Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Інтерпретація результатів.



Якщо сума балів у стовпчику Л (ліва півкуля) більше, ніж у стовпчику П (права півкуля), то у вас переважає логічний тип мислення. Людина з таким типом мислення оптимістична, більшу частину своїх проблем здатна вирішувати самостійно. У роботі та побуті більше покладається на розсудливість, ніж на інтуїцію. Легше даються види професійної діяльності, що вимагають логічного мислення:математика, лінгвістика, спеціальності, які пов`язані з інформатикою та обчислювальною технікою (програміст), пілот, водій, конструктор, фізик, хімік. У випадку, коли сума балів у стовпчику П перевищує суму в стовпчику Л то у вас переважає художній склад мислення. Представники такого типу більше довіряють своїй інтуіції, ніж логічному аналізу подій. У такому разі ви людина творча, чутлива, тонка. На вас чекає успіх у таких професійних видах діяльності, де необхідні здібності до образного мислення, естетичний смак, висока духовність. Це: художники, актори, лікарі, квітникарі, перукарі тощо. Коли сума балів у стовпичку Л=П, слід вважати, що ви володієте однаково і логічним, і художнім типом мислення. Тобто – це діловий тип. Перед вами відкрите широке коло професійних видів діяльності, де водночас вимагаються і послідовність у роздумах та діях, і образне, цілісне сприймання подій. Вам краще бути: керівником, військовим, бізнесменом, фінансистом і т.д.

Інформаційне повідомлення. Професії типу “Людина – знакова система”

Обладнання: назви професій написані на смужках картону, прикріплені до стіни у вигляді райдуги, малюнки професій.

До типу “Людина – знакова система” відносятся такі професії: бугалтер, оператор ЕОМ, радист, телеграфіст, економіст, конструктор, геодезист, бібліограф, лінгвіст, перекладач, історик, метролог, математик, топограф, програміст, філософ тощо, тому що предметом праці є знаки, знакові системи, літери, цифри, звуки, слова, інформація. Такі спеціалісти потрібні у будь-які галузі:промисловості, сільському господарстві, в сфері обслуговування, транспорту. Вони працюють у галузі освіти, науки, зв`язку, в адміністративних органах, в управлінні підприємствами, установами тощо.

Мозковий штурм “Вимоги, які ставлять до людей даного типу професій?”

Мета: з`ясувати, які вимоги ставлять до людей даного типу професій, конкретизувати кожну вимоги, вчити аналізувати, узагальнювати.

Обладнання: маркери, ватман, надруковані вимоги на аркуші.

Хід вправи:

Кожний учасник за бажанням називає вимоги, які ставлять до професій типу “людина – знакова система”. Тренер доповнює їх своїми варіантами: точність зорового сприймання, концентрація уваги, довгочасна пам`ять, логічне мислення, вміння аналізувати та узагальнювати інформацію, емоційна стійкість, терпіння, самовладання, точність рухів, відповідальність, організованість. Всі відповіді записуються на ватмані. Переглядаємо вимоги надруковані на аркуші.

Гра – розминка “Хто найуважніший?”

Мета: активізувати учасників, вчити володіти емоціями, мовою жестів та рухів.

Обладнання: картки або малюнки професій, зокрема: програміста та радиста.

Хід гри:

Тренер об`єднує учасників у дві команди (сонце, місяць) і пропонує кожному з команди стати один за одним у різних кінцях столу. Учаснику, який стоїть першим у колоні, тренер дає аркуш паперу із зображенням професії. Учасники повинні за допомогою жестів і міміки швидко донести інформацію до наступного учасника (і так до останього учасника в ряду). Останній учасник повинен назвати образ професії, який він зрозумів від своїх учасників.

Вправа “Навчальні заклади України”

Мета: вчити вихованців самостійно опрацьовувати інформацію, дати знання про навчальні заклади, їх типи, уміння систематизувати подані дані, розвивати фантазію, художній смак.

Обладнання: 3 картки із зазначеними закладами, маркери, аркуші А-4

Хід вправи:

 – Як ви думаєте, де можна отримати гарну освіту, щоб оволодіти професією?

                      (Відповіді учасників).

Зараз ми об`єднаємось у 3 команди і кожна команда підготує інформацію про заклади освіти, а також малюнок цих закладів.

Учасники об`єднуються у 3 команди за допомогою кольорових фішок, а потім презентують свою роботу.

Інформація на картках:

1.Професійно-технічні заклади

Курс навчання: 2-3 роки

Поступають після 9 та 11 класів загальноосвітньої школи;

Є такі види:

· Професійно-технічне училище відповідного профілю;

· Професійно-технічне училище соціальної реабілітації;

· Вище професійне училище;

· Художнє професійно-технічне;

· Училище-агрофірма;

· Училище-завод;

· Центр професійно-технічної освіти;

· Навчально-виробничий центр;

· Навчально-курсовий комбінат;

1. У професійно-технічному училищі можна отримати професію:шофера, маляра, штукатура, повара, швачки, садівника, лицювальника. Після закінчення закладу отримати диплом молодшого спеціаліста.

2. До вищих навчальних закладів входять коледж і технікум, які є початковою сходинкою до вищой освіти. Термін навчання 3-4 роки. Поступають після 9, 11 класів загальноосвітньої школи. Тут можна отримати професію бухгалтера, ветеринара, продавеця, вихователя, фермера та ін. Після закінчення отримуєш диплом бакалавра або середню спеціальну освіту.

3.Вищі навчальні заклади.

Термін навчання 5-6 років. Поступають після 11 класу загальноосвітньої школи. В Україні діють такі види вищих навчальних закладів:

· Університет

· Академія

· Інститут

· Консерваторія

· Коледж

· Технікум

У вищому навчальному закладі можна отримати професії:економіста, юриста, лікаря, вчителя, актора, хореографа та ін. Після закінчення закладу отримуєш диплом бакалавра, спеціаліста або магістра.

Обговорення:

— Яке завдання викликало у вас труднощі?

— Який заклад освіти ви б для себе вибрали?

Тренер: Для того, щоб отримати гарну освіту, треба наполегливо навчатися, оволодіти різними науками, бути творчим, цілеспрямованим і завжди бачити перед собою свою мету!

Вправа “Професія по колу”

Мета: закріпити назви професій типу “людина-знакова система”

Хід вправи:

Учасники по колу називають професії типу “людина-знакова система”


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 192; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь