Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


У хворого 65 років на прийомі у стоматолога розвився напад стенокардії. Який препарат вибору в даній ситуації?



A. Строфантин

B. Анапрілін

C. Фуросемід

D. +Нітрогліцерин

E. Еуфілін

[ 4, с. 334]

У чоловіка 22 років, під час препарування зубів без знеболення раптом виникло запаморочення, нудота, блідість лиця, легкий ціаноз губ, тимчасово втратив свідомість. Який невідкладний стан виник у хворого?

A. Колапс

B. +Непритомність

C. Стенокардія

D. Гіпертонічний криз

E. Інфаркт міокарда

[3, с. 464]

При вставанні з крісла стоматолога пацієнт 60 років відчув загрудинний біль з іррадіацією у ліву руку, нудоту, слабкість. Хворий зблід, обличчя вкрилось краплями поту. Артеріальний тиск-90/60 мм рт.ст. Пульс слабкого наповнення, частий, 100 на хвилину, аритмічний; тони серця глухі, дихання везикулярне. Поставте попередній діагноз.

A. Напад стенокардії

B. Гіпертонічний криз

C. +Інфаркт міокарда

D. Колапс

E. Тромбоемболія легеневої артерії

[3, с. 347]

Сидячи в кріслі у стоматолога, хвора 38 років поскаржилась на раптове сильне серцебиття. Пульс 180 на хвилину, ритмічний, частий, напружений; артеріальний тиск 150/110 мм.рт.ст.; обличчя вкрите краплями поту. Раніше у хворої спостерігались подібні приступи, які супроводжувались підйомом артеріального тиску, досить частими позивами на сечовиділення, запаморочення. Кожен раз вона викликала швидку допомогу і після введення новокаїнаміда ставало легше. Ваша думка стосовно діагнозу?

A. Напад стенокардії

B. Анафілактичний шок

C. +Пароксизмальна тахікардія

D. Інфаркт міокарда

E. Колапс

[ 1, с. 177]

Під час прийому в стоматолога хвора поскаржилась на сильне серцебиття. На основі анамнезу та клінічної картини встановлено діагноз: приступ пароксизмальної тахікардії. У чому полягає перша допомога хворій?

A. +Рефлекторна дія на блукаючий нерв

B. Ввести кордіамін

C. Повторне застосування нітрогліцерину

D. Зняти ЕКГ

E. Ввести 0, 1% р-н адреналіну

[1, с. 177]

У крісло стоматолога сіла молода жінка, яку турбує біль у 1/6 зубі. Під час обробки зуба за допомогою бормашини хвора зблідла, обличчя покрилося краплинами поту, після чого вона втратила свідомість. Зіниці вузькі, пульс слабкого наповнення, артеріальний тиск 90/60 мм.рт.ст. Який патологічний стан розвинувся у хворої?

A. Колапс

B. +Зомління

C. Гостра серцево-судинна недостатність

D. Анафілактичний шок

E. Гіпертонічний криз

[3, с. 464]

На прийом до стоматолога-ортопеда прийшов огрядний чоловік 56 р. з вираженим ціанозом губ, наявністю ксантом на повіках; на скронях помітно звивисті, склерозовані артерії. Встаючи з крісла, пацієнт поскаржився на загрудинний біль з іррадіацією в ліву руку, нудоту, слабкість. Хворий зблід, обличчя вкрилося краплями поту. Лікар поклав хворого на кушетку, виміряв артеріальний тиск, який склав 90/60 мм.рт.ст. Пульс слабкого наповнення, частий, 100 поштовхів на хвилину, аритмічний; дихання везикулярне; тони серця глухі, ритм неправильний. Поставте попередній діагноз.

A. Напад бронхіальної астми

B. Тромбоемболія легеневої артерії

C. +Інфаркт міокарда

D. Зомління

E. Колапс

[ 3, с. 347 ]

У хворого 24 років після травми м’яких тканин обличчя і кровотечі виникли ознаки гіпоксії мозку, пригнічення життєво-важних функцій організму та різке зниження артеріального і венозного тиску. Який невідкладний стан виник у хворого?

A. +Колапс

B. Посттравматична хвороба

C. Непритомність

D. Шок

E. Синдром довгочасного здавлювання тканин

[ 3, с. 464 ]

125. Хворий 35 років, 8 днів тому лікувався у стоматолога з приводу гнійного пульпіту. Скаржиться на підвищення температури тіла до 39, 8оС, яке супроводжується трясовицею, надмірним потовиділенням. Об’єктивно: загальний стан важкий, задишка в стані спокою, АТ-160/50 мм рт. ст, ЧСС- 110 за 1 хв., під час аускультації серця над аортою визначається протодіастолічний шум. Аналіз крові: ер.-2, 6х1012/л, Нв - 72 г/л, л. – 16х109/л, ШОЕ – 46 мм/год. Найбільш імовірний діагноз:

A. +Інфекційний ендокардит 

B. Ревмокардит

C. Гнійний перикардит 

D. Міокардит Фридлера 

E. Лептоспіроз 

[1, с. 1 52 ]

 

126. У приймальне відділення доставлено хворого 22 років. Стан важкий, блідий, на обох передпліччях сліди від ін’єкцій, температура тіла – 39о С, сильний озноб, ЧСС – 100 за 1 хв., АТ-90/60 мм рт. ст. У легенях вислуховується ослаблене везикулярне дихання. Над проекцією тристулкового клапана вислуховується грубий систолічний шум. Печінка на 4 см виступає з-під краю ребрової дуги. Дані ЕхоКГ: транстрикуспідальна регургітація, вегетації на тристулковому клапані, фракція викиду – 33%. Найбільш імовірний діагноз:

A. Ендокардит Лібмана-Сакса

B. Дилатаційна кардіоміопатія 

C. +Інфекційний ендокардит правих відділів серця 

D. Міокардит Фридлера 

E. Ревмокардит

[1, с. 1 52 ]

127. Чоловік 67 років. Звернувся зі скаргами на періодичну лихоманку до 39оС, слабкість, виражену пітливість, головний біль, колір шкіри «кава з молоком». Відзначається анемія, різке зрушення лейкоцитарної формули вліво, підвищення ШОЕ. Хворий 6 місяців назад оперований з приводу пухлини сечового міхура. Визначається збільшення печінки і селезінки. Вислуховується систолічний шум на верхівці з ослабленням І тону. Про яке захворювання варто думати?

A. Перикардит 

B. Недостатність мітрального клапану 

C. Недостатність аортального клапану

D. +Інфекційний ендокардит

E. Рак сечового міхура 

[1, с. 1 51 ]

Хвора 46 років, скарги на стискаючі болі за грудиною з іррадіацією у ліву руку, при фізичному навантаженні, що з'явились близько року. Місяць тому - двічі непритомніла. Об'єктивно: ЧСС - 80/хв., AT -140/90 мм рт. ст. Грубий систолічний шум у II міжребер'ї справа від грудини, в яремній ямці, на сонних артеріях. Для якої вади найбільш характерна така клінічна картина?

A. Недостатність аортального клапана

B. Пролапс мітрального клапана

C. Коарктація аорти

D. Атеросклероз аорти

E. +Стеноз гирла аорти

[3, с. 426]

Хвора 37 років, страждає ревматизмом з 15-літнього віку. Працює швачкою. В останні два роки з'явилася задишка, іноді - кровохаркання, приступи ядухи в нічний час. На рентгенограмі талія серця згладжена, вибухає дуга легеневої артерії і лівого передсердя, у легенях по обидва боки в нижніх і середніх полях посилення легеневого малюнка, корені застійні. Який найбільш ймовірний діагноз?

A. Міліарний туберкульоз

B. Аортальний стеноз

C. +Мітральний стеноз

D. Карциноматоз

E. Саркоїдоз

[4, с. 253]

Хворий 42 років, звернувся зі скаргами на задишку і стискаючі болі за грудиною, що віддають у нижню щелепу і ліве плече, виникають при фізичному навантаженні, тривають 3-5 хв., проходять після припинення навантаження. Дані скарги з'явились тиждень тому. Об'єктивно: пульс - 86/хв., ритмічний, AT - 130/85 мм рт. ст. Які першочергові діагностичні заходи?

A. Вентрикулографія

B. Рентгеноскопія грудної клітки

C. Велоергометрія

D. Коронарографія

E. +ЕКГ

[3, с. 324]

Хворий 49 років, шофер, поступив у кардіологічну клініку зі скаргами на стискаючий біль за грудиною, що віддає у шию, який виник дві години тому, слабість. Валідол і нітрогліцерин не дали ефекту, стан при поступленні важкий. Шкіра бліда, волога. Тони серця ослаблені, ЧСС - 96/хв., AT - 110/70 мм рт. ст. Живіт м'який, печінка не збільшена. Набряків немає. Який попередній діагноз?

A. Нейроциркуляторна дистонія

B. Стенокардія спокою

C. Тромбоемболія легеневої артерії

D. +Гострий інфаркт міокарда

E. Розшарування аорти

[5, с. 71]

132. Хвора Л., 37 років, скаржиться на виражену задишку, перебої в серці, що з'явилися на протязі 3-х днів. При огляді яскравий рум'янець на щоках, слизова губ ціанотичного кольору. При пальпації прекардіальної області в області абсолютної тупості серця пальпується діастолічне тремтіння " котяче муркотіння". При аускультації вислуховується тричленна мелодія серця, перший тон посилений. На ЕКГ - фібриляція передсердь. Який діагноз вірогідний у даної хворої?

A. Ревматизм, мітральна недостатність

B. Міокардит

C. Дефект міжшлуночкової перегородки

D. +Ревматизм, мітральний стеноз

E. Ревматизм, недостатність клапанів аорти

[1, с. 1 52 ]

 

Хворий 32 років, скаржиться на головні болі, періодичні запаморочення, відчуття пульсації в скроневих ділянках. Об'єктивно: хворий блідий, пульсація сонних артерій. Пульс - 90/хв., ритмічний, швидкий, AT - 160/50 мм рт. ст. Аускультативно: І і II тони ослаблені, в точці Боткіна грубий діастолічний шум. Про яке захворювання іде мова?

A. Нейроциркуляторна дистонія

B. Артеріальна гіпертонія

C. Стеноз гирла аорти

D. Коарктація аорти

E. +Недостатність аортального клапана

[3, с. 431]

134. У хворої 35 років після аборту через 2 тижні підвищилась температура до 39°С з ознобом, пітливістю. Турбує виражена загальна слабкість, прискорення серцебиття. При обстеженні: шкіра блідо-сіра, на шкірі шиї, тулуба - петехіальний висип, позитивний симптом Лукіна - Лібмана, збільшення селезінки. У крові: анемія, лейкоцитоз, підвищення ШОЕ. Діагноз?

A. Ревматизм

B. +Інфекційний ендокардит

C. Системний червоний вовчак

D. Геморагічний васкуліт

E. Гострий лейкоз

[1, с. 1 50 ]

135. Хворий 60 років, скаржиться на серцебиття, задишку. Протягом 10 років хворіє на ішемічну хворобу серця, біля півроку - аритмія. При аускультації тони серця аритмічні, різна гучність першого тону. ЧСС - 120/хв., пульс - 100/хв., аритмічний, пульсові хвилі різної амплітуди. На ЕКГ: RR = 0, 58-0, 74-0, 9 сек. Який препарат ви рекомендуєте хворому?

A. +Кордарон

B. Новокаїнамід

C. Дигоксін

D. Корглюкон

E. Лідокаїн

[5, с. 36]

136. Хворий 58 років, протягом 28 років страждає на гіпертонічну хворобу. 4 роки тому діагностований ХОЗЛ. Об'єктивно: пульс -
64 /хв., AT - 200/120 мм рт. ст., ліва межа відносної серцевої тупості на 2, 5 см вліво від лівої середньоключичної лінії, перший тон над верхівкою послаблений, акцент другого тону над аортою. На ЕКГ - гіпертрофія лівого шлуночка. Призначення якого препарату найдоцільніше у цьому випадку?

A. Пропранолол

B. Ніфедіпін

C. Атенолол

D. +Гіпотіазід

E. Резерпін

[1, с. 203]

137. Пацієнтка 39 років, скаржиться на сильне серцебиття, запаморочення, виражену слабкість. Об'єктивно: хвора бліда, незначна активність призводить до появи запаморочення. Пульс - 200/хв., ритмічний, ниткоподібний, AT - 70/40 мм рт. ст. На ЕКГ зубці Р не визначаються, інтервали R-R однакові та складають
0, 3 с, QRS = 0, 09 с. З якого препарату найбільш доцільно почати невідкладну допомогу?

A. +АТФ

B. Кордарон

C. +Лідокаїн

D. Новокаїнамід

E. Пропафенон

[1, с. 1 52 ]

 



Хворий 59 p., скаржиться на задишку, біль за грудиною з іррадіацією в ліву руку при навантаженні, раптову втрату свідомості. Шкіра бліда. Розширення меж серця на 1 см вліво. Серцеві скорочення ритмічні, тони ослаблені, в V точці грубий систолічний шум, який проводиться на судини шиї. AT - 110/95 мм рт. ст., Ps - 64/хв., малий, повільний. ЕКГ: Rv5-v6 -26 мм, депресія - ST у V5-V6. Яка найбільш вірогідна патологія у хворого?

A. Інфаркт міокарда бокової стінки без зубця Q

B. Субаортальний стеноз

C. +Аортальний стеноз

D. Незрощення боталової протоки

E. Стабільна стенокардія напруги

[4, с. 274]

139. Хворий 45 років, з інфарктом міокарда у ділянці передньої стінки лівого шлуночка, відчув " завмирання" у роботі серця, посилилась слабкість. На ЕКГ: ритм синусовий, ЧСС - 78/хв. Періодично з'являється по 2-3 поширених шлуночкових комплекси тривалістю більш 0, 18 сек., неправильної, поліморфної форми, після яких відмічаються повні компенсаторні паузи. Яке ускладнення інфаркту міокарда має місце?

A. Внутрішлуночкова блокада

B. Передсердна екстрасистолія

C. Вузлова екстрасистолія

D. Шлуночкова тахікардія

E. +Шлуночкова екстрасистолія

[3, с. 245]

140. Чоловік 56 років, скаржиться на серцебиття, що раптово виникло 3 години тому. Об'єктивно: межі серця + 1 см вліво, тони приглушені, ритм неправильний, ЧСС - 135/хв., пульс - 110/хв., AT - 120/80 мм рт. ст. Печінка не пальпується, набряків немає. На ЕКГ: RR - 0, 42-0, 82 с, зубці Р не виявляються. Який з препаратів доцільно призначити хворому?

A. Хінідін

B. +Кордарон

C. Пропранолол

D. Дигоксін

E. Новокаїнамід

[1, с. 194]

141. Чоловік 42 років, колишній спортсмен, впродовж року скаржиться на стискаючий біль поза грудиною, що виникає при ходьбі понад 500 метрів, у спокої скарг немає. Об'єктивно: межі серця не змінені, тони звичайної сили. На ЕКГ - без патології. Запідозрена стенокардія. Наступним кроком для визначення функціонального класу стенокардії є:

A. Холтерівський моніторинг

B. Ехокардіографія

C. Коронарографія

D. +Велоергометрія

E. Проба з куранти лом

[1, с. 1 69 ]

142. Хвора 35 років скаржиться на приступи головного болю, серцебиття, дискомфорт за грудиною, озноби, що тривають до 30-60 хвилин. Об'єктивно: блідість шкіри, зіниці розширені, ЧСС- 160/хв. AT - 240/130 мм рт. ст. Під час приступу взято аналіз крові: Л -11, 8x109/л, цукор крові - 9, 6 ммоль/л. При УЗД виявлене об'ємне утворення в проекції правого наднирника. У патогенезі даного захворювання провідна роль належить:

A. Викиду тироксинів (Т3, Т4)

B. Підвищеній секреції альдостерону

C. +Викиду катехоламінів

D. Високій концентрації гідрокортизону

E. Високій концентрації серотоніну

[ 6, с. 288 ]

Хвора 19 років, 5 років хворіє на ревматизм. На профогляді виявлено розширення меж серця вліво, мітральну конфігурацію серця і відхилення контрастованого стравоходу по колу великого радіуса; ослаблення І тону, систолічний шум над верхівкою, який іррадіював у ліву аксилярну ділянку, акцент II тону над легеневою артерією. Про яку набуту ваду серця слід подумати?

A. +Недостатність мітрального клапана

B. Стеноз лівого атріовентрикулярного отвору

C. Недостатність аортального клапана

D. Стеноз гирла аорти

E. Недостатність тристулкового клапана

[ 4, с. 283 ]

144. Хворий 66 років, скаржиться на задишку у спокої і набряки ніг. Протягом 20 років - артеріальна гіпертензія. Курить 30 сигарет у день. Об'єктивно: притуплення перкуторного звуку й ослаблення везикулярного дихання в нижніх відділах правої легені. Ліворуч - сухі хрипи. AT - 170/110 мм рт. ст., пульс - 105/хв., аритмічний. Рентгенологічно: однорідне зниження прозорості з косим рівнем справа. Укажіть найбільш ймовірну причину легеневої патології в даного хворого:

A. Пневмонія, ексудативний плеврит

B. +Серцева недостатність з гідротораксом

C. Рак легені з ателектазом

D. Туберкульоз легень

E. Ниркова недостатність з анасаркою

[1, с. 226 ]

Хворий 54 років, госпіталізований до кардіореанімаційного відділення з діагнозом: інфаркт міокарда з зубцем Q. Через добу перебування в стаціонарі стан хворого значно погіршився. Скаржиться на задуху. При огляді: шкіра бліда, волога, холодна на дотик. Дихання везикулярне, послаблене, за частотою - 36/хв., пульс -110/хв., ритмічний, тони серця глухі, ритм галопу, AT - 80/40 мм рт. ст., сечовиділення - 10 мл за 1 год. Яке ускладнення інфаркту міокарда у хворого в даному випадку?

A. +Кардіогенний шок

B. Серцева астма

C. Набряк легенів

D. Гостра аневризма серця

E. Синдром Дреслера

[ 6, с. 216 ]

У хворого 50 років з гострим інфарктом міокарда виник напад задухи. Об'єктивно: дихання - клекочуче, з частотою 32/хв., кашель з виділенням великої кількості пінного рожевого харкотиння, акроціаноз, набрякання вен шиї. Пульс - 108/хв., AT -80/50 мм рт. ст. Тони серця глухі. Над усією поверхнею легенів вислуховуються різнокаліберні вологі хрипи. Із введення якого препарату треба розпочинати лікування?

A. Нітрогліцерин

B. +Фуросемід

C. Дігоксин

D. Дофамін

E. Метопролол

[1, с. 214 ]

Хворий 54 років, з вираженою задишкою, 3 роки тому переніс інфаркт міокарда з зубцем Q, ускладнений розвитком аневризми передньої стінки лівого шлуночка. При огляді: ціаноз шкіри та слизових оболонок, акроціаноз, ортопное. ЧСС - 110/хв. AT -110/70 мм.рт.ст. При аускультації легень вислуховується велика кількість незвучних дрібнопухирцевих хрипів. ЕКГ: без динаміки. Який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?

A. Серцева астма

B. +Набряк легенів

C. Кардіогенний шок

D. Повторний інфаркт міокарда

E. Позагоспітальна пневмонія

[ 4, с. 414 ]

Хворий К., 46 років, доставлений МШД зі скаргами на задишку в спокої, серцебиття, перебої в роботі серця, слабість. Об'єктивно: стан важкий, ортопное, виражений акроціаноз. ЧДР - 28/хв. Аускультативно: у нижніх відділах легень вологі дрібнопухирчасті хрипи. Верхівковий поштовх зміщений ліворуч і донизу; межі серця розширені ліворуч на 3, 5 см. Тони серця глухі, протодіастолічний ритм галопу. AT - 150/70 мм рт. ст. Пульс -94/хв., слабкого наповнення. Печінка виступає на 4 см з-під краю реберної дуги. Набряки нижніх кінцівок. Який із симптомів фізикального дослідження є достовірною ознакою серцевої недостатності?

A. Хрипи над легенями

B. Тахікардія

C. Збільшення серця

D. +Ритм галопу

E. Ортопное

[1, с. 226 ]

149. Хвора скаржиться на нападоподібний головний біль з блювотою, озноб, нудоту, серцебиття. Хворіє біля 15 років. Хвора схудла на 17 кг. При огляді загальмована. Тони серця ритмічні, акцент II тону над аортою. Систолічний шум на верхівці та аорті. Пульс - 96/хв., AT - 300/170 мм рт. ст. Кількість лейкоцитів збільшена до 18х109/л.Всечі: вміст 1% глюкози.Глюкоза крові натщесерце - 6, 8 ммоль/л, в період кризу - 21 ммоль/л. Реакція на ванілін-миндальну кислоту (+++). Адреналін в сечі - 320 нмоль/добу. Сфомулюйте попередній діагноз:

A. Вегетосудинний криз

B. Церебро-васкулярна артеріальна гіпертензія

C. Гіпертонічна хвороба

D. Синдром Кона

E. +Феохромоцитома

[ 3, с. 726 ]

Пацієнт 54 років, два дні перебуває в палаті інтенсивної терапії кардіологічного відділення з приводу трансмурального інфаркту міокарда. У хворого раптово виникла ядуха, загальна слабість. Об'єктивно: ціаноз, ЧД - 36/хв., ЧСС - 110/хв., AT -120/70 мм рт. ст. Над легенями дихання ослаблене, у нижніх відділах - вологі хрипи. Тони серця ослаблені, акцент II тону над легеневим стовбуром. З якого із наведених препаратів найбільш раціонально розпочати?

A. +Лазиксу

B. Нітрогліцерину

C. Дофаміну

D. Еуфіліну

E. Анаприліну

[ 3, с. 353 ]

У чоловіка 72 років, зі слів родичів, тричі відзначалася втрата свідомості. Об'єктивно: ЧСС - 42/хв., AT - 160/70 мм рт. ст. На ЕКГ: частота РР - 80/хв., частота RR - 42/хв., ритм правильний. Яке порушення провідності має місце у хворого?

A. AV-блокада II ступеня

B. Синоаурикулярна блокада І ступеня

C. Синоаурикулярна блокада II ступеня

D. AV-блокада І ступеня

E. +AV-блокада III ступеня

[ 6, с. 219 ]

Хворий 60 років, 2 роки тому переніс інфаркт міокарда, скаржиться на приступи задишки вночі. Об'єктивно: стан хворого важкий, ортопное. Акроціаноз. Пульс - 120/хв. AT -100/60 мм рт. ст. ЧД - 36/хв., ритмічне. І тон на верхівці ослаблений, ритм галопу, акцент II тону на легеневій артерії. Над легенями в нижніх відділах послаблене дихання. Яке ускладнення виникло у хворого?

A. Напад бронхіальної астми

B. Гостре легеневе серце

C. +Напад серцевої астми

D. Кардіогенний шок

E. Тромбоемболія легеневої артерії

[ 3, с. 208]

Хворий 65 років, скаржиться на ядуху, кашель з виділенням рожевого пінявого харкотиння, відчуття нестачу повітря, страх смерті. Об'єктивно: ортопное, шкіра бліда, акроціаноз, холодний липкий піт. Дихання жорстке, над задньонижніми відділами легень з обох боків - вологі дрібно- та середньо-пухирчасті хрипи. ЧД - 40/хв. Тони серця різко ослаблені. Над верхівкою серця - ритм галопу. Який найбільш ймовірний попередній діагноз?

A. Інфаркт-пневмонія

B. Астматичний статус

C. Пневмонія

D. +Набряк легень

E. Тромбоемболія легеневої артерії

[ 4, с. 414]

Хворий 70 років, скаржиться на слабкість, запаморочення, короткочасні періоди непритомності, біль в ділянці серця. Аускультативно: ЧСС - 40/хв., тони серця ритмічні, І тон ослаблений, періодично значно посилюється. AT - 180/90 мм рт. ст. Що є найбільш ймовірною причиною гемодинамічних порушень у хворого?

A. Брадисистолічна форма фібриляції передсердь

B. Атріовентрикулярна блокада І ступеня

C. +Атріовентрикулярна блокада III ступеня

D. Синусова брадикардія

E. Повна блокада лівої ніжки пучка Гіса

[ 6, с. 43 ]

Хворий 65 років, відчуває перебої в роботі серця. На ЕКГ: передчасні розширені і спотворені комплекси QRS з довгою паузою після них. ЧСС - 100/хв. AT - 100/60 мм рт. ст. Що з перерахованого найкраще застосувати у хворого?

A. Нітрогліцерин

B. +Лідокаїн

C. Сібазон

D. Хінідин

E. Анапрілін

[ 4, с. 498 ]

156. Жінка 40 років, перенесла грип на ногах. Через 10 днів після цього з'явилась задуха, біль в серці, набряки ніг під вечір. AT - 90/50 мм рт. ст., ЧСС -124/хв., пульс - аритмічний, 84/хв. На ЕКГ: знижений вольтаж зубця R, відсутність зубця Р, негативний Т, відрізки RR різні за довжиною. Найбільш вірогідно стан хворої пояснюється:

A. +Фібриляцією передсердь

B. Екстрасистолією

C. Синусовою тахікардією

D. Атріовентрикулярною блокадою I ступеня

E. Атріовентрикулярною блокадою II ступеня

[ 3, с. 262]

У хворої 59 років на гіпертонічну хворобу після стресу раптово з’явились головний біль, серцебиття, біль в ділянці серця, відчуття тривоги. Об’єктивно: хвора збуджена, ЧСС – 120 за хв., АТ – 240/120 мм. рт. ст. Тони серця ритмічні, акцент ІІ тону над аортою. Призначення яких препаратів є найбільш доцільним в даному випадку?

A. Клофелін

B. Раунатін

C. +Бета – адреноблокатори

D. Альфа – адреноблокатори

E. Адельфан

[ 3, с. 77 ]


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 1075; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.112 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь