Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Вирішення проблемних питань на територіях, що зазнали негативного впливу внаслідок тимчасової окупації або збройного конфлікту, захист прав і свобод внутрішньо переміщених осіб



Основні проблеми, які передбачається розв’язати

На сьогодні гострою проблемою України є різке погіршення соціально-економічного стану східних регіонів України (Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської областей), яке відбулося внаслідок збройного конфлікту. Загострення проблеми спричинене такими негативними явищами:

руйнування житлового фонду, соціальної інфраструктури та систем життєзабезпечення;

втрата населенням нерухомого та іншого майна,

ускладнення забезпечення населення східних регіонів необхідними комунальними послугами, медичним забезпеченням, соціальними та освітніми послугами тощо;

економічний занепад та зростання рівня безробіття внаслідок закриття підприємств, розриву економічних зв’язків, фізичного знищення виробничих потужностей;

руйнування фінансової, банківської сфери, транспортної інфраструктури та систем зв’язку та комунікацій;

низький рівень зовнішнього та внутрішнього попиту внаслідок гальмування економічного зростання;

зниження рівня купівельної спроможності населення внаслідок зменшення реальних доходів;

зниження якості життя;

зростання чисельності населення у територіальних громадах східних регіонів України у зв’язку з внутрішнім переміщенням;

різке погіршення стану навколишнього природного середовища, ускладнення екологічної ситуації у східних регіонах;

неефективна інформаційна політика.

Водночас існує необхідність в інформаційній реінтеграції окремих територій Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (далі — Донбас), і тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, яка обумовлена наявністю таких проблем:

відсутністю ефективної політики у сфері інформаційної реінтеграції таких регіонів; активні дії Російської Федерації щодо зменшення уваги світової спільноти до факту присутності російських військ на Донбасі, окупації Автономної Республіки Крим та легітимізації окупації півострова; низький рівень протидії російській пропаганді, інформаційному впливу Російської Федерації на населення Донбасу та Автономної Республіки Крим, а також на світову спільноту; низький рівень висвітлення питання бойових дій на Донбасі та окупації Автономної Республіки Крим у світовому інформаційному просторі; низький рівень доступу населення східних та південних областей, Автономної Республіки Крим до українського телерадіомовлення; формування у жителів Донбасу та Автономної Республіки Крим викривленого сприйняття дійсності, зростання рівня ізоляціонізму внаслідок недостатньої кількості передавального обладнання, а отже, зниження рівня покриття зазначених територій телерадіосигналом.

Основні кількісні показники, якими характеризується ситуація

У загальному обсязі валового регіонального продукту частка Донецької області в 2013 році становила 10,8 відсотка, Луганської — 3,6 відсотка; частка в експорті продукції — відповідно 19,6 відсотка та 5,6 відсотка. У Донецькій області на початок 2014 року функціонувало 93,6 тис. юридичних осіб, у Луганській області — 44,7 тис. Значна кількість з них належала до групи великих підприємств переважно у таких галузях: вугледобувній, енергетичній, металургійній, коксохімічній, хімічній та машинобудівній промисловості.

За офіційними статистичними даними, обсяги промислової продукції зменшилися у 2014 році у Донецькій області на 31,5 відсотка, у Луганській — на 42 відсотки, а у 2015 році — на 34,6 відсотка та 66 відсотків відповідно.

Зруйновано 250,5 кілометра автомобільних доріг та 13 штучних споруд протяжністю 842 погонних метри у Донецькій області і 711,5 кілометра доріг та 17 штучних споруд протяжністю понад 1800 погонних метрів у Луганській області.

Загальна кількість пошкоджених об’єктів залізничної інфраструктури становить 2025, з них на контрольованій території 523 об’єкти, з яких відновлено 364 об’єкти.

Загальна кількість пошкоджених будинків на території Донецької області становить 8365, відновлено 2100. На території Луганської області пошкоджено близько 9000 будинків, повністю зруйновано — 1500.

Станом на 6 березня 2017 р. в Україні 1 622 835 осіб мають статус внутрішньо переміщених, у тому числі з Автономної Республіки Крим — 21 041 особа.

На Донбасі та в Автономній Республіці Крим незаконно здійснюють мовлення і використовують радіочастотний ресурс України 32 юридичні особи, зареєстровані в Російській Федерації, п’ять незаконно утворених юридичних осіб на Донбасі та 21 незаконно утворена юридична особа в Автономній Республіці Крим.

Мета, якої передбачається досягнути

Відновлення та розбудова миру у східних регіонах України шляхом стимулювання соціально-економічного розвитку громад, підвищення їх інституційної, економічної та соціальної спроможностей, здійснення на національному та місцевому рівні заходів за напрямами: відновлення — критичної інфраструктури та ключових соціальних послуг; економічне відновлення; зменшення соціального напруження у приймаючих громадах; заходи щодо конфліктного та постконфліктного врегулювання.

Забезпечення охоплення якісним телерадіосигналом східних та південних областей, в тому числі Автономної Республіки Крим. Протидія антиукраїнській пропаганді шляхом поширення відповідної інформаційної продукції з метою формування проукраїнських настроїв у регіоні.

Цільові кількісні показники, яких передбачається досягнути
до кінця 2017 року і в середньостроковій перспективі

У результаті виконання Державної цільової програми відновлення та розбудови миру у східних регіонах України заплановано відновлення та реконструкція 120 об’єктів освіти; 85 об’єктів охорони здоров’я; 670 об’єктів соціальної інфраструктури; 197,6 кілометра ліній електромережі; 44 об’єкти водопостачання і водовідведення та придбання 168 одиниць рухомого складу муніципального транспорту. Із них у 2017 році заплановано відновлення та реконструкція: 63 об’єктів освіти, 53 об’єктів охорони здоров’я; 250 об’єктів соціальної інфраструктури; 123,1 кілометра ліній електромережі; 17 об’єктів водопостачання і водовідведення та придбання 46 одиниць рухомого складу муніципального транспорту.

Відновлення технічної бази для телерадіомовлення на Донбасі, південних областях України, в тому числі Автономній Республіці Крим, зокрема зведення веж на території Новоайдарського району Луганської області у східних регіонах та модернізація існуючої вежі висотою 92 метри у смт Чаплинка Херсонської області з метою збільшення її висоти на 20—30 метрів. 

 Забезпечення доступу населення Донбасу та Автономної Республіки Крим до об’єктивної інформації про події в Україні та світі, поширення матеріалів, спрямованих на протидію інформаційній війні Російської Федерації проти України.

Відповідність пріоритету Програмі діяльності Кабінету
Міністрів України, іншим стратегічним документам,
міжнародним зобов’язанням

Пріоритет відповідає:

Програмі діяльності Кабінету Міністрів України;

Стратегії національної безпеки України, затвердженій Указом Президента України від 26 травня 2015 р. № 287;

Державній стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 385;

Національній стратегії у сфері прав людини, затвердженій Указом Президента України від 25 серпня 2015 р. № 501;

Резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї ООН;

Стратегії сталого розвитку “Україна—2020”, схваленій Указом Президента України від 12 січня 2015 р. № 5;

Національній стратегії у сфері прав людини, затвердженій Указом Президента України від 25 серпня 2015 р. № 501.

Результати роботи за попередній період

Проаналізовано першочергові потреби у відновленні інфраструктури Донецької та Луганської областей та проведено роботу з відновлення:

залізничної інфраструктури: за результатами роботи підгрупи із соціально-економічних питань Тристоронньої контактної групи, відкрито рух поїздів у цілодобовому режимі на залізничних перегонах Сентянове— Шепілове, Микитівка—Майорськ, здійснюється координація заходів, спрямованих на завершення ремонтних робіт на перегоні Попасна— Стаханів;

водопостачання: скоординованими діями міністерств та інших центральних органів виконавчої влади забезпечено доставку гуманітарного вантажу (хімічних реагентів, коагулянтів та кварцового піску для очищення води), виділеного Урядом Швейцарії, при цьому забезпечено стабільне водопостачання на Маріупольському напрямку (мм. Маріуполь, Волноваха та інші); забезпечено питною водою населення Луганської області;

енергопостачання: розроблено техніко-економічне обґрунтування та підготовлено зведений кошторис розрахунку вартості будівництва нової електричної підстанції 500 кВ “Кремінська” та повітряної лінії електропередачі напругою 220 кВ “Кремінська—Ювілейна” на території Луганської області.

Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 р. № 672 “Про утворення Ради з питань відновлення та розбудови миру в Україні”.

 

Схвалено Концепцію Державної цільової програми відновлення та розбудова миру в східних регіонах України (розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 р. № 892).

Для створення Цільових фондів багатьох партнерів для України з метою спрощення процедури залучення коштів і здійснення заходів з відновлення та розбудови миру 28 жовтня 2016 р. підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці між Кабінетом Міністрів України, Організацією Об’єднаних Націй та Міжнародним банком реконструкції та розвитку.

За напрямом зміцнення соціальної стійкості та захисту прав і свобод внутрішньо переміщених осіб та інших категорій населення, які порушено внаслідок тимчасової окупації частини території України або втрати контролю над її частиною, з 1 жовтня 2014 р. запроваджено надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. У Державному бюджеті України на 2017 рік для надання такої допомоги передбачено кошти у розмірі 3263,7 млн. гривень. Станом на 1 лютого 2017 р. таку допомогу призначено 164 887 сім’ям.

Крім того, розроблено:

проект Закону України “Про визнання таким, що втратив чинність Закону України “Про створення вільної економічної зони “Крим” та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України” та внесення змін до деяких законодавчих актів України;

проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1035 “Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію”.

Проведено роботу із залучення та використання міжнародної технічної допомоги в рамках проектів: “Допомога сім’ям, що постраждали від конфлікту на сході України” (донор — Уряд США через Агентство США з міжнародного розвитку); “Економічні можливості постраждалим від конфлікту” (донор — Уряд США через Агентство США з міжнародного розвитку); “Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні” (донор — Рада Європи); “Українська ініціатива з підвищення впевненості” (донор — Уряд США через Агентство США з міжнародного розвитку).

За напрямом інформаційної реінтеграції окремих територій Донецької та Луганської областей і тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим забезпечено роботу Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при МІП.

Розроблено Стратегію розвитку телерадіомовлення в Херсонській області та організації мовлення на територію Криму на 2016—2017 роки, проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження плану заходів щодо вирішення питання мовлення на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також узаконення існуючого радіомовлення”.

Забезпечено координацію заходів щодо зведення таких об’єктів: радіотелевізійної станції в Новоайдарському районі Луганської області; телевежі орієнтовною висотою 100 метрів у населеному пункті Каланчак Херсонської області. Також опрацьовується питання щодо відновлення роботи об’єкта “Телеретранслятор” у с. Ольгіно Херсонської області.

Залучено від іноземних партнерів понад 60 передавачів, а також одну телевежу; забезпечено відновлення телевежі на зруйнованій радіотелевізійній підстанції в м. Слов’янську (г. Карачун); надано сприяння в збільшенні покриття Херсонської області FМ-сигналом.

Спрощено порядок в’їзду іноземних журналістів на територію Автономної Республіки Крим та їх роботи на території України в цілому.

Проведено ряд комунікаційних кампаній: “Крим — це Україна”, “1944: Я пережив геноцид”, “Два прапори — Єдина країна”, “Три народи — один корінь” та впроваджено кампанії, передбачені Стратегією публічної дипломатії кримських татар, приурочені до таких дат: 10 квітня — день кримськотатарської національної журналістики, 18 травня — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, 26 червня — день кримськотатарського прапору, 9 серпня — міжнародний день корінних народів світу, 5 листопада — день кримськотатарської писемності та культури.

Виготовлено та презентовано художньо-документальну стрічку “Крим. Спротив”, присвячену хроніці окупації Автономної Республіки Крим в лютому 2014 року.

Проведено інформаційно-просвітницькі, культурні та медіазаходи, міжнародні форуми, конференції та засідання за круглим столом. Виготовлено та розповсюджено інформаційні матеріали щодо ситуації на Донбасі та в автономній Республіці Крим.

Запущено кримськотатарську редакцію телеканалу іномовлення UA|TV.

Суть підходу, який пропонується реалізувати
в середньостроковій перспективі

Внесення змін до законодавства стосовно питань перетинання адміністративної межі з Автономною Республікою Крим, зокрема Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, розроблення проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” та інших нормативно-правових актів.

Крім того, планується збільшення пропускної спроможності контрольних пунктів в’їзду-виїзду на територіях Донецької та Луганської областей, облаштування контрольних пунктів в’їзду-виїзду на території Херсонської області, створення центрів надання адміністративних послуг на контрольних пунктах в’їзду-виїзду (Чонгар, Каланчак, Чаплинка) із широким спектром надання адміністративних послуг та можливістю отримати супутні послуги для громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території, що дасть можливість спростити доступ до адміністративних послуг.

Прийняття та виконання Державної цільової програми з відновлення та розбудови миру у східних регіонах.

Залучення ресурсів міжнародних фінансових організацій та міжнародної технічної допомоги для відновлення об’єктів інфраструктури та забезпечення функціонування Цільового фонду багатьох партнерів для України.

З метою інформаційної реінтеграції Донбасу та Автономної Республіки Крим передбачається впровадження заходів за трьома напрямами: інституціональним, інструментальним, комунікаційним. У рамках інституціонального напряму передбачено посилення координації в інформаційній сфері між органами державної влади, інститутами громадянського суспільства та міжнародними партнерами, що беруть участь у формуванні та реалізації державної політики щодо Донбасу та Автономної Республіки Крим. У рамках інструментального напряму передбачено забезпечення доступу населення Донбасу та Автономної Республіки Крим до об’єктивної інформації про події в Україні та світі, поширення матеріалів, спрямованих на протидію інформаційній агресії Російської Федерації. У рамках комунікаційного напряму передбачено проведення комунікаційних кампаній.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 205; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.022 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь