Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Гра – розминка : “ Побажання ”.



Мета: сформувати емоційно-сприятливий клімат у групі.

Хід гри:

Тренер пропонує учасникам послідовно, один за одним, обмінятися побажаннями.

Наприклад, один учасник каже, звертаючись до іншого: “Я бажаю тобі, щоб усі твої мрії збулися” тощо.

 Анкета “Оціни себе”

Мета: навчити учасників самостійно працювати з методикою, обробляти отриману інформацію, отримати об`єктивну інформацію про себе, про рівень готовності учнів до професійного самовираження.

Обладнання: бланки листів відповідей до анкети “Оціни себе”, ручки.

Хід роботи.

Оцінити себе об`єктивно важко. Але все-таки спробуйте! Загально відомо, що самооцінка допомагає визначити рівень розвитку вашого інтелекту. Залежність така: чим вищий рівень інтелекту, тим реальнішою є самооцінка. Проте не варто засмучуватись, якщо вона буде заниженою. У підлітковому віці це буває, але найголовніше, щоб ви прагнули самовдосконалення. Завищена самооцінка є приводом до міркувань: чи справді я такий неперевершений?

Інструкція: перед вами дві таблиці. У першій перелічені позитивні якості особистості, у другій-негативні. Всі вони є рисами характеру людини. Поставте собі бали від 0 до 5 проти кожної такої характеристики. Тобто проаналізуйте, наскільки ці якості у вас сформовані. Потім підсумуйте числа в кожному стовбчику окремо. Визначте різницю в балах. Отримане число покаже наскільки об`єктивно ви себе оцінюєте.

Відповідайте швидко, без розмірковувань на запитання: “Який Я?”

Акуратний   Буркотливий  
Уважний   Брутальний  
Дисциплінований   Жадібний  
Дружелюбний   Заздрісний  
Життєрадістний   Замкнутий  
Наполегливий   Злопам`ятний  
Товариський   Нетактовний  
Відповідальний   Вередливий  
Чуйний   Мстивий  
Принциповий   Нерішучий  
Скромний   Нестриманий  
Впевнений у собі   Вразливий  
Чесний   Розв`язний  
Веселий   Егоїстичний  
Сума   Сума  

 

 Інтерпретація результатів:

Якщо ви набрали 50-70 балів, то ви переоцінюєте себе;

                           30-50 балів – ви досить об`єктивні;

                         до 30 балів – це свідчить про занижену самооцінку.

Інформаційне повідомлення

Мета: Ознайомлення учасників з характеристикою професій типу “людина – людина”

Обладнання: картки з надписами професій типу “людина – людина”    

Хід роботи:

До типу “людина – людина” належать професії, обравши, які ви працюватимете з окремими людьми, групами людей. Перш за все вони вимагають від фахівців уміння спостерігати, аналізувати взаємини, події, керувати, навчати, обслуговувати і т.п. Це вчитель, продавець, лікар, юрист, менеджер, екскурсовод, працівники міліції, суду, прокуратури, офіциант, стюардеса, тренер, кореспондент та ін., і працюють вони в галузі освіти, науки, медецини, у сфері обслуговування тощо. Окрім уміння спілкуватись з людьми, поважати їх, вони повинні бути витривалими, чемними, уважними, мати добре розвинений вербальний інтелект, зорову пам`ять, володіти культурою мови, тощо.

Гра розминка “Де м ` яч?”

Мета: активізувати увагу, зняти тілесне напруження.

 Хід гри:

Учасники стають у коло.Тренер дає одному з них м`яч і жеребкуванням обирає “детектива”.“Детектив” залишається в колі, а члени групи мають швидко передавати м`яч із рук в руки (за спинами).За командою тренера “Стоп!” гра зупиняеться, і “детектив” має сказати у кого на той момент знаходится м`яч.

Мозковий штурм “Основні вимоги щодо професій та особистості (тип “Людина – людина”)

Мета: дати учасникам поняття про основні вимоги до професій даного типу.

Обладнання: плакат, ручки, стікери.

Хід вправи

Учасники на стікерах записують вимоги до професій типу “людина – людина”. Потім кожен учасник виходить і називає свої характеристики і прикріплює стікер на ватман (на ватмані намальована імпровізована ромашка). Тренер доповнює учасників своїми характеристиками:здатність встановлювати стосунки з людьми, допомога в оволодінні основами наук. Акуратність, пунктуальність, доброта, готовність прийти на допомогу іншій людині, привітність, доброзичливість, самокритика, емоційна стійкість, розподіл уваги, високі показники пам`яті.

Гра “Відгадай професію”

Мета: виявляти характерні особливості даних професій, розвивати уміння обробляти інформацію, аналізувати, узагальнувати.

Хід гри.

Ведучий оголошує назву гри й за бажанням обирає двох головних гравців. Пояснює правила гри: “Зараз двоє з вас вийдуть, а інші загадують якусь професію. Потім вони повернуться та спробують відгадати цю професію за допомогою питань”.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 207; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь