ґрунти і маломіцні кам'яні матеріали, оброблені орга-нічними, комплексними чи неорганічними в’яжучими   12
з) Ґрунт підвищеної міцності 50

Примітка. Коли за умовами дії навантажень потрібна загальна товщина асфальтобе-тонних шарів покриття і основи менша суми двох мінімальних конструктивних товщин, доцільна заміна покриття і верхнього шару основи одним шаром покриття більшої, ніж зазначено, товщини, що встановлюється розрахунком.

3.2.5 Якщо при конструюванні дорожнього одягу для забезпечення нор-мальної технології влаштування шару з крупнозернистого матеріалу на пере-зволоженому глинистому ґрунті чи одномірному піску передбачено влаштову-вати захисний прошарок, то товщину цього прошарку не слід враховувати при розрахунку конструкції на міцність.

3.2.6 Дорожні одяги капітального типу потрібно конструювати та розра-ховувати за критеріями гранічного стану на міжремонтні строки експлуатації при високому рівні надійності (таблиця 3.1 та 3.5 цих Норм).

Полегшені одяги слід розраховувати на вплив рухомого навантаження теж за трьома критеріями, але зі зменшеним коефіцієнтом надійності, що до-пускається, у порівнянні з капітальними (див. 3.1.12 і таблицю 3.1).

Одяги з покриттями перехідного типу – щебеневими, гравійними і з інших міцних мінеральних матеріалів, а також із ґрунтів і маломіцних кам'яних матеріалів, оброблених в’яжучими, бруківки з брукового і колотого каменю слід розраховувати на вплив рухомого навантаження тільки за двома критері-ями – зсуву в ґрунті і пружному прогині при відповідному допустимому коефі-цієнті надійності (3.1.12 і таблиця 3.1 цих Норм).

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 227; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь