Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ЩОДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ



 

Курсова робота – самостійна навчально-наукова робота з елементами дослідження і присвячена виконанню комплексного аналізу господарської діяльності підприємства. Виконується студентами самостійно, з дотриманням рекомендованої структури та вимог до її написання й технічного оформлення.

Метою виконання курсової роботи є поглиблене й творче самостійне вивчення, закріплення знань з теорії та методології економічного аналізу, набуття практичних навичок організації та здійснення економічного аналізу при вирішенні конкретних практичних завдань, а також формування вміння самостійно працювати з навчальною літературою й опанування методів діяльності підприємства.

У процесі виконання курсової роботи з дисципліни «Економічний аналіз» студент повинен показати ступінь засвоєння теорії та методології економічного аналізу, уміння самостійно організовувати та здійснювати аналіз діяльності підприємства, визначати чинники та резерви зростання ефективності його роботи, давати рекомендації щодо усунення виявлених недоліків.

Курсова робота виконується на матеріалах конкретного підприємства, що найбільшою мірою забезпечує додержання студентами самостійності.

Джерелами інформації для проведення аналізу є:

1. Звіт про основні показники діяльності підприємства (форма №1-підприємництво) за 2 роки.

2. Баланс підприємства (ф.1) за 2 роки.

3. Звіт про фінансові результати (ф.2) за 2 роки.

4. Звіт з праці ф.1-ПВ та ф.3-ПВ за 2 роки.

5. Звіт про наявність та рух основних засобів ф.11-ОФ за 2 роки та інша інформація.

Аналітичні матеріали та результати курсової роботи можуть бути використані при виконанні дипломної роботи.

 

Структура курсової роботи

 

Передбачається така орієнтовна послідовність складових частин курсової роботи:

Титульний лист.

Завдання.

Зміст.

Вступ.

1. Теоретична частина.

2. Розрахункова частина.

2.1. Коротка характеристика підприємства.

2.2. Аналіз основних засобів.

2.3. Аналіз матеріальних ресурсів.

2.4. Аналіз трудових ресурсів.

2.5. Аналіз витрат на виробництво продукції (послуг, робіт).

2.6. Аналіз прибутку та рентабельності (фінансових результатів).

2.7. Аналіз фінансового стану підприємства.

Висновки.

Перелік використаної літератури.

Додатки.

Титульний аркуш є першою сторінкою курсової роботи. Зразок його оформлення наведено в додатку А.

Другою сторінкою курсової роботи є лист завдання, оформлення якого наведено в додатку Б.

У змісті вказуються всі заголовки роботи з номерами сторінок, з яких вони починаються. Заголовки змісту повинні чітко повторювати заголовки в курсовій роботі.

У вступі відображається актуальність теми, мета та завдання курсової роботи.

Теоретична частина розкриває зміст теоретичного питання.

Розрахункова частина складається із 7 пунктів і включає розрахунки та результати проведення комплексного аналізу забезпечення та ефективності використання підприємства основними засобами, матеріальними і трудовими ресурсами, витрат на виробництво продукції (послуг, робіт) та фінансових результатів та фінансового стану підприємства. Вирішення певних задач здійснюється за даними статистичної та фінансової звітності конкретного підприємства (форми звітності наведені в додатках В – Ж).

Загальні методичні рекомендації з виконання розрахункового розділу наведені в пункті 2 даних методичних вказівок.

У висновку до курсової роботи студент повинен навести основні результати комплексного аналізу діяльності підприємства та навести пропозиції щодо підвищення ефективності виробничо-господарської діяльності підприємства.

Список використаної літератури повинен включати тільки ті джерела, що дійсно використовувались при написанні курсової роботи. Список літератури повинен включати мінімум десять джерел.

Загальними вимогами до викладання матеріалів курсової роботи є чіткість її побудови, логічна послідовність, переконливість аргументації, виразність формулювань і обґрунтованість висновків і рекомендацій.

Робота може бути написана від руки чи набрана на комп’ютері через
одинарний міжрядковий інтервал (комп’ютерний набір – 14-й кегль, шрифт – Times New Roman). Абзацний відступ повинен бути однаковим протягом усього тексту роботи на аркушах формату А4 (210 х 297 мм) з наскрізною нумерацією сторінок в правому нижньому куті. На першій сторінці (титульна) номер не ставиться. Курсова робота, подана в рукописному варіанті, має бути написана чітким, розбірливим почерком. Використання скорочень заборонено, крім скорочень прийнятих державними стандартами.

Оформлення роботи має відповідати чинним інструктивним вимогам і змісту підготовлених матеріалів.

 

2. МЕТОДИКА ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ


ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА

У першому розділі курсової роботи передбачається висвітлення одного питання, що містить теоретичні і методичні основи економічного аналізу. Студент повинен розкрити питання, що характеризують основи теорії та методології економічного аналізу, а також методики проведення аналізу ефективності використання виробничих, трудових, матеріальних та фінансових ресурсів підприємства.

Вибір теоретичного питання здійснюється згідно порядкового номеру в журналі групи студента (див. табл. 1). На перетині рядка та стовпчика оберіть номер питання, зміст якого слід розкрити. Відповідь на теоретичне питання повинна розкривати питання по суті, бути повною, вичерпною, але одночасно стислою, і займати не більше п’яти сторінок тексту. Основний критерій якості підготовки теоретичної відповіді – розуміння самим студентом сутності відповіді на питання.

Таблиця 1


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 205; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь