Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Система митного оподаткування при експорті і імпорті товарів



Митні податки — це непрямі податки, які нараховуються при переміщенні предметів та послуг через митний кордон: податок на додану вартість, акцизний збір, ввізне та вивізне мито.

Акцизний збір - це непрямий податок, що встановлюється на підакцизні товари та включається в їхню ціну.
До підакцизних товарів віднесено:
- бензини моторні; - дизельне пальне; - автомобілі; - тютюнові вироби; - ювелірні вироби; - спирт етиловий та алкогольні напої;
- пиво солодове.
Мито є непрямим податком, що стягується з товарів, транспортних засобів, інших предметів, які переміщуються через митний кордон країни. Це переміщення може бути пов'язане з увезенням або вивезенням товарів чи транспортних засобів. Цей податок виконує фіскальну та регулюючу функції. Регулююча функція спрямована на формування раціональної структури імпорту та експорту, захист національного виробника, заохочення або обмеження експорту.
За способом нарахування (ст. 7 Закону) мито поділяється на:
1) адвалерне - нараховується у відсотках до митної вартості товару;
2) специфічне - нараховується у встановленому грошовому розмірі на одиницю товару;
3) комбіноване - поєднує обидва названих види мита.

ПДВ при імпорті

Для товарів, які імпортуються на митну територію Украї­ни платниками податку, базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість таких товарів, але не менша митної вартості, зазначеної у ввізній митній декларації з урахуванням витрат на транспортування, навантаження, розвантаження, перевантаження та страхування до пункту перетину митного кордону України, сплати брокерських, агентських, комісійних та інших видів винагород, пов’язаних з імпортом таких товарів, плати за використання об’єктів інтелектуальної власності, що належать до таких товарів, акцизних зборів, ввізного мита, а також інших податків, зборів (обов’язкових платежів), за винятком податку на додану вартість, що включаються у ціну товарів (робіт, послуг) згідно з законами України з питань оподаткування.

Базою оподаткування ПДВ при експорті товарів (робіт, послуг) є договірна (контрактна) вартість, визначена за вільними або регульованими цінами.

Об`єктом оподаткування є операції з вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України й надання послуг (виконання робіт) за межами митної території України.

 

3. Типова структура міжнародного договору купівлі-продажу:

Зовнішньоекономічний договір (контракт) є матері­ально оформленою угодою двох або більше суб'єктів зовні­шньоекономічної діяльності та їхніх іноземних контрагентів, спрямованою на встановлення, зміну або припинення їхніх взаємних прав і обов'язків у зовнішньоекономічній діяль­ності.

Типова структура міжнародного договору купівлі-продажу:

1. Назва, номер договору (контракту), дата та місце його укладання.

2. Преамбула визначає повне найменування сторін-учасниць зовнішньоекономічної операції, під якими вони офіційно зареєстровані, із зазначенням країни, скорочене визначення сторін як контрагентів («Продавець», «Поку­пець», «Замовник», «Постачальник» тощо) та найменуван­ня документів, якими керуються контрагенти при укла­данні договору (контракту) (статут підприємства, установ­чий договір тощо).

3. Предмет договору (контракту) як вид дії, що відбивається в його назві: сам предмет договору, найменування предмету договору, код товару згідно товарної номенклатури.

4. Кількість та якість товару (обсяги виконання робіт, надання послуг) визначаються залежно від номенк­латури. Встановлюється натуральна одиниця вимірювання товару, прийнята для товарів такого виду (у тоннах, кілог­рамах тощо), його загальна кількість та якісні характерис­тики. Якість товару є показником сукупності властивостей (техніко-економічних та естетичних), що зумовлюють спро­можність задовольняти визначені потреби, пов'язані з при­значенням товару.

5. Базисні умови постачання визначають обов'яз­ки контрагентів щодо постачання товару і встановлюють момент переходу ризиків від однієї сторони до іншої, а також конкретний строк постачання товару (окремих його партій). При укладанні договору на виконання робіт (на­дання послуг) визначаються умови та строки їх виконання. У базисних умовах постачання обов'язково вказується вид транспорту, ризики випадкового знищення або псування товару, а також основа (базис) ціни залежно від того, вклю­чаються витрати з доставки в ціну товару чи ні.

6. Ціна і загальна вартість договору (контракту) Цей розділ містить визначення ціни одиниці виміру товару та загальну вартість товару, виконаних робіт (нада­них послуг), що постачаються згідно з договором, а також валюту платежів. Якщо постачаються товари різної якості та асортименту, ціна встановлюється окремо на одиницю товару кожного сорту, марки, а окремим пунктом вказується його загальна вартість.

7. Умови платежу Цей розділ містить спосіб, порядок та строки фінан­сових розрахунків та гарантії виконання сторонами взаємних платіжних зобов'язань. Залежно від них вказують­ся конкретні умови банківського переказу до авансового платежу та/або після відвантаження товару, або умови документарного акредитива чи інкасо (з гарантією), умови чи гарантія (якщо вона є або необхідна: вид гарантії (на вимогу, умовна), умови та термін дії гарантії, мож­ливість зміни умов договору без зміни гарантій.

8. Умови здавання-приймання товару (робіт, по­слуг) визначають строки та місце фактичної передачі това­ру, перелік товаросупровідних документів. Приймання-здавання здійснюється за кількістю відповідно до товаросуп­ровідних документів, за якістю - відповідно до документів, що її засвідчують.Здаванням товару є передача товару продавцем у во­лодіння покупцю відповідно до умов контракту купівлі-продажу, в результаті якої до покупця переходить повний кон­троль над товаром. Приймання товару є перевіркою покупцем відповід­ності, якості, кількості і комплектності товару його ха­рактеристиці і технічним умовам, зазначеним у контракті.

9. Упакування та маркування. У розділі містяться відомості про упаковку товару (ящики, мішки, контейнери тощо), нанесене на неї відповідне маркування, нанесене на неї (найменування продавця та покупця, номер договору, місце призначення, габарити, спеціальні умови складуван­ня і транспортування та інше, а при необхідності - також умови її повернення).Упаковка товару - це відповідним чином оформлена ємність, в якій транспортується товар. Маркуванням є необхідні написи, зображення, умовні позначки, що розміщують на упаковці або на відвантаже­ному товарі.

10. Обставини форс-мажору У цьому розділі контракту визначається, в яких ви­падках умови договору можуть бути невиконаними сторо­нами (стихійні лиха, військові дії, ембарго, втручання з боку влади та ін.). При цьому сторони звільняються від відповідальності на строк дії цих обставин, що називають­ся форс-мажором, або можуть відмовитися від виконання договору частково або в цілому без додаткової фінансової відповідальності.

11. Санкції і рекламації Цим розділом встановлюються порядок застосування штрафних санкцій, відшкодування збитків та пред'явлення рекламацій у зв'язку з невиконанням, або неналежним ви­конанням одним із контрагентів своїх зобов'язань. При цьо­му мають бути чітко визначені розміри штрафних санкцій, стро­ки, протягом яких рекламації можуть бути заявлені, права та обов'язки сторін договору, способи врегулюван­ня рекламацій.

12. Арбітраж  Цим розділом визначаються умови та порядок арбітражного вирішення суперечок щодо тлумачення невиконання та/або неналежного виконання договору із визначенням назви арбітражного суду.

13. Юридичні адреси, поштові та платіжні реквізи­ти сторін. У цьому розділі вказуються повні юридичні адреси, повні поштові та платіжні реквізити (номер рахун­ка, назва банку) контрагентів договору (контракту).

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 232; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь