Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


У хворого 49 років під час одонтопрепарування з’явились симптоми запаморочення. З яких дій необхідно почати надання невідкладної допомоги хворому?



A. Ввести мезатон п/ш 

B. Нітрогліцерин під язик 

C. +Надати хворому горизонтальне положення  

D. Кордіамін п/ш 

E. Атропін п/ш 

[ 4, с. 505 ]

На прийомі у лікаря-стоматолога у хворого з’явився різкий головний біль, запаморочення, шум и дзвін у вухах, підвищення АТ, носова кровотеча, нудота, блювота, «сітка» перед очима. Поставте діагноз:

A. Колапс 

B. +Гіпертонічний криз 

C. Анафілактичний шок 

D. Інсульт 

E. Інфаркт міокарда

[ 4, с. 403 ]

172. Хворому 45 років, після обстеження у клініці ортопедичної стоматології було прийнято рішення виготовити металокерамічний містовидний протез з опорою на 2/1 и 2/3 зуби. Через 15 хв. після проведення знеболювання 4% розчином Ubistesini forte з’явилась гіперемія шкіри, збільшення ЧСС, головний біль, хворий знепритомнів. Раніше у хворого не було такої реакції на цей анестетик. Яке ускладнення виникло у хворого?

A. Анафілактичний шок

B. Зомління

C. Колапс

D. +Гіпертонічний криз

E. Інфаркт міокарда

[ 1, с. 212 ]

Хворій 47 років під час ортопедичного лікування було проведено знеболювання (Ultracain Forte). Через 20 хв після введення препарату у пацієнтки з’явилась гіперемія шкіри, збільшення ЧСС, головний біль, хвора знепритомніла. Раніше хворій неодноразово проводилося лікування з використанням цього анестетику. Яке ускладнення виникло у хворої?

A. +Гіпертонічний криз

B. Анафілактичний шок

C. Зомління

D. Колапс

E. Напад стенокардії

[ 4, с. 403 ]

У крісло стоматолога сіла молода жінка, яку турбує біль у 1/6 зубі. Під час обробки зуба за допомогою бормашини хвора зблідла, обличчя покрилося краплинами поту, після чого вона втратила свідомість. Зіниці вузькі, пульс слабкого наповнення, артеріальний тиск 90/60 мм.рт.ст. У чому полягає лікувальна тактика лікаря у даній ситуації?

A. +Опускання голови нижче тулуба

B. Викликати невідкладну допомоги

C. Реанімаційні заходи

D. Введення 0, 1 % адреналіну

E. Натискування на каротидні зони

[ 3, с. 207 ]

 

В очікуванні своєї черги біля кабінету ортопеда-стоматолога сиділа хвора 64 р. Раптом вона впала, з'явилося хрипле дихання, судорожні посіпування рук та ніг. Обличчя та шия стали ціанотичними, зіниці розширились, реакція на світло відсутня, артеріальний тиск та пульс не визначаються, тони серця не прослуховуються, відзначено мимовільне сечовиділення. Для якого стану характерні наведені симптоми?

A. Зомління

B. +Клінічна смерть

C. Інсульт

D. Інфаркт міокарда

E. Колапс

[ 3, с. 278 ]

Хворий 60 років відчував болі та набряк литкового м'яза. Звернувся до стоматолога з приводу гострого зубного болю. Він піднявся на другий поверх, зайшов у кабінет лікаря і раптово відчув гострий загрудинний біль, який посилювався при диханні. Одночасно з'явилося відчуття браку повітря, обличчя стало синюшним, вени шиї набряклі. Через короткий проміжок часу хворий втратив свідомість. При аускультації легень на фоні ослабленого везикулярного дихання прослуховуються поодинокі крепітуючі хрипи. Тони серця глухі. Артеріальний тиск-100/70 мм.рт.ст., виражений акцент другого тону над легеневою артерією. Про яке ускладнення може йти мова у даному випадку?

A. Інфаркт міокарда

B. Бронхіальна астма

C. +Тромбоемболія легеневої артерії

D. Інсульт

E. Стенокардія

[ 4, с. 436 ]

Хворий 68 років доставлений машиною швидкої допомоги у важкому стані зі скаргами на запаморочення, періодичну непритомність, судоми. Об'єктивно: дихання везикулярне, у нижніх відділах невелика кількість дрібно пухирчастих вологих хрипів. І тон на верхівці послаблений, акцент ІІ тону над аортою, Ps- 36/хв, ритмічний. АТ- 170/85 мм рт.ст. На ЕКГ: передсердні та шлуночкові комплекси виникають незалежно, кількість шлуночкових комплексів - 33/хв. Який із засобів невідкладної допомоги необхідно застосувати в даному випадку?

A. Препарати калію в/в

B. Електрична дефібриляція

C. β -блокатор в/в

D. Серцеві глікозиди в/в

E. +Електрокардіостимуляція

[ 3, с. 243 ]

Жінці 31 року проведено оперативне втручання з приводу фіброміоми матки. Після закінчення операції її переведено до палати хірургічного відділення, притомну, трошки сонливу. Через 30 хвилин втратила свідомість, з'явилася синюшність шкіри. Самостійне дихання відсутнє, зіниці рівномірно розширені, на світло не реагують, пульсація на магістральних артеріях відсутня. Яка тактика лікаря?

A. Перелити еритромасу

B. +Провести реанімаційні заходи

C. Накласти трахеостому

D. Ввести мезатон

E. Ввести кордіамін

[ 1, с. 193 ]

Хворий 52 років скаржиться на дуже сильний біль за грудниною, в епігастрії, нудоту. Скарги з'явилися вперше 2 години тому. Під час фізикального обстеження серця патології не виявлено. АТ- 120/70 мм рт.ст., Ps- 80/хв., аритмічний. Над нижніми відділами легень вологі хрипи. На ЕКГ- підйом сегмента ST у II, III, aVF; зниження ST у V1-V4. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Перикардит

B. Нестабільна стенокардія

C. Виразкова хвороба шлунка

D. +Нижній інфаркт міокарда

E. Тромбоемболія легеневої артерії

[ 1, с. 166 ]


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 467; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь