Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Гудкова В.П., Пилипенко О.В., Приймук О.Р.,



Творонович В.І., Пацьора О.В.

 

 

ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ

 

Методичні вказівки до виконання курсової роботи

для студентів напряму підготовки 6.030504 «Економіка підприємства»

денної та заочної форм навчання

 

Київ – 2013


УДК 656.225

 

Методичні вказівки до виконання курсової роботи з курсу «Економічний аналіз» для студентів напряму підготовки 6.030504 «Економіка підприємства» денної та заочної форм навчання / Гудкова В.П., Пилипенко О.В.,
Приймук О.Р., Творонович В.І., Пацьора О.В.
– К.: ДЕТУТ, 2013. – 52 с.

 

У методичній розробці наведені вимоги та методичні поради до виконання курсової роботи, орієнтовний перелік тем та рекомендована структура виконання курсової роботи, перелік питань, що підлягають розробці та опрацюванню, рекомендована література, перелік статистичної та фінансової звітності, що є джерелами фактичних даних щодо виконання курсової роботи.

Методичні вказівки розглянуто та затверджено на засіданні кафедри економіки підприємств (протокол № 18 від 16 травня 2012 року) та на засіданні методичної комісії факультету економіки і менеджменту (протокол № 9 від 29 травня 2012 року).

 

Укладачі: канд. економіч. наук, доцент Гудкова В.П., доцент кафедри «Економіка підприємств» ДЕТУТ,
  канд. економіч. наук, доцент Пилипенко О.В., доцент кафедри «Економіка підприємств» ДЕТУТ,
  канд. економіч. наук, доцент Приймук О.Р., доцент кафедри «Економіка підприємств» ДЕТУТ,
  канд. економіч. наук, доцент Творонович В.І., доцент кафедри «Економіка підприємств» ДЕТУТ,
  Пацьора О.В., старший викладач кафедри «Економіка підприємств» ДЕТУТ  
Рецензенти: доктор економіч. наук, професор Пасічник В.І.
  доктор економіч. наук, професор Драган О.І.

 





ЗМІСТ

 

ВСТУП…………………………………………………………………….... 1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ЩОДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ .. 2. МЕТОДИКА ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ …………………... 2.1. Коротка характеристика підприємства…………………………...... 2.2. Аналіз основних фондів……………………………………………... 2.3. Аналіз матеріальних ресурсів……………………………………… 2.4. Аналіз трудових ресурсів………………………………………….... 2.5. Аналіз витрат на виробництво продукції (послуг, робіт)……….... 2.6. Аналіз фінансових результатів та рентабельності………………... 2.7. Аналіз фінансового стану підприємства………………………….. 2.8. Висновки …………………………………………………………… 3. КРИТЕРІЇ ЗАХИСТУ КУРСОВОЇ РОБОТИ ………………………… РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА………………………………………. ДОДАТКИ…………………………………………………………………... 4 5 7 9 9 14 16 19 21 24 35 36 38 39


ВСТУП

Важливу частину підготовки фахівців напряму підготовки «Економіка підприємства» становить опанування матеріалу дисципліни «Економічний аналіз». Це зумовлено значенням економічного аналізу господарської діяльності підприємства в управлінні діяльністю різних за формою суб’єктів підприємницької діяльності та характером знань, що становлять зміст курсу.

Сучасний етап розвитку економічного аналізу безпосередньо пов’язаний з можливістю своєчасно й об’єктивно оцінити вплив зовнішніх та внутрішніх факторів, що характеризують соціально-економічні явища й господарські процеси, діагностувати ознаки невідповідності між фактичним і запланованим рівнем та забезпечити пошук нових можливостей у досягненні мети підприємства. За допомогою економічного аналізу розробляється стратегія та тактика розвитку підприємства, обґрунтовуються плани та управлінські рішення, здійснюється контроль за їх виконанням, виявляються резерви підвищення ефективності виробництва, оцінюються результати діяльності підприємства, його підрозділів та робітників.

Кваліфікований економіст повинен добре володіти сучасними методами економічних досліджень, методикою комплексного економічного аналізу з метою вироблення якісних управлінських рішень в умовах невизначеності, конфлікту та ризику, а також формуванні нових критеріїв для переорієнтування системи планів у випадку зміни впливу зовнішнього і внутрішнього середовища.

Оволодіння принципами, засобами, методами та навичками економічного аналізу необхідне в практичній діяльності кожному економісту, і в цьому розумінні запропоновані методичні вказівки ставлять за мету допомогти студентам, що навчаються за напрямом підготовки «Економіка підприємства», закріпити теоретичні знання з економічного аналізу та ознайомитись з прикладною економічною роботою у ринкових умовах господарювання. Для цього рекомендується провести аналіз та скласти висновки щодо динаміки основних показників діяльності підприємства, визначити фактори впливу на зміну фінансових результатів, дати оцінку ефективності використання основних засобів, матеріальних і трудових ресурсів, рівня їх забезпеченості на підприємстві, визначити склад витрат на виробництво продукції (послуг, робіт) та оцінити динаміку рівня показників витрат, дати оцінку фінансового стану підприємства.

Виконання курсової роботи з дисципліни «Економічний аналіз» дозволить поглибити теоретичні знання студента, набути навичок практичного виконання аналізу за даними реальної статистичної та фінансової звітності існуючих підприємств, одночасно передбачає відображення рівня загальнотеоретичної спеціальної підготовки студента, його здібностей до наукової творчості, вміння використовувати отримані навички в наукових дослідженнях з обраної спеціальності.

Виконання курсової роботи базується на знаннях, отриманих в курсах бухгалтерський облік, статистика, економіка підприємства тощо, що відповідає логіці навчального плану підготовки бакалаврів «Економіка підприємства».

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 205; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь