Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Формування та реалізація державної політики у сфері інформаційної безпеки та розбудова системи державних стратегічних комунікацій



Основні проблеми, які передбачається розв’язати

На сьогодні Україна перейшла на стадію динамічного розвитку, становлення дієвого громадянського суспільства та самоідентифікації як європейської суверенної нації. У зазначених умовах особливою потребою українського народу є становлення актуальних загальнонаціональних цінностей та пріоритетів, а також розвиток інформаційного простору держави. Зазначені елементи формують свідомість нації, обумовлюють її подальший розвиток та визначення її місця у сучасному світі, сприяють ефективному впровадженню реформ, наближення до стандартів ЄС.

При цьому в умовах агресії Російської Федерації однією з найбільших загроз національній безпеці є антиукраїнська інформаційна кампанія Російської Федерації. Під час реалізації зазначеної кампанії Російською Федерацією проводяться інформаційні операції за такими напрямками впливу: розбурювання протестних настроїв у суспільстві, дестабілізація ситуації в Україні, підрив її обороноздатності, протидія євроінтеграційному курсу та мінімізація міжнародної підтримки, легалізація самопроголошених утворень так званих “ДНР/ЛНР” та окупація Автономної Республіки Крим.

Застосування державою-агресором щодо України технологій гібридної війни, насамперед в інформаційній сфері, сформувало нові виклики та загрози інформаційній безпеці держави. На сьогодні актуальними залишаються питання необхідності створення цілісної та узгодженої системи забезпечення інформаційного суверенітету, управління ризиками і можливостями новітніх викликів у інформаційній сфері, розбудови власних спроможностей надійних та достовірних державних комунікацій та створення тісної взаємодії між органами влади, формування інфраструктури національного інформаційного простору з метою створення умов для його інтегрування у світовий інформаційний простір, налагодження комунікаційного процесу між органами влади та споживачами інформації.

Основні кількісні показники, якими характеризується ситуація

Протягом 2016 року забезпечено реалізацію комунікаційних кампаній: підтримки реформи децентралізації; освітньої комунікаційної кампанії; кампанії з питань енергоефективності; надання електронних послуг для населення; системи охорони здоров’я; запровадження єдиної ціни на газ та вдосконалення механізму субсидій; підвищення мінімальної заробітної плати; висвітлення пріоритетів Державного бюджету України на 2017 рік; боротьби з корупцією; державних закупівель; безоплатної правової допомоги; підтримки внутрішньо переміщених осіб, на тему тимчасової окупації Автономної Республіки Крим; євроінтеграційних процесів; протидії незаконному обігу зброї; підтримки людей похилого віку.

Мета, якої передбачається досягнути

Головною метою є становлення загальнонаціональних цінностей та пріоритетів Українського народу, формування якісного інформаційного простору, що заснований на принципах саморегуляції, свободи слова та захисту права на професійну діяльність журналіста.

Також метою є захист інформаційного простору України від агресії з боку Російської Федерації, нейтралізація наслідків інформаційної складової такої агресії та реалізація принципів, пріоритетних завдань і основних напрямів діяльності органів влади, спрямованих на захист інформаційного суверенітету України та формування національного інформаційного простору. Невід’ємним елементом такого процесу є розбудова в Україні системи державних стратегічних комунікацій. Метою застосування стратегічних комунікацій є донесення ключових повідомлень до цільової аудиторії за допомогою відповідних медіа-каналів протягом часу, необхідного для досягнення потрібного довгострокового ефекту, що, зокрема, передбачає координоване та ефективне використання заходів та спроможностей державних комунікацій на підтримку цілей національної політики.

Цільові кількісні показники, яких передбачається досягнути
до кінця 2017 року і в середньостроковій перспективі

У 2017 році планується надання комунікаційної підтримки таких реформ (пріоритетних напрямів діяльності) Кабінету Міністрів України: перехід до цифрового мовлення; реформування сектору безпеки і оборони; реформа державного управління; децентралізація; енергоефективність; національно-патріотичне виховання, захист прав людини; реформа освіти, а також поширення соціальної реклами, проведення інформаційних кампаній з нагоди визначних державних подій. За зазначеними напрямами планується проведення не менш як 12 комунікаційних кампаній.

У середньостроковій перспективі передбачається формування дієвої системи державних стратегічних комунікацій в межах діяльності Кабінету Міністрів України та окремих органів виконавчої влади. Зазначена система включає: розбудову спроможностей державних стратегічних комунікацій, реформу урядових комунікацій, розвиток публічної дипломатії, розвиток сфери інформаційних операцій, розбудову системи кризових комунікацій, розбудову системи професійної підготовки.

Крім того, середньострокова перспектива діяльності Кабінету Міністрів України у сфері інформаційної безпеки включає: якісне підвищення рівня інформаційної безпеки держави в межах реалізації Доктрини інформаційної безпеки України, а також постійне зростання кількості комунікаційних кампаній на підтримку реформ Кабінету Міністрів України із розширенням способів комунікації з населенням та відповідно більшим охопленням цільової аудиторії.

Відповідність пріоритету Програмі діяльності Кабінету
Міністрів України, іншим стратегічним документам,
міжнародним зобов’язанням

Пріоритет відповідає:

Програмі діяльності Кабінету Міністрів України;

Дорожній карті Партнерства у сфері стратегічних комунікацій між РНБО та НАТО;

Стратегії сталого розвитку “Україна—2020”, схваленій Указом Президента України від 12 січня 2015 р. № 5;

Воєнній доктрині України, затвердженій Указом Президента України від 24 вересня 2015 р. № 555;

Стратегічному оборонному бюлетеню України, схваленому Указом Президента України від 6 червня 2016 р. № 240.

Результати роботи за попередній період

Прийнято Закон України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” та розпочато перший етап реформування державних і комунальних видань.

Впроваджено нормотворчі ініціативи щодо спрощення порядку в’їзду іноземних журналістів на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим та щодо роботи на території України в цілому.

Міністерством інформаційної політики разом з Міноборони реалізовано проект “Embedded journalism”, метою якого є закріплення журналіста за військовою частиною в зоні проведення АТО. За 2015 рік за програмою відправлено 35 журналістів, якими написано 39 статей, знято три фільми та 18 відеорепортажів, що об’єктивно висвітлюють події на сході України.

Постійно відслідковується ситуація в Україні щодо порушень прав і свобод журналістів, права людини на свободу слова та самовираження, зокрема щодо порушень свободи слова Російською Федерацією на тимчасово окупованих територіях.

Забезпечене проведення масштабних соціальних інформаційних кампаній.

У частині реалізації Партнерства у сфері стратегічних комунікацій: стратегічні комунікації були визначені в основних політичних документах у сфері безпеки та оборони — Воєнній доктрині України та Стратегічному оборонному бюлетені України. Вивчено світовий досвід з розбудови функції стратегічних комунікацій. Проведено аудит комунікаційних ресурсів Міноборони та Збройних Сил, інституційної спроможності органів виконавчої влади у сфері урядових комунікацій, розроблено нову комунікаційну структуру Кабінету Міністрів України, нову структуру служб урядових комунікацій. Розроблено базову програму підготовки спеціалістів у сфері урядових комунікацій, проведено навчання 25 тренерів.

Суть підходу, який пропонується реалізувати
в середньостроковій перспективі

Основними підходами, які пропонується реалізовувати, є:

створення до 1 січня 2019 р. на базі державних і комунальних друкованих засобів масової інформації системи ефективних незалежних друкованих видань, які якісно та об’єктивно інформують громадськість про події і явища, що відбуваються в Україні та світі.

створення умов для провадження професійної діяльності журналістами та іншими працівниками засобів масової інформації;

удосконалення нормативно-правової бази у сфері масової інформації та свободи слова;

сприяння самоорганізації та саморегуляції засобів масової інформації з дотриманням принципу стримування та противаг між власником, менеджментом і журналістами, запобігання процесам монополізації і концентрації медіа-власності;

максимально повне інформування громадськості про діяльність органів влади, забезпечення прозорості і відкритості влади шляхом ефективної співпраці з незалежними засобами масової інформації та журналістами;

розвиток громадського контролю за наданням населенню повної та об’єктивної інформації і розширення можливостей доступу громадян до світового інформаційного простору, у тому числі до Інтернету.

Впровадження системи стратегічних комунікацій полягає у створенні нормативно-правового і практичного підґрунтя, зокрема, шляхом:

скоординованої діяльності органів виконавчої влади;

створення інституційних спроможностей у структурі органів виконавчої влади, залучених до розбудови системи державних стратегічних комунікацій;

створення/модернізації, системи моніторингу та аналітики в рамках кризових комунікацій;

розроблення та впровадження системи підготовки спеціалістів із стратегічних комунікацій.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 221; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь