Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Забезпечення п рофесіоналізації сил оборони та створення необхідного військового резерву



Основні проблеми, які передбачається розв’язати

Комплектування сил оборони особовим складом у ході часткової мобілізації, необхідність підвищення професійного рівня персоналу сил оборони, потреба у створенні достатнього військового резерву.

Незавершеність переходу на контрактний принцип комплектування з дотриманням прийнятих у НАТО принципів кадрової політики.

Невідповідність окремих норм законодавства у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації сучасним вимогам, що вплинули на рівень якості забезпечення мобілізації Збройних Сил, інших військових формувань у ході їх розгортання, виконання завдань з відсічі збройній агресії та проведення антитерористичної операції, функціонування органів державної влади, галузей національної економіки.

Недієздатність побудованої на засадах адміністративно-розпорядчого механізму управління економікою існуючої системи формування, затвердження та виконання мобілізаційних завдань (замовлень) для задоволення потреб оборони держави людськими, фінансовими, матеріально-технічними та іншими ресурсами в особливий період.

Довготривалий процес уточнення мобілізаційних завдань (замовлень).

Основні кількісні показники, якими характеризується ситуація

Сформовано оперативний резерв першої черги (понад 100 тис. осіб), проведено підготовку до 10 тис. резервістів та понад 3 тис. військовозобов’язаних на навчальних зборах у військових частинах територіальної оборони. Відновлено військовий облік близько 400 тис. військовозобов’язаних. Проведено призов громадян України на строкову військову службу (призвано близько 30 тис. осіб).

Прийнято на військову службу за контрактом близько 70 тис. осіб, у тому числі понад 7,5 тис. офіцерів.

Проведено перевірку доброчесності понад 400 осіб шляхом їх опитування на добровільних засадах з використанням поліграфа на посади керівного складу Міноборони та Збройних Сил, зокрема тих, що є вразливими для корупційних ризиків.

Мета, якої передбачається досягнути

Сформовано необхідний кадровий потенціал Збройних Сил та інших складових сил оборони професійно підготовленими, з високими морально-діловими якостями військовослужбовцями, здатними якісно вирішувати складні військово-професійні завдання у мирний час та особливий період.

Сили оборони укомплектовані підготовленим та мотивованим особовим складом.

Створений, утримується та готовий до розгортання стратегічний резерв Збройних Сил, здатний здійснювати наступальні (контрнаступальні) дії, посилювати угруповання військ (сил) на загрозливих напрямках, забезпечувати ротацію військ (сил), їх поповнення та заміну у разі втрати боєздатності.

Упровадження ефективного механізму мобілізаційного планування в державі, зокрема в галузях національної економіки.

Створення нової системи формування, затвердження та виконання мобілізаційних замовлень для задоволення потреб оборони держави в особливий період, побудованої на засадах ринкової економіки.

Запровадження у державну систему мобілізації і мобілізаційної підготовки базових європейських принципів.

Скорочення строків уточнення мобілізаційних замовлень для потреб оборони держави.

Забезпечення гарантованого задоволення потреб оборони держави в особливий період.

Цільові кількісні показники, яких передбачається досягнути
до кінця 2017 року і в середньостроковій перспективі

До кінця 2017 року:

оптимізація структури грошового забезпечення військовослужбовців відповідно до умов проходження військової служби, узгодження рівня грошового забезпечення військовослужбовців з мінімальною заробітною платою в державі;

проведення експерименту на базі військових комісаріатів однієї з областей щодо створення та функціонування територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

зменшення в органах військового управління стратегічного та оперативного рівня, у вищих військових навчальних закладах, науково- дослідних установах та організаціях частки посад із штатно-посадовою категорією “полковник” за рахунок зростання частки в них посад із штатно-посадовою категорією “майор”, “підполковник” та цивільних посад.

У середньостроковій перспективі:

запровадження обліку часу виконання службових обов’язків військовослужбовцями понаднормово у вихідні та святкові дні з подальшим наданням часу на відпочинок;

введення в експлуатацію Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних;

зменшення частки офіцерського складу до загальноприйнятих показників збройних сил держав — членів НАТО та відповідно збільшення частки військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом;

оптимізація чисельності працівників Збройних Сил;

уточнення переліку посад військовослужбовців, які можуть бути замінені цивільним персоналом;

укомплектування військовослужбовцями за контрактом 100 відсотків посад сержантського та старшинського складу, посад у бойових підрозділах та посад, що визначають боєздатність військових частин забезпечення;

формування на 100 відсотків професійного сержантського складу, здатного забезпечити виконання завдань з виховання та навчання особового складу, зміцнення військової дисципліни та викорінення негативних явищ у військових колективах;

запровадження у Збройних Силах єдиної автоматизованої інформаційно-аналітичної системи обліку та управління персоналом “Персонал” до окремої військової частини.

Відповідність пріоритету Програмі діяльності Кабінету
Міністрів України, іншим стратегічним документам,
міжнародним зобов’язанням

Пріоритет відповідає:

Програмі діяльності Кабінету Міністрів України;

Стратегії національної безпеки України, затвердженій Указом Президента України від 26 травня 2015 р. № 287;

Воєнній доктрині України, затвердженій Указом Президента України від 24 вересня 2015 р. № 555;

Концепції розвитку сектору безпеки і оборони України, затвердженій Указом Президента України від 14 березня 2016 р. № 92;

Стратегічному оборонному бюлетеню України, схваленому Указом Президента України від 6 червня 2016 р. № 240.

Результати роботи за попередній період

Забезпечено внесення до Верховної Ради України проекту Закону України “Про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних” та його розгляд у першому читанні.

Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 27 липня 2016 р. № 474 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 листопада 2014 р. № 607”, відповідно до якої вдосконалено структуру військового резерву людських ресурсів.

Розроблено, погоджено з центральними органами виконавчої влади, іншими державними органами, обласними держадміністраціями та подано Кабінетові Міністрів України проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” (у новій редакції).

Сформовано оперативний резерв першої черги (понад 100 тис. осіб), проведено підготовку близько 10 тис. резервістів та понад 3 тис. військовозобов’язаних на навчальних зборах у військових частинах територіальної оборони. Відновлено військовий облік близько 400 тис. військовозобов’язаних. Проведено призов громадян України на строкову військову службу (призвано близько 30 тис. осіб).

Прийнято на військову службу за контрактом близько 70 тис. осіб, у тому числі понад 7,5 тис. офіцерів.

Розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України “Про грошове забезпечення військовослужбовців та деяких інших осіб”. Відповідно до Регламенту Кабінету Міністрів України тривають процедури погодження законопроекту із заінтересованими центральними органами виконавчої влади.

Суть підходу, який пропонується реалізувати
в середньостроковій перспективі

Реалізацію пріоритету передбачається здійснити за загальним замислом та єдиними результативними показниками у ході імплементації Стратегічного оборонного бюлетеня України, що гарантує узгодженість дій стосовно впровадження оборонної реформи суб’єктами державної влади всіх рівнів, шляхом:

впровадження нових підходів до системи мобілізаційної підготовки та мобілізації, мобілізаційного планування у діяльність центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, місцевих держадміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств галузей національної економіки;

формування необхідного кадрового потенціалу Збройних Сил та інших складових сил оборони професійно підготовленими, з високими морально-діловими якостями військовослужбовцями, здатними якісно вирішувати складні військово-професійні завдання у мирний час та особливий період;

укомплектування сил оборони підготовленим та мотивованим особовим складом;

створення та утримання готового до розгортання стратегічного резерву Збройних Сил, здатного здійснювати наступальні (контрнаступальні) дії, посилювати угруповання військ (сил) на загрозливих напрямах, забезпечувати ротацію військ (сил), їх поповнення та заміну в разі втрати боєздатності;

приведення рівня матеріального та інших видів забезпечення військовослужбовців у відповідність з умовами проходження служби.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 224; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.017 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь