Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Чи мав право прокурор подавати позов в інтересах державного підприємства? Як вчинить суд?
Задача 6. Суд при розгляді справи за позовом Ахлябової до Брилова про виселення допустив порушення процесуального закону. Помічник прокурора, що не брав участь у справі, подав до апеляційного суду апеляційне подання на рішення суду. Чи мав право це робити помічник прокурора, якщо він не брав участі у суді першої інстанції? (При вирішенні задачі ґрунтуйте відповідь на нормах ЦПК та Законі України «Про прокуратуру»).
Тема № 7. Представництво в суді
Семінар №1 1 Поняття та зміст представництва в цивільному процесі. 2 Види представництва в цивільному процесі. 2.1.Законне представництво в суді. 2.2.Добровільне (договірне) представництво в суді. 3 Представник у цивільному процесі та його повноваження. 4 Процесуально-правове становище представника у провадженні цивільних справ у суді першої інстанції. 5 Процесуально-правове становище представника у провадженні щодо перевірки законності і обґрунтованості судових рішень та звернення їх до виконання. Самостійна робота: Ознайомитися із статтями 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ЦПК України.
Задачі: Задача 1. Самофалова звернулась до суду із заявою про усиновлення хлопчика Матвія. Представляти її інтереси у суді вона доручила представнику, в якості якого виступив Гоголєв. Суд розглянув та вирішив цивільну справу, ухвалив рішення, яким заяву задовольнив. Чи допущені судом помилки? Відповідь обґрунтуйте. Задача 2. Тимофеев не оплатив Юр’єву 500 грн. за куплений у нього телевізор. Юр’єв вирішив подати позов до суду про стягнення боргу. Він видав доручення на пред’явлення позову і ведення справи своєму знайомому Медведєву. Медведєв подав до суду позовну заяву від імені Юр’єва. У судовому засіданні, яке призначив суд, були присутні як Юр’єв, так і його представник Медведєв. Але суддя не допустив Юр’єва до участі у судовому засіданні, мотивуючи відмову тим, що оскільки Медведєв приймає участь, то присутність Юр’єва неможлива. Чи правильні дії суду? Хто має право представляти інтереси громадян у суді? Чи допускається особиста участь у справі особи поряд з представником? Задача 3. Підприємство «Зоря» звернулось до суду з позовом до працівника Зиміна про стягнення з нього 540 грн., що складають збиток, заподіяний пожежею, яка відбулась з вини Зиміна. У суді інтереси підприємства «Зоря» представляв бухгалтер Громов, який надав суду довіреність, видану керівником підприємства «Зоря». Суддя не допустив Громова до участі у справі в якості представника підприємства «Зоря», пославшись на те, що інтереси підприємства може представляти тільки керівник. Чи правильні дії суду? Відповідь обґрунтуйте. Задача 4. Семенов збив автомобілем через свою неуважність 10-річного Юру. Батьками Юри були Ігор Ємельянов і Марія Новоросійська. Батько Юри, Ігор Ємельянов в інтересах Юри пред’явив позов до суду про стягнення з Семенова збитків, завданих здоров’ю Юри внаслідок наїзду автомобілем. Чи правомірні дії Ємельянова? В якості якого учасника він буде приймати участь у справі? Який вид процесуального представництва виникає у даній справі? Якими документами повинні бути підтверджені повноваження Ємельянова як учасника цивільної справи? Задача 5. Самохін пред’явив до суду позов про відшкодування шкоди, заподіяної йому наїздом на нього автомобіля, яким керував Попов як його власник. Друзін був допущений судом як представник Самохіна у даній справі. У попередньому судовому засіданні Попов надав суду докази, якими підтверджувалось, що Друзін визнаний обмежено дієздатним. Як має вчинити суд в даній ситуації? Чи може Друзін як обмежено дієздатна особа представляти інтереси Самохіна у цивільній справі?
Тема № 8. Процесуальні строки Семінар №1 1 Поняття і значення та види процесуальних строків. 2 Види процесуальних строків. 2.1.За способом визначення; 2.2.За суб’єктами вчинення процесуальних дій; 2.3.За тривалістю. 3 Обчислення процесуальних строків. 4 Зупинення, продовження, поновлення і переривання процесуальних строків. Самостійна робота: Ознайомитися із главою 6, розділу І ЦПК України.
Задачі: Задача 1. Після закінчення підготовки справи до розгляду суддя постановив ухвалу про призначення справи до судового розгляду та зобов’язав секретаря судового засідання надіслати учасникам по справі судові повістки. |
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 311; Нарушение авторского права страницы