Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Облігації: сутність, та фактори, що визначають курс облігацій
Облігація – цінний папір, що засвідчує внесення її власником грошових коштів і підтверджує зобов'язання відшкодувати йому номінальну вартість цього цінного поперу в передбачений в ньому строк з виплатою фіксованого процента (якщо інші не передбачено умовами випуску). Доходом від облігацій є фіксовані проценти в сумі з різницею між номінальною вартість облігації та ціною її покупки, а також доходом від реінвестицій процентних грошей. Під курсом облігацій pk % розуміють відношення ціни, за якою продається облігація p до номінальної вартості облігації N в процентах: , (8.10) Зауважимо, що облігації мають деякі переваги порівняно з іншими цінними паперами. Якщо дивіденди корпорації оподатковуються, то доходи від випуску облігацій дають право на пільги при оподаткуванні. Купляють облігації більш "дешевими" грошима з-за інфляції. Імовірним є достроковий викуп облігацій. Незважаючи на низький доход (порівняно з іншими видами цінних паперів) облігації – більш надійний метод інвестицій капіталу і тому знаходять більш широке застосування в фінансовій практиці. Вони є обов'язковою складовою частиною активів страхових та пенсійних фондів, фінансових компаній.
Вексель як форма фіктивного капіталу При комерційному кредиті позика або товари надаються на основі угоди зі сплатою через певний строк. Данні відносини оформляються між підприємствами у вигляді кредитної угоди, або векселя (сутність і види векселів нами було розглянуто в темі 3). Якщо володарю векселя потрібні гроші, то він може продати банку або фінансовій компанії вексель до скінчення строку. Істотно, що отримана при цьому сума буде нижче вказаної на векселі. Купівля банком або спеціалізованою кредитною установою векселів до скінчення строку має назву облік векселя. При цьому банк отримує прибуток. Дисконт – це різниця між номінальною вартістю векселя S (тобто сумою, що вказана на векселі) та отриманої векселедержателем сумой p.
, (8.11)
Дисконт реалізується через обліковий процент – процент, що отримують банки з суми векселя при обліку векселя. Фондова біржа. Лістинг Фондова біржа – це організаційно оформлений, постійно діючий ринок на якому здійснюється торгівля цінними паперами. Фондова біржа – акціонерне товариство, яке зосереджує попит і пропозицію цінних паперів, сприяє формуванню їх біржового курсу та здійснює свою діяльність відповідно до діючого законодавства. Функції фондової біржі: – мобiлiзацiя тимчасово вільних грошових коштів через продаж цінних паперів; – котировка цінних паперів; – перелив капіталу між компаніями, галузями i сферами тощо. Зазначимо, що фондова біржа обслуговує в основному вторинний ринок цінних паперів. На фондовій біржі обертаються цінні папери підприємств, які пройшли фінансову експертизу і увійшли в біржовий список, який називається лістингом. Лістинг дає компанії такі переваги: – престиж у інвесторів і їх розміщення; – кращі умови кредитування; – установча вартість компанії при злитті і поглинанні; – полегшується облігаційне фінансування в подальшому; – відмінна уява ринку; – володіння акціями своєї компанії набуває для співробітників більш чіткий зміст, що підвищує їх зацікавленість в купівлі акції; – більший обсяг інформації; – полегшується оцінка акцій з метою оподаткування; – більша ринковість і увага з боку інвесторів. До недоліків лістингу слід віднести: додатковий контроль за компанією; додаткові витрати та байдужість ринку.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 246; Нарушение авторского права страницы