Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Порушення прохідності бронхів різного ґенеза називають:



A. Рестриктивним синдромом

B. -Обструктивним синдромом

C. Синдромом емфіземи

D. Синдромом колапсу легень

E. Синдромом Піквіка

[ 6, с. 49 ]

 

Підвищену прозорість легень на рентгенограмі, розширення міжреберних проміжків, сплощення купола діафрагми вважають ознаками:

A. Спонтанного пневмотораксу

B. Легеневої кровотечі

C. -Емфіземи легень

D. Кавернозного туберкульозу легень

E. Пневмонії

[ 2, с. 29 ]

Хворому на бронхіальну астму для самоконтролю стану зовнішнього дихання треба мати свій:

A. Спірограф

B. Аналізатор газового складу крові

C. Пневмотахометр

D. -Пікфлоуметр

E. Бодіплетизмограф

[ 6, с. 84 ]

27. Хворий 32 роки, страждає на бронхіальну астму. Скарги на щоденні напади ядухи, нічні напади ядухи 3 рази на тиждень, ОФВ1 - 70% від належного, коливання ПШВ – 33%. Визначить ступінь тяжкості бронхіальної астми.

A. Інтермітуюча середньої тяжкості

B. -Персистуюча середньої тяжкості

C. Персистуюча легкого ступеню тяжкості

D. Персистуюча тяжкий перебіг

E. Інтермітуюча легкого ступеню тяжкості

[1, с. 22]

Хворий на бронхіальну астму призначений дозований аерозоль для інгаляції через спейсер з обов’язковим полосканням роту після інгаляції. Препарат не рекомендовано вживати для купування нападу ядухи. Який препарат призначений?

A. Дітек (комбінація недокромілу натрію з фенотеролом)

B. -Флунізолід

C. Інтал-плюс (комбінація сальбутерола з недокромілом натрію)

D. Недокроміл

E. Беродуал (комбінація іпратропія броміду з фенотеролом)

[ 1, с. 33 ]

29. Хворий 28 років скаржиться на періодичну експіраторну задишку, сухий кашель. На рентгенограммі легень патології не виявлено. В периферичній крові 12% еозинофілів. Добові коливання параметрів бронхіальної прохідності (ОФВ1, ПШВ) 30%. Температура тіла нормальна. В носоглотці знайдені поліпи. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. ХОЗЛ

B. -Бронхіальна астма

C. Пневмонія

D. Хронічний бронхіт

E. Рак легень

[ 6, с. 85 ]

Лабораторними критеріями бронхіальної астми є наступні ознаки, крім:

A. Еозинофілії крові

B. Озинофілії харкотиння

C. -Еластичних волокон в харкотинні

D. Спіралей Куршмана в харкотинні

E. Кристалів Шарко-Лейдена в харкотинні

[ 6, с. 82 ]

У хворого 46 років з лівобічною нижньочастковою пневмонією, на фоні ХОЗЛ, під час кашлю з'явився різкий біль зліва в грудній клітці. Об'єктивно: дифузний ціаноз; перкуторно над легенями – високий тимпаніт, аускультативно – відсутність дихальних шумів над лівою половиною грудної клітки. Зміщення правої межі серця до середньоключичної лінії. Яке ускладнення, найбільш вірогідно, виникло у хворого?

A. Тромбоемболія легеневої артерії

B. -Спонтанний пневмоторакс

C. Ексудативний плеврит

D. Інфаркт міокарда

E. Набряк легень

[2, с. 82]

У хворого на стрептококову пневмонію раптово з'явилася задишка. На рентгенограмі – правобічний напружений пневмоторакс. Яка першочергова допомога?

A. Визначення газів крові

B. Внутрішньовенне введення серцевих глікозидів

C. +Негайна декомпресія

D. Внутрішньовенне введення глюкокортикоїдів

E. Переведення на ШВЛ

[ 2, с. 71 ]

Чоловік 37 років скаржиться на гострий біль у лівій половині грудної клітки, задишку, що посилюється при будь-яких рухах. Захворів раптово після значного фізичного навантаження. Об'єктивно: помірний ціаноз обличчя. Ліва половина грудної клітки відстає в акті дихання, перкуторно - тимпаніт зліва, дихання ослаблене. ЧДР- 24/хв. Тони серця ослаблені, ЧСС- 90/хв. На рентгенограмі видно лінію вісцеральної плеври, назовні від неї легеневий малюнок відсутній. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Лівосторонній ексудативний плеврит

B. Лівостороння пневмонія

C. Інфаркт міокарда

D. +Спонтанний пневмоторакс

E. Тромбоемболія легеневої артерії

[ 2, с. 82 ]

У хворої на бронхіальну астму почався напад. Який препарат необхідно призначити для надання невідкладної допомоги?

A. Сібазон

B. Атропін

C. Адреналін

D. Тавегіл

E. +Еуфілін

[ 1, с. 35 ]

У хворого 42 років з’явились гострий колючій біль в лівій половині грудної клітки, задишка, кашель. Об-но: хворий сидить, вкритий холодним липким потом. Ціаноз. Перкуторно над лівою легенею тимпаніт. Везикулярне дихання послаблене. Ps- 130 уд/хв, межі серцевої тупості зміщені вправо. АТ- 80/40 мм рт.ст. Вірогідний діагноз?

A. +Спонтанний пневмоторакс

B. Тромбоемболія легеневої артерії

C. Інфаркт міокарда

D. Інфаркт лівої легені

E. Сухий плеврит

[ 2, с. 82 ]

Хворий скаржиться на різку задишку, яка посилюється при фізичному навантаженні. Скарги з’явились різко 2 години тому на роботі: різкий біль зліва у грудній клітині, кашель. Біль зменшувався, але зростала задишка, запаморочення, блідість, холодний піт, ціаноз. Відсутнє везикулярне дихання, рентгенологічно - затемнення з лівого боку. Яку патологію можна запідозрити?

A. Інфаркт легені  

B. +Спонтанний лівобічний пневмоторакс  

C. Плеврит  

D. Лівобічна пневмонія    

E. Абсцес легені  

[ 2, с. 83 ]

37. Хворий 56 років скаржиться на задишку з утрудненням видиху, виділення харкотиння вранці протягом 22 років. Викурює 1 пачку цигарок вдень з 18-річного віку. Під час проведення проби на ФЗД оборотність обструкції становить 10%. Які препарати слід призначити на початку лікування?

A. +Інгаляційні холінолітики (атровент)

B. Антибіотики

C. Інгаляційні симпатоміметики (беротек)

D. Мембраностабілізатори (інтал, тайлед)

E. Інгаляційні глюкокортикостероїди

[ 6, с. 113 ]

38. У хронічного курця віком 52 роки при підніманні мішка з картоплею раптово виник сильний колючий біль у лівій половині грудної клітки, кашель, сильна задишка, тахікардія, зниження артеріального тиску. На ЕКГ ознаки перевантаження правих відділів серця. На рентгенограмі органів грудної клітки відсутній легеневий рисунок у лівій половині грудної клітки, органи середостіння зміщені вправо. Дана клінічна картина відповідає:

A. +Спонтанному пневмотораксу 

B. Гострому інфаркту міокарда 

C. Тромбоемболії легеневої артерії 

D. Гострій лівобічній пневмонії 

E. Ексудативному плевриту 

[ 2, с. 82 ]

Жінка 23-х років скаржиться на гострий біль у лівій половині грудної клітки, задишку, яка посилюється при будь-яких рухах. Хворіє на бронхіальну астму, вищевказані скарги виникли під час нападу ядухи, яка супроводжувалася тривалим кашлем. При обстеженні помірний ціаноз обличчя, ліва половина грудної клітки відстає в акті дихання. Перкуторно зліва тимпаніт, послаблене дихання. ЧД – 26/хв. Тони серця послаблені. ЧСС – 96/хв. Яке обстеження найбільш інформативне?

A. УЗД серця

B. ЕКГ

C. Спірографія

D. +Рентгенографія органів грудної клітки 

E. Томографія органів грудної клітки 

[ 2, с. 47 ]

40. У хворого після переохолодження раптово підвищилася температура до 390С, виникла біль у грудній клітці під час дихання та кашлю. Об’єктивно: дихання поверхневе – 28 за 1 хв., скорочення перкуторного звуку нижче куту правої лопатки, на тлі різкого послаблення дихання – крепітація. Який з мікроорганізмів є найбільш частим етіологічним фактором даного захворювання?

A. Стрептокок 

B. Стафілокок 

C. Кишкова паличка 

D. +Пневмокок 

E. Бацила Фрідлендера 

[ 2, с. 71 ]

У хворого на пневмонію в нижній долі лівої легені з’явились скарги на болі в лівій половині грудної клітки. Об’єктивно визначається велика зона притуплення на лівій половині грудної клітки (лінія Соколова-Елісон-Дамуазо). Який метод обстеження дозволить уточнити діагноз:

A. +Рентгенографія

B. Бронхоскопія з біопсією

C. Бронхографія

D. Спірографія

E. Торакоскопія

[ 2, с. 76 ]

У чоловіка 35 років під час підняття ваги з’явився різкий біль в лівій половині грудної клітини. Погіршення стану прогресувало, зростала задишка, слабкість, запаморочення. Перкуторно зліва тимпаніт, аускультативно - дихання відсутнє. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. +Пневмоторакс 

B. Тромбоемболія легеневої артерії 

C. Інфаркт міокарда 

D. Лівосторонній груднинний радикуліт 

E. Міозит 

[ 3, с. 190 ]

43. Жінка 62 років хворіє на бронхіальну астму. Скаржиться на появу болі за грудниною стенокардитичного характеру, перебої в роботі серця. Об'єктивно: температура - 36, 60 С, пульс -   78/хв, екстрасистолічна аритмія, АТ - 160/95 мм рт. ст., ЧД - 18/хв. В легенях вислуховується жорстке дихання з подовженим видихом, розсіяні сухі хрипи. Який з препаратів протипоказаний в даній ситуації?

A. Корінфар

B. +Анапрілін

C. Нітросорбід

D. Кордарон

E. Рітмілен

[ 3, с. 138 ]

Чоловік 37 років скаржиться на гострий біль в лівій половині грудної клітки, задишку, що посилюється при будь-яких рухах. Захворів раптово після значного фізичного навантаження. При обстеженні: помірний ціаноз обличчя, ліва половина грудної клітки відстає в акті дихання. Перкуторно: зліва - тимпаніт, дихання ослаблене. ЧД-24/хв. Тони серця ослаблені. ЧСС-90/хв. На рентгенограмі видно лінія вісцеральної плеври. Назовні віднеї легеневий малюнок відсутній. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Тромбоемболія легеневої артерії

B. Інфаркт міокарда

C. +Спонтанний пневмоторакс

D. Лівостороння пневмонія

E. Лівосторонній ексудативний плеврит

[ 2, с. 82 ]

У пацієнта 27 років, який зловживає алкоголем, діагностовано негоспітальну правосторонню нижньочасткову пневмонію. Раніше захворювань бронхолегеневої системи не спостерігалось. З якого препарату слід розпочинати антибактеріальну терапію?

A. Гентаміцин

B. +Амоксацилін

C. Бісептол

D. Тетрациклін

E. Цепорін

[ 1, с. 12 ]

На протязі 8 років хворого турбує кашель зранку з відходженням невеликої кількості харкотиння, задишка. Палить більш 10 років. При огляді: ціаноз, збільшення тривалості видиху, сухі хрипи. Можливий діагноз?

A. +ХОЗЛ

B. Пневмонія

C. Ідіопатичний фіброзуючий альвеоліт

D. Бронхоектатична хвороба

E. Бронхіальна астма

[ 3, с. 118 ]

47. Хворий 48 років вночі відчув різкі болі в ділянці серця, які не знімалися нітрогліцерином. Біль різко посилювалась при вдиху, температура - 39, 0С. По середній підпахвовій лінії зліва вислуховується шум тертя плеври, бронхіальне дихання. Діяльність серця ритмічна. На ЕКГ – синусова тахікардія 110/хв. Який попередній діагноз найбільш імовірний?

A. Розшаровуюча аневризма аорти

B. Інфаркт міокарда

C. Перикардит

D. +Крупозна пневмонія

E. Тромбоемболія легеневої артерії

[ 3, с. 152 ]

48. У хворого 27 років сухий кашель та біль пов’язана з диханням у правій половині грудної клітки, лихоманка до 39, 50 С. В легенях справа від кута лопатки тупий звук при перкусії, бронхіальне дихання. Який найбільш вірогідний діагноз у хворого?

A. Абсцес нижньої частки правої легені

B. +Правобічна нижньочасткова пневмонія

C. Бронхоектатична хвороба

D. Ателектаз нижньої частки правої легені

E. Ексудативний плеврит

[ 3, с. 153 ]

 

4 9. Хворий 35 років на 3 день захворювання скаржиться на задишку, кашель з харкотинням " рожевого” кольору, біль у лівій частині грудної клітини, озноб. Стан важкий. На щоці - герпес. ЧД - 34/хв. Ліва половина грудної клітки відстає в диханні. Нижче кута лівої лопатки дихання послаблене, незвучна крепітація. Який попередній діагноз у хворого?

A. Лівостороння дрібновогнищева нижньочасткова пневмонія

B. +Лівостороння нижньочасткова пневмонія

C. Лівосторонній плеврит

D. Лівосторонній пневмоторакс

E. Абсцес нижньої частки лівої легені

[ 3, с. 153 ]

50. Чоловік 52 років захворів поступово. Протягом 2 тижнів відмічає біль у лівій половині грудної клітки, підвищення температури тіла до 38-39°С. Об'єктивно: ліва половина грудної клітки відстає в диханні, голосове тремтіння над лівою легенею не проводиться. Відмічається тупість, більш інтенсивна в нижчих відділах цієї легені, зміщення правої межі серця вправо, різке послаблення дихання над лівою легенею. Хрипи не вислуховуються. Тони серця приглушені, тахікардія. Який діагноз найбільш ймовірний?

A. +Ексудативний плеврит

B. Спонтанний пневмоторакс

C. Ателектаз легені

D. Циротичний туберкульоз

E. Інфаркт-пневмонія

[ 2, с. 74 ]

Хворий С, 43 років, після стрибка з висоти раптово відчув різкий біль у правій половині грудної клітки, сухий кашель, задишку. Об-но: ЧСС 120/хв., АТ 80/60 мм рт.ст., ЧД – 34/хв., права половина грудної клітки збільшена в об’ємі, перкуторно-тимпанічний звук, аускультативно дихання не вислуховується. Рентгенологічно - лінія вісцеральної плеври зправа наближена до кореня, назовні від неї легеневий малюнок не визначається. Ваш діагноз?

A. +Правобічний напружений пневмоторакс

B. Правобічна гостра пневмонія

C. Правобічний сухий плеврит

D. Тромбоемболія легеневої артерії

E. Правобічний ексудативний плеврит

[ 2, с. 83 ]

У хворої, 43 років з мітральним стенозом раптово почався кашель з пінистим харкотинням. Об-но: синюшний відтінок губ та кінчика носа. В легенях дихання послаблене, в нижніх відділках дрібнопухирчасті хрипи. ЧДР-28/хв. Тони серця глухі, миготлива аритмія. ЧСС-120/хв. Пульс- 92/хв. АТ-105/60 мм рт.ст. Який стан виник у хворої?

A. Бронхіальна астма

B. +Набряк легень

C. Істерична астма

D. Серцева астма

E. Спонтанний пневмоторакс

[ 2, с.16, 75 ]

Чоловік 45 років, курець, скарг не пред’являв. Раптово почалося кровохаркання. На рентгенограмі в правій легені виявили тінь 2x3 см з порожниною та вогнищами навколо. Яке захворювання є вірогідним джерелом кровохаркання?

A. Рак з розпадом

B. Абсцедуюча пневмонія

C. +Туберкульоз легень

D. Загострення хронічного бронхіту

E. Доброякісна пухлина

[ 2, с. 16, 17 ]

 

Чоловік 35 років, лікується в стаціонарі з приводу дисемінованого туберкульозу легень. Після раптового погіршення стану на рентгенограмі зправа стала визначатися додаткова смуга підвищеної прозорості. Назвіть ускладнення захворювання:

A. Ексудативний плеврит

B. +Спонтанний пневмоторакс

C. Правосторонній ателектаз

D. Ознаки легеневої кровотечі

E. Правостороння пневмонія

[ 2, с. 82 ]

Хвора на тромбофлебіт, поскаржилась на гострий біль в грудній клітці, задишку, кашель з прожилками крові. Об-но: здуття шийних вен, блідість шкіри. Акцент 2 тону над легеневою артерією. ЧСС-118/хв, АТ 110/70 мм рт.ст. На ЕКГ - перевантаження правих відділів серця. Який патологічний стан розвинувся у хворої?

A. Астматичний стан

B. Крупозна пневмонія

C. Спонтанний пневмоторакс

D. Повторний інфаркт міокарду

E. +Тромбоемболія легеневої артерії

[ 3, с. 182 ]

56. Хворий, 38 років, госпітолізован у терапевтичне відділення зі скаргами на підвищення температури до 38, 4°С, кашель з відходженням невеликої кількості мокротиння, загальну слабкість, яки виникли на протязі останньої доби. Курив протягом 12 років, останні 8 років не курить. Був вакцинований протигрипозною вакциною 4 місяці тому. При огляді, стан середньої тяжкості, справа в легенях відмічаеться ослаблення інтенсивності дихальних шумів, обмежена ділянка вологих дзвінких дрібно пухирчатих хрипів. ЧД – 24/хв., ЧСС – 102/хв., АД – 110/70 мм рт.ст. В аналізі крові – лейкоцитоз 16 × 109/ л. Виберіть з перерахованих нижче досліджень те, що необхідно зробити в першу чергу:

A. Біохімічний аналіз крові

B. Виявлення газів артеріальної крові

C. Аналіз мокротиння

D. +Рентгенографія органів грудної клітки

E. Посів крові

[ 1, с. 7 ]

За яке ускладнення крупозної пневмонії можно подумати, якщо у хворого на 10 добу хвороби після короткочасного поліпшення стану з’являються та наростають задишка, дифузний ціаноз, болі у боці при диханні, об’єктивно – на пошкодженій стороні виявляється тупий перкуторний звук та різке ослаблення дихання?

A. Абсцедування пневмонії з формуванням великої порожнини в легеневій тканині

B. Сухий плеврит

C. +Ексудативний плеврит

D. Обтураційний ателектаз ушкодженої частини легені

E. Туберкульоз

[ 1, с. 113 ]

 

У хворої С., 20 років, під час лікування в гінекологічному відділенні після позалікарняного аборту, раптово виник напад задухи та гострого болю за грудиною. Лікар припустив, що у хворої розвинулась ТЕЛА. Який з перелічених методів є найбільш інформативним для веріфікації діагнозу?

A. +Ангіопульмонографія

B. Дослідження газів крові

C. ЕКГ

D. Радіонуклідне сканування легень

E. Рентгенографія органів грудної клітини

[ 1, с. 79 ]

Хвора, 24 роки, страждає на поліноз, під час першого відвідування Ялти у період цвітіння кипарисів, відчула різке затруднення дихання. Виникла задишка за експіраторним типом. Який препарат треба прийняти у першу чергу?

A. Еуфіллін

B. Преднізолон

C. Інтал

D. Ефедрин

E. +Сальбутамол

[ 1, с. 34 ]

60. Хвора 44 років, скаржиться на підвищення температури до 39оС, пітливість, біль у правій половині грудної клітки, який посилюється при диханні і кашлі. Хворіє 10 днів. На 9-й день хвороби почало відходити при кашлі гнійне харкотиння до 250 мл за добу. Обєктивно: положення вимушене. ЧДР – 24/хв. Права половина грудної клітки відстає при диханні. При аускультації справа по лопатковій лінії від VII до ІХ ребра дихання не вислуховується. Перкуторно – вкорочення перкуторного звуку. Який найбільш ймовірний діагноз у хворого?

A. Правобічна плевропневмонія

B. +Гострий абсцес правої легені

C. Спонтанний пневмоторакс

D. Емпієма плеври

E. Інфаркт-пневмонія

[ 3, с. 148 ]

 

У чоловіка 36 років, хворого на кавернозний туберкульоз легень з’явився біль у грудній клітці, виникла задишка. Об’єктивно: ЧДР – 28/хв. Ціаноз, допоміжна мускулатура приймає участь в диханні, асиметрія грудної клітки. Над правою половиною грудної клітки перкуторно спостерігається тимпаніт, аускультативно відсутність дихальних шумів, ослаблення голосового тремтіння. Який стан розвинувся у хворого?

A. Казеозна пневмонія

B. Ексудативний плеврит

C. Тромб емболія легеневої артерії

D. Ателектаз легені

E. +Спонтанний пневмоторакс

[ 2, с. 82 ]

Хворий Т., 32 р., захворів 5 діб тому. Вночі стан різко погіршився, підсилилась задишка, з’явився кашель з пінистим харкотинням забарвленим кров’ю. Хворіє на ревмокардит з 15 років. Об’єктивно: ортопное, ціаноз губ, пульс 130/хв., частота дихання до 40/хв, в нижніх відділах легень ослаблене везикулярне дихання, дрібнопухирчасті хрипи. Межі серця зміщені вправо і догори. Печінка збільшена на 3 см, щільна. Олігурія. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. +Набряк легень

B. Негоспітальна пневмонія

C. ТЕЛА

D. Легенева кровотеча

E. Напад бронхіальної астми

[ 2, с. 16, 75 ]

Хворий скаржиться на сильний біль в грудній клітці зліва, пов'язаний з диханням, кашлем. Ліва сторона грудної клітки відстає в акті дихання. Аускультативно дихання ослаблене, вислуховується шум тертя плеври зліва. Рентгенологічно: високе стояння куполу діафрагми, відставання його під час глибокого вдиху. ЕКГ без змін. Який найбільш ймовірний діагноз?

A. Стенокардія

B. Невралгія міжреберних нервів

C. Перикардит

D. +Сухий плеврит

E. Ексудативний плеврит

[ 4, с. 253 ]

64. У хворого, 66 років, з серцевою недостатністю, скарги на кашель з відходженням харкотиння, біль в грудній клітці, t тіла 38, 9оС. Над легенями в нижніх відділах з обох сторін притуплений перкуторний звук, ослаблене везикулярне дихання, вологі хрипи, посилення голосового тремтіння. Рентген: інфільтративні зміни у нижніх частках обох легень ЕКГ без змін. Найбільш вірогідно у хворого розвилась:

A. Хронічний бронхіт

B. +Двобічна пневмонія

C. Інфаркт міокарда

D. Ексудативний плеврит

E. Сухий плеврит

[ 4, с. 259 ]

Хворий 60 р., що переніс інфаркт міокарда, ускладнений хронічною аневризмою лівого шлуночка, скаржиться на задуху, кашель з виділенням пінистого, рожевого кольору харкотиння. Об-но: ортопное, шкірні покриви бліді, покриті холодним липким потом, слизові ціанотичні, в легенях на всьому протязі вологі хрипи, тони серця різко ослаблені, акцент II тону на легеневій артерії, ЧСС- 120/хв. АТ- 80/60 мм рт.ст. Яке ускладнення виникло?

A. +Набряк легенів

B. Синдром Дресслера

C. Двобічна пневмонія

D. Кардіогенний шок

E. ТЕЛА

[ 2, с. 16, 75 ]

У хворого, 52 роки, що страждає на хронічний обструктивний бронхіт, ЛН – ІІ ст., після чергового нападу кашля виник різкий біль під ключицею у правій половині грудної клітини, ЧД – 40/хв., ціаноз обличчя, набухання шийних вен, тахікардія. Фізикально: над правою половиною грудної клітини тимпаніт, дихання ледве вловлюється. АД – 90/60 мм рт.ст. Стан хворого погіршується. Який першочерговий захід треба виконати?

A. В/в еуфілін

B. В/в серцеві глікозиди

C. В/в сечогінні

D. +Плевральна пункція

E. Оксигенотерапія

[ 3, с. 117 ]

У хворого, 50 років, напади задишки та кашель на протязі двох діб, хворіє біля 10 років, відмічався позитивний ефект від інгаляційних адреноміметиків. Під час останнього нападу інгаляції сальбутамола та в/в введення еуфіліну не полегшили стан. Стан тяжкий. Набряклі вени шиї, дифузний ціаноз, хрипи в легенях чутно на відстані. Над легенями перкуторно коробковий звук, дихання везикулярне ослаблене, сухі хрипи. Тони серця приглушені, пульс ритмічний 100/хв., АД – 120/70 мм рт.ст. Яка невідкладна допомога?

A. Обзидан в/в

B. Повторити інгаляції сальбутамола

C. +Преднізолон в/в

D. Інгаляції ізадрину

E. Калію хлорид в/в

[ 1, с. 38 ]

 

Хвора, 26 років, хворіє на бронхіальну астму 3 роки. В останні 6 місяців напади почастішали. Положення вимушене – сидить. Розлитий ціаноз, ЧД – 34/хв. Над легенями коробковий звук. Дихання ослаблене везикулярне. Розсіяні свистячі сухі хрипи. АД – 130/80 мм рт.ст. Пульс – 120/хв., ритмічний. Тони серця глухі. Печінка збільшена на 2 см. Яке першочергове лікування?

A. Протизапальні

B. +Бронходилятатори

C. Кромоглікати

D. Кортикостероїди

E. Антагоністи іонів кальцію

[ 1, с. 35 ]

У жінки 65 років, яка довгий час хворіє на тромбофлебіт глибоких вен нижніх кінцівок, раптом почалася ядуха, кашель з виділенням харкотиння з домішками крові, біль за грудиною з ірадіацією в правий бік. Ps- 110/хв., АТ- 90/50 мм рт.ст. На ЕКГ: глибокі SI і QIIІ. Який патологічний стан слід запідозрити у хворої?

A. Гостра пневмонія

B. Гострий пневмоторакс

C. Інфаркт міокарду

D. Сухий плеврит

E. +ТЕЛА

[ 4, с. 436 ]


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 575; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.092 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь