Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Армованих синтетичними матеріалами



 

3.8.1 Асфальтобетонні шари дорожнього одягу армуються у випадку, ко-ли розрахункове напруження розтягу перевищує допустиме, тобто не викону-ється умова (3.14).

3.8.2 Для армованих асфальтобетонних шарів повинна виконуватися умо-ва:

 

,                                           (3.18)

 

де величини, наведені в формулі (3.14);
  коефіцієнт ефективності армування, що визначається за методикою, наведеною в додатку К.

3.8.3 Розрахунок армування виконують у такій послідовності:

а) розраховують монолітні шари на розтяг при згині без армуючих матеріалів за загальною методикою;

б) при невиконанні умови (3.14) розглядають можливість застосування синте-тичних матеріалів в якості армуючого прошарку: призначають вид армую-чого матеріалу та з урахуванням його паспортних даних вираховують  (додаток К) та роблять перерахунок  за загальною методикою;

в) визначають величину коефіцієнта ефективності армування  та перевіря-ють умову (3.18);

г) при невиконанні умови (3.18) необхідно призначити в якості армуючого прошарку синтетичний матеріал з більш високими показниками  та  і знову провести розрахунки, починаючи з перелічення б);

д) при виконанні умови (3.18) розрахунок закінчується.

 

 

Забезпечення морозостійкості КОНСТРУКЦІЇ дорожнього одягу НЕЖОРСТКОГО ТИПУ

І земляного полотна

 

4.1 Метою розрахунку конструкції дорожнього одягу на морозостійкість є забезпечення необхідної стійкості дорожнього покриття проти порушення рівності при нерівномірному набуханні ґрунтів земляного полотна, тобто недо-пущення появи деформацій від морозного здимання, які перевищують допус-тимі.

4.2 Немає необхідності в спеціальних заходах щодо захисту конструкції від дії морозу:

а) у районах з глибиною промерзання менше 0, 7 м;

б) при земляному полотні, яке укладено на всю глибину промерзання з ґрунтів, що не здимаються або слабо здимаються (таблиця 2.2);

в) у випадках, коли необхідна за умовами міцності товщина дорожнього одягу перевищує 2/3 глибини промерзання;

г) на ділянках з 1-шим типом місцевості за зволоженням, за винятком ділянок з капітальним дорожнім одягом при пилуватих суглинистих і супіща-них ґрунтах земляного полотна, якщо не передбачено заходів щодо зменшення проникання води в дорожню конструкцію.

4.3 Зимове здимання суттєво не впливає на рівність покриття і довговіч-ність дорожнього одягу, якщо загальне підняття проїзної частини в процесі промерзання конструкції не перевищує таких значень  (у сантиметрах), залежно від типу дорожнього одягу:

а) капітальний – 4;

б) полегшений – 6;

в) перехідний – 10.

4.4 Перевірку конструкції дорожнього одягу на морозостійкість прово-дять з використанням номограми (рисунок 4.1) у такій послідовності.

4.5 З урахуванням теплотехнічних властивостей матеріалів знаходять еквівалентну (по відношенню до щебеню з гранітних порід) товщину дорож-нього одягу:

 

,                     (4.1)

 

де h1, h2, h3,...hn товщини шарів дорожнього одягу із стабільних ма-теріалів, см;
  еквіваленти теплотехнічних властивостей матеріа-лів по відношенню до ущільненого щебеню (таб-лиця Г.1).

4.6 За рисунком 4.2. знаходять найбільшу за зиму нормативну глибину промерзання  глинистих і суглинистих ґрунтів (см), визначену для ймовір-ності перевищення 5 %. Для супісків, дрібних та пилуватих пісків отримані за картою значення  слід збільшити на 20 %.

4.7 При визначенні нормативної глибини промерзання багатошарового дорожнього одягу ZH, до отриманого значення нормативної глибини промер-зання ґрунту  уводиться поправка, яка збільшує ZH.

 

, см 70 80 90 100 110 120
Поправка ∆, см 10 15 20 30 40 45

4.8 За таблицею 2.2 для даного виду ґрунту й ступеня зволоження місце-вості знаходять комплексну характеристику ґрунту за ступенем набрякання В:

 

.                                                (4.2)

 

 

Рисунок 4.1 – Номограма для розрахунку конструкцій на морозостійкість

4.9 Кліматичний показник  (см2/д) визначають за картою ізоліній  (рисунок 4.2) або використовуючи залежність:

 

.                                               (4.3)

 

4.10 Визначивши розрахункову глибину залягання рівня ґрунтової води, за допомогою номограми (рисунок 4.1) можна знайти значення будь-якого з параметрів при інших відомих.

Так для знаходження загальної товщини шарів із стабільних матеріалів z1 необхідно вирахувати відношення  при , знайти його значення на вертикальній осі номограми, провести горизонтальну пряму до перетину з кривою, яка відповідає відношенню розрахункової глибини про-мерзання Zp до розрахункової глибини залягання рівня підземної води H, тобто , і, перенісши цю точку на горизонтальну вісь, отримати значення , звідки, знаючи Zp, визначити Z1.

 

 

 

----- – кліматичний коефцієнт

 

Рисунок 4.2 – Нормативні глибини промерзання Zн глинистих та суглинистих ґрунтів

 

4.11 Перевіряють морозостійкість дорожнього одягу, порівнюючи отри-мане необхідне значення загальної товщини шарів Z1 із стабільних матеріалів з фактичною еквівалентною товщиною hp (отриманою із залежності 4.1 за пун-ктом 4.5) за умовою:

 

                                                (4.4)

 

4.12 Для існуючої дорожньої конструкції можливе підняття поверхні покриття , тобто деформацію морозного здимання знаходять за номогра-мою (рисунок 6.1) у зворотній послідовності, беручи замість відношення  на осі абсцис відношення ; за відомим відношенням  виз-начають , звідки знаходять . Отримане значення морозного здимання не повинно перевищувати допустимого для даного типу дорожнього одягу (пункт 4.3)

 

.                                              (4.5)

 

4.13 Якщо для забезпечення потрібної морозостійкості необхідна загальна товщина дорожнього одягу перевищує товщину, отриману розрахунком на міц-ність, то конструкцію одягу слід відкоригувати і знову розрахувати за крите-ріями граничного стану.

4.14 Морозозахистний шар з фільтруючих матеріалів, як правило, слу-жить і елементом дренажної конструкції, а тому він повинен бути розрахований також на своєчасний відвід води, що надходить до конструкції.

4.15 Якщо умови морозостійкості (4.4 або 4.5) не виконуються, необхідно передбачити заходи, які підвищують морозостійкість дорожнього одягу:

а) замінити ґрунти, які здимаються і надмірно здимаються, на ґрунти, які не здимаються або слабо здимаються (за таблицею 2.2), при будівництві або реконструкції верхньої частини земляного полотна;

б) забезпечити необхідне підвищення покриття над рівнем ґрунтової во-ди;

в) влаштовувати морозозахистні шари із стабільних матеріалів, що не змі-нюють свого об'єму при промерзанні у зволоженому стані (щебінь, гравій, шлак), або теплоізоляційних шарів, які зменшують глибину промерзання земляного полотна (керамзит, керамдор, пінопласт, полістирол);

г) понизити рівень ґрунтової води шляхом влаштування дренажів;

д) влаштовувати капіляроперериваючі і гідроізолюючі прошарки з синте-тичних матеріалів (геотекстилю);

е) збільшити товщину дорожнього одягу або застосовувати в основі шари з шлаку чи пористих кам’яних матеріалів з малим коефіцієнтом теплопровід-ності.

4.16 Під час реконструкції ділянок, які піддаються здиманню, крім захо-дів, передбачених у 4.15, необхідно забезпечити належний поверхневий во-довідвід із прилеглої місцевості з необхідним поздовжнім (не менше за 5 %) і поперечним ухилом водовідвідних споруд.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 265; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.028 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь