Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Хворий 50 років, що переніс інфаркт міокарда, раптово втратив свідомість. Дихання немає. Що треба зробити в першу чергу?



A. Зняти ЕКГ

B. +Визначити пульс на магістральних судинах

C. Визначити діаметр зіниці

D. Аускультація серцевих тонів

E. Визначити пульс на променевій артерії

[ 3, с. 354 ]

Чоловік 58 років доставлений до стаціонару із стискаючим болем за грудиною, що не купується препаратами нітрогліцерину. У відділенні у хворого розвилася зупинка дихання і кровообігу. На ЕКГ: низькоамплітудні неоднакової форми хвилі, ізолінія відсутня. Які реанімаційні заходи треба провести?

A. Аймалін в/в

B. Лідокаїн в/в

C. Електрокардіостимуляція

D. Кордарон в/в

E. +Дефібриляція

[ 6, с. 213 ]

Хворий 65 років скаржиться на задишку, кашель з виділенням пінистого рожевого мокротиння, нестачу повітря, страх смерті. Об’єктивно: ортопное. Шкіра бліда, акроціаноз, холодний липкий піт. Дихання жорстке, в нижньо-задніх відділах з двох боків - вологі мілкі і середньопухирцеві хрипи. ЧД- 40/хв. Тони серця різко приглушені. На верхівці серця - ритм галопу. Який попередній діагноз?

A. Тромбоемболія легеневої артерії

B. Крупозна пневмонія

C. +Набряк легень

D. Астматичний статус

E. Інфаркт-пневмонія

[ 4, с. 414 ]

У хворої 60 років, що протягом 20 років страждає на гіпертонічну хворобу, після стресової ситуації раптово виник напад задишки. Об’єктивно: положення ортопное, Ps – 120 за 1 хв., АТ 210/120 мм рт. ст. I тон над верхівкою серця послаблений, у діастолі вислуховується додатковий тон, ЧД – 32/хв. Дихання над нижніми відділами легень послаблене, поодинокі незвучні вологі дрібнопухирцеві хрипи. Яке ускладнення виникло у хворої?

A. +Гостра лівошлуночкова недостатність 

B. Напад істерії

C. Тромбоемболія гілок легеневої артерії

D. Пневмонія 

E. Розшарування аорти

[ 3, с. 215 ]

Жінка 64 років з нестабільною стенокардією під час ходьби раптово впала. Черговим лікарем при огляді хворої констатована відсутність свідомості, пульсації на a.carotis та тонів серця; вузькі зіниці та рідке, поверхневе дихання. З чого в даному випадку необхідно починати реанімаційні заходи?

A. +З удару кулаком по грудині

B. В/в введення адреналіну

C. В/в введення атропіну

D. З проведення черезстравохідної кардиостимуляції

E. Інтубації та проведення ШВЛ

[ 3, с. 326 ]

195. У юнака 16 років через 2 тижні після ангіни з'явилися різкі болі і припухлість дрібних суглобів кистей рук і колінних суглобів, підвищення температури до 380С, серцебиття, задуха. Болісність в суглобах носить мігруючий характер, без стійкого порушення функції. У крові: нейтрофільний лейкоцитоз із помірним паличкоядерним зрушенням, ШОЕ - 30 мм/год. С-реактивний білок " +”. Ваш діагноз?

A. Реактивний артрит  

B. Бактеріальний (гнійний) артрит

C. Хвороба Рейтера  

D. +Ревматизм         

E. Ревматоїдний артрит  

[ 3, с. 418 ]

Хворий 40 років скаржиться на головну біль та серцебиття після емоційного стресу. Хворіє на гіпертонічну хворобу на протязі 2 років. При обстеженні хворий збуджений, обличчя гіперемоване, шкіра зволожена. Пульс 100 уд/хв, АТ 180/90 мм рт.ст. Що треба призначити хворому в першу чергу для купування кризу?

A. Апресін 

B. Фуросемід 

C. Клофелін 

D. +Пропранолол

E. Дібазол 

[ 4, с. 512 ]

У жінки 45 років раптово розвився напад серцебиття, запаморочення. Ps- 175/хв., АТ- 100/60 мм рт.ст. ЕКГ: RR - 0, 33 сек., QRS - 0, 08 сек. Надайте невідкладну допомогу:

A. +Відтворення блювотного рефлексу, проба Вальсальви 

B. Непрямий масаж серця

C. АТФ в/в

D. Строфантин в/в

E. Адреналін в/в

[ 3, с. 226 ]

Чоловік 67 років скаржиться на часті зомління. При огляді: тони серця глухі, брадикардія. Пульс 36 уд/хв, ритмічний. АТ 150/70 мм. рт. ст. ЕКГ: число шлуночкових скорочень 32/хв, передсердні і шлуночкові комплекси непов’язані одне з одним. Найбільш вірогідна причина зомлінь:

A. +Повна АВ-блокада 

B. Синусова брадикардія 

C. Синусова аритмія 

D. Сино-атріальна блокада 

E. Шлуночкова екстрасистолія

[ 5, с. 43 ]

Хворий 56 років скаржиться на наявність на м’якому піднебінні міхура з кров’янистим вмістом. Об’єктивно: на незміненій слизовій оболонці піднебіння спостерігається невеликий міхур з кров’янистим вмістом, безболісний при пальпації. Яке захворювання зумовлює такі зміни в порожнині рота?

A. Інфаркт міокарда 

B. Стенокардія 

C. Хронічна серцева недостатність

D. +Гіпертонічна хвороба 

E. Цукровий діабет 

[ 5, с. 58 ]

Після ліквідації пароксизму миготливої аритмії у хворого раптово виникли біль в грудній клітці, задишка. Об’єктивно: шкіра покрита потом, шийні вени набухлі, очі широко відкриті. Пульс малий, 140 за хв., АТ- 80/40 мм рт.ст. На ЕКГ - відхилення осі серця вправо. Яке ускладнення виникло у хворого?

A. Інфаркт міокарда

B. +Тромбоемболія легеневої артерії 

C. Розрив міжшлуночкової перегородки 

D. Тампонада серця         

E. Серцева астма 

[ 4, с. 436 ]

У хворого із сформованою мітральною вадою з перевагою недостатності мітрального клапана поступово з’явилась загальна слабість, виражена задишка. При огляді виявлено акроціаноз, набряки на ногах, вологі хрипи в нижніх відділах легень, розширення меж серця. Виникнення даних ознак свідчить про розвиток:

A. Хронічної судинної недостатності

B. Гострої серцевої недостатності

C. +Хронічної серцевої недостатності

D. Пневмонії 

E. Перикардіального випоту

[ 6, с. 287 ]

Хвора 65 років скаржиться на напад задухи, біль в серці, серцебиття після фізичного навантаження. Три місяці тому перенесла великовогнищевий інфаркт міокарда. Хвора покрита холодним потом, акроціаноз, вени шиї набряклі, пульс 110/хв., АТ - 100/60 мм рт.ст. Тони серця глухі. Дихання важке, відчутне на відстані. Під час кашлю виділяється піноподібне харкотиння, забарвлене в рожевий колір. Що обумовлює розвиток цього стану?

A. +Гостра лівошлуночкова недостатність 

B. Гостра судинна недостатність 

C. Затримання в організмі води та натрію 

D. Гостре легеневе серце 

E. Підвищення виділення катехоламінів 

[ 3, с. 215 ]

203. Жінка 60 років госпіталізована з гострим трансмуральним інфарктом міокарда. Годину тому стан хворої почав погіршуватися. З’явилась задишка, що посилюється, сухий кашель. ЧДД - 30/хв, ЧСС - 130/хв, АТ - 90/60 мм рт.ст. Тони серця глухі, акцент II тону на легеневій артерії. В нижніх відділах легень справа і зліва вологі середньопухирцеві хрипи. Температура - 36, 40С. Який препарат доцільно призначити в першу чергу?

A. +Морфін

B. Еуфілін

C. Допамін

D. Гепарин

E. Дигоксін

[ 4, с. 503 ]

У хворого 72 років з гострим інфарктом міокарда моніторна реєстрація ЕКГ виявила пароксизмальну шлуночкову тахікардію. В цей же час у хворого розвинулася клініка гострої лівошлуночкової недостатності. АТ - 90/50 мм рт.ст. Що є найбільш ефективним і безпечним у лікуванні хворого?

A. Новокаїнамід

B. Лідокаїн

C. Кордарон

D. Мекситіл

E. +Електроімпульсна терапія

[ 5, с. 51 ]

Хворий 56 років знаходиться на стаціонарному лікуванні з приводу гіпертонічної хвороби. Приймав ліки: еналаприл, амлодипін. Через 30 хв після прийому препаратів хворий в результаті запаморочення впав, на кілька секунд втратив свідомість. Об’єктивно: шкіра бліда, волога. Пульс – 100/хв, ритмічний. АТ – 60/20 мм рт. ст. Яке ускладнення виникло у хворого?

A. Анафілактичний шок

B. +Ортостатичний колапс

C. Гостре порушення мозкового кровообігу

D. Епілептичний напад

E. Гостра лівошлуночкова недостатність

[ 3, с. 465 ]

У хворого 70 років, з ІХС та постінфарктним кардіосклерозом раптово з'явився напад серцебиття. Пульс - 140/хв, слабкий. АТ - 100/60 мм рт. ст. На ЕКГ - розширення комплексу QRS (0.13 сек) та негативні зубці Т в класичних відведеннях. Рефлекторні засоби, які застосовуються для зняття нападів серцебиття, ефекту не дали. Який препарат найдоцільніше використати в цьому випадку?

A. +Лідокаїн

B. Норадреналін

C. Строфантин

D. Верапаміл

E. Дигітоксин

[ 4, с. 498 ]

Чоловік 39 років на 4 добу перебування у кардіореанімації з приводу інфаркту міокарда поскаржився на ядуху, різку кволість. Об'єктивно: ціаноз. Ps - 110/хв. АТ- 110/70 мм рт.ст. Тахіпноє з ЧД 34/ хв. Тони серця ослаблені, акцент ІІ тону над легеневою артерією. Над нижніми відділами легень вислуховуються вологі хрипи. Яке найбільш ймовірне ускладнення виникло у хворого?

A. +Набряк легень

B. Кардіогенний шок

C. Тромбоемболія легеневої артерії

D. Аневризма лівого шлуночка

E. Синдром Дреслера

[ 4, с. 414 ]

 

Хворий 48 років другу добу знаходиться в реанімаційному відділенні з приводу гострого передньоперегородкового інфаркту міокарда. Під час огляду раптово «захропів», відзначалось одноразове тонічне скорочення скелетних м'язів, зіниці розширились, пульс на a.carotis відсутній. Що повинно бути зроблено в першу чергу?

A. “Потрійний засіб” за Сафаром

B. Запис ЕКГ

C. Введення адреналіну з атропіном в/в

D. +Електрична дефібріляція

E. ШВЛ

[ 3, с. 347 ]

У хворої 60 років на третій день після венектомії з приводу тромбофлебіта підшкірних вен раптово з'явилося гостре відчуття нестачі повітря. Шкіра спочатку стала різко ціанотичною, а потім попелястого кольору. Виражене психомоторне збудження, тахіпное, загруднинний біль. Яке ускладнення післяопераційного періоду в даному випадку?

A. Кровотеча

B. Гіпостатична пневмонія

C. Інфаркт міокарду

D. +Тромбоемболія легеневої артерії

E. Клапанний пневмоторакс

[ 3, с. 182 ]

Хворий М. 57 років скаржиться на головний біль, головокружіння, дратівливість, поганий сон. Хворіє 10 років. Об'єктивно: загальний стан задовільний. Щитовидна залоза збільшена до І ст. Акцент ІІ-го тону в другім міжребер'ї справа. Пульс ритмічний, 68 за 1 хв. АТ 195/115 мм рт.ст. Периферичних набряків немає. Пульс на периферичних артеріях рук і ніг пальпується. Загальний аналіз крові та сечі без змін. Глюкоза крові – 5, 1 ммоль/л, сечовина крові - 7, 2 ммоль/л. Консультація окуліста: на очному дні артерії сітківки звужені. Який найімовірніший діагноз?

A. Хронічний гломерулонефрит

B. Коарктакція аорти

C. +Гіпертонічна хвороба ІІ ст.

D. Синдром Іценко-Кушинга

E. Тіреотоксикоз

[ 3, с. 367 ]

У хворої на ревматизм визначається діастолічне тремтіння грудної стінки (“котяче муркотіння”), посилений І тон на верхівці, діастолічний шум з пресистолічним посиленням, клацання відкриття мітрального клапана, акцент ІІ тону над легеневою атерією. Яка вада серця у хворої?

A. +Мітральний стеноз

B. Недостатність клапанів аорти

C. Стеноз легеневої артерії

D. Недостатність мітрального клапану

E. Відкрита артеріальна протока

[ 3, с. 426 ]


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 485; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.043 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь